adatvedelmi torveny


papinianus88 # 2023.02.14. 09:00

Mindenesetre itt all a lehetoseg meg mindig, hogy barki allitson valamit (valaszoljon a kerdesre) es utana azt valoban vegig is beszeljuk addig, ameddig meg nem tudunk egyezni (kozos nevezore jutni).

Egyikünknek sem lehetőség ez, ne viccelj. Fogadj ügyvédet, aki majd szépen érvel neked. Nekünk nem kötelezettségünk érvelni. Válaszoltunk, többen is. Az, hogy te regényt szeretnél olvasni laikusként... sok sikert hozzá. Durva, hogy itt vergődsz ezen hónapok óta. Végig beszéljük? Ember egy laikussal milyen jogászi eszmecserét szeretnél lefolytatni? Közös nevező pedig nincs, a válaszunk neked nem kedvező, ezért nem tudsz belenyugodni. De tudod mit? Igazad van, jól érveltél. Most már lelécelsz? :)

adat_pan # 2023.02.14. 13:39

Egyikünknek sem lehetőség ez, ne viccelj. Fogadj ügyvédet, aki majd szépen érvel neked. Nekünk nem kötelezettségünk érvelni. Válaszoltunk, többen is. Az, hogy te regényt szeretnél olvasni laikusként... sok sikert hozzá. Durva, hogy itt vergődsz ezen hónapok óta. Végig beszéljük? Ember egy laikussal milyen jogászi eszmecserét szeretnél lefolytatni? Közös nevező pedig nincs, a válaszunk neked nem kedvező, ezért nem tudsz belenyugodni. De tudod mit? Igazad van, jól érveltél. Most már lelécelsz? :)

Valoban, nem kotelezettseged ervelni, nem is tudom minek szolaltal meg? Esetleg van valami konstruktiv mondandod is? Durva, hogy kijelented itt a jogi forumon nem kaphatnak az emberek jogi segitseget.

Szomorú örökös # 2023.02.14. 14:24

Durva, hogy kijelented itt a jogi forumon nem kaphatnak az emberek jogi segitseget.

Vicces ezt attól olvasni, aki már többször többektől is megkapta, csak neki nem felelt meg soha.

Szomorú örökös # 2023.02.14. 16:20

adat_pan

Durva, hogy kijelented itt a jogi forumon nem kaphatnak az emberek jogi segitseget.

Az a baj, hogy papinianus88 nem így fogalmazott, hanem konkrétan ezt írta (szerencsére még lapozni sem kellett hozzá):

Fogadj ügyvédet, aki majd szépen érvel neked. Nekünk nem kötelezettségünk érvelni.

És hát a jogi segítséget itt eddig majdnem mindenki megkapta, aki úgy állt hozzá (nem pedig úgy, ahogy te). Ez ugyanis nem ingyenes jogsegély és nem is feltétlen jogászok írnak neked, nagyon sokan laikusok is vannak itt (pl. te is tudtál valahogy regisztrálni ide). Itt kaphatsz tanácsot, aztán majd kiderül, hogy az jó volt vagy rossz, segített avagy sem. Azonban azt ne is várd el itt, hogy majd ingyenesen bárki itt megoldja a te jogi problémádat, mert egyetlen ügyvéd sem ellensége a pénzének. Ha mindenáron megoldást szeretnél az általad kritizált adatvédelemre, akkor menj el az ombudsman-hoz (ha még van ilyen) és nála tegyél panaszt.

adat_pan # 2023.02.14. 17:46

Te orokos, egyszer mar elbucsuztal. Nem lehet teged komolyan venni?
Pont neked irtam le, hogy mik a fennartasaim az eddigi valaszokkal, erre azt merted mondani, hogy tul sokat irok. Pedig ha venned egyszer a faradsagot, megprobalnad vegigolvasni amit irok, megerteni es erdemben reagalni, akkor haladhatnank is. Igy, hogy azt ismetlitek, hogy nem vagytok hajlandok segiteni nem sokra jutunk. Nem erdekel.

papinianus88 pontosan azt irta, hogy en nem vagyok szakember es ezert nem is erdemes nekem normalis valaszt adni. Csak el kellene olvasnod o mit irt. Es igen, ez pont azt jelenti, hogy itt azoknak semmi eselyuk, akik nem ertik a szakszoveget. Csakhogy ugye ide pont olyan emberek jonnek segitsegert, akik nem jogaszok es pont ugy kellene tudni ehhez hozzaallni, hogy nem a szakmai vagy akarmilyen felsobbrenduseget kell hangoztatni. De hat ezt is nyilvan en tudom rosszul.

Es most meg egyszer elmondom. Ezeket a hozzaszolasokat nem ertekelem semmire, kizarolag az eredeti kerdessel kapcsolatos dolgok lenyegesek, a tobbi nem valasz (teljesen pontosan trollkodas). Meg az sem, hogy mar kaptam valaszt, mert nem kaptam korrekt valaszt. Ha szerinted igen, akkor vedd elo, mutassad meg pontosan, hogy melyik is az es beszeljuk at, hogy miert jo vagy nem jo. De az, hogy allitasz valamit tovabbra sem lesz jo attol, hogy te allitod. Ha nem alakul ki egy parbeszed, ha nem tudunk megallapodni, akkor nem.

adat_pan # 2023.02.20. 09:15

tovabbra is szeretettel varom azok hozzaszolasat, akik akarnak es tudnak az eredeti kerdesre valaszolni, es nem velem foglalkoznak illetve megmagyarazzak, hogy miert nem hajlandoak megtenni.

aniko7777 # 2023.02.22. 10:10

Kedves Forumozok!
Ismerösöm egy év egy egy balesetről nyilazkozot a Tényeknek tv műsornak.Akkor megengedte hogy felvegyék videora,és lefényképezék.Most is folyik az ügy és mindig újra vettitik a régi felvétel ami nagyon felzaklatja.Van rá mód hogy ne mutasák az arcát visza tudja voni az engedélyét vagy most már mindig felhasználják amig nincs vége az ügynek.Ha van rá mód mi a menete .Köszönöm válaszukat .

adat_pan # 2023.02.22. 15:17

Ez itt nem az a topik, keretik sajatot nyitni. Ezt tovabbra is szeretnem fenntartani arra az esetre, ami engem foglalkoztat.
Koszonom.

Majordomus # 2023.02.22. 20:40

Aniko
Írsz a tv-nek és visszavonod a hozzájárulásodat. Ennyi.