Albérleti gondok


Bazsenka # 2012.11.01. 06:14

Tisztelt Jogász Hölgy/ Úr!
Nyáron költöztünk egy albérletbe a párommal, és a 3 éves gyerekünkkel. A házat nekünk kellett rendbe tenni a költözés előtt, amit ráköltöttünk, levonhattuk a bérleti díjból, ebben szóban állapodtunk meg. Mint ahogy abban is, hogy a tulajdonos a nyár folyamán kicserél egy fűtőtestet, ami nem működött. Többször igérgette, hogy jön, és hozza a radiátort. Amikor aztán egyszer 16 fokban ébredtünk a 3 éves gyerekkel, betelt a pohár, felmondtuk az albérletet szóban, elköltöztünk. A főbérlő nem hajlandó visszaadni a két havi kauciót, mert szerinte ez nem rendkívüli felmondás. Sőt, szerinte nem is létezik olyan, hogy rendkívüli felmondás, pedig van ilyen a szerződésünkben, aláírta. Ráadásul ingatlanirodában dolgozik. Arra hivatkozik, hogy attól mert éppen folyik az egyik fűtőtestből a víz, attól be lehetett volna indítani a kazánt.
A főbérlő aláírta, hogy okt. 31-ig visszaad X összeget, és ő rendezi a ki nem fizetett rezsinket. De valahogy mégis meggondolta magát.
Kérem, segítsenek, van-e esélyünk visszakapni ezt a pénzt, milyen úton, és mibe kerülne ez nekünk?
Tisztelettel, Anikó

tutyi # 2012.10.31. 20:09

A tulaj a felmondást írásban nem akarja megírni! Arra gondoltunk a lányommal, hogy minket nem érdekel, de megírjuk ő helyettük, ha meg nem írja alá, akkor mit lehet tenni? Lányom annyira mérges, hogy azt mondja, és a barátai is azt mondják neki, hogy Ő innentől kezdve, nem fizet egy forintot sem, nem fizet számlákat mert így viselkedtek vele. Elköltözik és a kulcsot beteszi a posta ládába. Nem tudom, hogy helyes e ez a lépése, nem tudom, lehet e ennek következménye ha ezt a lépést mérgébe megteszi! Hát valahol igaza is lenne!!!!!

parapali # 2012.10.31. 14:48

Tutyi!
Költözzön el a Lány!!
Számla miatt akadékoskodik!
Kérdd írásban a felmondást!!!
minnél előbb költözni!
Ez jó tanács igaz és nincs benne jogi segítség!De egy új albérletből, nyugodtan könnyebb alkudoznozok szerintem!!!

tutyi # 2012.10.31. 13:59

Kérlek írjatok!!!

Köszönöm!

tutyi # 2012.10.30. 19:45

Szeretném, ha segítenétek az előzőekben leírt tényállásra!

Várom mihamarabbi válaszotokat!
Köszönettel!

tutyi # 2012.10.28. 17:53

Tanácsot szeretnék kérni a lányom albérleti ügyében!
Három héttel ezelőtt a lányom életében először egy kis házat bérelt. A bérleti szerződés határozott időre egy évre szól, fel van tüntetve a tulaj adatai és a lányomé is, szerepel benne a havi bérleti díj összege, és az átvett óra állások, és összesen ennyi.
Kizárólag a tulajdonos és a lányom mint bérlő írta alá,(sajnos nem tudtam ott lenni a szerződés aláírásnál) tanúk nem szerepelnek rajta.Egyéb más kikötés nem szerepel a kinyomtatott és kézzel aláírt szerződésben. Na most a következő történt: Annak ellenére, hogy egy évre íródott ilyen formában a szerződés, a Tulajdonos máris három hét után felmondta a szerződést, és egy hónapot kapott a lányom haladéknak, hogy hagyja el az ingatlant mert Ő megnősül és neki kell az ingatlan. Ezt hozta fel először indoknak, aztán kiderült a nem szép hangvételű beszélgetés során, hogy azért mondja fel mert hogy Ő nem jöhet mehet úgy a saját tulajdonában ahogy akar, és miért kellene, neki, előre bejelentkezni. /Mivel a lányom többször megemlítette neki, hogy szeretné, megkérni, hogy egyeztessen vele, és ne jöjjön menjen mikor neki kedve tartja/. Pedig lányom tisztességesen fizet, kötelezettsége van de bérlői joga nincs!!!! Eddig szóban közölte csak vele, írásos felmondás nem történt eddig.
Kérdéseim a következők: Érvényes e egy ilyen bérleti szerződés,ha igen akkor írásban követeljük e a felmondást. Ezek után maradni nem kíván, csak nem szeretnénk, ha a kiköltözésnél, majd még a végén Ő lenne, felháborodva, és megint hazudozna, hogy nem is Ő mondta fel a szerződést hanem a lányom, és esetleg jogi következményei lennének, belőle. Ja számlát is több ízben kértünk, mert le tudjuk írni, de nem adott.Várom mihamarabbi szíves válaszotokat!

Latka # 2012.10.28. 15:27

Jó napot kívánunk,

Szeretnénk mi is segítséget kérni, mert sajnos mi is olyan helyzetbe kerültünk, ahol a szép szó és a türelem már nem jár eredményességgel.

Albérletünket 1 éves bérleti idő lejárta előtt felmondtuk, mert párom új munkahelye miatt költöznünk kellett. Erről a tényleges kiköltözést (2012.10.02) megelőzően Augusztus elején személyesen beszéltünk a tulajjal, aki akkor mondta, hogy semmi baj, sok sikert kíván nekünk a továbbiakban. Párom néhány nap elteltével telefonon rákérdezett, hogy a 3 havi kaucióból ez esetben, hogy elég korán szóltunk, hogy kereshessen új bérlőt vissza tudna e adni egy részét. Erre az alábbi emailt kaptuk tőle:

"Remélem szépen alakul az indulásotok.
A kiköltözéssel kapcsolatban az a javaslatom, hogy a szerződésben aláírtakkal szemben a 3 hónap kaució helyett csak kettőt tartok vissza, miután rendben kiköltöztetek és elszámoltunk."

A kiköltözést /elszámolást nem a tulajdonos intézte velem, mert sajnos kórházba került, hanem az ingatlanos. A kiköltözés jogilag úgy zajlott,jobbhíján, hogy az eredeti bérleti szerződés aljára a következő passzust írtam,

"A mai napon... a lakást rendeltetésszerű használat után, megfelelő állapotba hagyva, itt hagytuk/átvettem. A kulcsokat (2db) én ... leadtam az ingatlanosnak. Kijelentkezéskor az óra állásokat pedig ide mellékeltem"

mert semmilyen papírt nem hozott az ingatlanos, akinek gyakorlatilag semmi köze nincs véleményem szerint a mi szerződésünkhöz, mivel mi azt közvetlenül a tulajdonossal kötöttük. Az valóban más kérdés, hogy ők ketten milyen szerződést, kötöttek,vagy milyen baráti viszonyba vannak,az minket mint bérlőt nem érint.

A probléma az jelenleg, hogy többszöri emailes, telefonos, chates megkeresésünkre nem reagál a tulajdonos, a telefont felveszi de csak akkor ha tiltott számról hívjuk, többször kértük, hogy segítsen lezárni a kiköltözést. Itt két dologra gondolunk. Az egyik, hogy szeretnénk utalni az utolsó havi rezsi költségét, ami ugye akkor még nem került kiszámlázásra, hogy ne maradjunk adósok senkinek, a másik, hogy számítunk nyilván a 75 000 HUF-os kaucióra vissza.

A mai napon megint ránk tette a telefont...

Van esetleg valamilyen jogi lehetőségünk, hogy visszakapjuk a kauciónkat?

Nagyon szépen köszönjük a segítségét!

Köszönettel,

Egy kihasznált fiatal bérlő pár

ObudaFan # 2012.10.26. 07:35

Pert lehet indítani a kiürítés iránt és ideiglenes intézkedést is lehet kérni a perben. A levelek felbontója ellen pedig levéltitok megsértése miatt feljelentést lehet tenni a rendőrségen.

lindaram2012 # 2012.10.25. 22:07

Üdvözletem! Szeretnék segítséget kérni. Rendelkezem saját tulajdonú lakással, de sajnos még is utcára kerültem. Amióta megvettem az ingatlant én még egy napot sem laktam benne. Azóta albérlők lakják. Ez idő alatt 1albérlőm volt csak aki becsülettel kifizetett mindent. 4 albérlőm lelépett és rám hagyták a közüzemi tartózásukat és jó ideje bérleti díjat sem fizettek. 2 bérlő után még kitudtam fizetni az 1 milliós tartózást, de az utolsó 2 után nem. Az adósság azóta is csak nő. Januárban a megbízottam kiadta a lakásom annak reményében, ezek majd fizetnek és tudom törleszteni az adósságot. Kifizettek 50 ezer kauciót és 50ezer bérleti díjat. Azóta semmit nem fizetnek. rezsit egyáltalán nem, és bérleti díjat sem. Teljesen ingyen és bérmentve laknak a lakásomban. Se fizetni, se kiköltözni nem akarnak. Kihasználják, hogy nem tartózkodom Magyarországon. Az idős 92 éves édesanyám ápolásra szorul. Évek óta őt ápolom. Sajnos már nem szállítható. De megoldottam és hazamentem intézkedni. Felhívtam a lakókat. Állandóan ki voltak kapcsolva. Majd odamentem a lakásba, nem engedtek be. Próbáltam a kulcsommal bemenni, de nem tudtam. Otthon voltak, valaki elfordította a zárat. Erre én kihívtam a rendőrséget. Még majdnem engem vittek el birtok háborításért. Azt mondták az nem érdekes, hogy nem fizetnek nem tehetem ki őket, mert a törvény őket védi. Bár azzal az emberrel csinálnák meg ezt, aki ezt a törvényt hozta Meg beszéltünk egy időpontot amikorra ígért valamennyi fizetést. Mikor odamentem nem akart semmit sem fizetni. Azt mondta, csak nem képzelem, hogy a megélhetési pénzét ide fogja adni nekem. Én meg megkérdeztem ,hogy ő csak nem képzeli, hogy ingyen használja a tulajdonom az anyjával. Azt mondta a nő, hogy túl drága az albérlet. Mikor beköltöztek el lett mondva nekik pontosan mennyi a havi rezsi és a bérleti díj.Nem volt kötelező kivenni. Ráadásul még az anya felbontogatja a leveleimet és elolvassa.Állítólag bejelentkezett a lakásomba a beleegyezésem nélkül. Valami ismerőse intézte. Később elküldtem nekik a felmondásomat a fiammal, és írtam a fiam részére egy megbízási szerződést, ami alapján helyettem intézkedhet. Megbeszéltem a fiúval a kulcs átadás napját, amibe ő beleegyezett. Elment a fiam, de ők nem költöztek ki. Az anya rendőrt hívott mikor a fiam leakarta cserélni a zárat. Majdnem elvitték a fiam. Az anya azt mondta, ő már csak akkor költözik ki, amikor már elárverezték a lakásom. Meg ő amúgy is jogosan tartózkodik ott hiszen be van jelentve. Nekem azóta lefoglalták az autómat meg minden értékemet. Már semmim nem maradt. 57 éves vagyok. Munka nélküli lettem. Az életkorom miatt nem vesznek fel sehová. Most az édesanyám meghalt. Szeretném a lakásom eladni és venni egy kisebb tehermentes lakást. De sajnos amíg az albérlők ki nem mennek nekem nappal az utcán éjszaka meg hajléktalan szálon kell lennem. Pénzem nincs. Bírósági eljárást nem tudok fizetni Már a lelépett albérlők sarával meg a felszámolt kamatokkal több millióra rúg a tartózás. A tartózásokat meg soha sem fogom megkapni. Mit tehetek most. Előre is köszönöm válaszukat. Tisztelettel Linda Ram.

Bródy28 # 2012.10.14. 22:08

Üdv!
Szeretnék segítséget kérni! Albérletben lakom két lakótársammal. Az albérlet egyre roszabb állapotban van, a konnektor rá, a csatornából feljön a tartalma és a csótányok is megjelentek. A főbérlő ígérget, de inkább csak a pénzét kéri hó elején. Mit tudok tenni?

Köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2012.10.08. 10:23

A közjegyző azt tudni fogja, hogy minek kell az iratban szerepelnie. Viszont ennél a megoldásnál a felszólító levelet és a felmondást is közjegyzői okiratba kell foglalni.

ervin22 # 2012.10.08. 09:29

Soproni Gy

Sztem ahhoz, hogy bebiztosítsd magad írasd meg ezt egy ügyvéddel, nyílván ők tudják miket kell bele venni.

Ügyvédbank # 2012.10.08. 09:24

Tisztelt Soproni!

Valóban lehetőség van arra, hogy a a bérleti szerződésben a bérlő kiürítési kötelezettséget vállal. Ezt feltétlenül közokiratba kell foglalni. Ebben az esetben, ha a bérleti szerződés megszűnik, akár azért mert nem fizet ( az esetek 90%-ban ez a jellemző ) és a bérlőd önkényesen az ingatlanban marad megkíméled magad egy igen hosszú pertől. Egy ilyen perben rengeteg mindent kell bizonyítani.
Álláspontom szerint ez egy igen hatékony, kedvező lépés lenne.

www.ugyvedbank.hu

Soproni # 2012.10.07. 21:21

Tisztelt Jogász Hölgy/Úr!

Szeretném a családi házamat kiadni. Félek, hogy birtokvédelem miatt nem tudok az esetleges nem fizető albérlőtől "megszabadulni". Azt olvastam, hogy megoldás lehet, ha a felek a kiürítési kötelezettségről közjegyzői okiratot vesznek fel. Így azonnali végrehajtásra van mód, amennyiben az okirat a végrehajtási törvény egyéb feltételeinek is megfelel.
Kérdésem, hogy jól értelmeztem-e az olvasottakat. Ha igen mire figyeljek mi legyen benne a közjegyzői okiratban, hogy a végrehajtási törvény feltételeinek megfeleljen? Az albérlő által vállalt kiürítési kötelezettségből milyen jogaim keletkeznek, és azt hogy tudom érvényesíteni.
Tudnak-e esetleg valamilyen más lehetőséget javasolni?

Tisztelettel: Soproni Gy.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.02. 06:32

Igen, tehettek feljelentést.

KlTr # 2012.10.01. 19:31

Nagyon kellemetlen dolog történt velünk, a kérdés az lenne, forduljunk-e és ha igen, pontosan mivel a rendőrséghez? A történet a következő:
Egy albérlet hirdető oldalon a párommal találtunk egy ideális lakást, az ára is megfelelő volt, ellentétben a fizetős irodák kamu ajánlataival és az aránytalanul drága és szörnyű lakásokkal. Időpontot kértünk a megtekintéshez, el is jöttünk, megnéztük, imádtuk. A tulajdonos volt itt, kedves szimpatikus fiú. Felkészülten (pénzzel) érkeztünk és az utánunk jövők előtt gyorsan ki is vettük a lakást. Eddig oké. Kitöltöttünk egy szerződést...elég egyszerűt, egy ingatlanirodás jelenlétében. Rengeteg lakást néztünk már ekkorra, nagyon megörültünk ennek, túlságosan is, mert nem vettük észre a kiskaput. Azért is osztom meg ezt, nehogy valaki más így járjon! A szerződésen név, szig.szám és telefonszám mindkét fél oldaláról. DE! tele átjavításokkal...arra gyanakodtunk a fiú talán diszgráfiás, nem mertünk szólni, hogy ez így fura és komolytalan.. Azt mondta külföldre utaznak a párjával, és az édesanyja fogja intézni a dolgokat velünk, az elérhetőségét pedig majd elküldi. Kifizettük. 2 havi kaució plusz 1.havi lakbér. Ennek 2 hete. Azóta hívjuk, nem veszi fel, édesanya sehol. A mai napon levelünk érkezett, az igazi tulajdonostól. Azt kérte, hogy akkor ahogy megbeszéltük jött, hogy költözés van, meg visszakéri a kulcsokat, de nem voltunk itthon ezért jelentkezzünk. Nem volt egy telefonszámunk sem hogy kit hívhatnánk fel, kinél jelentkezzünk, a szomszédok nem tudtak segíteni, de még a közös képviselő sem. Több óra bőgés után találtunk meg egy régi számlát, amin rajta volt egy telefonszám, azt felhívtuk és csodák csodája az igazi tulajdonos fia volt az. Elértük a tulajdonost, Ő idejött, és elmesélte, hogy Neki azt hazudták, hogy családalapítás lesz, ezért nagyobb lakásba költöznek. Fizetés nélkül leléptek és a mi pénzüket is lenyúlták. Összesen meghaladja a 200.000ft-ot. A fiú telefonja ki van kapcsolva, a lányé és az ingatlanosé is, lehet hogy a neve sem volt igazi, mert Ők más bérlő névről tudnak, de a pár kinézete egyezik. Így az albérlő olcsóbban kiadta a tulajdonos lakását, hamis adatokkal, megkárosítva őket és minket is. Elnézést a hosszú terjedelemért! Kérdés a következő: Forduljunk-e rendőrséghez, és ha igen miképp? Előre is köszi, és már akkor is örülök, ha valakit megóvunk, hogy átélje ugyanezt!

almo # 2012.09.30. 11:29

Az lenne a kérdésem,hogy ha a bérlő elköltözik a bérelt lakásból a lakás tulajdonosa vonhat e le a kaucióból annak ellenére,hogy mindent sértetlenül,hiánytalanul adott át.A számlák rendben be vannak fizetve.A lakástulajdonos közölte,hogy 20.000 ft-ot levon a kaucióból.Azért,mert az utolsó hónap még nincs kifizetve.Ez azért van ugyebár mert az áramszolgáltató,csatornaművek csak ezután küldik ki a számlákat.Ha jól tudom nem tarthat vissza pénzt a kaucióból a lakástulajdonos mivel nincsenek még számlák.Mi van akkor ha nem is lesz a számla 20.000 ft.csak 11.000 ft.Ez olyan mint ha lehúznák az embert.Mit tegyen az ember ilyenkor!?Köszönöm.

sumi85 # 2012.09.26. 14:22

Sziasztok a segítségeteket kérném!!! 1 éve lakom együtt a kolégémmal albiba. Sajnos a munkahelyem megszünt a hó elején, és még nem tudtam neki és a főbérlőnek fizetni. A lakótársam közölte velem h akkor mehetek a lakásba vissza ha kifizetem a részem, és a zárcserét is megejtették!!!!! Mit tehetek ilyenkor?????


Sziasztok. A segítségeteket kérném!!!! Van egy albim, amibe a kollégámmal lakom. Sajnos megszünt a munkahelyem és még nem tudtam neki fizetni(? továb

ksne # 2012.09.19. 06:18

Köszi a választ.
A csekkeken a cím és a tulaj neve stimmel,de az időszak nincs feltüntetve amiről szól,mert csak a terhelési összesítő (számla)száma van rajta. Egy ismerősöm aki ugyanezen a lakótelepen lakik, megmutatta a saját díjbeszedő számláját és a hozzátartozó csekket és azon érdekes módon van dátum és fizetési határidő is.Attól tartunk hogy vagy ő vagy az előző lakó halmozott fel tartozást és azt velünk fizettette meg és ezért nem akar számlát egyeztetni.Beköltözéskor felírtuk a szerződésre az óraállásokat (az utolsó leolvasás augusztusban volt) és azóta 34 köbméter vizet fogyasztottunk el összesen (5 hónap alatt) .Eddig befizettünk Díjbeszedő csekken 28 ezer forintot és most szeptemberben hozott még 2 csekket ami összesen 31 ezer forintról szól.A jelenlegi árakon számítva a fogyasztásunk alapján már régen kifizettük amit fogyasztottunk,tehát vagy az eddig kifizetett csekkek nem a mi fogyasztásunkról szóltak vagy nem tudjuk hogy miről hozta a csekkeket,mivel a számlát nem hajlandó megmutatni.Mikor szóvá tettük neki hogy kérjük a számlákat is mert egyeztetnünk kellene hogy miből jön ki ez az összeg és mit fizettünk ki eddig ,akkor azt mondta ,neki már nincsenek meg a számlák. A befizetett csekkeket természetesen lemásoltuk mielőtt átadtuk neki (ez sem tettszett neki). Csak akkor nem tudom hogyan akar a bérleti szerződés végén korrektül elszámolni.
Most küldtünk neki egy levelet amiben leírtuk az összes problémát,várjuk hogy mit reagál.
A villanyszerelést nem tudom megcsináltatni,mert a szerződésben az van hogy csak a tulaj beleegyezésével lehet bármilyen javítási vagy felújítási munkálatokat végezni, ő pedig határozottan kérte hogy ne nyúljunk semmihez ,így ezzel szerződést szegnék.Van még valakinek ötlete hogy ilyen esetben mit lehet még tenni azon kívül hogy szóban és írásban közöljük vele a kifogásainkat?

wers # 2012.09.18. 13:08

Egyeztetés nélkül kötelesek vagyunk minden csekket befizetni amit hoz?
A levelezési cím és a fogyasztás/szolgáltatás helye nem feltétlenül egyezik, így előfordulhat, hogy a más lakás rezsijét fizetteti ki veletek.
Ráadásul a szerződésetek nem erről szól. A postaláda a lakás része, oda a ti személyes leveleitek mennek és a lakás rezsiszámlái. Én megértem a tulajt is, hogy nem szeretné, ha elúsznának a számlák, tartozás torlódna fel, de ennek nem ez a megoldása. A számlákat jogotok van látni.
Jó lenne, ha ezt írásban közölnéd vele. Valamint jelezd a hibát a konnktorral írásban, adjál neki határidőt, ha nem csiláttatja meg hívj te szelőt, a költségét vond le a következő havi díjból.

ksne # 2012.09.17. 06:25

T. Fórum!

Határozott idejű (1 év) szerződéssel lakunk jelenleg albérletben,ami 2013.márciusában jár le. A lakással illetve a bérbeadóval több probléma is van.Beköltözéskor nem adott a lakáskulccsal postaláda kulcsot ,mondván azt majd ő szeretné üríteni,mi ezt szóvá tettük,hogy jobb lenne ha kapnánk kulcsot a postaládához mert akkor a csekkeket időben tudnánk fizetni és nem csak akkor ha azt ő hozza nekünk.A csekkek mellé nem hajlandó bemutatni a szolgáltató által küldött számlát így a legtöbb esetben nem lehet tudni miről is szól a csekken lévő összeg. Szóvá tettük neki,de továbbra sem hajlandó a számlákat odaadni,hogy egyeztessünk. Ez csak azért kínos ,mert olyan díjbeszedő számlákat hoz amiről fogalmunk sincs melyik hónapra szól. A szerződésben az áll hogy nekünk a befizetett csekkeket kellene neki havonta bemutatni.
Mit lehet tenni ha nem hajlandó egyeztetni a számlákat a csekkekkel illetve postaládakulcsot sem ad.Egyeztetés nélkül kötelesek vagyunk minden csekket befizetni amit hoz?

A másik nagy probléma hogy beköltözéskor derült ki,hogy a fürdőszobai konnektor amiről a mosógép üzemelne nem működik.Villanyszerelő megnézte (akit a tulaj hívott) és ő is igazolta hogy nem működik. A tulajdonos többszöri kérésünkre sem hajlandó megcsináltatni,helyette adott egy földelt hosszabbítót amelyről egyszerre tudjuk a hűtőt és a mosógépet üzemeltetni.Ezzel csak az a baj hogy ez szerintem eléggé balesetveszélyes,mert a mosógépet nem lehetne hosszabbítóról üzemeltetni,azonkívül mosás alatt nem lehet a lakásban közlekedni a hosszabbító miatt.

A tulaj minden egyeztetéstől és megoldástól elzárkózik,mondván ő a tulajdonos mi csak bérlők vagyunk.
Kérdésem hogy kötelesek vagyunk eltűrni ezt a viselkedését vagy tehetünk valamit? Félünk hogy a bérleti szerződés lejáratakor a foglalót sem akarja visszafizetni. Ilyenkor mit lehet tenni?

magistra # 2012.09.01. 19:11

Mi a teendő, ha az bérlő piszkosan, mocskosan, szemetesen akarja átadni a szerződés lejárta után a lakást? Mennyit vonhatok le a kaucióból, levonhatok-e a kaucióból egyáltalán? A szerződésben benne van, hogy takarítani kell, a tisztaságra vigyázni kell. 3 bérlőnk van, külön-külön időben költöznek el, mindegyik mindig azt mondja, hogy nem ő hagyta penészesen a mosogatót, takarítatlanul a wc-t, stb. stb.

ferike971 # 2012.08.11. 04:08

Senkit nem zavar az,hogy nem adózót,én sem adóznék csak nem tartom jogosnak azt hogy lecseréli a zárat, főleg úgy ,hogy se tanuk se jegyzőkönyv.

Igen tisztelt NANDY, ha építő jellegű választ nem tudsz adni a akkor a többit meg tartsd meg magadnak ha kérhetném!! Nem arra vagyok kíváncsi ,hogy neked mi tetszik vagy számodra mi az érdekes. ( semmit nem kötöttek ki a szolgáltatók ).

OBUDAFUN: Köszönöm a válaszokat majd valahogy megoldódik a gondjuk.ÉN csak annyit tehetek ,hogy fogadok nekik ügyvédet

nandy # 2012.08.09. 09:43

Azért az elég érdekes, hogy eddig nem zavarta őket a "feketézés"... nyilván ők is olcsóbban jutottak így a bérelt ingatlanhoz, mint adózottan.

Az meg külön tetszik, hogy a tulaj adjon oda mindent, aztán ő pereljen évekig, fizesse a perköltséget, ügyvédet, csak mert a kedves bérlő nem fizetett...

Nyilván eszedbe sem jutott, hogy a szolgálatások visszakapcsolásának is díja van. Amíg az nincs elintézve, nem tudja bérbeadni az ingatlanát.
Továbbá hiába van a nevükön a szolgáltatás, vannak olyanok ahol végső soron ráverik a tulajra a tartozást.

ObudaFan # 2012.08.09. 08:38

Eladni ítélet nélkül nem adhat el semmit, de ha van a bérlőnek tartozása, addig kiadni sem köteles semmit.