ügyvédi munkadíj


monalisa1 # 2013.11.30. 11:50

Szóval előszőr találj ügyvédet - válóperre szakosodottat -, aztán majd megmondja mennyi lenne "ekként" és mennyi "akként" - és kérj 3 nap gondolkodási időt. A konzultációért valószínűleg fizetni kell, bár vállalás esetén tán beleszámítja a nagy egészbe.

monalisa1 # 2013.11.30. 11:53

Azért javaslom hogy mindkét szülőddel egy ilyen írás, mert ha isten ne adja valamelyik váratlan meghal., szóval erősebb a kinyilatkozás ha azt két ember teszi mintsem csak egy.

kaméleon # 2013.11.30. 12:41

Válópert is vállal ügyvéd siker díjért?

A munkadíjon felül lesz az a sikerdíj. Azaz, ha jó sokáig tart, ahogyan vagyonmegosztáskor nem ritka, akár az is előfordulhat (főleg, ha rosszul választasz), hogy pernyertesen is mínuszban végzel.

Sikerdíj esetében az ügyvéd bukja a pénzt ha nem nyeri meg a pert.

Na ez igaz, de csak a sikerdíjra, és a leendő ügyfeleknek nem árt tudni, hogy a képviselője ettől még nem megy falnak, vagy nem lesz hűde motivált. Fura dolog ez a sikerdíj. Már, ahogyan a gyakorlatban általában alkalmazzák. Eddig még nem sikerült megértenem, hogy jön oda még mondjuk egy 25-50%-os sikerdíj, ahol az elvégzett munkáért egyébként már igencsak tisztes munkadíjat kötöttek ki, és azt meg is kapják. Csak sikerdíj (ilyen gondolom, nem nagyon létezik), vagy egy normális, az átlagkeresethez mért, elfogadható munkadíj mellett még o.k., de amikor valaki minden munkamozzanatot és másodpercet jó vastagon számláz, tehát vesztenivalója semmi, a nyeresége meg biztos? (Pláne, ha nem is nagyon töri magát.) Ha ez így van, akkor egy ügyvédnek mi lehet az érdeke? (Persze, vannak tisztességes kivételek, de ált. lutri, hogy pont ilyenbe fut a tájékozatlan, naiv üf.!)

monalisa1 # 2013.11.30. 13:38

Tudomásom szerint a sikerdíjban MINDEN benne foglaltatik, azaz nincs munkadíji elem.

monalisa1 # 2013.11.30. 13:47

Az ügyvédi munkadíjon felül az esetleges, általa elvégeztetett szakértői díjak stb., tehát mindent betakar a sikerdíj. Többek közt azért is annyi %amennyi.... Ha túlságosan elhuzódik a per az ő baja, ha bukja a pert méginkább...

Én ekként tudom, ha rosszul bizonyára kijavítanak.

kaméleon # 2013.11.30. 14:43

Én ekként tudom

Igen, látod, ilyesmi a gond(om). Sokan vannak, akiknek nincs valós tudásuk arról, hogy amit igénybe vesznek, az hogyan is működik pontosan. Saját logikából indulnak ki, és sokszor meg is hagyják őket a tévedésükben.
Csak sikerdíjért nem találsz ügyvédet. Ezt már sokszor itt is láthattad, hiszen többször volt ilyen kérés, kérdés. Ez nem is furcsa, nem is baj. Nem csupán rajta múlik a siker. Lehet, hogy rengeteget és sokáig kell dolgoznia az ügyön, nem lehet elvárni, hogy ingyen tegye. Olyan ügyfelek is vannak, akik végül nem akarják kifizetni, amiben megállapodtak. Tehát, jogos, hogy a munkát, időt közben meg kell fizetni akár nyerünk, akár nem. Ha valóban sok múlik azon, hogyan és mennyit tesz az ügyért, és teszi is, a plusz sikerdíjat is megérdemli, azon biztos nem lenne vita. (Hogy ne mindig a negatív tapasztalatokból induljunk ki.) A költségeket, így a szakértők díját is az üf. fizeti meg, az nincs a munka- vagy a sikerdíjban, de az nem is lenne logikus.

monalisa1 # 2013.11.30. 14:48

Nem egy ügyvédi honlapon az olvasható, hogy MINDEN benne foglaltatik a sikerdíjba.

Sherlock # 2013.11.30. 15:03

Mutass mondjuk egyet (aki ezt be is tartja).

groszfater@gmail.com # 2013.11.30. 15:19

Tocsik

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.30. 15:21

:)

Sherlock # 2013.11.30. 16:19

Halottról...
Ő különben is áldozat volt.

monalisa1 # 2013.11.30. 16:19

Egyetlen ügyvédnek sem csínálok itt ingyen reklámot. A gugliba tessék beírni az "ügyvédi sikerdíj" kifejezést, a megjelenő több mint 10 oldalnyi találatból mindenki válassza ki magának a neki legjobban megfelelő ügyvédi ajánlatot.

Más. A ma napi (2013.nov.30.) Origo hu. "Gazdaság" rovatban dr. Drovucc Péter írása, melynek elején Dr. Hidassy Péter ügyvédtől idéz: "Ügyvédi munkadíjak, egy iroda nem alakulhat át damaszkuszi bazárrá."

monalisa1 # 2013.11.30. 16:38

Akár az itteni keresőből is kiugrik egyből 8 oldal az "ügyvédi sikerdíj" címszó alapján.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.30. 17:25

Linkelni nem tudsz?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.30. 17:33

Anyám...
Nem mai cikk, hanem két évvel ezelőtti. Nem Drovucc, hanem Drávucz. Nem Hidassy, hanem Hidasi.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.30. 17:58

a tervezőt veszik elő akár évtizedek múltán is és az felel érte.

A tervezéstől számított 3 évig.

kaméleon # 2013.11.30. 18:13

Nincs ok gúnyra. Ebben a kérdésben annak, akinek nem szakmája, dolga sem volt ilyesmivel, nem könnyű eligazodni. El kell ismerni, hogy a gyakorlat nem egységes, nem teljesen logikus, ráadásul az itt-ott található tájékoztatók, cikkek (a hivatkozott is) zöme sem úgy van kitalálva, hogy még véletlenül se legyenek félreértések.
A szakértői tevékenység és felelősség sem azonos a tervezőivel. A tervezői nem, de a szakértői tev. és felelősség, na meg díjazás ügyvédihez való hasonlítása azért nem volt annyira elvetélt ötlet.

Sherlock # 2013.11.30. 18:22

Nem mai cikk, hanem két évvel ezelőtti. Nem Drovucc, hanem Drávucz. Nem Hidassy, hanem Hidasi.

Igaz-e, hogy Moszkvában... :D

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.11.30. 18:23

Ismerem a tervezőket. Minden szakmánál magasabbra értékelik a sajátjukat.

A tervezői tevékenységhez nagyon sok jogszabályi ismeret szükséges, mert azok a jogszabályok gyorsan változnak. A gyakorlat az, hogy nem ismerik ... és még csak nem is zavarja őket.:)

monalisa1 # 2013.12.01. 11:12

Kedves KBS! Lentebb kérdezted sikerdíjjal kapcsolatban linkelni tudok-e. Nos egyet mindenképp: egy soproni ügyvédnő, akinek a honlapján a fénykép alatt többek közt a következő olvasható:
"A megbízásaimat sikerdíj ellenében vállalom, ami annyit tesz, hogy a közreműködésemmel kiharcolt kártérítési összeg meghatározott %-a a tiszteletdíj."

http://www.balesetijogasz.hu/…nysegem.html

Bizonyára vannak ügyvédek akik pl. válóperes ügyben is vállalnak sikerdíjért képviseletet.

Azért írtam, hogy akit mint ügyfél érdekel a dolog keresgéljen pl. a guglin az "ügyvédi sikerdíj" kifejezés alatt - közel 100 találat jelenik meg. Ezen kívül ezen fórum keresője is "ontja" az ezen találatokat.

Üdv.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.01. 11:29

A konkrét cikket kértem volna. A neten illik belinkelni, ha egy netes forrásra hivatkozol.

monalisa1 # 2013.12.01. 11:37

Ott van csak bökkj rá.

groszfater@gmail.com # 2013.12.01. 12:08

Azért írtam, hogy akit mint ügyfél érdekel a dolog keresgéljen
Miklós !
Már vagy hét éve itt esz a fene a fórumon, már megtanulhattad-volna, hogy az ügyvédnek nincs ügyfele,
vagy megbízója vagy meghatalmazója van !
Az Ügyvédi Törvény még véletlenül sem említ ügyfelet.
Az ügyfél fogalmát rendelet szabályozza !

kaméleon # 2013.12.01. 12:25

megtanulhattad-volna, hogy az ügyvédnek nincs ügyfele
Nahát, a kákán is. Aki ezen fennakad, az meg is érdemli.

monalisa1 # 2013.12.01. 13:11

groszfater, többek közt azért is szép a magyar nyelv mert ugyanazt többféle szóval is ki lehet fejezni., ha én elmegyek egy ügyvédhez én továbbra is "ügyfél" leszek nála.