ügyvédi munkadíj


Majordomus # 2023.01.04. 21:36

Milyen költségei lehetnek egy tanuvallomás esetén?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.01.04. 11:12

Olyanja nincs, mert arra az időre jár neki a távolléti díja.

Deltasacc # 2023.01.04. 10:47

Tisztelt Jogászok!

Ha valaki tanú polgári vagy büntető perben, akkor a költségei igénylésénél kell-e igazolnia a munkaidő kiesésből származó jövedelem csökkenését. Mi ennek a módja?

Zoltanuss # 2023.01.04. 10:36

Egy speciális jogi kérdés:

Mikor csap át / válik / egy ajánlatkérés tanácsadássá?
Vonatkozik ez ügyvédre é siparosra is.

A véleményem-ajánlatot ingyen adnak, tanácsot pénzért.

Majordomus # 2022.11.29. 20:58

Ha másdfokon is nyersz akkor többet kell fizetnie.

drbjozsef # 2022.11.29. 17:27

anura,

Nem kell, hiszen az erről rendelkező végzés nem jogerős, és a fellebbezés miatt még egy ideig nem is lesz az.

anura # 2022.11.29. 16:07

Volna egy kérdésem. Elsö fokon pert nyertem, 15 napon belül ki kell fizesse felperes a perköltségemet (ügyvédi díj). Kérdésem, ha fellebbez akkor nem kell most 15 napon belül kifizetnie engem?

Majordomus # 2022.11.05. 20:11

És azért már kérhető díjazás!

Szomorú örökös # 2022.11.05. 18:35

Zöldövezeti11

Az ügyvéd is vállalkozó, neki kell tudni,hogy megbízás nélkül mennyit feccől bele egy ügybe.

Ha ahhoz, hogy legyen fogalma a megbeszélni valókról a személyes konzultáción és ehhez előre kapott anyagot is, akkor annak átolvasása is már a feladat része szerintem.

Zöldövezeti11 # 2022.11.05. 10:44

Direkte szomorúnak :

Azt sem szabadidejében tette az ügyvéd

Az ügyvéd is vállalkozó, neki kell tudni,hogy megbízás nélkül mennyit feccől bele egy ügybe.

Zöldövezeti11 # 2022.11.05. 10:39

Elgondolkodtam a következő jelenségen .
Úgy 40 -50 éve meg még azelőtt miden féle iparos fenntartott egy telephelyet, oda kitett egy cégtáblát, néha ráírta a félfogadás időt is.
Rendelet - jog szabály határozta meg.

pl. Kss Géza villanyszerelő mester, Kovács Elemér cserépkályhásmester. félfogadás ekkor és akkor.
Ma meg hirdetik magukat mindenütt mobil és más semmi.
Van viszont kivétel. Az ügyvédek azonkívül hogy szintén sok helyen hirdetik magukat , van egy irodájuk (telephely ), azon pontos cím és félfogadási idő, + telefon megy a modern kapcsolattartási lehetőségek.
Volt szerencsém olyan iparossal tárgyalni,aki amikor kb. félóra beszélgetés után felmérési pénzt kért volna.
Természetesen nem kapott.....mondtam holnapután a telephelyén kiegyenlítem a vélt tartozást. Csak nézett mint Móricka a moziban.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.10.27. 21:30

Mert? Az max két óra.

Majordomus # 2022.10.27. 19:13

Hát azért 50 ezer ft egy konzultációért kissé soknak tűnik.

Szomorú örökös # 2022.10.27. 17:02

Zöldövezeti11

A kérdező azt nem írta ,hogy mennyit bibelődött az ügyvéd az esetével. 10 percet, fél órát netán több időt.

Ha előre megkapta az anyagot mondjuk elektronikus úton, hogy a konzultációra már felkészülhessen, akkor azt az időt is meg kell fizetni, amíg átnézte az anyagot. Azt sem szabadidejében tette az ügyvéd, hanem bizony munkaidőben, azaz már hozzátartozott a feladathoz.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.10.27. 12:19
  • Milyen díjazással dolgozik az ügyvéd úr?
  • Három kérdés húszezer forint.
  • Nem sok az egy kicsit?
  • De. Mi a harmadik kérdés?
Zöldövezeti11 # 2022.10.27. 10:49

Úgy általában az iparosok egy része eleve kihangsúlyozza, hogy a felmérés ingyenes. Mi más lenne?

Persze tudni kell kezelni az embereket, jó érzékkel megállapítani, hogy az illető komoly vagy csak álomvilágban élő álmodozó.
és a szerint ráfordítani az időt.

Nos azon már többször elmélkedtem, hogy az ügyvédnél mikor csap át egy érdeklődés konzultációba.
Kiszúrok egy nekem szimpatikus ügyvédet, megkérdezem, hogy mikor van fogadóórája, mehetek e.
Előadom az ügyemet, az ügyvéd kérdez (felmér ), majd dönt vállalható vagy sem. szerintem eddig ingyenes. De ennek a folyamatnak max. 10 percig vagy addig sem szabad tartani.

Zöldövezeti11 # 2022.10.27. 10:33

Nos az idő pénz. Ez egy elv.
De az ajánlat adás minden vállalkozásnál ingyenes . Ez a másik elv.

Így az iparos vállalkozónál és bármely szolgáltatónál is érvényes . Az ügyvéd, a lelkész a lódoktor és még sok tevékenykedő szolgáltatóra érvényes..
A kérdező azt nem írta ,hogy mennyit bibelődött az ügyvéd az esetével. 10 percet, fél órát netán több időt.
Tehát is is lehet

Mivel azonban a kérdező leírta a konzultáció szót, elvileg jár a díj.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.10.27. 05:04

(Az ügyvédi megbízást írásba kell foglalni - így szóban, telefonon nem nagyon lehet ténylegesen elvállalni egy ügyet. De még az elvállalt ügyet is bármikor, indoklás nélkül fel lehet mondani. Az igaz, hogy a munkadíj összegét illendő és célszerű előre közölni.)
((Van az úgy, hogy ha az ügyvéd személyesen is találkozik az ügyféllel, mégsem vállalja az ügyet, amelyre előzőleg hajlandóságot mutatott.))

drbjozsef # 2022.10.27. 04:59

gaborba,

Szerintem félreértetted. A konzultáció előtt elvállalta? Nem hinném. Az 50 pénz a konzultáció díja volt. Átbeszéltétek az ügyet, és ez alapján nem tud/akar képviselni. Mert mondjuk nem látja nyerhetőnek az ügyet. De az ideje nincs ingyen.

gaborba # 2022.10.26. 20:03

Üdvözlöm!
Tanácsot szeretnék kérni. A felkért ügyvéd elvállalta a képviseletet, ezért időpont egyeztetés után tartottunk egy konzultációt. Az alkalom végén közölte, hogy mégsem vállalja, ellenben elkért 50.000 forintot. Érdeklődnék, hogy ez mennyire etikus, jogilag szabályos? Köszönöm a segítséget!

Crassula # 2020.07.10. 11:25

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi ügyben kérnék segítséget:

Lenne egy nagyobb összegű - 26 millióról indulunk - vagyonmegosztási perem a volt élettársammal. Találtam ügyvédet, februárban megegyeztünk, hogy 500.000,- Ft-ot fizetek neki, az ügy lezárta után, az ügyből kapott pénzből, ergo "sikerdíjért" vállalta.

Egyetlen levelet írt eddig a volt páromnak, egy peren kívüli egyezségi ajánlatot.

Aztán március óta várom, hogy - miután nem érkezett válasz az egyezségi ajánlatra - beadja a keresetlevelet.

Közben aláíratott velem egy szerződést, miszerint a díját kifizetem három hónap alatt. Mondtam neki, hogy lehetetlen, napi megélhetési gondokkal küzdök, szó szerint. Ételre nincs pénzem.....

Erre azt mondta, ez csak formaság.

Most közölte velem - miután megkérdeztem, hogy mire várunk még a keresetlevél beadásával - hogy majd ha legalább 100 ezret kifizetek neki előre, akkor elindítja az ügyet a bíróságon....

Szóval ilyen jó kis ügyvéd...

A kérdésem az lenne, hogy tud-e valaki Tatabánya környékén olyan ügyvédet, aki vállal ilyen ügyet úgy, hogy előre nem kell fizetnem. Tekintettel az anyagi helyzetemre.

Válaszokat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.29. 16:31

Nemigen - mert ez a törvények rendezik.
De ti - implicite - burkoltan mégis belefoglaltátok. Hiszen 8%-ban állapodtatok meg, plusz tárgyalásonkénti díjban. Ezt nem nagyon lehet másképp értelmezni, mint hogy az a 8% a vállalás, a konzultáció, a tényállás tisztázása és az ellenkérelem elkészítésének az ellenszolgáltatása. Ezeket pedig már megkaptad.

De ismétlem: nem ismerjük a szerződésedet.

Kérdő Ivett # 2020.06.29. 14:09

Akkor megkérdezem azt, hogy szokás-e az ügyvédi megbízási szerződésbe belefogalmazni, hogy mi történik az előre elkért megbízási díjjal, ha az ügyfél, vagy az ügyvéd a szerződést felbontja?
Akik olvassák ezt a fórumot, okulhatnak belőle, hogy körültekintőbben járjanak el, ha ügyvédet bíznak meg peres képviselettel.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.29. 14:03

Kérlek, ne adj a számba olyat, amit nem mondtam.

Tény, hogy a szerződés megkötése előtt nem kérdeztél itt a Fórumon. Pedig akkor még lett is volna értelme.

Kérdő Ivett # 2020.06.29. 13:59

Igen, a megbízási szerződést jóhiszemű megbízók kötik az ügyvédekkel. Hogy lenne ez másképp? A szerződés felbontására az ügyvéd részéről viszont törvény ad lehetőséget, nem maga a szerződés.
Ha jól értem, még helyesnek is találod, hogy az ügyvéd lelépjen, amikor valóban megkezdődik a peres eljárás. Tulajdonképpen inkább azon kellene ámuldoznunk, hogy ha egy ügyvéd elvállal egy ügyet, akkor végig is viszi, pedig elég volna csak a pénzt beszedni.