EVSZ megítélése


boros.vivien # 2014.11.13. 16:09

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Azzal a kéréssel fordulok önhöz,hogy tudna e nekem személyes e-mail címet küldeni vagy pedig tudna e ajánlani nekem Nyíregyháza környékén olyan ügyvédet aki tudna nekem segíteni ?
Válaszát előre is köszönöm!

bororsi # 2014.11.06. 15:26

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Köszönöm válaszát.
Ezen kívül igazából még egy úgymond probléma van.Jelenleg albérletben lakom, a tulajdonos mindennemű bejelentéstől-pl ,hogy a lakcímkártyámon,mint tartózkodási hely szerepeljen a lakás- határozottan elzárkózik.Ő természetesen nem tudja,hogy a férjem sajnos börtönben van,azt gondolom,ha kiderül valószínű felmondja az albérletet.A környezettanulmány során ebből esetleg lehet probléma?Bérleti szerződés van,ami az én nevemre szól,de más hivatalos papírom nincs,.A tulajdonost is felkereshetik?
Köszönettel
Orsi

ObudaFan # 2014.11.02. 13:42

Serintem ettől még meglehet az evsz.

bororsi # 2014.10.31. 09:48

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Viszont ha a befogadónak nincs keresetkimutatása pl, akkor az evsz azon részét,hogy hazajöhet nem is engedélyezik?Kártyám van,amiről például a beérkező utalásokat ki tudom nyomtatni, de más formában nem tudom igazolni a beérkező jövedelem forrásomat. Ez mennyiben befolyásolja az evsz elbírálását?

ObudaFan # 2014.10.31. 09:17

bororsi

Mármint a befogadótól? Kérhetnek jövedelem-igazolást.

bororsi # 2014.10.30. 16:06

Tisztelt Ügyvéd Ür!

Szeretném a segítségét kérni azzal kapcsolatban,hogy az evsz elbírálásánál a környezettanulmány pontosan mit takar?Kérnek keresetkimutatást? Sajnálom,hogy ilyen problémával zavarom, nekem annyi a gondom,hogy jelenleg neten végzek munkát, fordítás, lektorálás, és erről nincs úgymond hivatalos keresetkimutatásom .Ebből lehet bármiféle gond?
Köszönettel Orsi

farkasangela # 2014.10.22. 18:35

Kedves Vivien!
Szeretnék megosztani veled egy nagyon rövid történetet.Férjem nem vonult be és teljesen csontra kellett volna leülnie büntetését,10 ügyvédből 10 azt mondta lehetetlen a kedvezmény,itt amikor kérdeztem senki nem adott pozitív választ,volt olyan ügyvéd aki 150 et akart elkérni és még nem is mondta biztosra a kedvezményt,most pedig mégis sikerült elérni 46000 ft ból hogy sikerült,minden ellentmondás és okoskodás nélkül,mert egy ember hitt benne,úgy ahogy én, azt gondolom csakis saját magamból kiindulva hogy nincs lehetetlen,és nem az okoskodó ügyvédek szavára kell adni,főleg ha nem is tudnak értelmes tanácsot adni.:-)

ObudaFan # 2014.10.11. 06:14

Lehetségesnek lehetséges, valószínűnek nem valószínű.

boros.vivien # 2014.10.09. 16:18

Tisztelt ügyvéd Úr!
Először is köszönöm szépen a válaszát!
Az ügy ami még folyamatban van és amely büntetését tölti mindkettő céges ügy és sikkasztásnak minősítették a vádat!
Így is lehetséges e közkegyelem vagy a kegyelem mentesítés?
Válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2014.10.09. 08:58

Általánosságban mostanában kevés esély van, de ismerni kellene az ügyet részleteiben. Lehet kérni már most is.

boros.vivien # 2014.10.08. 16:53

Tisztelt ügyvéd Úr!
Azzal fordulnék önhöz,hogy édesapám büntetését tölti (1 év 4 hó)
Folyamatban van neki még egy ügy amivel kapcsolatban novemberben lesz egy tárgyalása.
Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyi esély van arra,hogy a köztársasági elnöknél közkegyelmet vagy kegyelem mentesítést kaphasson?
És ha van rá esély akkor várjuk e meg a folyamatban lévő ügy lezárását vagy már előtte is megkérhetjük e ?
Kérem minden apró részletet írjon le ami ezzel kapcsolatos!
És még annyi, hogy mivel össze vont ügyek vannak ez milyen kategóriába tartozhat? 0-3-as vagy 1-5-ös??
Válaszát előre is köszönöm!!

ObudaFan # 2014.08.20. 21:04

Majd biztosan, ha letelt a feltételesig letöltendő idő fele. Még egyelőre nem.

Nicolkaah # 2014.08.17. 19:35

Szép estét!

Nekem a párom még 2011-be csinált egy nagyobb hülyeséget amire 3 és fél évet kapott és abból már leült előzetesben 5 hónapot és most 2013. október 22-én saját magától vonult be a megadott időpontra vagyis már 10 hónapja ül és rendesen dolgozik meg dicsérete is van és most volt egy temetés amire ki mehetett 2+1-re és vissza is ment saját magától és mondta, hogy be akarja adni az EVSZ-t és azt mondta, hogy azzal elvileg havonta 1 hétvégére vagyis 2+1-re haza jöhet ja és van egy 7 hónapos kislánya és arra hivatkozva vagy valahogy ezt hogy lehetne megoldani? Meg kaphatja az EVSZ-t?

Truculent # 2014.01.04. 12:02

Nagyon köszönöm a gyors, konkrét válaszait! Boldog Újévet!

ObudaFan # 2013.12.31. 12:15
  1. Nem számítasz sem visszaesőnek, sem büntetett előéletűnek.
  2. Elvileg a börtönnel kell kezdeni, és van lehetőség a fogházasításra
  3. Mindenesetre lehet ilyen szigorúan értelmezni a törvényt.
  4. Foglalhat.
Truculent # 2013.12.31. 10:15

Üdvözlet! Több kérdésem is lenne.
1.; Nagyjából 20 éve ('94 júniusában szabadultam.)már töltöttem egy évet (kedvezménnyel 9 hónapot)börtönben garázdaságért. most ismét bevonulás előtt állok ugyanezért. Az elévülési időt figyelembe véve első bűntényesnek számítok - e?
2.; Jelenleg 10 hó börtön, (ez volt az ítéletig felfüggesztve)illetve 10 hó fogház büntetésem van. Milyen sorrendben kerül ezekre sor, illetve van - e esélyem a börtönt is fogház fokozatra váltani?
3.; Szerepel a bevonuló parancson, hogy késés esetén kizárnak a kedvezményből. Természetesen szándékomban áll bemenni, de ha néhány órát csúsznék, az késésként értelmezhető - e?
4.; Van némi banki tartozásom végrehajtási szakaszban. (Tudom,hogy nem számít, de csupán kezes voltam.)Amennyiben viszek be készpénzt a letétembe, abból foglalhat - e a végrehajtó?
A választ előre is köszönöm, boldog Újévet!

revelin8888 # 2013.12.01. 15:45

Felkerestem az ügyvédet.Bizakodó vagyok az üggyel kapcsolatosan. Bár most intéződik, hogy az ítélet az ügyvédnőhöz kerüljön. De már nagyjából fel tudtuk vázolni a helyzetet. De még mindig kérdés van bennem. Jogilag kaphat-e vagy sem?! Mert nála az ítélet úgy szól, hogy a kedvezmény maga a felfüggesztett és nem bocsátható szabadlábra, vagyis a felét le kell ülnie a 4 év 6 hónapnak, azaz 2 év 3hónapot leül... de ez alatt nem kaphat jogilag evszt? Ugyan ebből az ügyből kifolyóan, meg más Intézetben azt mondta a foggvatartottnak a nevelője és az ügyvédje, hogy KAPHAT, és meg is fogja kapni. Ismételném... az ítélet mind a két esetben ugyanaz. Az ügyvédnő tanácsára ( mivel március elején tellik le a letöltött büntetés felé) február elején beadjuk az kérelmet. A nevelő részéről nincs ellenvetés, megírja a felterjesztést, hisz probléma nincs a fogvatartottal. Rosszat nem tud írni róla. Szóval februárig lehet izgulni.. és utánna az elbíráláson. Jól értelmezem, hogy itt minden a BV bírón múlik?

revelin8888 # 2013.11.20. 17:42

Holnap megyek ügyvédhez az evsz-el kapcsolatban. Nagyon izgulok már, kíváncsian várom a fejleményeket. Nem adom fel.

ObudaFan # 2013.11.11. 22:05

Szerintem jutalomból lehetséges.

revelin8888 # 2013.11.11. 15:13

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Mi a helyzet a 8 órás eltávval kapcsolatban? Kaphat-e vagy sem ezzel az ítélettel, vagy az ettől független, és általában az mire kapható?

ObudaFan # 2013.10.28. 18:04

Védőt meghatalmazni sosem árt, különösen ha az is kérdés, hogy van-e jogi lehetőség arra, amit szeretnétek.

revelin8888 # 2013.10.27. 08:28

Tisztelt ObudaFan!

Nagyon szépen köszönöm válaszát. Természetesen az esélyt megadjuk magunknak és beadjuk mindenképpen. Lehetséges még így is, hogy megkapja? Szerencsére nem vagyok jártas ezekben a dolgokba( és remélem már sokáig nem is kell ezen agyalnom). Másik ügy ami nagyon aggaszt, hogy párom sokat panaszkodik, hogy a nevelőtiszt nem foglalkozik velük. Van hogy hetekig nem látják és bármi van nem tudnak kihez fordulni. Ha ott van is érdemleges válaszokkal nem szolgál. Gondolkodott rajt párom, hogy az EVSZ-el kapcsolatos papírügyeket ügyvédre bízná.Nem tudom eldönteni, hogy ez most jó ötlet-e vagy sem. Mindenképpen vannak úgy gondolom a dolognak hátul ütői. Egyrészt, úgysem kerülhető ki a nevelő, másrészt viszont nem lenne jó ugyanis mégis csak ő intézi az ajánlást vagy a felterjesztést. Gondolom ír rá véleményt is.Ön ezt mennyire látná reálisnak?

ObudaFan # 2013.10.25. 08:34

Adjátok be, mert veszítenivaló nincs, de szerintem nem lehet. A régi, de ebben az ügyben még alkalmazandó Btk. 90. § (3) szerint részbeni felfüggesztés esetén a szabadságvesztés végrehajtandó részéből az elítélt nem bocsátható feltételes szabadságra. A Bvtvr. szerint pedig EVSZ nem alkalmazható, ha "az elítélt a törvény értelmében [Btk. 38. § (4) bekezdés] vagy a bíróság határozata folytán nem bocsátható feltételes szabadságra".

Az más kérdés, hogy a "Btk. 38. § (4) bekezdés" az nagyon nem stimmel itt, ezért a helyetekben megpróbálnám. Költsége nincs, veszíteni nem lehet vele.

revelin8888 # 2013.10.24. 09:21

Tisztelt Ügyvéd!

Párom most tölti jelenleg a büntetését. Olyan kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy az Ö esetében adható e törvényileg EVSZ. A végrehajtó intézet, ahol büntetését tölti nem látott még hasonló esetet. Párom 4év 6hónapot kapott, feles kedvezménnyel, miszerint 2 év 3 hónap ebből a letöltendő, másik fele pedig a felfüggesztett. Március közepén beadhatnánk az EVSZ-t. Jogilag ennek lenne valami akadálya? A nevelő nem találkozott még ilyen esettel, azonban nekünk fontos és utánna szeretnék járni, hogy törvényileg adható-e vagy sem.

Köszönettel: egy érdeklődő

boldogito # 2012.02.05. 12:39

Egy kérdéssel fordulok Önhöz ,vagy Mindenkihez aki tud segiteni nekem,előre is köszönöm mindenki válaszát.Férjem egy ,plusz egy évet kapott,közlekedési baleset és egy év felfüggesztett más ügyből kifolyólag.most szeretné beadni az evsz-kérelmét,kérdésem 6hónapja tölti börtönbüntetését ,van rá esély hogy megkapja???vagy nem,mivel ha ezt az egy évet letölti még ott a másik egy év letöltendője.remélem egyszerüen irtam le és valaki tud választ adni mert tisztán szeretnék látni!!!Köszönöm.