Online jogi tanácsadás


katica22 # 2013.01.15. 19:10

Köszönöm szépen a válaszokat kicsit meg nyugodtam!!

Itthon van velem a kisfia aki kiskorú,illetve van munkahelye is,igy azt mondták hogy szabadon engedik a 72 óra elteltével.
De miért kell bent lennie addig is??
Milyen esetben nem engedhetik ki ezután sem?
Köszönöm válaszotokat,sokat segitett.
Üdv:Kata

Dr.Attika # 2013.01.15. 19:28

Amennyiben a bíróság elrendeli az előzetes letartóztatást. Ki mondta, azt, hogy kiengedik?
Keresse meg kérem a kirendelt védőt. Tőle tájékozódjon.
Lennie kell, mert fogva tartják.

katica22 # 2013.01.15. 19:32

Ceglési ügyvéd Dr Lantos István mondta ezt,mivel kiskorú gyermeke van !!!!Szabálysértés könyörgöm,nem emberölés!!!!!

ObudaFan # 2013.01.15. 19:47

Előzetes letartóztatást szabálysértési ügyben nem lehet elrendelni.
Elzárást viszont igen, de ha nem volt büntetve ilyesmiért és nem volt mostanában szabálysértése, akkor nem fognak.

katica22 # 2013.01.15. 20:04

Tavaly ugyanez az ügye volt,de akkor nem indult ellene eljárás mert más volt a gyanusitott ö csak belekeveredett,most viszont beismerő vallomást tett!!

72 órára örizetbe vették ,mire számitsak???

Sherlock # 2013.01.15. 20:44

Arra hogy aki kétszer van rossz helyen, az harmadszor sem lesz rest.

pasthine # 2013.01.15. 20:56

Dr.Attika

Köszönöm a gyors válaszát.Számomra felfoghatatlan hogy ez így működik.Nincs jogorvoslati lehetőség?Akkor bárkit "elitéletnek"?Ezt nem akarom elhinni.

katica22 # 2013.01.15. 21:02

Kedves Sherlock!!

Először is neked kellene egy jó nagy golyót repiteni az agyadba,hogy ne beszélj ostobaságot!!!
Másodszor,a te véleményedre abszolut nem kiváncsi senki.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.15. 21:10

Ha én számítok, akkor már nem senki.

katica22 # 2013.01.15. 21:19

Akkor sem szabad ilyet irni,föleg ha azt sem tudja mivan!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.15. 22:26

OFF
Az csak egy mottó. Ráadásul ironikus idézet, nem saját szöveg.
ON

kredenc # 2013.01.16. 06:15

Tiszteletem. Kaptam 4 év börtön büntetést amit első fokon 2 évre feleztek ebből 6 hónap előzetes után 18 hónap letöltendő büntetés lett azzal a kikötéssel hogy nem vagyok próbára bocsájtható.Következőket kérdezném: 1. Kaphatok e kedvezményt a büntetésemből? 2. Kérhetek e fogházasítást? 3.A kegyelmi kérvény érdemes e benyújtani?
Büntetlen előéletű vagyok
Előre is köszönöm válaszát és segítségét!


Tiszteletem Én kaptam 4 év börtönbüntetést amit els? fokon megfeleztek így maradt 6 hónap el?zetes után 18 hónap letöltend?m amib?l nem vagyok p

Rafina67 # 2013.01.16. 07:45

Kedves kredenc!
Hol kapta a 4 évet, ha az első fokon felezték?

Ha letöltött már hat hónapot akkor kérheti az enyhébb végrehajtási fokozatot. A kegyelmi kérvény kedvező elbírálásában nem bíznék az ön helyében. Az államfők nagyon kevés egyéni kegyelmet osztottak ki az elmúlt években.

Minden jót!
R

dawson1989 # 2013.01.16. 19:50

Tisztelt fórumozók

Beismertem a csalást az első kihalgatáson amivel megvádoltak, az otp ellen és 600 forint kárt csináltam nekik hitelfelvételel kérdésem az lenne hogy tevékeny megbánásnak veszi majd a bíró vagy az ügyész és közvetítő eljárásra utalja e ha már a vádemelés elöt megálapodtam a bankal hogy vissza fizetem a pénzt részletekben nem az egészet nem voltam büntettve és egyedül követtem el a csalást !!
Válaszokat előre is köszönöm !!

kredenc # 2013.01.17. 10:01

Kedves Rafina67

Köszönöm hogy válaszoltál Első fokon kaptam 4 év börtönt amit még ott első fokon meg is feleztek és ebből lejön még majd az előzetes így maradt 18 hónap letöltendőm.
Amit a másodfok helyben hagyott
A kérdésem még az lenne hogy ha bevonulok persze időben akkor megkaphatom e a kedvezményt így hogy azt mondták nem vagyok próbára bocsájtó??????????


Tiszteletem Én kaptam 4 év börtönbüntetést amit els? fokon megfeleztek így maradt 6 hónap el?zetes után 18 hónap letöltend?m amib?l nem vagyok p

kredenc # 2013.01.17. 10:08

Hozzátartozik az is hogy nem vagyok egy bűnöző bár kábítószerrel gyanusítottak meg de csak vadkender volt a nagy kertemben amit nem takarítottam ki
A másik azért lenne jó ha megkapnám a kedvezményeket mert elég súlyos betegségeim vannak a vállaim műteni kell gerincbetegségem van amit szintén műtéti megoldást javasoltak claustrofobiám szorongási betegségem még meg nehezíti. Szeretném ha mielőbb kijöhetnék és elvégeztetném a műtéteket


Tiszteletem Én kaptam 4 év börtönbüntetést amit els? fokon megfeleztek így maradt 6 hónap el?zetes után 18 hónap letöltend?m amib?l nem vagyok p

Rafina67 # 2013.01.17. 13:00

Kedves kredenc!

A válaszom ugyan az. Hat hónap után kérheti. A szükséges orvosi ellátást biztostani fogják önnek elég jó színvonalon.
Legyen túl mihamarabb az életének ezen az epizódján.

Minden jót!
R

katica22 # 2013.01.17. 18:05

Üdvözlöm

Segitségét szeretném kérni,páromat elözetesbe helyezték 30 napra,mert szabálysértésként elkövetett üzletszerüen csalást kb 400000 ft a kár.ki fogják engedni 30 nap után???miért nem jöhetett ki 72 óra után? Még mindig rendörségi fogdán van.van munkahelye,illetve egy kiskorú gyermeke akit egyedül nevel,most én vagyok vele.A lakhely elhagyási tilalmat engedélyezik,vagy a háziörizetet.Milyen esetbe jöhet ki hamarabb mint 30 nap?

Köszönöm válaszait,nagyon elvagyok keseredve,mert nem tom mi lesz !

Üdv :nagy kata

ObudaFan # 2013.01.17. 18:28

Ha fogva van, akkor van védője. Ő ismeri az ügyet, látta például az előzetest elrendelő végzést. Még ő sem fog biztosat mondani arról, hogy mikor fogják kiengedni a védencét, de legalább valamit fog tudni mondani ezekre a kérdésekre. Nekünk innen a távolból esélyünk sincs.

boszi77 # 2013.01.18. 13:34

Segítség!
Férjem előzetesben volt 27 hónapot. miután a bíróság kimondta továbbra szabadlábon védekezhet de csak a lakhelyén belül, később eszt is felfügeszteték. És ő elhelyezkedett egy nagyon jó állása van. Nem sokára ismét egy tárgyalás de az ügyvéd szerint még nem lesz vége az ügynek. Férjem II. rendű vádlott. Kérdésem végül is az volna: rabosíthatják a tárgyaláson ismét?, anélkül h nem lesz le zárva az ügy? Ügyvédje aszt mondta készüljön fel mert lehetséges. Én eszt nem értem miért?
Elnézést most kicsit nem vagyok teljesen formába ez után a telefon beszélgetés után. Szóval elnézést a helyesírásért stb...
akár priviben is várom mihamarabbi válaszotokat.
az ügy amibe bele keveredett 5-15 évige kapható letöltendő.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.18. 13:49

Lásd alább: van ügyvédje.

Rafina67 # 2013.01.19. 20:44

Kedves katica22!

Az előzetes letartóztatás 30 napig tart.
Nem valószínű, hogy hamarabb kiengedik. Azután is csak akkor, ha megszűnt az előzetes letartóztatásba vételének az oka.
A terhelt előzetes letartóztatásának szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény miatt van helye, ha megszökött, a hatóság elől elrejtőzött, vagy szökést kísérelt meg, illetőleg az eljárás során ellene újabb, szabadságvesztéssel büntetendő szándékos bűncselekmény miatt eljárás indult,vagy feltehető, hogy az eljárási cselekményeknél a jelenléte másképp nem biztosítható,vagy szabadlábon hagyása esetén, a tanúk befolyásolásával vagy megfélemlítésével, tárgyi bizonyítási eszköz, okirat megsemmisítésével, meghamisításával vagy elrejtésével meghiúsítaná, megnehezítené vagy veszélyeztetné a bizonyítást, vagy feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén a megkísérelt vagy előkészített bűncselekményt véghezvinné, vagy szabadságvesztéssel büntetendő újabb bűncselekményt követne el.

Ez kicsit hosszú volt, de amíg ezek valamelyike fennáll, addig fogva marad. A gyereket elhelyezik intézetben, ha nincs ki nevelje.

Sajnálom!
Minden jót!
R

Rafina67 # 2013.01.19. 20:50

Kedves boszi77!

A férjedet elég komoly bűncselekmény elkövetésével vádolják. Az, hogy az előzetes letartóztatást megszüntették azt jelzi, hogy nem tartanak attól, hogy meglép. De ha az ügy úgy alakul, hogy valószínűsíthető az öt évnél szigorúbb büntetés, akkor bíz megint előzetesbe tehetik, de ha ítélet születik akkor ha az 27 hónapnál több akkor a fennmaradó időt kell letöltenie még.

Gondolom nem hittétek, hogy az ügynek csak úgy vége lesz. A büntetés végrehajtásával van vége ebbe jobb, ha mielőbb beletörődsz. Sajnos a jó állás az nem számít és a gyerekek és más sem, persze a bíró mindent mérlegel, de nem a ti szempontotok a legfontosabb.
Sajnálom!
Minden jót!
R

katica22 # 2013.01.20. 11:04

Kedves Rafina67!
Irtam önnek emailt!

Kata0001 # 2013.01.21. 11:06

Azt szeretném megtudni, hogy 2012. áprilisában tulajdon elleni szabálysértésért pénzbirságot kaptam, kormánytisztviselő voltam és vagyok. Most kapok erkölcsit?? Büntetlen előéletű vagyok??? Előre is köszönöm!! SOS!!