közérdekű munka


Véleményem # 2015.04.21. 15:40

A legjobb ha bevonul az ismerős.

offlife2015 # 2015.04.20. 14:38

Szép napot Mindenkinek!

A kérdésem az lenne, hogy egyik ismerősöm súlyos testi sértés miatt kapott pár éve közérdekű munka büntetést. Nem ment el ledolgozni a kijelölt munkát a kijelölt munkahelyre, így a közérdekű munkát átváltotta a bíróság 48 nap letöltendő fogházra. Ilyen esetben mennyi az elévülési idő, és mikortól kell azt számolni? A közérdekű munka ítélethozataltól, vagy az átváltás napjától, vagy a kijelölt fogházba vonulás napjától?

Másik kérdés: Ha letelt az elévülési idő, akkor utána az erkölcsi bizonyítvánnyal mi a helyzet? Bejegyzés mentes lesz? Vagy mik a szabályok ebben az esetben?

Harmadik kérdés: Érdemes-e az úgymond bújkáló ismerősömnek jogosítványért indulnia elévülési idő lejárta előtt, vagy jobb ha megvárja míg letelik?

Köszönet a válaszokért!

PsyCraft # 2015.04.20. 12:18

Kedves Fórumozók!!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek van e lehetöség a magyarországon kiszabott közérdekü munkát külföldre vinni/ledolgozni, ha netán lehetséges, ezt hogyan érhetem el.

köszönöm

Sixxam911 # 2014.11.28. 13:22

Segítséget szeretnék kérni Öntől!
180 óra közérdekű munka büntetésre ítéltek.
3 alkalomra nincs igazolásom miért nem voltam ledolgozni büntetésemet. V
Viszont folyamatosan pótolom hiányosságomat!
Lehet ebből gondom?
Valamint a hiányzásomat igazoló táppénzes papíromat hová kell vinnem? Ahol dolgozom, ott azt mondta a hölgy, aki végrehajtással foglalkozik, hogy neki nem kell, ha majd a pártfogó kéri akkor juttassam el hozzá.
Legyen szíves segíteni! Nagyon aggódom!!!
Köszönöm!

ObudaFan # 2014.10.25. 08:08

Ha azt állapítják meg, hogy egészségi állapotodban olyan tartós változás következett be, amely a közérdekű munka végrehajtását nem teszi lehetővé, vagy a foglalkoztathatósági szakvélemény, illetve a megismételt vizsgálat szerinti foglalkoztathatósági szakvélemény alapján a közérdekű munka végzésére nem vagy alkalmas, akkor egyszerűen a bv. bíró megállapítja a közérdekű munka végrehajthatóságának a megszűnését.

alyobi # 2014.10.24. 09:07

Ezúton szeretnék érdeklődni:
Pártfogói felügyeletre ítélt a bíróság, aminek nem tettem eleget. Ezek után közérdekű fizikai munkára változtatták. Elküldtek orvosi vizsgálatra, ahol megállapította az orvos, hogy alkalmatlan vagyok. A párfogó közölte, hogy megszünteti az eljárást. Kérdésem az lenne, hogy akkor mire számíthatok? Letöltendő büntetés vagy pénzbüntetés jöhet szóba?
Köszönöm a választ!!

ObudaFan # 2013.12.06. 07:32

Az az esély, ha ki tudod menteni a mulasztást.

SkyNet # 2013.12.06. 03:53

Tisztelt Jogi Fórum!

Ha a pártfogóm megtette a javaslatot a szabadságvesztés átváltoztatására a közmunkámat, mert nem jelentem meg a 2. kijelölt helyemen (1xer már visszaküldték a papírjaimat vezetői nézeteltérés miatt) csak egyszer és akkor is feszülten dolgoztam, akkor itt már semmilyen esélyem nincs elkerülni a fogházat? A Bv bíró csak kiadja a büntetést vagy lehetnek enyhítő körülmények is? kb 2-3 hónap mire bármit is megtudhatok, friss az esemény. Válaszukat Előre is Köszönöm

ObudaFan # 2013.12.03. 10:54

Nem.

BartaIbolya # 2013.12.03. 09:36

Tisztelt Jogi Fórum!
Már korábban is fordultam önökhöz kérdéssel most is ezt teszem.
A páromnak a közérdekű munkával kapcsolatban kijelölték a pártfogóját, akivel már felvette a kapcsolatot, de mivel a pártfogója Szegeden van a párom pedig Szabolcs megyében él így annyit mondott a pártfogó, hogy Nyíregyházán menjen be a Járásbíróságra és ott kéresse át magát Szabolcs megyébe utána majd ők intézik az ügyeket.
Kérdésem lenne az, hogy a pártfogó valamint a bíróság van-e tekintettel arra, hogy még nincs pénze a páromnak utazni Nyíregyházára majd csak azután ha fizetést kap.
Ha ő ezt jelzi a pártfogónak, akkor nem lesz gond?

BartaIbolya # 2013.11.23. 11:11

Köszönöm.

ObudaFan # 2013.11.23. 09:03

Minek utazott oda hívás nélkül? Legközelebb csak idézésre menjen. Illetve kérje, hogy a tartózkodási hely szerinti kormányhivatal járjon el.

A közérdekű munka végrehajtására szolgáló munkahelyet az elítélt lakóhelye - ennek hiányában, illetve az elítélt kérelmére a tartózkodási helye - szerint illetékes kormányhivatal pártfogó felügyelője jelöli ki, a munkahely kijelölése előtt az elítéltet meghallgatja. Evégből az elítéltet a bíróság értesítésének kézhezvételétől számított nyolc napon belül megidézi, egyben az iskolai végzettségére, szakképesítésére és az egészségi állapotára vonatkozó iratok bemutatására hívja fel.

A munkavégzés helyeként elsősorban az elítélt lakóhelye, ennek hiányában, illetve az elítélt kérelmére a tartózkodási helye szerinti munkahelyet kell kijelölni. Az elítélt legkésőbb a meghallgatáson nyilatkozhat arról, hogy a közérdekű munka végrehajtási helyét a tartózkodási helye szerint kéri kijelölni.

BartaIbolya # 2013.11.22. 13:51

Köszönöm az eddigi segítséget.
A párom 1 hete felutazott a 420km-rel messzebb található állandó lakhelyére azért, hogy ma annyit mondjanak neki, hogy teljesen feleslegesen utazott fel és majd 1 vagy 2 hét múlva értesítik levélben.
Táppénzt vett igénybe a munkahelyén, hogy el tudjon utazni.
Kérdezem én, hogy ilyenkor érdekel-e bárkit is, hogy veszélyben van a munkahelye illetve az ő és családja megélhetése?
Mert ha újra értesítik, hogy utazzon fel, akkor már biztos nem vehet igénybe táppénzt sem szabadságot, hanem kirúgják és akkor se pénz, se megélhetés.
Ilyenkor mit lehet tenni?
Beszéljen a pártfogójával, akit majd kirendelnek neki hátha tud valami megoldást?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.14. 19:58

Bocs. Akkor ők. Mindenesetre nem az elítéltnek kell pedáloznia érte.

pappcs # 2013.11.14. 19:28

Már nem a bv bíró intézi, hanem a kormányhivatal pártfogó felügyelői szolgálata. Ők fognak írásban keresni a konkrét végrehajtással kapcsolatban. A bv. bíróhoz már csak akkor kerül (ha jól tudom) ha valamiért át kell változtatni csüccsre.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.14. 17:58

Mondom: a bv-bíró majd ír, hogy hol és mikor kell dolgozni.

BartaIbolya # 2013.11.14. 17:27

És a jogerőre emelkedést követően hány nap áll rendelkezésre a közérdekű munka elkezdésére? Mert abban a levélben, amit kaptam nem volt leírva, hogy mikortól jogerős az ítélet.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.14. 12:23

Nem az ítélkező, hanem a bv-bíró jelöli majd ki. Fognak írni.

BartaIbolya # 2013.11.14. 11:50

Értem. De a bíró nem jelölt ki konkrét megyét, várost, semmit sem. Ilyenkor mit lehet tenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.14. 06:21

Ott dolgozod le, ahol a bíró elrendeli.

BartaIbolya # 2013.11.14. 05:06

Közérdekű munka ledolgozható-e más megyében, más faluban, mint ahol eredetileg lakik az elítélt?
Kell hozzá ideiglenes lakcím, vagy bármi más?

mayky74 # 2013.09.17. 20:15

Tisztelt jogi fórum.

Segítséget szeretnék kérni, párom kapott a bíróságtól 140 óra ledolgozandó közérdekű munkát, ami szeptember 2.-án jogerőre emelkedett. Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mi a teendő? mert a levélben amit a bíróságtól kapott semmi más nem szerepelt. Hol kell jelentkezni a közérdekű munka elvégzésére? Mennyi idő áll ennek a ledolgozására. Segítségüket előre is köszönöm.

nagysageza # 2013.03.11. 19:36

T. Szakértők!

2009. december 9-én a pártfogó felügyelői kioktatást kaptam a közérdekű munka el nem végzésének esetére. A közmunkára nem jelentkeztem. 2013. január 9-én volt a törvényszéken meghallgatás, ahol a közmunkát fogházra változtatták át.
kérdésem az lenne, hogy miként is számítódik a 3 éves büntetés végrehajthatóságának az elévülése?

a válaszokat előre is köszönöm
nagysageza

ObudaFan # 2013.03.10. 10:23

Ez közigazgatási bírság, vagy mi? Miért büntetett meg és ki?
Ha közig. bírság, akkor nem lehet ledolgozni. A bíróságtól kérheted a végrehajtás felfüggesztését.

Ria72 # 2013.03.09. 11:47

Még annyit, hogy közérdekű munkában nem lehet ledolgozni?

Köszönettel:
Ria