Erkölcsi bizonyítvány.


Majordomus # 2024.03.02. 22:10

Többek között művelődni járok ide.

drbjozsef # 2024.03.02. 13:53

Nem hit kérdése.
Egyrészt, ott a hozzászólásban a pontos paragrafus, elég megnézni.
De ha tudnád, hogy mit jelent az "elzárás" fogalma, akkor nem hitetlenkednél. Keress rá.

Majordomus # 2024.03.01. 21:49

Elzárás esetén?
Nem hiszem.

drbjozsef # 2024.03.01. 11:44

Tasi Lajos,

Nem lesz benne.
Elzárás, pénzbüntetés és közérdekű munka büntetés kiszabása esetén már a határozat jogerőre emelkedésének napján mentesülsz a hátrányos jogkövetkezmények alól. Magyarul nem kerül be semmi az erkölcsidbe. Btk. 100.§(1)"a" pont.

Tasi Lajos # 2024.03.01. 11:26

Meg szeretném kérdezni hogyha engem elitélt a bíró és kaptam 280 ora közmunkát és 120 ezer eljárási kőltséget ez benne lessz az erkölcsi bizonyítványomba?

Majordomus # 2022.11.10. 20:52

Akkor már nyugi van.
Azért tanuld meg a 10 parancsolatot.

Hammerfall # 2022.11.10. 10:40

Nem. 1 év volt a felfüggesztettem.Köszönöm a vàlaszàt.

drbjozsef # 2022.11.10. 07:46

Hammerfall,

Hacsak nem 16 év börtön 20 évre felfüggesztett büntetést kaptál, akkor már tiszta az erkölcsid.

Felfüggesztett szabadságvesztés büntetés kiszabása esetén a felfüggesztés időtartamának lejárata után a bűntettesek nyilvántartásából törölnek.

Hammerfall # 2022.11.10. 07:13

2007-ben 30.000ft értékben loptam.Felfüggesztett börtönt kaptam.Erkölcsi bizonyitvànyomban benne lesz?

Pannika80 # 2021.03.07. 11:23

Tisztelt Forumozók!

Szükségem lenne arra a törvényre, ami 1997ben szabályozta az erkölcsi bizonyítvány kiadásának feltételeit. Sajnos csak az 1999-est és a hatályos törvényt találom. Segítséget előre is köszönöm. Szép napot.

Sally86 # 2018.11.27. 05:16

Tisztelt Fórumozók!

Családtagomat 2017.május 5-én 2 év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték (2010-ben elkövetett gazdasági bűncselekmény miatt, ő tudott az elkövetésről, így társtettesként ítélték el) 5 év próbaidőre felfüggesztve, mellékbüntetések nélkül.
A cselekmény előtt és után is egyébként tisztességesen dolgozott, de államigazgatásban dolgozó lévén, az ítéletet követően elveszítette a munkáját.

Minden végzettsége pénzügyi, így bejegyzéses erkölcsivel képtelen normális, bejelentett állást találni.

Megköszönném, ha valaki tanácsot adna, hogy mely időpontban (dátum szerint) fordulhatnánk a hátrányos jogkövetkezmények mentesítése érdekében az ítéletet meghozó bírósághoz?

zpiv # 2018.11.22. 14:50

Hello, a kerdes az lenne ebbol mi jelenik meg az erkolcsiben?:

  • 9 honapra vettek el a jogositvanyom, ez ugye mar nem szabalysertes, a birosag nelkulem dontott, penzbirsagot szabtak ki. koszonom
gabika2332 # 2018.03.29. 14:25

De rabosítva lettem, ez nem látszik majd benne?

pappcs # 2018.03.29. 14:23

Nem lessz benne.( Mèg akkor sem ha nem fizeted be ès/vagy nem dolgozod le ès fogházra átváltoztattják.)
Legalább jól elkalapáltad? :)

gabika2332 # 2018.03.29. 12:18

Üdv. Súlyos testi sértés követtem el és kaptam 140óra közmunkát és 60ezer FT pénz büntetést. Ez látszani fog az erkölcsi bizonyítványomban?

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2018.03.28. 14:15

Tisztelt Picur0807!

Kaphat erkölcsi bizonyítványt, abban nem fog látszani semmi.

https://lorik.hu/buntetojog/

Picur0807 # 2018.03.22. 18:27

Jónapot nekem az lenne a kérdésem, hogy" 3 evi időtartamra próbára bocsátom " végzésnel kaphatók erkölcsi bizonyítványt (csok hoz) koszonom

saxo68 # 2018.03.13. 01:26

Üdvözletem!

Olvasgattam hasonló témában hozzászólásokat, de számomra még mindig nem világos teljesen,hogy ha ittas vezetés bűncselekményért pénzbüntetésre és határozott idejű eltiltásra itélnek annak milyen hatása van az "alap" erkölcsi bizonyítványomra.
Választ megköszönve

erkölcsi # 2017.05.28. 19:34

Az utolsó írásomat Önnek küldött e-mailben kiegészítettem, "erkölcsi" aláírással.

erkölcsi # 2017.05.28. 18:48

Gondolom akkor ne is álmodjak amerikai útról, mert nem fognak beengedni ( valószínű nem vizsgálják mit takar a büntetés, hiába "csak kis dolog"). Nem a munkakör a lényeg hanem tao támogatásból fizetnének. Azt mondták sima erkölcsit vagyis általános igazolást igényeljek ez meg is van, de kérjem ki az erkölcsi tájékoztatást is vagyis, hogy milyen adatokat tartanak nyilván rólam a bűnügyi nyilvántartásban . A magyarorszag.hu-n ügyfélkapun keresztül lehet is ilyet igényelni.

Öreg Tölgy # 2017.05.28. 18:13

Az amerikai vízumkérelembe biztosan be kell írni, de nem a magyar jogszabályok miatt, hanem mert az amerikaiak megkövetelik. Ebből a szempontból a magyar mentesülési szabályoknak nincs jelentőségük. A hátrányos jogkövetkezmények alatt álló, büntetlen előéletű személyek nyilvántartásából pedig nem bármilyen munkáltató, és nem bármiféle adatot kaphat meg, főleg nem 8 évig. Erre azért nem tudok többet mondani, mert olyan állások kapcsán, amelyekhez a törvény a büntetlen előélnél többet kíván meg (pl. katona, ügyész, bíró, fegyveres biztonsági őr, pedagógus stb., de pl. lőfegyver tartásához is) ott mindegyik törvény külön mondja meg, mi az a többlet, amit elvár, és amiről a kérdező munkáltató a hátrányos jogkövetkezmények alatt álló, büntetlen előéletű személyek nyilvántartásából tájékoztatást kaphat. Normál eseteb, egy "bármilyen" munkáltató legfeljebb arról kaphat tájékoztatást, hogy az adott foglalkozástól eltiltás hatálya alatt áll-e.

Talán célszerűbb lenne megírni, milyen munkakörben akar elhelyezkedni, és akkor jó eséllyel meg lehet mondani, hogy kell-e több egy "sima" tiszta erkölcsinél, amit legkésőbb a próbaidő leteltekor már megkaphat.

erkölcsi # 2017.05.28. 17:20

Most néztem a magyarország-hu-n, hogy nem csak erkölcsit hanem " ERKÖLCSI TÁJÉKOZTATÁS KÉRÉS / Tájékoztatást kérhet a bűnügyi nyilvántartásban Önről kezelt adatokról". lehetőség is van. Az erkölcsi mellé akkor ilyet is kérhet a munkáltató azon kívűl amit Önt előző levelében írt
"Az ún. "hátrányos jogkövetkezmények alatt álló, büntetlen előéletű személyek nyilvántartásában fog szerepelni még a próbaidő letelte után 8 évig, de abból csak bizonyos meghatározott, bizalmi állások betöltéséhez adhatnak ki adatot, az adott állásra vonatkozó törvény szerint 3-5 évig."

Mert ha igen akkor hiába lesz a tiszta erkölcsi a felfüggesztett letelte után ebbe nem tudom hány évig benne lesz. Ha benne lesz és kérheti hány évig, vagy itt is 8 év?

erkölcsi # 2017.05.28. 16:50

Még egy utolsó kérdést engedjen meg. A felfüggesztés ideje alatt vagy letelte után Amerikai ( vagy más ország) vízum igénylésnél kell jelezni, hogy van/volt büntetésem?
Gondolom ha jelezni kell esélytelen, hogy kapjak beutazási engedélyt!

Öreg Tölgy # 2017.05.28. 16:15

Szívesen. Mint mondta, az erkölcsi bizonyítványban egy percig sem fog szerepelni a próbaidő letelte után. Olyan egységes jogi fogalom, hogy feddhetetlenség nincs. Az ún. "hátrányos jogkövetkezmények alatt álló, büntetlen előéletű személyek nyilvántartásában fog szerepelni még a próbaidő letelte után 8 évig, de abból csak bizonyos meghatározott, bizalmi állások betöltéséhez adhatnak ki adatot, az adott állásra vonatkozó törvény szerint 3-5 évig.

erkölcsi # 2017.05.28. 13:53

Öreg Tölgy köszönöm válaszát. A bünügyi nyilvántartásban ( fedhetetlenségiben) 3 vagy 5 évig fog szerepelni? És ebben a felfüggesztett lejártától kell számítani vagy a jogerős ítélettől?
Ha mindenhonnan törlik onnantól kezdve bármilyen munkát vállalhatok bármelyik munkahelyen. A büntetést mindössze két pofon miatt kaptam ami védekezés volt mégis engem ítéltek el. Ezen kívül soha még csak gyors hajtásért sem voltam büntetve.