Tesco lopás


Marleene # 2006.01.27. 19:42

Szia jo30!

Mi történt a bírósági tárgyaláson? Azt írtad, 2005. október 17-én lesz. Lett? Nincs befejezve a sztorid :(

krisy # 2006.03.14. 11:05

szasztok

Nekem is a TESCO-val gyült meg a bajom, segítsetek.
A kislányommal voltam vásárolni, és a kasszánál becsipogott valami. A táskámban italpor, csoki, tic-tac volt. Blokkom nem volt róla. Felvették a jegyzőkönyvet, aláírtam a papírt, az érték 10 000 ft alatt van. Szabadulni akartam a gyerekkel.
A bajom az, hogy közölte a biztonsági őr, miután aláírtam, hogy az Önkormányzathoz elküldik a jegyzőkönyvet és az önkormányzat feljelent kiskorú veszélyeztetéséért. Megtehetik? Értesíthetik az ovit? Vagy csak szemétkedett az őr?
Egyébként 10 000 Ft alatt mi a büntetési tétel?

köszi

mojac # 2006.03.14. 14:54

Egyszerű szabs-eljárás lesz, az önkormin.
Talán be is idéznek, ahol elmondhatod a saját verziódat a felvett jegyzőkönyvvel kapcsolatban. A szabálysértési büntetési tétel, 1000-150.000 Ft-ig terjed. De az ügyintéző döntésétől függően lehet, hogy csak figyelmeztetés lesz a vége.

Elméletileg feljelenthet kiskorú veszélyeztetése miatt, de nem tudom, hogy ami történt, mennyire felel meg az alábbiakban leírt törvényi tényállásnak?!

"Kiskorú veszélyeztetése
195. § 430(1) A kiskorú nevelésére, felügyeletére vagy gondozására köteles személy, aki e feladatából folyó kötelességét súlyosan megszegi, és ezzel a kiskorú testi, értelmi vagy erkölcsi fejlődését veszélyezteti, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, az (1) bekezdés szerint bűntetendő az a nagykorú személy, aki kiskorút bűncselekmény elkövetésére vagy züllött életmód folytatására rábír, vagy rábírni törekszik.
(3) 542 Bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő az a nagykorú személy, aki a kiskorúval kényszermunkát végeztet."

Jelentkezz majd!

Jobbakat!

Nick Name # 2006.03.14. 16:02

Dehogy jelethet fel kiskorú veszélyeztetése miatt, nem a gyerek lopott! És még csak nem is együtt loptatok.


Nick Name

krisy # 2006.03.14. 18:22

Köszi a gyors választ. Sikerült kicsit megnyugodnom.

Az nem érdekel, hogyha pénzbírságot kapok, de a gyerekeimet ne keverjék bele.
Egyébként látszik, hogy nagyon kell teljesíteniük. A barátom belépőkártyája minden egyes alkalommal becsipogott a Cora-ban és az Auchanban mégsem csinálták soha ezt, tic-tackal rágóval cigivel napszemüveggel soha nem törödtek.
Apropó napszemüveg, két ismerősöm felrakta a fejére a nepszemüveget az Auchanban és kijöttek a kasszán kívülre. a biztonsági őr utánnuk ment, kérte a blokkot, ami nem volt, ezért visszakérte a két napszemüveget és ennyivel el volt intézve a dolog.
Ugyanolyan hatásos, de kevesebb ellenérzést keltő eljárás.

hali

kosakk # 2006.03.14. 22:52

Heló sziasztok nekem is kis gondom volt a tescoba egyik haverommal bevásárolgattunk amikor bement a az egyik próbafülkébe és én már csak a kapuknál vettem észre hogy kevesebb dolog van a zacsijában mint amit levett a polcokról.
ekkor a bizt őr behívott minket a privát szobályuk ba és kipakoltatta.
8325ft érték ben akart dolgokat eltúlajdonítani kihívták a rendőrséget és megírták a feljelentést mivel én nem tudtam semmiről én nem kaptam de nem tudjuk hogy mi következik mind ez útán a barátom még csak 17 éves és szeretném megkérdezni hogy hogyan lessz tovább és mikor szokták kiküldeni az idézési levelet.

Netti75 # 2006.03.15. 09:28

Kedves Kosakk!

Ha még sosem voltál büntetve, nincs sok félnivalód, mert a legrosszabb esetben is csak pénzbírságot, vagy felfüggesztettet kaphatsz. Ha a társad nem vall ellened, akár fel is menthetnek. Kérdés az is, hogy mit mutat a kamerafelvétel, ha van. Ha már voltál bűntetve, akkor az bonyolultabb kérdés. Az idézést kb. 1/2 éven belül várhatod. Kérj kirendelt védőt, segítnei fog, ha gondolod én is szívesen segítek.

Guiscardo (törölt felhasználó) # 2006.03.15. 12:04

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve

kosakk # 2006.03.15. 18:25

köszi szépen de ti arra a pappira gondoltok amit postán küldenek ki hogy ez és ez történt,és hogy ekkor és ekkor kel bíróságra menni?

kosakk # 2006.03.16. 20:38

hyhy írjatok vissza plees az elöző kérdésemre

vendég # 2006.03.17. 20:20

biker!
Történeten nem keveset mosolyogtam,s végül felmerül a kérdés:
Miaszarnak akarod te megnézni magad...amint éppen szétnyúlod az agyad 4db.cerkaelem erejéig?:)
hm?

kiddo # 2006.03.27. 18:18

sziasztok!

új vagyok itt lenne egy kérdésem, nem túl bonyi de szeretném összeszedni.
barátnőmmel boltban "vásároltunk", természetesen 10 alatt volt a dolog, a biztonságiak észrevettek, hátravittek és írtak papírt, láttam feljelentés volt. egyébkén elég jófejek voltak, de nem ez számít.
a baj az hogy ki kéne váltanom az erkölcsit.
ez szerepelhet az erkölcsiben? és nem csinálhatnak esetleg ebből vm rosszindulatból büncselekményt, illetve nem-e szerepeltethetik a bizin?
hogyan fog kinézni az eljárás? levelet kapok és be kell mennem a bíróságra? nane! még egy csekket is alig bírok kitölteni!!! :)
mi a különbség a jegyzőkönyv és a feljelentés között???
előre is köszi a segítséget, ja egyébként saturnba ne menjetek elég húzós még visszatérek! :)

kőkorszaki # 2006.03.29. 14:41

Szabálysértés a 10-es.
Nem befolyásolja az erkölcsit.

nikszi666 # 2007.04.13. 20:50

Sziasztok!
A barátommal mi is elkövettük azt a bizonyos csínyt(egy fülhallgatót akartunk eltulajdonítani a Tescoból, melynek értéke: 2500 Ft.)
Mi lesz ennek a következménye? Segítsetek!
A barátom nem magyar állampolgár, tartózkodási engedéllyel tanul itt. Ez esetben lehet szó esetleg kitiltásról, vagy kiutasításról?
Nyugtasson meg valaki!
Köszönöm!

ObudaFan # 2007.04.13. 20:59

Max. százezer forint pénzbírság. Kiutasításnak nincs helye.

Crysty # 2007.08.24. 09:56

Sziasztok!
Bár látom elég régen írtatok ide,de hátha tud valaki segíteni!
Sajnos a minap nekem is a Tescoban támadt egy kis gondom....előző vásárlásból a babakocsi egyik zsebében maradt 3 ü bébikaja,1 db Tescos popsitörlő,és 1 babasampon....teljesen elfelejtkeztem róla,hogy az ott van....bementem vásárolni...a pénztárnál csipogott valami,és jött az őr,hogy menjek a biztonsági ellenőrzésre...
Kipakoltatott,kérte a blokkot...mivel nem tudtam igazolni hogy a 3 babakaja,a popsitörlő,és a sampon az előző vásárlásból származik,(mivel nem volt róla már meg a blokk),jegyzőkönyv készült.Az össz érték 1900 ft....Szabadulni akartam a gyerekkel,éhes volt,és álmos...aláírtam a papírt,ezzel elismertem a "lopást",és kifizettem (mégegyszer) az értéket...A pénzbírság engem sem érdekel...Soha nem tudnék ártani a gyerekemnek!!!De ha feljelent esetleg kiskorú veszélyeztetéséért,annak mik lehetnek a következményei ebben az esetben?Egyáltalán feljelenthet azért,mert velem volt a gyerek?
Előre is köszönöm a válszokat!

Főlökött # 2007.08.24. 16:14

Tisztelettel

A gyermek tevékenyen nem vett részt a cselekményben. Az érték, szab. sértés alatti.
Vélelmezem, nem indul bünti eljárás, de ez egy tanulópénz is volt. Máskor mindent be kell mutatni a belépéskor, cimkézzék fel.

Én is jártam már hasonló cipőben, felbontott cigaretta, becimkézve belépéskor, s bejelzett a biztonsági rendszer a pénztárnál. Elég kellemetlen volt, főleg az, arra várjak, hogy a rendszerben lévő hibát megszüntessék. Tájékoztattam a tisztelt urat, mihez van joga, s mihez nem. Eléggé éles vita alakult ki közöttünk, mire a bontott cigimmel, otthagytam......

-----------
  • Löki
Crysty # 2007.08.24. 16:49

Löki!

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Kicsit megnyugodtam!

Crysty # 2007.08.24. 17:22

Bár a biztonsági őr annyit mondott,hogy majd a polgármesteri hivatalnak kell pénzbírságot fizetnem mindezek után....az nem érdekel,csak a gyerekemnek ne legyen belőle baja....

ObudaFan # 2007.08.25. 09:45

Nem lesz, de elvileg ha kicsit nagyobb a gyerek, akkor elég lehet az ilyesmi egy kiskorú veszélyeztetéses meggyanúsításra. Ha még babakocsis, akkor nem.

Crysty # 2007.08.25. 12:52

Obuda Fan!
Köszönöm a megnyugtató választ,a gyermek 22 hónapos...

Kantore # 2007.08.25. 17:11

Sziasztok!

Én is segítséget szeretnék kérni,bár látom vannak az enyémhez hasonló esetek.
Pár napja én is "elcsentem"pár dolgot a Tescoban.
A gonom nekem is az,hogy gyermekkel voltam,aki kiöntötte a cumisüvegből a vizet a babakocsi elején lévő tálcára...nem akartam a pulóverével letörölni,ezért felbontottam egy fránya popsitörlőt,kivettem pár darabot,visszazártam,és visszatettem a polcra...ezt látták meg,ezért mennem kellett biztonsági ellenőrzésre...Volt nálam sajna 1-2 dolog a babakocsi aljában,amit már nagyon bánok.az érték 2000 ft,amit utólag kifizettem(a popsitörlővel együtt).A gyermek 2 éves.Szeretném tudni,hogy mire számítsak?
Köszönöm előre is.

amatőr # 2007.08.25. 20:15

Pénzbírságra.

A szabálysértésekről szóló tv. szerint:

157. § Aki

  1. tízezer forintot meg nem haladó értékre lopást, sikkasztást, jogtalan elsajátítást, orgazdaságot,
  2. tízezer forintot meg nem haladó kárt okozva bankkártyával visszaélést, csalást, szándékos rongálást,
  3. tízezer forintot meg nem haladó vagyoni hátrányt okozva hűtlen kezelést

követ el, úgyszintén, aki e cselekmények elkövetését megkísérli, százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

Traffic # 2007.08.25. 20:51

T. amatőr!

Ahol az általad idézett törvény tízezer forintot ír, ott 2007. július 1-jétől húszezer forintot kell érteni.

Kantore # 2007.08.26. 06:29

Köszönöm a választ.
Lenne még egy kérdésem!
Körülbelül mennyi idő mire a pénzbírságról kapok papírt,vagy hogy működik ez a dolog? A polgármesteri hivatalhoz hívnak be,vagy már a fizetendő bírságról kapok csekket?
Ha valaki tudja,megköszönném ha írna.