Tesco lopás


ObudaFan # 2007.08.26. 09:22

Hogy meg kell-e jelenned, az a jegyző döntésétől is függ. Ha nem élsz kifogással, akkor elképzelhető, hogy csak a csekk jön egy-két hónap múlva.

fönix # 2007.08.26. 18:09

Na mi van akkor, ha a TESCO téged lop meg.
AKCIÓ, AKCIÓ, de mikor fizetsz a régi áron kapod az árut.
Ha reklamálsz a különbözetet megkapod, de hányan nem reklamálnak.
Ma a számla érték kb. 10%-a volt.
A lopás tényállása?

balek_a_legnagyobb # 2007.08.27. 13:29

Fonix, az valami vasarlok megtevesztese ize.. ha nagyban csinalod, nincs baj, csak ha kicsiben. Hungarisztanban mar csak igy mukodnek a dolgok.

fönix # 2007.08.27. 15:42

Na és a vásárlókat lehet büntetlenül megtéveszteni?

ObudaFan # 2007.08.27. 18:43

Nem lehet, a Gazdasági Versenyhivatalnál tett bejelentés után a Versenyhivatal bírságolni fog.

balek_a_legnagyobb # 2007.08.28. 12:07

no igen
kap 1 millios birsagot, es keres 100 millat, jo biznic, ezt elore beleszamoljak, kb annyit er altalaban mint a kornyezeti birsag. Termeszetesen vannak kivetelek, az elmult evekben javult a helyzet, es nottek a birsagok is.

ObudaFan # 2007.08.28. 18:12

Jelentősen nőttek a bírságok, és a Tesco visszaesőnek számít, a pereiket és a perbeli magatartásukat elnézve, sztem egyre érzékenyebben érinti őket. Én mindenkit arra biztatok, hogy jelentsen be minden ilyet, ha az Tesco-t, Auchan-t, vagy más hasonlót érint.

sarkane # 2007.08.29. 15:30

Többször találkoztam már Tesco-ban történt lopással. Az ügy folytatása a következő:
Az áruház a felvett jegyzőkönyvet megküldi a területileg illetékes jegyzőnek (az elkövető lakóhelye szerinti). Aki egy kiküldött adatlapon bekéri az elkövető és vele közös háztartásban élők jövedelem viszonyait. Ezt követően határozatban megállapítja az elkövetés tényét, valamint a kiszabott pénzbírságot. A kiszabott pénzbírságot illetékbélyeggel kell leróni postai úton, a határozattal kapott válaszlevelezőlapon.
Ha befizetés nem történik meg, vagy nem határidőben, akkor a jegyző megküldi a területileg illetékes bíróságnak, hogy a pénzbírságot változtassa át elzárásra. Amit foganatosíthat elővezetéssel. ( Közben folyamatosan lehetőség van a pénzbírság megfizetésére).

sarkane # 2007.08.29. 15:30

Nem vagyok ügyvéd, de azért remélem jó irtam le az ügymenetet.

Dr.Attika # 2007.08.31. 12:56

Nem jól irtad le. A jegyzőkönyv jelen esetben szabálysértési, büntetőeljárási fogalom. (Értékhatártól függően.) Jegyzőkönyvet csak hatóság vehet fel. Gondolom a jogérzéked innentől "beindul" és belátod, hogy a Tesco által felvett "jegyzőkönyv" nem bír relevanciával.

petíí # 2007.09.17. 15:10

Sziasztok,

Légyszíves vki segítsen, mire számíthatok egy auchan "félrelépés" miatt?:/
Egy bringa nyeregre, ami 4990Ft-ba került 999Ft-os vonalkód került!Fizetés után persze jöttek a bizti őrök, ottani jegyzőkönyv, hogy elismerem-e stb...(kamera, és hangfelvétel),kifizettem a különbséget természetesen.Egszer sem fordult még ilyen elő, hogy ilyesmit csináljak, ez is csak onnan jött, h nemrég átvertek 3000ft-al és jött a buta ötlet, hogy majd igy törlesztem! Hát elég hülye vagyok, de már megtörtént! Milyen következményekkel jár ez, mit lehet esetleg tenni?
Már nem vagyok fiatalkorú.
Köszönöm a segítséget!

Üdv, Peet

ObudaFan # 2007.09.17. 16:18

Szabálysértés, kapsz 10-20ezer Ft bírságot.

petíí # 2007.09.17. 17:29

Köszi a választ!
És ez bekerül vhova? Priusz, ilyesmire gondolok.
Vagy "csak" postai uton be kell fizetnem?
Köszi!

Peet

monalisa1 # 2007.09.17. 17:59

Az eltulajdonítás csekély volta valamint a kárkülönbözeti összeg megfizetése okán nem történt bűncselekmény hanem csak szabálysértés, tehát priusz nincs. A csekket megküldik, befizeted - ennyi., azért tanulj/okulj az esetből...

petíí # 2007.09.17. 18:05

Köszi monalisa1!

Hidd el égett a bőr a képemről, nemjutna eszembe mégegyszer ilyesmi!

Az egyebek közt feltettem egy kérdést, ha vki tud segíteni megköszönném!
"összetörték a motoromat, de nem fizet az illető" címmel

Köszi,

Üdv, Peet

monalisa1 # 2007.09.17. 19:24

A másik topicban adtam tippet.

petíí # 2007.09.19. 07:42

És mikor kapom meg kb? Csak én vehetem át a levelet vagy más is?10-20ezer a bírság?

visitor84 # 2007.09.24. 18:07

Sziasztok,

petíí-hez hasonló a sztori ami nemrég történt barátnővel. Az lenne a kérdésem, hogy ha az elsőre kiküldött adatlapot nem tölti ki akkor mi történik? Fizetést még csakcsak beír az ember, de a munkahelyet már nemannyira. Viszont ha a fizetést beírja de munkahelyet nem, akkor nem kérnek vmi fizetésigazolást a cégtől? Vagy hagyjuk a fenébe ne töltsük ki és kész?

Előre is köszi a segítséget!

petíí:
3 hét múlva jött meg az adatkérő levél.

monalisa1 # 2007.09.24. 19:54

visitor84,
javaslom a barátnőd írja be a megközelítőleg valós havi pénzét, a munkahely rovatot meg hagyja üresen. (Ma dolgozni nem kötelező, bár ajánlott...)
Ha netán még tanulmányokat folytat és így nincs saját jövedelme, akkor ezt írja be - de ez tényleg valós tény legyen.

A várható összeg nagyságára vagy a fizetés nehézségére tekintettel, próbáljon kérni részletfizetésre lehetőséget.

visitor84 # 2007.09.25. 06:41

Köszönöm monalisa1!
Nem tanul, dologzik és az a lényeg h a cég ne szerezzen tudomást az "esetről".

petíí # 2007.09.25. 18:08

nah..kezdek izgulni! Azt gondoltam, kapok egy csekket és elfelejthetem az egészet...ezek szerint nem! Én sem szeretném, ha a munkahelyem tudomást szerezne erről...:
köszi!

monalisa1 # 2007.09.25. 20:09

Vélem a munkahely felől azért tudakozódnak, hogy ha nem fizet a delikvens akkor legyen hová küldeni a munkabérből letiltandó összeget. De ha fizet, "önként" és dalolva...

visitor84 # 2007.09.26. 08:28

Oké, viszont azt írják, hogy ezeket az adatokat nem vagy köteles megadni,de ha nem élsz a védekezés ezen lehetőségével, akkor a rendelkezésre álló adatok alapján hozzák meg a határozatot. Gondolom, hogy a havi netto beírása azért szükséges, hogy a bírság mértékét meg tudják határozni. Viszont attól tartunk, hogy ha fizetést beírunk melóhelyet nem akkor honnan lehetnek biztosak abban hogy valós összeget írtunk be, még akkor is ha tényleg valós.
Viszont ha nem töltöd ki az adatokat akkor elképzelhető, h a legmagasabb (korábbi írásban 100.000) összeget határozzák meg.

Nem nagyon tudom mi legyen, munkahelyet semmiképp sem szeretnénk beírni.

kicsirigó # 2007.10.08. 13:36

Hello, Légyszíves vki segítsen, mire számíthatok egy auchan "félrelépés" miatt?
Zoknit és sajtot cimkéztem át. Fizetés után persze jöttek az őrök, jegyzőkönyv, hogy elismerem-e és minden ezzel járó dolog. Kifizettem a különbséget is. Soha sem csináltam még ilyet. Sajnos a dolog szépséghibája, hogy a barátomat tettestársként jelentik fel, akinek most van befejező stádiumban a honosítási ügye. Milyen következményekkel jár ez a barátomra és rám nézve, mit lehet esetleg tenni?
Köszönöm a segítséget!

monalisa1 # 2007.10.08. 19:35

Számodra 10-20 ezer forintos szabálysértési csekk, befizeted - nagyjából ennyi.

Azt hogy a barátod kap-e csekket, valamint lesz-e őrá nézve valamiféle következménye a dolgonak - ha egyáltalán -, nem tudom megválaszolni.

Okuljatok a dologból!