Új Alkotmány - miért is?


Sherlock # 2010.10.21. 07:00

Ez kezd viccesebb lenni, mint a "Minden jogtudósnak..." topic.

georg1945 # 2010.10.21. 06:36

Külön fejezet foglalkozzon a miniszterelnök jogairól.
Tegye lehetővé, hogy észerűtlen parlamenti határozatokat felülírhasson, amelyhez a közt.elnök jóváhagyása kell.
A miniszterelnök szervezze meg a titkosszolgálatokat itt és a világban.
A Magyar Nemzeti Bank kompetenciáiról a miniszterelnök és a közt. elnök dönt. Magyar pénzt CSAK ITT a MNB-ban lehessen nyomtatni, verni.
Mindenkor aranyfedezetnek kell lennie a magyar valutának, mégha ez a vilában jelenleg elvetett is.
Állandó kötelező aranytartalékkal kell rendelkeznie az országnak.
Minden pénzmozgásról GONDOS jegyzést kell vezetni.
A kiadásokat tervezni kell. Felügyeli a mimiszterelnök.
A gazdasági hivatal felügyelje a külföldi tuljadonokat.

georg1945 # 2010.10.21. 06:27

Ha választott királyság lépne a köztársaság helyébe, akkor a nemességet mellőzni lehet, de a király helyettese egy báró lenne.
A királyságnak majd kötelező lenne minden myháznakagyar állampolgárt védelmezni a világ minden területén.
Minden nemzeti kisebbségnek legyen parlamenti képviselője.
Minden keresztény történelmi egyháznak, a hívek számainak arányában legyen parlamenti képviselője.
A Magyar állam római katolikus államvallással rendelkezzen.
A nem keresztények nem képviselhetik magukat a parlamentben.
A szektákat a miniszerelnök engedélyezheti vagy beszüntetheti.
A szabadkőműves társaságot és a hozzá hasonlókat nem engedélyezheti az alkotmány.

Az országnak sorkatonasága legyen hat hónapos kiképzéssel, amely csak a férfiakra vonatkozzon!
A katonaság legfőbb vezére a köztársasági elnök vagy a majdani király.

georg1945 # 2010.10.21. 06:18

Az új alkotmány preambuluma tegye lehetővé, ha királyságra térne rá az ország, akkor újabb alkotmánymódosítás nélkül ez megvalósulhasson.
Mindenképpen a Magyar Szent Korona-tanra épüljön az alkotmány!
Az alkotmány tegye lehetővé, ha országhatármozgás történne, akkor ehhez ne kelljen új alkotmányt konstruálni.
Az alkotmány tegye lehetővé, hogy a jelen köztársasági elnök adott vagy mostani helyzetben is legyen kormányzó.
Az új alkotmánynak olyan preambuluma és postambuluma legyedn, hogy a további fejlődés a királyság felé való lépést szabaddá tegye, mert a mai világhelyzetben egy királyság messzemenően stabilabb, mint egy köztársaság!
A leendő királyság mindenképpen alkotmányos királyság lehessen csak olyan parlamenttel, amelynek alsó- és felsőháza lesz.
A jelen köztársasági elnöknek nagyobb beleszólást kell biztosítani minden gazdasági és politikai mozgásokba.
A jelen miniszterelnöknek legyen joga esetleges utódját megjelölni, ajánlani.
A jelen miniszretelnöknek a harmadszori cselekvés sikertelensége után lehetősége legyen önálló határozatot hoznia, amelyet a jelen köztársasági elnök ellenjegyez.
A háborúról és a békéről a köztársaság elnöke döntsön.
A népakaratot népszavazás után, a mindenkori miniszterelnök hirdesse ki és törvényesítse.

Berényi Miki # 2010.10.20. 17:47

Lehet hogy jól funkcionál. De az Alkotmány szimbolikus értékű alaptörvény. Szerintem elfogadhatatlan, hogy az alapja egy diktatúra alkotmánya legyen, melyet nem jogászok, hanem orosz tolmácsok alkottak meg idegen fegyverek árnyékában.

lawcitrom # 2010.10.20. 17:41

Nem szerettem volna erre utalni; vannak nálam okosabb és nagyobb emberek, akik szépen és gyorsan elintézik.

A fórumhely címe szolgáltatott alapot arra, hogy egészséges kritikával figyeljem - mint ahogyan azt Rexor is jelezte, csak más szavakkal - munkásságukat.

Azt tudom, hogy az Alkotmány frissítésre szorul. Az AB teljes szemüveg cseréje viszont már nem kis korrekció, ezért adódhat az, hogy egy bevett gyakorlat nullázását szenvtelenül nehéz végig nézni.

Naina # 2010.10.20. 17:19

Új alkotmány.
Egyelőre államvizsga előtt álló jogász tanoncként elsősorban a fejemet fogom, hogy neeeeeeee , má megint valami változás???? Nem is beszélve az abból folyó más más jogszabályok megváltozásáról....
Ha rágondolok is rosszul leszek.

guba # 2010.10.20. 17:07

Rexor, te is egy könnyes szemű szoci lehetsz, akinek mostanában mindig savanyú a szájszaga. Az Alkotmány egyébként jól funkcionál.

Egyjogász # 2010.10.20. 16:11

Te komolyan úgy gondolod, hogy az új Alkotmány készítői internetes fórumokat böngészgetnek (mert sok helyen van szó az új Alkotmányról, nem csak itt), és az azokban leírtakból vesznek ötleteket?

Szerintem ha van ötleted, javaslatod, küldd be a kifejezetten erre a célra létrehozott címekre, felületekre.

Rexor # 2010.10.20. 16:08

Háát bevallom nagyobb bulit is el tudok képzelni, mint amikor taccsra vágnak és csak papírdarabnak tekintenek egy jól funkcionáló alkotmányt, csak azért, hogy elmondhassák megalakult az új alkotmányozó nemzetgyűlés.

Éljen soká :).

lawcitrom # 2010.10.20. 14:04

Csak elvi éllel kérdeztem, hogy miért is ez a nagy pangás, miközben oly nagy lehetőségei vannak az embernek "beleszólni":)

Az értékét nem is firtattam, hanem kíváncsian várom az újabb és újabb jogintézményeket. No meg az ABH-kat is természetesen, jó buli lesz.

Dr.Attika # 2010.10.20. 13:55

Miért kellene pörögnünk?
Jogászok nagyon jól tudják, hogy a nemzetek alkotmányai ( legyenek írottak vagy íratlanok) annyit érnek, amennyit betartanak belőlük. Mit kéne még a jelenlegihez hozzáírni? A FIDESZ ezzel az internetes alkotmány tervezetének hozzászólásával az alkotmányozó nemzetgyűlést próbálja helyettesíteni. Nem tudja.

lawcitrom # 2010.10.20. 13:39

Ez a fórumhely akkor alszik, amikor a legjobban kellene pörögnie? Vagy mindenki a társadalmi vita keretein belül kívánja ismertetni véleményét.

Legislator # 2010.04.12. 09:14

Á, inkább hagyjuk:-D, még felkerülnénk a bash.hu-ra, vagy micsodára, olyan abszurd lenne a párbeszédünk.


Sunshine after the rain.

guba # 2010.04.12. 09:03

Komolyan gondolod? :-)

Legislator # 2010.04.12. 08:42

És azon belül konkrétan mire?


Sunshine after the rain.

guba # 2010.04.12. 08:31

A zsidóságára büszke, nem a magyarságára. Nem is magyar, nincsen magyar identitása, de gondoljunk bele, miért is lenne?? Bezzeg Petőfire milyen büszkék szlávok, északtól délig, mert milyen fasza magyar gyerek vált belőle, még az új nevét is megtanulták.

Legislator # 2010.04.07. 06:04

"Úgy tudom, Sárközy egyáltalán nem büszke rá (és nem is nagyon propagálja), hogy magyar"

Büszke, vagy sem, a neve egy tény. Ő sosem lesz 'úgy' francia, mint Mitterrand vagy Chirac. Ne feledjük, hogy ott a wikipedia, aki hangzás alapján nem jön rá, hogy milyen név, ott megnézheti, csak olvasni kell tudni hozzá, és ezt sokan meg is teszik.

Marci,

Bocs a Marcellért, de a Marcell is Marci becézve:-D. (Szerintem a Marcell király név, ha újra születnék, Marcell lennék és Gergő-így anyakönyvezve). A Lovas csak németül ejtve gáz, de csak a amgyarul tudók értik a poént (mint a franciául ejtett Sarkozy esetében is).


Sunshine after the rain.

ObudaFan # 2010.04.06. 20:07

A bíróságot nem érdekelte, hogy a politika képtelen egyeségre jutni, ezért szokásjogi alapon kezdik alkalmazni az 1928. évi V. Magyar Magánjogi Törvényjavaslatot

Azért lenne némi káosz, ha ezen az alapon az új Ptk-t akkor is alkalmazná a bíróság, ha az új parlamenti többség hatályon kívül helyezi. :)

A topic témájához: szerintem az új Alkotmánynál egyébként sürgősebb lenne egy tényleg alkalmazható új Ptk. És reálisabb célkitűzés is.

Egyjogász # 2010.02.10. 13:07

Úgy tudom, Sárközy egyáltalán nem büszke rá (és nem is nagyon propagálja), hogy magyar (vagy ha igen, jól titkolja), semmit nem tesz a magyar érdekekért, ha jól tévedek még arra sem hajlandó, hogy Magyarországra jöjjön...

Úgy hogy én különösebben nem vagyok rá büszke, hogy a bácsi magyar, van jónéhány külföldön élő magyar, vagy magyar származású külföldi, akikre jóval büszkébbek lehetünk.....

Sz.Márton # 2010.02.10. 07:39

Legislator!

Marcell neked a "Jankovics" a rajzfilmjeivel és díjaival együtt....

A francia elnök is magyar származású, legalább legyünk rá büszkék, itt még ahhoz is kell egy hozzáállás.... Még ha magyarul félreérthetően hallva is ejtik a nevét. (Még jó, hogy nem "Lovas" az eredeti neve)

Egyjogász # 2010.02.10. 07:08

Te ezn a képen a Sárközy bácsi öltönyét veszed észre?:)))

Legislator # 2010.02.09. 21:35

Szép öltöny:-D.


Sunshine after the rain.

hunfrakk # 2010.02.09. 20:59
Legislator # 2010.02.09. 20:52

Marcell:-DDDDDDD.


Sunshine after the rain.