Apeh végrehajtás elévülése


strobli # 2011.11.14. 12:10

Egyet értek, én sem ajánlom, hogy azonnal fizetésképtelenségre hivatkozva kérje az összeg elengedését csökkentését, vagy egy levélben a törlést és részletfizetést.
Én is így gondolom nem, hogy hajlandóságot kell mutatni mielőtt kérsz.
Nem lehet ajtóstól az APEH/NAV ba menni.
Olyan hogy APEH VÉGREHAJTÁS ELÉVÜLÉS csak városi legenda!
Ha van autód,lakásod, egyéb ingatlanod végrehajtani fognak akárki akármit mond!
Gondold végig, a mai világban amikor egyre kevesebb az adózó nem hajtják be a tartozást!
Fordulj olyanhoz aki segítséget tud adni neked.


Mérlegképes könyvelö
www.kerelmek-beadvanyok.hu

végrehajtó1 # 2011.10.27. 20:14

Azt senkinek nem ajánlom, hogy azonnal fizetésképtelenségre hivatkozva kérje az összeg elengedését csökkentését. Mondván, hogy súlyosan veszélyezteti a megélhetését az adó megfizetése, ezért töröljék.
Ezzel azt éri el, hogy az adótartozást amit kiróttak " felteszem jogosan " fizetési képtelenség miatt ténylegesen meginduljon a végrehajtási procedúra.

Ekkora blődséget.

Vagy fizetős ügyfél toborzás?

Ezt azért gondold végig !
Mindenképpen hajlandóságot kell mutatni ahhoz, hogy azt mondják adsz így kedvezményben részesítelek !

Na ne viccelj.
Kit akarsz átverni?

Adó tartozásnál pótlék és késedelmi pótlék elengedésére,kizárólag kérelem útján van lehetőség.

Ennyi az igazság az írásodban.

csizka # 2011.10.27. 20:09

Amennyiben, ha van vagyonod, végrehajtható ingó vagy ingatlanod " autó, lakás, telek...stb " az végrehajtásra kerül.
Amennyiben ha már kezdeményezték veled szemben a végrehajtást, akkor is többféle törvényes megoldás létezik.
Azt senkinek nem ajánlom, hogy azonnal fizetésképtelenségre hivatkozva kérje az összeg elengedését csökkentését. Mondván, hogy súlyosan veszélyezteti a megélhetését az adó megfizetése, ezért töröljék.
Ezzel azt éri el, hogy az adótartozást amit kiróttak " felteszem jogosan " fizetési képtelenség miatt ténylegesen meginduljon a végrehajtási procedúra.
A NAV mindenképpen a pénzhez szeretne hozzá jutni, ezért ha nem mutatsz fizetési hajlandóságot, mi akadályozná a végrehajtót abban, hogy végrehajtson !
Ezt azért gondold végig !
Mindenképpen hajlandóságot kell mutatni ahhoz, hogy azt mondják adsz így kedvezményben részesítelek !
Adó tartozásnál pótlék és késedelmi pótlék elengedésére,kizárólag kérelem útján van lehetőség.
Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt:
http://www.kerelmek-beadvanyok.hu

nandy # 2011.03.06. 11:53

Szlaci, elsősorban az APEH-tól kellene kérni a tartozásod csökkentését, elengedését. Erre az Art. alapján lehetőség van, ha az adósság megfizetése a te ill. családod megélhetését súlyosan veszélyeztetné.

végrehajtó1 # 2011.03.04. 11:32

biztos hogy jelzálog volt?

szlaci1 # 2011.03.04. 07:23

Aban szeretnék tanácsot vagy segitséget kérni,18 éven keresztül egyéni vállalkozó voltam.Az utolsó években nemigazán volt munkám.Igy a járulékaimat sem tudtam fizetni.3700000 ft ot követelnek a kamatokkal eggyüt.2009 februárban megszüntettem a vállalkozásomat.Most 2011 ben jelzálogot tettek az autómra és a lakásomra.Munkám továbra sincs tehát hiába szeretnék nemtudok fizetni két szaközép iskolás gyerekem van,hitelekből és kölcsönökből vergődünk.Mit tehetek? Kirakhatnak bennünket az utcára?
Hova forduljak segitségért? Tanácsaikat előre is köszönöm. Szlaci

nandy # 2010.05.12. 16:13

Ezek szerint a Bt. helyett (után) a beltag ellen indítottak végrehajtást?

Az elévülésre egyébként ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint "normál" esetben.
Azaz a bevallás benyújtásának határidejétől számítva, az ötödik év dec. 31-ig.
Ezt 6 hónappal hosszabbítja meg a végrehajtási cselekmény.

Dini2001 # 2010.05.12. 07:58

Abban kérnék segítséget, hogy ha volt egy Bt., az Apeh a végrehatjást törölte és a cég is megszűnt, azonban a beltag gépjárművére végrehajtási jog került még a cég megszüntetése előtt. Tudom, hogy a beltag teljes vagyonával felel. De mennyi ideig? Elévül valaha ez a tartozás?