Fórum adózás, illeték és pénzügyek régebbi elöl     új hozzászólás


Szja bevallás és külföldi munkavégzés

pandi75 # e-mail 2020.10.15. 15:25

Meg szeretném kérdezni, hogy SZJA családi adókedvezmény önellenőrizhető-e? Sajnos 3 gyerekes kedvezményt én vettem igénybe év közben és elfogadtuk a NAV bevallástervezetét. Csak 290 FT adóm keletkezett,és nem tudtam, hogy csak annyit fognak utalni az Önkéntes pénztárba. Ha a tervezetbe megosztottam volna, akkor már rá is utalták volna az
Önkéntes pénztári számlára a 117000 FT-ot. Nem mindegy ekkora összegnél.
A párommal, ha megosztom a csalási kedvezményt, akkor lett volna adóm, amit persze befizettem volna és akkor jóvá írták volna az egészségpénztári számlámon és a párom meg igénybe tudta venni az családi adókedvezményt.
Önellőrizhető a családi kedvezmény megosztása? Köszönettel

vcarter # e-mail 2020.09.28. 16:14

Megneztem az adofolyoszamlat es teljesen ures.
Akkor nincs mas, mint folytatni az egyeztetest veluk.

Koszonom az informaciot!

drbjozsef #   2020.09.28. 15:51

Ellenőrzést? Nem mindegy, milyen alapon, ha elrendelik?

Nem ismerem a támogatói eljárást, de ahogy nézem érdemes élni vele :

https://ado.hu/…to-eljarasa/

Levelezd le velük, hogy adóztál Angliában, nincs Magyarországon adóköteles jövedelmed. Ha nem értenek egyet, meglátod.

Egyébként, ha van ügyfélkapud, meg tudod nézni az adófolyószámládat. Azon szokott látszani a problémás tétel, és az is, hogy mi a jogcíme.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

vcarter # e-mail 2020.09.28. 15:08

Igen, egesz evben. Ezert nem is ertem miert hianyoljak a magyar adobevallast kulfoldi bevetelre hivatkozva.
Koteles vagyok igazolni nekik? Mi alapjan tortenik ez az egesz tamogato eljaras?

Egy reszlet a levelbol:
"Tájékoztatom, hogy az Art. 139. § (2) bekezdése értelmében a támogató eljárásban való
részvétel önkéntes, az eljárás keretében rendezett anomáliák miatt szankcionálásnak nincs
helye, ugyanakkor az Art. 139. § (4) bekezdése alapján a támogató eljárás eredménytelensége
esetén az adóhatóság ellenőrzést rendelhet el Önnél."

Milyen alapon rendelhetnek el ellenorzest?

drbjozsef #   2020.09.28. 14:51

Az után biztosan ott kell adózni.

Ha tudod igazolni, hogy ott kifizetted az adót, akkor itt nem kell. Elvileg bevallás sem, de az legfeljebb a levélből derülhet ki, vagy a NAV-tól kérdezheted meg, hogy pontosan miért gondolják azt, hogy neked kellene csinálnod.

Egész évben angol adóilletőségű voltál abban az évben?

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

vcarter # e-mail 2020.09.28. 14:25

drbjozsef,

Koszonom a valaszt!
Angliarol van szo es 2016-os bevallast hianyolnak. Magyarorszagi jovedelmem egyaltalan nem volt, a hivatkozas kizarolag a kulfoldi bevetelre vonatkozik GBP-ben.

drbjozsef #   2020.09.28. 14:17

vcarter,

Ha nem keletkezik Magyarországon adóköteles jövedelmed, akkor nem.

A külföld olyan ország, amivel van kettős adózást kizáró egyezmény?

Nem lehet, hogy ingatlant adtál el itthon, vagy valamilyen tőkepiaci műveletből lett jövedelmed?

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

vcarter # e-mail 2020.09.28. 12:46

Tisztelt Forumozok!

Abban kernek segitseget, hogy kulfoldon elokent es ott adozva koteles vagyok-e adobevallast kesziteni Magyarorszagon?
Kaptam egy Tamogato eljarasrol szolo levelet a NAV-tol, amelyben erre szolitanak fel (DAC1 adatszolgaltatasra hivatkozva).

Udv,
vcarter

Rexor # e-mail 2020.05.27. 10:14

Nagy eséllyel csak Magyarországon, kivéve ha a cégnek van magyar telephelye. Viszont az adózás nem egyszerű, vagy magad intézed (magyar kifizető hiányában), vagy a cég regisztrál Magyarországon, amelyen keresztül megfizeti utánad az adókat és a járulékokat.

dansalgo # e-mail 2020.05.26. 14:29

Tisztelt Jogi Fórum,

Új vagyok itt. Abban kérném a segítséget, hogy Magyarországon élek állandó lakcímmel. Ausztriában kaptam állást, viszont távmunkában. Tehát itt élek, oda dolgozom.
Kb. 3 havonta kell majd kimennem Ausztriába 1-2 napra.

Hogyan adózom?
Csak Ausztriába VAGY
Ausztriába és Magyarországra is VAGY
csak Magyarországra?

Köszönöm szépen a segítséget!

kovlin #   2019.07.04. 09:10

Kedves TIBI12!

A munkavégzésből származó jövedelem mindig a munkavégzés helyén adózik. Amennyiben nincsen más jövedelme, úgy Magyarországon nincs adófizetési kötelezettsége.

TiBi12 # e-mail 2019.05.24. 13:17

Tisztelt Jogi Fórum,

az alábbi helyzetben szeretném tisztán látni, hogy hol és milyen adókötelezettségem keletkezik:

  • osztrák főállású munkaviszony
  • másodlagos lakcím Bécsben
  • állandó lakcím Magyarországon (család is itt él)
  • heti 3-4 nap munkavégzés Bécsben, 1-2 Budapesten/Prágában/Pozsonyban (regionális pozíció)
  • a hétvégéket általában Magyarországon tölteném.
ggg111 # e-mail 2019.02.24. 07:21

Üdvözlöm!

Németországban dolgozom és ott fizetek egészségbiztosítást.
Magyarországon felmondtam a önkéntes nyugdíjpénztáramat.
Kaptam egy papírt a biztosítótól amiben azt írták , hogy az adóbevallásban fel kell tüntetni a jövedelem után egészségbiztosítási járulékot, amit persze be kell majd fizetni.
Én úgy tudom , hogy egyszerre csak egy országban fizethetek egészségbiztosítást. Felhívtam a NAV-ot két különböző fórumon és két különböző választ kaptam ,az egyik azt mondta kell fizetnem a másik meg hogy , nem.
Ebben a témában kérnék segítséget.
Mit kell ilyenkor a tenni ???
Ha nem írom be az adóbevallásba akkor azt a NAV látni fogja , hogy hiányzik. Ha beírom akkor meg fizetnem kell.

Üdv.:Gábor

Gabika78 # e-mail 2018.08.30. 08:31

bogika777

Még egy. Olyan infót kaptam hogy a bérbeadásból való adót kompenzálhatom arányosan mert Szlovéniában béreljük a lakást. Szerződés,hivatalos bérbeadáskor. EU-n belül.

Üdv
Gábor

Gabika78 # e-mail 2018.08.30. 08:12

bogika777
Köszi szépen a hozzászólást.Értem.
Magyarországon adót nem fizetek a Szlovén keresetre. Pillanatnyilag még magyar adóilletőségű vagyok de ez most megváltozik és Szlovén lesz.
Adóvisszaigénylés- nem jól irtam, adókedvezményre gondoltam. Pillanatnyilag nem használom sem Magyarországon sem Szlovéniában az adókedvezményt. Szlovéniában majd csak amikor adólletőségű leszek.
Valójában az a kérdés kell e Szlovéniában is vallanom a magyar bejövetelt?

Köszi

Gábor

bogika777 # e-mail 2018.08.29. 19:06

Gabika,
A NAV 2018 márciusában ? elkészíti a bevallás tervezetedet, melyben feltehetően csak azok az adatok szerepelnek, amit a régi céged lejelent a havi járulékbevallásokon. Amikor ezt megtekinted az online szja felületen, akkor beírod a bérbeadásból származó jövedelmedet, és a megfizetett adót, valamint amit szlovéniában kerestél. DE a szlovéniai kereseted után MO-n nem fizetsz adót, adóterhet nem viselő járandóságnak írod be majd a 18SZJA bevallásba. Ha egy teljes adóévet fogsz szlovéniában dolgozni, akkor nem kell majd a magyar adóbevallásban szerepeltetni.

".Adóvisszaigénylést Szlovéniában a fizetésem után szeretném..." ezt nem értem, milyen visszaigénylésre számítassz ???

A Szlovén bevalláshoz nem értek, hátha lesz hozzáértő.

Gabika78 # e-mail 2018.08.29. 17:43

Kedves Jogi fórum,
Megpróbálok rövid lenni.

  • Adóügyi illetőség Magyarország. Lakást adok ki és fizetem utánna a 15% adót. Ezen kivük kompenzáció néven a régi cégem fizet 12 hónapig egy összeget (versenytilalom). Fizetik a SZJA utánna.
  • Szlovénia, tartozkodási engedély, 6 hónap elmúlt, egész család ott van , iskolában is. Már adóügyi illetőség Szlovénia lesz. Állandó munkám van, minden járulékot Szlovéniában fizetnek.

Magyarországon hogyan kell adóbevallást tennem, Szlovéniában pedig hogyan? Mindkét helyen minden bejövetelt be kell vallani vagy....Adóvisszaigénylést Szlovéniában a fizetésem után szeretném...
Köszi
Üdv Gábor

Rexor # e-mail 2018.02.09. 16:07

Igen, mert rossz helyre írta a számot valószinűleg...

DzzD # e-mail 2018.02.09. 13:15

Köszönöm a válaszokat!
Korábban egy ismerősöm járt úgy, hogy dolgozott kint aztán beadta a 0-ás adóbevalláshoz a szükséges papírokat. Aztán befizettették vele az SZJA-t.

Rexor # e-mail 2018.02.08. 16:24

Nincs relevanciája a 183 napnak, ha munkaviszonyból származó jövdelemről van szó, akkor Ománban fogsz adózni (ha a kifizető cég is ománi illetőségű). Ez a jövedelem mentes lesz az adó alól Magyarországon.

DzzD # e-mail 2018.02.08. 15:26

Tiszteletem minden fórumozónak!
Az lenne a kérdésem, hogy az Ománban, ománi cégtől kapott jövedelem után itthon milyen adókat kell fizetni?
A neten találtam egy államok közötti egyezményt, de nekem kissé homályos a dolog.
Ha 182 munkanapot tölt kint, és 182 nap után kap kint fizetést a delikvens, akkor kis hazánkban milyen adó vonzata lesz a fizetésének?
Illetőleg mennyiben változik az, ha átlépi valaki a 183 napot?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Zoli

Dr.Attika # e-mail 2018.01.08. 11:19

Rexor bizonyosan jártasabb nálam nemzetközi adójogi kérdésekben,de szerény véleményem szerint USA felségjel alatti hajó esetében az USA adójogi szabályai érvényesülnek. A magyar adójog akkor jöhetne szóba, ha van magyarországi jövedelem is.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

hupikektorpikek # e-mail 2018.01.08. 10:04

Elnézést Rexor!:)

hupikektorpikek # e-mail 2018.01.08. 10:03

Kedves Razor,

Kitudná fejteni kicsit bövebben mit èrtünk pontosan magyar illetétöség alatt? Valamint Mi történik abban az esetben ha 183 napnal kevesebb a tartozkodas MO-on?

Rexor # e-mail 2018.01.05. 10:23

Ha magyar adózási illetőségű vagy, akkor igen, a teljes jövedelmed Magyarországon fog adózni.