bt -vel kapcsolatos fontos kérdések


Rexor # 2005.09.22. 09:49

Valóban nem kell tőle nyugdíjjárulékot levonni, de a társaságnak kell fizetni.

bigger # 2005.09.22. 09:03

Én úgy tudom, hogy a ha pl a beltag nyugdíjas, akkor nem kell utána semmit fiztni!

Rexor # 2005.09.22. 07:34

Uzsi a 29% TB-t mindkét tag után kell fizetni ( legalább a minimálbér után).

ObudaFan # 2005.09.16. 15:38

A bt-nek lehet olyan tagja, aki személyesen nem végzi a betéti társaság tevékenységét (személyes közreműködést nem vállal).

uzsi01 # 2005.09.16. 14:21

ok ezt értem, tehát mindenképp több helyre is ki kell állítani számlát ez még megoldható mivel valoban lesznek más munkáim is, de visszatérnék a kérdés második feléhez tehát hogy lehete édesanyám a beltag, kültag ha nincs az én szakmámhoz végzettsége és ha igen akkor kell e fizetni minimálbér után a járulékokat és kinek ??? vagy ha ő nyugdíjas akkor csak neki nem kell utánam ezért még kell???? ez elég zavaros nekem!!!
előreis köszia a segítséget
üdv

Rexor # 2005.09.16. 11:49

Uzsi ezt nem nagyon javasolnám. Szeptember 1-től a szinlelt munkaszerződéssel való foglalkoztatás bűncselekményi kategória, valamint 2006. júni 30-án lejár az erre vonatkozó adóamnesztia is. Cégalapítást akkor csinálja, ha lehetőleg több cégnek is dolgozol, és egyértelmű hogy nincsenek munbkaviszony jellegű elemek a szerződésben.

uzsi01 # 2005.09.16. 10:52

Sziasztok!
A következő problémával kapcsolatban szeretnék információkat gyüjteni. Dolgozom egy cégnél beosztásom itt mellékes, viszont az adó elviszi a fizetésem nagy nagy...részét gondolom ezzel nem vagyok egyedül gondoltam csinálok egy bt-t és számlázok a cégnek /nem zárkóznának el/ szoval ez egy járható ut lenne, de az édesanyámmal szeretnék céget alapítani akinek viszont az én szakmámhoz semmi köze, szoval az első kérdés lehet-e tag és milyen formában, a másik az hogy mivel ő nyugdíjas kell-e fizetni bárkinek bárminemü bért a cégben én ugy tudom hogy nem de nem vagyok benne biztos.
köszi ha valaki visszaír
üdv uzsi