Közmeghallgatás


drbjozsef # 2023.05.09. 12:00

szabbodz,

Teljesen félreérted.
ITT fel lehet vetni, kérdezni, vitatni bármit, nincs ezzel baj.
A közmeghallgatás, na, annak nincs semmi értelme, nem azért van, hogy kérdezni, meg vitatkozni lehessen. Csak parasztvakításnak.

Persze ez is csak vélemény, de attól, hogy nem egyezik a tieddel, még nem a fórumban van a hiba.

szabbodz # 2023.05.09. 11:39

Köszönöm szépen a hasznos és a kevésbé hasznos hozzászólásokat Mindenkinek!
Igen, tudom, hogy nincs jogállam... de ettől még lehet kérdezni és normálisan válaszolni, megvitatni dolgokat ezen a fórumon. Szerintem.... (akinek nem inge...).
És egyébként annyira nem vicces a történet, hogy nevetni lehessen rajta. De valóban hiba volt itt felvetni a témát.
Szép napot! :)

nanemaaa # 2023.05.09. 09:39

Ez kinek jó? És mi értelme van így az egésznek?

Nyilván nem kérdés, hogy kinek jó. Hogy mi értelme? Ugyanaz, mint az összes többi, hogy el lehessen mondani, demokrácia van kishazánkban, szóval jöhetne már az a pénz!

Majordomus # 2023.05.08. 20:32

Ez a nesze semmi,fogd meg jól esete.

Kapsz is választ,meg nem is,érdemben a nagy semmit.

szabbodza # 2023.05.08. 19:16

drbjozsef,

majd meglátjuk...
Nem gondolnám, hogy egy közmeghallgatás lakossági kérdéseire ördögtől való dolog lenne válaszolni. Vagy válaszol, de "hülyeséget". Ez kinek jó? És mi értelme van így az egésznek?

drbjozsef # 2023.05.08. 17:23

hogy „ezzel a kérdéssel egyelőre az önkormányzat nem kíván foglalkozni”, érdeminek minősülne, vagyis elfogadható lenne.

Ez valóban nem érdemi.

Azt fogják írni, hogy a kérdésed fontos, egy bizottság meg fogja vizsgálni a felvetésedet, és ha szükséges, akkor további intézkedéseket fognak tenni.

Vagyis egy érdemi bullshit lesz, erre igazán nem lehet kifogásod...

szabbodza # 2023.05.08. 13:01

nanemaaa,

köszönöm szépen a hozzászólást neked is!

Kérdésedre válaszolva, szerintem az egy kicsit rossz válasz lenne… mellesleg nem hobbiból lettek feltéve a lakossági kérdések, olyan kérdések, amik nagyon is érintik a közt (jó, hát kicsit kínos az igazság), tehát megválaszolásra szorulnak.

Illetve idézet a hatályos SZMSZ-ből:
„A közmeghallgatáson felmerült kérdésekre a polgármester, a képviselő, a jegyző lehetőleg a helyszínen szóban, de legkésőbb a közmeghallgatást követő 15 napon belül köteles érdemi választ adni.”

Ezek alapján nem gondolom, hogy két hónap után egy olyan válasz, hogy „ezzel a kérdéssel egyelőre az önkormányzat nem kíván foglalkozni”, érdeminek minősülne, vagyis elfogadható lenne.

De a jelzés a Kormányhivatalnak az imént már elment, ők csak reagálnak majd valamit.

nanemaaa # 2023.05.08. 08:18

Egyértelműen Kormányhivatal.
A kérdés viszont az, hogy mit érsz el vele? A törvény szerint választ kell adnia. Az is válasz, ha azt írja, ezzel a kérdéssel egyelőre az önkormányzat nem kíván foglalkozni.

szabbodza # 2023.05.08. 05:18

Bízom benne, hogy lesz miről mesélnem. Köszönöm! :)

Majordomus # 2023.05.07. 19:51

Eredményről mesélj..

szabbodza # 2023.05.07. 11:28

Majordomus, köszönöm szépen!
Én is így gondoltam, hogy a Kormányhivatalnak azért kell ezzel foglalkoznia... köszönöm a megerősítést!

Majordomus # 2023.05.06. 20:17

Tartsd be a "szolgálati " utat. Először Kormányhivatal...

szabbodza # 2023.05.06. 14:07

Ha esteleg tud valaki érdemben a kérdésemre válaszolni, nagy segítség lenne és köszönönöm!
Üdv mindenkinek, kellemes hétvégét (és jó pihenést, aki teheti)!

szabbodza # 2023.05.05. 14:35

Sziasztok!

Szintén egy közmeghallgatással kapcsolatos kérdésben szeretnék segítséget kérni.

Mötv. 54. §-a szerint:
"A képviselő-testület évente legalább egyszer előre meghirdetett közmeghallgatást tart, amelyen a helyi lakosság és a helyben érdekelt szervezetek képviselői a helyi közügyeket érintő kérdéseket és javaslatot tehetnek. Az elhangzott javaslatra, kérdésre a közmeghallgatáson vagy legkésőbb tizenöt napon belül választ kell adni."

Ha ez nem történt meg a fenti időn belül (már lasan 2 hónap is eltelt) - közben volt a Hivatal részéről határidő hosszabbítás (szrintem jogalap nélkül) - hová lehet fordulni? Az illetékes kormányhivatal törvényességi felügyeleti osztályához? Vagy egyből bíróságra?

Köszönöm előre is!

nanemaaa # 2021.10.26. 07:08

pl:
2021. évi I. törvény a koronavírus-világjárvány elleni védekezésről

gwendolin # 2021.10.25. 17:03

Esetleg törvényi hivatkozást is kaphatnék ehhez? Mert az, hogy van rá számos példa országszerte azt látom én is, de mi az a jogszabály, ami felhatalmazza pl. a polgármestert erre?

nanemaaa # 2021.10.25. 12:57
  1. Rendelkezhet.
  2. A polgármesterhez.

Egy munkáltató, vagy akár iskola igazgató is hozhat ilyen döntést a saját intézménye tekintetében, van rá számos példa országszerte.

gwendolin # 2021.10.22. 19:03

A közmeghallgatás és a falugyűlés törvényileg a Mötv.-ben van szabályozva, illetve az önkormányzati szzmsz-ben. Arra a kérdésre keresnék választ és jogi alátámasztás, hogy a jelen helyzetben (járványügyi készültség) milyen szabályok vonatkoznak a fenti fórumok megrendezésére? Rendelkezhet -e úgy egy önkormányzat, hogy ezeken a fórumokon csak védettségi igazolvány birtokában vehetnek részt
a helyiek, ezzel kizárva a település lakosságának egy részét a közügyekből.
Mely szervhez lehet fordulni ezzel kapcsolatban hivatalos állásfoglalásért?
Köszönöm'