Átnyúló faág


stefil # 2019.11.21. 16:51

Hát most legutóbb felajánlotta , hogy évi kétszer összetakarítja ! . Csak sajna 10 szer meg kell.

Vadsuhanc # 2019.11.20. 20:57

Kedves stefil!

A tűrésnek is van határa. Maga a leírás is arra utal, hogy a fák nem jó helyen vannak ( telekhatártól 60 cm ) és veszélyesek is. Ha békét akarod mint dbjozsef írta tűrj. Ha szeretnéd a piszkot és a veszélyt elhárítani lépj. Mond el neki, hogy az önkormányzatnál eljárást kezdeményezel a fák kivágatása érdekében tekintettel, hogy veszélyeztetik a vagyonod.

A célod a béke megmaradása vagy az, hogy ez a veszélsz és a takarítás a fejed felől emúljon. A kettő együtt nem fog menni, ha Ő nem együttműködő

stefil # 2019.11.20. 20:10

Hát igen , ezt nem szeretném!

wers # 2019.11.19. 06:59

(ezek vagy negyven évesek nagyon magasak csak fent van koronájuk)

Ezek akkor akár veszélyesek is lehetnek. Erre igen erős jel, ha ennyire hullatják a leveleiket. Erős szélben ki is dőlhetnek. Főleg hóolvadáskor, amikor átnedvesedik a talaj.

drbjozsef # 2019.11.19. 06:04

Mit tegyek, hogy a béke is megmaradjon?

Tűrj.

stefil # 2019.11.18. 20:21

Tisztelt Fórumozók!
Nekem van egy rendes szomszédom. Nem szeretnék veszekedni vele .Viszont van a telekhatártól 60 cm re négy fenyőfa nem tudom milyen fajta , hosszú tűlevelei vannak és állandóan hullik van olyan hét , hogy zsákszára. Évekkel ezelőtt kértem ,hogy vágjuk ki (az én költségemre) és veszek helyette neki fiatalokat(ezek vagy negyven évesek nagyon magasak csak fent van koronájuk) de sajnos nem ment bele. Mostanában rengeteg tűlevél van a telkünkön meg még a következő szomszédnál is : tele a csatorna állandóan , sajnos a széljárás is mindig felénk hozza : minden tele van tüskével.Most újra szóltam neki és azt mondta évi kétszer összetakarítja de nem vágja ki. Sajnos egy évben nem két alkalom van . Mit tegyek, hogy a béke is megmaradjon?

wers # 2018.10.16. 11:12

Vajon a messzebbről odafújt leveleket kinek kell összetakarítani?

nekem is ez jutott eszembe

Minden leesett levelet azonnal köteles feltakarítani a "tulaj", vagy megvárhatja, míg az összes lehull?

Van aki így, van aki úgy.

Ági512 # 2018.10.16. 11:09

Nem úgy néz ki hogy megvárják is még rengeteg levél van a fán mégis kaptam egy kupacot.

Bea1 # 2018.10.15. 20:24

" kellő indokkal "

Ha a faág balesetveszélyes, veszélyezteti az emberek biztonságát, vagy anyagi veszélyt okozhat.

Írásban kell felszólítani a tulajdonost a munka elvégzésére, az indok megjelölésével, ésszerű határidőt adva.

Vajon a messzebbről odafújt leveleket kinek kell összetakarítani?

Minden leesett levelet azonnal köteles feltakarítani a "tulaj", vagy megvárhatja, míg az összes lehull?

Szomorú örökös # 2018.10.15. 14:14

Ági512

A kivágása vonatkozik a 60 éves fára is ami már ott volt amikor vásároltuk a kertet?

Mindegy, hogy hány éves a fa, te vagy most a tulajdonosa és ha gondot okoz, akkor veled fogják kivágatni.

Ági512 # 2018.10.15. 13:42

A kivágása vonatkozik a 60 éves fára is ami már ott volt amikor vásároltuk a kertet?

nonolet # 2018.10.15. 09:24

Ági512

A szomszédban keletkezett termésre az vonatkozik, hogy:

Az alapban tiéd!

DE!!!! a szomszédé lesz, akkor

  • HA már lehullott a földre

ÉS

  • te nem szeded fel onnan kellő időben

A leszedés/felszedés céljából ezért jogod van átmenni előre egyeztetett időpontban a termésért.
Persze kárt nem okozhatsz a leszedés/felszedés közben.
HA mégis okozol, akkor kártérítesz természetesen.

Az ÁT lógó ág a te tulajdonod, azt csinálsz vele amit akarsz.
DE!!! a szomszéd kellő indokkal kérheti, sőt követelheti

  • a neki zavaró ágak levágását

vagy

  • akár az egész fa kivágását is
Szomorú örökös # 2018.10.15. 04:50

Ági512

Különben tavaly pont ezért mentünk a jegyzőhöz és neki kéne szólni hogy mikor jó a gereblyézés nem pedig nekem kéne kunyerálni hogy ugyan mikor mehetek át.....Amúgy hova lett vajon a dió mert vissza csak a levél jött

Tévedésben vagy! Én úgy gondolom, hogy a falevél összetakarítása egy átlógó faág alatt nem a te feladatod (lenne), de ez egyáltalán nem biztos, majd a valódi jogtudorok elmondják. Szóval ha az átlógó faágról lehulló termés a szomszédé akkor nagy valószínűséggel a levél is rá tartozik. És hát ha átlóg a telekhatáron a faág, akkor az bizony az övé. Sőt ha te azt az ágat szimplán le akarod vágni, akkor is illik őt megkérdezni róla. Szóval én úgy gondolom, ez egy igazi tapló bunkó szomszéd lehet. Esetleg meg lehetne vele próbálni a békekötést. Ha nincs kint az udvaron, akkor csengess be hozzá!

Viszont abban is nagy tévedésben vagy, hogy neki kell szólni feléd, ha azt akarja, hogy elvégezd a dolgot, mert neked kell jelezned, ha pl. bármit szeretnél a kerítéseden javítani, csinálni, nem pedig a szomszéd határozza meg, hogy ekkor és ekkor kell megcsinálni bármit is. Jobb lenne valóban inkább a békés megoldásra törekedni, nem pedig veszekedni. Ajánlok egy tepsi finom süteményt közös elfogyasztásra a szomszéddal némi finom itallal leöblítve utána. :-)

Ági512 # 2018.10.14. 19:12

Kedves Nonolet
Diófa és minden évben még van vágva egyébként engedély nélkül szerinted hogy menjek át összeszedni? Különben tavaly pont ezért mentünk a jegyzőhöz és neki kéne szólni hogy mikor jó a gereblyézés nem pedig nekem kéne kunyerálni hogy ugyan mikor mehetek át. Amúgy hova lett vajon a dió mert vissza csak a levél jött

nonolet # 2018.10.14. 15:38

Szomorú örökös

Nagy rakás a kapu előtt...

nonolet # 2018.10.14. 15:38

Egyébként pedig nyesd meg a fádat, ha lehet.
Azért, hogy kevésbé szemeteljen a szomszédba ...

Szomorú örökös # 2018.10.14. 15:36

Ági512

Milyen falevél az, ami egy teljes utat képes eltorlaszolni? :-O

nonolet # 2018.10.14. 15:25

Hát most nem szólt, mert megunta a lustaságod.
Hanem kioktatott inkább.

...mentél volna át érte IDŐBEN.

Ági512 # 2018.10.14. 14:46

A szomszéd átdobta hozzánk az átlógó falevelet úgy hogy nem tudtam tőle bemenni. Be kellett mászni a saját ingatlanokra, hogy elhúzzam a levelet az útról mit lehet ilyenkor tenni? Direkt leste mikor megyek el a közértben, ez kettőkor történt és azóta ki sem jön az udvarra hogy beszéljek vele. De ha kint volt az udvaron amikor mentem miért nem kérdezte meg mi legyen a levéllel. Máskor is átmentünk már összeszedni ha szólt érte.

Fenyő # 2016.11.15. 10:21

bocs, az előző tárgytalan (e témánál), tévedésből került ide, új témát akartam nyitni. Meg is tettem.

Fenyő # 2016.11.15. 10:18

Tisztelt fórumozók,

Községünkben a közterületek kezeléséről és fenntartásáról szóló helyi rendelet (releváns részei) a következőket írja elő:

„ Az ingatlantulajdonos köteles gondoskodni az ingatlana előtti járdaszakasz ..., a járdaszakasz melletti nyílt árok és … tisztántartásáról, kaszálásáról, gyomtalanításáról, …"

„ … Amennyiben az ... bekezdésben foglaltakat az ingatlantulajdonos felszólításra a megadott határidőre nem hajtja végre, határozattal kötelezhető a munka elvégzésére.”

„ A közösségi együttélés alapvető szabályalt sértő maga1artást követ el az az ingatlantulajdonos, aki a) nem gondoskodik az ingatlan előtti járdaszakasz… tisztántartásáról, kaszálásáról, gyomtalanításáról,”

„ A közösségi együttélés alapvető szabályait sértő magatartással összefüggő önkormányzati hatósági eljárás lefolyatására és a közigazgatási bírság kiszabására átruházott hatáskörben a polgármester jogosult.”

Ezzel kapcsolatban 2 kérdésem is van;

  1. Megteheti-e a polgármester, hogy nem hoz a rendbetételre kötelező határozatot, hanem csak egy határidős felszólítás után azonnal szankciót - pénzbírságot - ír elő?
  2. Ha a vitát képező terület nincs rendezve, azt korábban az önkormányzat kezelte, (a fent idézett rendelet idén nyáron született), de úgy akarja a kötelezettséget az új rendelettel átruházni, hogy azt előzőleg nem teszi rendbe, (az árokparton nagy kövek, gödrök, fatuskók, stb. van), akkor is kötelezhet-e arra, hogy a területet én rendezzem annak érdekében, hogy ott fűnyíróval lehessen dolgozni, vagy előbb köteles lett volna az önkormányzat azt rendezni, és a kötelezettséget csak azután átlőcsölni?

Minden szakszerű választ előre is köszönök,
Gábor

bigdady # 2016.10.21. 10:17

Köszönöm.

nanemaaa # 2016.10.21. 05:47

bigdady
Az ablakkal nincs semmi gond.

bigdady # 2016.10.20. 10:45

Kb 2.7méteren van az ablak...
szóval ha az engedély anno megengedte de azóta ez a szabály jött ki kéne cserélnie mindenkinek az éléskamra ablakát?

Bea1 # 2016.10.20. 01:20

Az ablak lesz a gond.

Ráadásul a fóliázott ablak is max buktatható lehet, pláne, ha szemmagasságban van.

Biztos sokat használjátok azt a helységet, vagy sokszor ég a lámpa, és ezért próbálja takarni a szomszéd, mert esetleg őt ez zavarja, ami szerintem teljesen normális.

Merthogy mehetett volna birtokvédelemre is.