kettős államőpolgárság?


marcsika # 2007.01.18. 14:39

Magyar anya és német apa gyermeke szerintetek milyen állampolgár lehet, ha Magyarországon, ill. ha Németországban születik?

Rexor # 2007.01.18. 15:24

Mindkét esetben magyar állampolgár lesz.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.19. 12:46

Csak magyar?

Rexor # 2007.01.19. 12:49

Lehet hogy német is, de ahhoz ismerni kellene az ottani szabályozást :)

marcsika # 2007.01.30. 09:55

Pont ezért kérdeztelek bennetek, mert nem ismerem az ottani a szabályozást...

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.30. 09:59

Mi sem ott tanultunk. Gondolod, hogy a magyar egyetemken vizsgázni kell a német (meg a francia, az angol, a svájci, a lett, a román, a burundi stb.) álla,polgársági jogból is?

marcsika # 2007.01.31. 07:06

Nyilván nem, de esetleg gondoltam, hogy van valakinek itt a fórumon ilyen jellegű szakmai tapasztalata...

guba # 2007.01.31. 07:27

A kilencvenes évek elején a kelet-európai országokból tömegesen vándoroltak ki No-ba azok akik tudtak német felmenőt igazolni, szinte azonnal kaptak állampolgárságot is.

John Grape # 2008.10.26. 19:20

A kettős állampolgársághoz kapcsoló kérdésem van, nevezetesen a kettős állampolgárok útlevél használatára vonatkozóan.
Magyarországon élő magyar-kanadai kettős állampolgár (aki mindkét ország útlevelével rendelkezik)Magyarországról való ki és beutazásai során használhatja e kanadai útlevelét vagy csak a magyart?

hunfrakk # 2008.10.26. 19:29

mindkét útlevelet elfogadják!

Maple-Leaf # 2009.02.22. 19:42

Az irányadó magyar jogszabály szerint kettős állampolgár esetán - ha az egyik állampolgárság magyar - akkor magyar határátkelőhelyen magyar okmányokkal (útlevél vagy személyi) kell be- vagy kiutazni. De ez csak elméletileg van így. Ismerősöm magyar/oszrák állampolgár, Budapesten él és csak az osztrák útlevelét használja a ki- és beuazásnál is. Nincs is magyar útlevel csak személyigazolványt csináltatott. A határon senki nem foglalkzk ezzel.

Tehát ha a kanadai ismerősöd kanadai útlevéllel akarja elhagyni sz országot, vagy azzal akar beutazni a kutya nem fogja megvizsgálni, hogy magyar állampolgár lehet-e és ha igen, akkor miért nem magyar útlevelet használ.

Ingó # 2010.02.12. 09:04

Ki tudja megmondani, hogy hány év külföldi munkavállalás (Írországban kinttartózkodás) után lehet kérni a kettős állampolgárságot?

Ingó # 2010.03.22. 08:35

Tud valaki felvilágosítást adni az előző kérdésemre? Mik a feltételei, vagy hány év kinttartózkodás után kérhető Írországban a kettős állampolgárság?

pazs # 2010.03.22. 08:44

Erről ír jogászok tudnának mondani bármit, ne haragudj.

monalisa1 # 2010.03.22. 19:12

Esetleg kérdezd a Nagykövetséget, Konzulátust, vagy keresd valamelyik írországi magyar nyelvü honlapot - szerencsés esetben lesz valaki érdemben válaszoló.

Dr.Attika # 2010.03.22. 20:31

A kettős állampolgárságot nem kell kérni, mert az bekövetkezik azáltal, ha valaki több államnak is állampolgára.
Ugye nem gondolja komolyan, hogy itt valaki rendelkezik kellő ismerettel az ír állampolgársági szabályokkal kapcsolatban.

zsanka # 2010.03.23. 07:18

Mindenki akinek szüksége lehet rá!
Ezt az oldalt találtam:

http://www.mfa.gov.hu/…katarsak.htm

Angliai ügyek kezeléséhez biztosan jó lesz.
Üdv.: Zsuzsa

snypp # 2010.03.23. 09:25

Tisztelt Jogaszok,
Kulfolon (nem Lengyelorszagban) elo magyar vagyok, nemsokara (hazassag utjan) magyar-lengyel kettos allampolgar leszek. Ezutan szeretnek lemondani a magyar allampolgarsagomrol. Megtehetem-e ezt a kulkepviseleten vagy Magyarorszagra kell utazni ehhez?

Koszonom elore is a valaszokat

monalisa1 # 2010.03.23. 17:37

Már miért mondanál le a magyar állampolgárságodról - semmiféle hátrány nem származik a kettős állampolgárságból.

Nemrég olvastam, hogy a kiterjedt Habsburg család egyik tagja -egy gróf és a családja- a háború okán Portugáliába települt, aztán amint lehetett igényelte ismét a magyar útlevelet - és azóta csak ezt használja miközben járja a világot stb.

Otthon Portugáliában mindmáig magyarul beszélnek - még az unokák is megtanultak, és valamennyien büszkék magyarságukra.

Dehát neked kell tudni...

Ha mégis ekként döntesz elég ha a Nagykövetséget felkeresed.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Dr.Attika # 2010.03.23. 17:43

Lisa!
A kérdező nem lelkizést kért, hanem jogi tanácsot. Az más kérés, hogy magára valamit is adó jogász nem ad tanácsot arra vonatkozóan, hogy ki hogyan mondjon le a magyar állampolgárságáról. Neked se kellett volna közvetlenül reagálni.

monalisa1 # 2010.03.23. 18:14

Értem, köszönöm.

Azért láttam indokoltnak válaszolni mert szerintem a kérdezőnek gőze sincs a kettős állampolgárság mikéntjéről - csak jár a szája...

Ha tényleg lemond nem fog hiányozni.

Legislator # 2010.03.23. 18:42

"Nemrég olvastam, hogy a kiterjedt Habsburg család egyik tagja -egy gróf és a családja- a háború okán Portugáliába települt, aztán amint lehetett igényelte ismét a magyar útlevelet – és azóta csak ezt használja miközben járja a világot stb.

Otthon Portugáliában mindmáig magyarul beszélnek – még az unokák is megtanultak, és valamennyien büszkék magyarságukra."

A Habsburg-családnak van egy ún. magyar ága (ez kb. József nádortól indul ki, a Nádori Kriptában fekvő Habsburgok tartoznak ide-ezt bezzeg csesznek tanítani a történelemtanárok, köszönet a maroknyi kivételnek), pl. él Géza von Habsburg is, de Habsburg Ottó is kapott magyar nevelést. Szerintem az állampolgársági hűség a legalapabb dolog (hány határon túli magyar igényelné érzelmi alapon a magyar állampolgárságot, mégsem kaphatja meg), ha két, vagy több állampolgárságom volna, még akkor sem mondanék le a magyarról, ha üldöznének itthon.


Sunshine after the rain.

snypp # 2010.03.24. 12:53

Tehat annyi a dolog, hogy bemegyek a nagykovetsegre es ott meg is tudom tenni? akkor nem valami hatalmas procedura.
Lisa, nem hobortbol mondok le az allampolgarsagomrol, tudom, hogy nem jar hatranyos kovetkezmenyekkel a kettos allampolgarsag. Jo okom van ra, hogy megtegyem, van egy-ket ugyem a szeretett apeh-hal (mindenfele jogalap nelkul ram akarnak verni tobbmillios adotartozast), igy legalabb ki tudom oket kerulni.

monalisa1 # 2010.03.24. 20:32

Úgy is ki tudnád őket kerülni ha az ügyed elévüléséig nem jössz haza.

Ha alkalmasint mégis hazalátogatsz azon rövidebb-hosszabb idő alatt a kutya sem fog veled foglalkozni - főleg ha előre nem vered nagydobra mikor érkezel és hol fogsz megszállni.

monalisa1 # 2010.03.24. 20:35

Legislator

A lexikális- és egyéb tudásodat mindig is csodáltam.

Üdv.