Kedves Gerbera 317!
Làtom hogy nem tolonganak. Kicsit meg is lep.
Az orszàggyûlési képviselõk sz.rt sem érnek.
A kormàny napirendre sem veszi a beadvànyukat.
Azért ez gàz.
Azért legalàbb te hozzàszòltàl!
Emberi Jogok Európai Bírósága (Strasbourg)
Na, mit szólsz? Tolonganak a válaszadók, mi?
Miért nem keresed fel inkább az országgyűlési képviselődet?
Kedves fórumtagok!
Lehet elcsépelt ezaz ügy de tudom,hogy vannak itt segítő emberek remélem ügyvédek is akik segíteni tudnának.
Szóval a rokkant törvényről lenne szó!
Tudjuk,hogy 2019,03,31,-ig kellett volna a kormánynak új rendeletet alkotni a megváltozott munkaképességű emberek ellátásával kapcsolatban.
Sajnos a kormány ezt nem tette meg.
Kérdésem az lenne,hogy Strasbourg-ban az Emberi Jogok Bírósága előtt milyen eséllyel lehetne perelni a magyar államot?
Van-e olyan ügyvéd aki ezt vállalná?
Hiszen a sérelem nagyon sok embert érintett.
Kérem aki tud segítsen!
Kritikát bírom!
Köszönöm
Egyre több helyről hallani efféle sületlenséget, ezért kérdezem mi ennek a valós esélye. Mert mondjuk ha Észak-Korea lennénk akkor tényleg van alapja, de sokan talán nemhogy a diktatúra fogalmával, de ezzel sincsenek tisztában.
Bár a menedék státusznak is több fajtája van.
Ferii
„ ha a fidesz által megszavazott felhatalmazási törvény negatív írányba megy el, mekkora az esélye, hogy egy magyar állampolgár menedékjogot kérjen akár az Eu-n belül, akár a világban bárhol?”
Ahhoz el kell jutni előbb a határon kívülre. Na az lesz akkor nehéz... :-O
Sziasztok.
Szerintetek ha a fidesz által megszavazott felhatalmazási törvény negatív írányba megy el, mekkora az esélye, hogy egy magyar állampolgár menedékjogot kérjen akár az Eu-n belül, akár a világban bárhol? Ha jól tudom az Euban elfogadott sztender és mellesleg már most bírálja e törvény fideszek általi megszavazását.
Ja, látom, nem volt 70%-os 25 éves kora előtt. Pedig elég lett volna 180 nap munkaviszonyt felmutatni.
Derrick
„Rokkantsági járadékra az jogosult, aki a 25. életéve betöltése előtt keletkezett egészségkárosodása legalább 70 százalékos mértékű és nyugellátásban, baleseti nyugellátásban, megváltozott munkaképességű személyek ellátásban nem részesül.
2016. január 1. napjától módosultak a rokkantsági járadékról szóló 83/1987. (XII. 27.) MT rendelet (Rendelet) előírásai. 2016. január 1-től a rokkantsági járadékra való jogosultság megállapításához nem 80 százalékos mértékű egészségkárosodás, vagy teljes munkaképtelenség, hanem a 25. életév betöltése előtt keletkezett legalább 70 %-os mértékű egészségkárosodás fennállása szükséges.”
Derrick a rendelet 1987. évi, talán 1988. január 1-gyel hirdették ki, 2016-ban módosították, az, hogy nem éltél vele, nem ok az EJEB-hez forduláshoz.
Kérjetek méltányosságot a Minisztériumtól.
Gondolod, a másik két topicot nem láttuk?
Sziasztok!
Egy 41 éves rokonomról van szó, aki 70%-os egészségkárosodott, ami miatt kizárólag Egészségkárosodási Támogatást (EGYT-t) kap, ami havi 27 ezer ft.
Rokkantsági ellátás nem jár neki, mert a betegségei miatt nincs munkaideje. Rokkantsági járadék sem jár, mert bár az egészségkárosodása eléri a 70%-ot (ami pont elég lenne), de a betegségeinek csak egy része alakult ki 25 éves kora előtt.
A kérdésem az lenne, hogy lehet-e, van-e értelme az ügyben a Strasbourgi Bírósághoz fordulni? Abban a reményben, hogy esetleg megítélnek neki egy egyszeri összeget, esetleg havi támogatást.
Havi 27 ezer ft-ból ugyanis nem lehet megélni egészséges embernek sem. Ő ráadásul egy rakás gyógyszert szed a 12 betegségére, az egyik betegségéhez pedig kellett venni egy 200 ezer ft-os lélegeztető gépet.
Egyelőre nincs gond, mert a nyugdíjas, 70 év körüli szülei eltartják, de ha ők már nem lesznek, akkor nincs jövője.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02