Angol bankjogban jártas ügyvédi segítséget keresek!


monalisa1 # 2010.05.24. 14:23

Angol honlapokon biztosan találsz bankjogban jártas angliai jogászt - bár valószínűleg nem olcsójános.

Columbine # 2010.05.23. 10:30

Kedves Kacsa!

A problémám az, hogy szeretnék visszamenni Angliába egy pár hónapra és mivel ez az ügy még mindig nem oldódott meg, nem tudom milyen szankciókat fognak alkalmazni. A végrehajtás úgy jön ide, hogy a bank lezárta a számlámat és kiadta az ügyem a végrehajtóknak. Ők később állítólag ezt az ügyet visszaadták a banknak. Kértük, hogy írják le részletesen, hogy mennyivel tartozom (a kamatokkal együtt), de még erre sem voltak hajlandóak. Válaszra sem méltattak.
Igen, Magyarországon lakom jelenleg és Angliában tanultam. Ha jól tudom, nem nyújtottam biztosítékot.
Üdv

Kacsa1111 # 2010.05.23. 09:29

Kedves Columbine,

értem,
egyrészt akkor marad az első kérdésem: mi is akkor a problémád?
másrészt meg, hogy jönnek ide a végrehajtók?

továbbá:
a bank angol. oké.
tanulmányokat hol végezted? (felteszem angliában)
jelenleg hol tartózkodsz? (felteszem kishazánkban)
biztosítékot nyújtottál-e? (kezes?, zálog?)


Kacsa11

Columbine # 2010.05.23. 05:37

Kedves Kacsa!
Az első körben én írtam a levelet az ügyvéd tanácsára, amelyben felajánlottam egy bizonyos összeget az adósság egy összegben való rendezésére.(ez ott állítólag már ez elég bevált dolog). Semmi válasz. A második körben már az ügyvédem ezt hivatalos formában is elküldte. Szintén semmi válasz.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.21. 17:09

Fingom nincs az angol bankjogról, de gyanítom, hogy a pacta sunt servanda elv ott is érvényes.

Kacsa1111 # 2010.05.21. 16:56

Kedves Columbine,

most akkor mi is a problémád?
ki írt milyen levelet, amiben ki mit ajánlott fel???


Kacsa11

Columbine # 2010.05.21. 15:42

Angol banktól felvett hiteltörlesztés elmaradása ügyében kérnék segítséget. Már kétszer fordultam magyar ügyvédekhez, akik nem tudtak érdemben az ügyben eljárni.
Tanulmányok fedezésére vettem fel hitelt, amit 1 évig törlesztettem, de utána már sajnos nem tudtam fizetni.
Nem kaptam felszólítást, és az ügyvédek által írt levelekre amelyben felajánlottam egy bizonyos összeget a hitel egy összegben való törlesztésére, sem a bank sem a végrehajtók nem reagáltak. Tud valaki segíteni abban, hogy ilyenkor mi a teendő vagy esetleg egy olyan ügyvédet javasolni, aki tényleg ért ehhez a területhez?
Köszönettel: