Amnesztia szerbiába?


chsaba # 2010.11.22. 10:16

Azt tudom hoyg itt nem érhet semmi. Az a kérdés hogy ha bármi történne megvonják a státuszom vagy bármi más , akkor kilehetne toloncolni az országbol vagy sem?
Azt hiszem erre van valami törvény hogy nem lehet kitoloncolni

Dr.Attika # 2010.11.22. 10:11

Chsaba!
Nincs rá nemzetközi egyezmény. Ha jól sejtem Magyarországon tartózkodsz. Itt semmilyen joghátrány nem érinthet ezen elitélés miatt. Ha arra vagy kiváncsi, hogy más országokban érhete, azt nem tudjuk.Ki nem lehet téged emiatt utasítani Magyarországról, tehát amíg itt vagy biztonságban vagy. Azt senki nem fogja neked garantálni, ha átléped a magyar határt, akkor mi fog történni ez ügyben. Egy példa: Pár éve történt. Egy algír férfi családjával Franciaországban nyaralt. Közúti ellenőrzéskor a csendőrök megállapították, hogy az Idegen Légióból megszökött 1969-ben, ezért körözték. Visszavitték a Légióba és kötelezték, hogy a hátralévő 4 évét letöltse. nyilván erre a francia törvények lehetőséget adtak.

chsaba # 2010.11.22. 10:09

Na szóval akkor leirom. A háborus helyzetben történő dezertálásnak nincs elévülési ideje csak akkor ha általános amnesztiát kap az ilető, ugyan is ez hazaárulásnak minősül!!!
Azt hogy elitélnek ugy értettem bezárnak el irtam bocsánat.
Elitéltek a tavolétembe de ne mtudom mit kaptam mert mint a példa is mutatja nem vagyok ott és nem vettem át a papirokat.
Ja és ne becsüld le a szerb jogot sokminden furcsaság megtörtént már ott.
Az hogy magyar vagyk nem segit az ügyebe elhiheted..

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.22. 09:52

Ha már elítéltek, akkor ne írd azt, hogy "elítélnének". Kétszer nem lehet, még a szerb jog szerinte sem. Ha pedig elítéltek, annak van egy elévülési ideje. Még a szerb jog szerint is.

chsaba # 2010.11.22. 08:49

Azzal tisztába vagyok hogy itt nem hajtható végre az itélet . Csak az érekelt van e erre valami nemzetközi egyezmény vagy bármi.
Próbáltam utánna olvasni de nem találok semmit

Dr.Attika # 2010.11.22. 08:36

Jól értesz. Ha el is ítéltek ezért nem fog kiadni Magyarország és nem is hajtja végre az ítéletet.

chsaba # 2010.11.22. 08:07

Tehát ha jól értem DR Attikát akkor nem adható ki semmi féle képpen?
Engem semmi más miatt nem keresnek ott , nem követtem el büncselekményt meg ilyesmit . Csak itt ilyezgetnek hogy megvonják a menekült státuszt és nem tudom olyankor mire van lehetőségem, én is ugy tudtam hoyg van erre valami nemzetközi egyezmény hogy nem adható ki vagy ilyesmi. Gondoltam azért megkérdezem itt hátha valaki tud segiteni ebben

chsaba # 2010.11.22. 08:03

Elitéltek és köröznek is ott mivel dezertáltam .
Érdekel ez az amnesztia mivel szerbiába megszünt a hadkötelesség és nem tudom ilyenkor mi történik.
Mióta eljöttem teljes kormáyn váltás volt meg minden.
Hát azért nagyon nem mindegy mert ha valamien oknál fogva ki kellene mennem sulyos 10 éveket kapnék.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.22. 07:54

Szerintem az ilyen ügyekben simán lehet a terhelt távollétében ítéletet hozni. Bár nem ismerem a szerb jogot.
Egy biztos: ha eddig nem vontak eljárás alá, mert külföldön vagy, akkor ezután sem fognak, amíg külföldön vagy. Ez nem azon fog múlni, hogy kihagynak az amnesztiából.

Dr.Attika # 2010.11.22. 07:51

Nem "toloncolható ki" Magyarországról. Katonai bűncselekmény miatt, ha az nem párosul életelleni bűncselekménnyel, akkor sem kiadatásnak sem külföldi ítélet elismerésének nincs helye.

chsaba # 2010.11.22. 07:46

Mert magyarországon élek menekült ként azért!

chsaba # 2010.11.22. 07:46

Mert magyarországon élek menekült ként azért!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.22. 07:38

Elítélnének?! Hát miért nem tették meg eddig?

chsaba # 2010.11.22. 07:10

Fegyvertelenül, de gondolom attol még simán elitélnének.
Ha tényleg bekéne vonulni 9 hónapra ez felérne egy halálos itélettel főleg ugy hogy ráadásul magyar vagyok.
Nemtudom a törvény szerint ha valaki ilyen hejzetbe van akkor kitoloncolható magyarországrol? Vagy van valami törvény erre?

Dr.Attika # 2010.11.21. 19:03

Fegyveresen szöktél vagy fegyvertelenül? Ha fegyveresen akkor nem valószínű. Egyébként még vitáznak a szerb parlamentben. Sokan , akik bevonultak méltánytalannak tartják az eljárást. Az is felmerült, hogy utólag le kell tölteni a 9 hónapot, ami felér egy olyan fokú fingatással, hogy jobb nem visszamenni.

chsaba # 2010.11.21. 15:55

Olyan kérdésem lenne ha tud valaki válaszoljon.
Hallottam hogy Szerbia amnesztiát adott a hadköteleseknek akik nem vonultak be katonának, namost mi van azokkal akik 1998 - ba katonák voltak és a Katonaságtól jöttek el nem a besorozás elöl hanem dezertáltak?
Erről nem halok semmit valaki tud esetleg valami bővebbet a dologról?