TB utolagos lemondasa kulfoldi munka eseten


proftom # 2017.08.06. 16:00

Tisztelt Uram/Holgyem!
2010-ben vallaltam munkat angliaban es jelenleg is ott dolgozom.Sajnos,kiutazasomkor nem mondtam le a TB-t az OEP-nel.A napokban, hazalatogatasom alkalmaval bementem a helyi OEP irodaba tanacsot kerni es mondtak,hogy azonnal inditsam el a folyamatot, ha nem szeretnek buntetest kapni a NAV-tol.Termeszetesen angliaban biztositott vagyok kezdetektol.A OEP-nel kaptam egy nyomtatvany amit ki kell toltenem es egy E104 nevu nyomtatvanyt kellene beszereznem az angliai biztositotol,amit,mint mondtak magyarorszagon is, nehez lesz,ugyanis nem bocsatanak csak azon szemelyeknek,akik elhagyjak az orszagot.Tudok szerezni bizonyos dokumentumokat,de nem azt amit a magyar hatosagok kernek.Adofizetes,NI azaz anglia biztositas megletet igazolo dokumentumot kervenyezhetek,de az OEP nem fogadja el vagy nem biztos,hogy elfogadja.Szinten az OEP-nel emlitettek valamit amire hivatkozva az OEP hivatalbol lekeri az itteni befizeteseimet amire nem emlekszem,ezt es a korulmenyeket egy levelben kellene mellekelnem.Tudna felvilagositast adni,hogy pontosan,mire hivatkozhatnek es/vagy mi lenne a legjobb modja a zokkenomentes ugyintezesnek?Udvozlettel:T.H