Jogtörténeti kutatás


merakolozs # 2006.03.01. 13:05

Kedves Szakik!

Az elso szazadi romai jogtortenet erdekelne (leginkabb Augustus idejebol). Mar nagyon sokat keresgeltem a temaban, de altalaban a jogtortenetek a Julianus-i reformoktol foglalkoznak kimeritoen a temaval. Augustus felett elsiklanak. Leginkabb a provinciak biraskodasa erdekelne, illetve, hogy milyen szerepe volt mondjuk helytartonak ebben.
Minden segitsegnek orulok. Elektronikus tanulmanyok elonyben.

Koszonettel
Simon Janos.

merakolozs # 2006.03.01. 13:05

Kedves Szakik!

Az elso szazadi romai jogtortenet erdekelne (leginkabb Augustus idejebol). Mar nagyon sokat keresgeltem a temaban, de altalaban a jogtortenetek a Julianus-i reformoktol foglalkoznak kimeritoen a temaval. Augustus felett elsiklanak. Leginkabb a provinciak biraskodasa erdekelne, illetve, hogy milyen szerepe volt mondjuk helytartonak ebben.
Minden segitsegnek orulok. Elektronikus tanulmanyok elonyben.

Koszonettel
Simon Janos.

Rózsa Erzsike (törölt felhasználó) # 2003.01.29. 07:27

Kedves Rexor!

Igazán nagyon kedves Öntől, hogy jótanáccsal látott el!
Nagyon szépen köszönöm a segítségét! Már annyifelé kell hogy menjek, hogy nem is tudom merre tartsak:)
Legyen szép napja!

Üdvözlettel
Rózsa Erzsike

Rexor # 2003.01.28. 10:55

Kedves Erzsike!

Én is válaszoltam magánlevélben Önnek :). Remélem megkapta az egyetemi könyvtár címével.

Szép napot Önnek.

Rózsa Erzsike (törölt felhasználó) # 2003.01.28. 10:41

Köszönöm szépen!
Megnéztem, és válaszoltam is!
Nagyon köszönöm a bíztatást!
Magának is szép napot kérem, és kalappal a vizsgáihoz!!!
:))

Koi Gyula # 2003.01.28. 08:59

Magánlevélben feleltem önnek, csak annyit tudok mondani, hogy nagyon nehéz a téma.

Szép napot+sok sikert!!!


legislator

Rózsa Erzsike (törölt felhasználó) # 2003.01.25. 19:09

Szép napot!
Nagyon szépen köszönöm gyors válaszát! Roppant boldoggá tett vele! :)
Ez kérem egy TDK dolgozat lesz, de nem vagyok jogász, sőt még jurátus sem. Szociálpedagógiát tanulok, és egy pályázatra szeretnék ebben a témában egy dolgozatot írni.. No nem a dolgozat végett, hanem mert érdekel, és bízom benne, hogy lelek valami érdekeset. A téma címe valahogy így hangzik.. 'A nonprofit szervezetek működése a jog tükrében, példákkal illusztrálva.... jogtörténeti kutatások... ' - és ha találok valami érdekeset, az remek lenne, mert akkor beépíthetnék mindezt a hazai jogrendszerbe.. gondolja csak el.. ugye milyen szép lenne? No de félre az álmokkal, a jelen a fontos, hogy kellőképpen összefoglaljam Magának mindezt, mert akkor talán remélhetek némi segítséget. Azt hiszem, a Közhasznú szervezetek fogalmát nem kell magyaráznom.. Arra gondoltam, hogy először a nemzetközi jogot kellene szűrő alá vennem, az EU-t Maga kapásból kirívónak állította be, így ebben is biztosan tudna nekem segíteni, hogy hogyan induljak el.. ne feledje kérem, minél többet tudok meg minderről, annál kevésbé leszek laikus.
Aztán arra gondoltam, hogy érdekes lenne megvizsgálni konkrétan egy Európai ország.. mondjuk Franciaország, vagy a németek jogtörténetét.. vagy Maga szerint elegendő csupán a jelen vizsgálata? No és persze, Magyarhon.. Merthogy ugye ezeket a tapasztalatokat össze kellene vetnem a hazai jogrendszerrel..
Én úgy érzem, elbírnék ezzel a feladattal.
Mit gondol, tudna nekem segíteni valamiben?
Kérem, ne vegye tolakodásnak, de megadnám az icq számomat, amennyiben ismeri ezt a beszélgetőprogramot, és, kérésemet nem tartja tolakodónak, ott könnyebben tudna számomra üzenetet küldeni. Persze itt is el tudom olvasni.
153 321 755
Köszönöm szépen előre is a segítő szándékát!
Legyen szép napja!
:)

Üdvözlettel,
Rózsa Erzsike

Koi Gyula # 2003.01.24. 16:23

Ebbol nagydoktorit is lehetne írni. Túl tág a téma: hisz úgy 1952-tol napjainkig lehetne végigkövetni. Ugyanakkor túl szuk is: közhasznú szervezetek és jogtörténet. Nem túl jellemzo párosítás. Eloször is: Te mit értesz közhasznú szervezeten? Ez a EU jogban és a hazai jogban eltéro kör lehet. Másodszor: Hova, kihez, miért, milyen terjedelemben, és mikánt írod? Joghallgató, történelem szakos, phd vagy miféle szerzet vagy?:))) Ezek ismerete nélkül nincs válasz.
Ha  ezeket megválaszolod, lehet, hogy tudok segíteni, én egy EU Dokumentációs Központot koordinálok.


legislator

Rózsa Erzsike (törölt felhasználó) # 2003.01.24. 15:10

Szep napot!
Osszehasonlito elemzest szeretnek vegezni az Eu jogrendszere, es a magyar kozott, ill. informaciokat gyujtve, a jogtortenetbol,- mindezt a kozhasznu szervezetek mukodesenek tukreben.
Minden segítseget, tanacsot szivesen fogadok, sot kerek!:)

Tovabbi szep napokat!
Rózsa Erzsike