EU Felvételi - Concours


kismókus # 2007.01.19. 11:01

Kedves rekuca!

Nekem is vannak ilyen céljaim - kb. 2-3 éven belül, csak még nem látom tisztán, hogyan is "működnek" ezek a dolgok.
Hadd kérdezzem meg, milyen kvalifikáció kell egy fordító-jogásznak: fordító+jogász vagy elég a jogász+nyelvvizsga (felsőfok)?

Legislator # 2006.08.24. 11:43

Van egy könyv az EU-s felvételi vizsgáról. Majd otthon megnézem a pontos bibliográfiai adatait, vannak benne próbatesztek is.


Sunshine after the rain.

rekuca # 2006.07.31. 11:03

sziasztok!

Szeretnék felvételizni az Európai Parlamentbe mint forditő jogász (angol-francia). Mintateszteket keresek az interneten, de sajnos eddig csak fizetős oldalakat találtam. És amint látom a felkészítőt rendesen lekéstem. Tudna nekem valaki ebben segíteni? Köszönöm, Réka

Ramsey # 2006.03.10. 21:56

Kedves mindenki!

A Liberális Fiatalok Egyesülete felkészítő tanfolyamot tart az Európai Parlament és az Európai Bizottság leendő munkatársai felvételijének számító Concours vizsgához.

A tanfolyamon az Európai Parlament és az Európai Bizottság munkatársai tartanak előadásokat arról, hogy mit kell tudni a felvételi eljárás sikeres teljesítéséhez!

Az első tanfolyam időpontja:
2006. március 18.

Program:
9:00 - 10:00
Regisztráció

10:00 - 13:00
Európai Parlament, Európai Bizottság
és az Európai Unió Tanácsának intézményi bemutatása

14:00 - 17:00
Concours tippek (miből készüljünk, mire figyeljünk)
Próbateszt megírása és kiértékelése

Helyszíne:
Nemzetközi Üzleti Főiskola
(IBS)
Budapest, II. kerület
Tárogató u. 2-4.

Részvételi díj:
9900Ft,
melyet a helyszínen lehet befizetni

További részletek a www.liberalisfiatalok.hu oldalon olvashatóak, bővebb felvilágosítás a hermanngy@gmail.com és a mihaly@liberalisfiatalok.hu email címeken, illetve a 06-20/246-1934-es és a 06-20/353-0786-os telefonszámon kapható.

Hosen # 2006.03.02. 14:30

Kedves fórumozók!

Úgy látom az EU felvételi felkészülés eddig nem volt téma.
Szeretném a segítségeteket kérni és én is szívesen megosztom amit tudok, a következő kérdésekről:

  • Mit tudtok a következő EPSO felvételikről?
  • Miből érdemes készülni?
  • Tudtok-e bármilyen felkészítő tanfolyamról?

Hátha valakinek van jó ötlete.
Amit én tudok:
www.europa.eu.int/epso - a felvételi ügynökség honlapja.
Még az idén kiírnak egy újabb felvételit magyarok számára a honlapon található adatok szerint. Március végén pedig lesz egy első fordulós írásbeli a korábban jelentkezettek számára.

Üdv,

Hosen