Perelhetem a volt iskolámat?


oligaliga # 2023.01.27. 09:19

pityuk

32 év után semmi esélyed a pernyerésre, még akkor sem, ha találsz jogalapot, és megfelelő keresetet adsz be.

nanemaaa # 2023.01.27. 08:45

Az alapkérdésre visszatérve. Természetesen beperelheted az iskolát.
Az Alaptörvényben is benne van, mint alapjog, hogy megillet a perindítás joga. Vannak ugyan kivételek, de tegyük fel, hogy te éppen nem tartozol ezek közé.
Szóval perelj bátran. Bárkit, bármikor.
Szerencsére az nem volt kérdés, hogy lehet-e esélyed nyerni?

Szomorú örökös # 2023.01.27. 05:24

Vadsuhanc, Majordomus

A Magyar Népköztársaság milyen törvényére vagy az Elnöki Tanácsa milyen rendeletére szeretnél hivatkozni pontosan?
Mert arra kellene hivatkoznod a perben.

pityuk későn érő tipus. Valószínűleg ezért nem tudta befejezni az iskolát..

Ezek frappáns válaszok voltak! :-)

Vadsuhanc # 2023.01.26. 21:52

A Magyar Népköztársaság milyen törvényére vagy az Elnöki Tanácsa milyen rendeletére szeretnél hivatkozni pontosan? Mert arra kellene hivatkoznod a perben. Nos?

Majordomus # 2023.01.26. 21:33

pityuk későn érő tipus. Valószínűleg ezért nem tudta befejezni az iskolát..
.
Az informatika keményebb dió mint a számvitel.

Nekem elhiheted.

Szomorú örökös # 2023.01.26. 20:53

pityuk

Ha az utolsó mondatot nem írtam volna, akkor mit válaszolnál?

Ha öreganyámnak töke lett volna....akkor ő lett volna öregapám.
Szóval kb. ugyanazt, mint gerbera. :-D

pityuk # 2023.01.26. 20:30

Szomorú örökös

Ha az utolsó mondatot nem írtam volna, akkor mit válaszolnál?

gerbera317 # 2023.01.26. 18:40

1989-ben
Figyu, ha ezek téged akkor kinyírnak és elásnak, azóta már az is elévült volna.

Szomorú örökös # 2023.01.26. 16:42

pityuk

Van jogalapom perelni a középiskolát ilyen sok idő elteltével? Lehet esetleg kártérítési igényem?
Az iskolát sajnos nem fejeztem be, második nekifutásra sem sikerült a harmadik évfolyamot sikeresen befejezni, ezért elkezdtem dolgozni.

Miért is akarod beperelni a volt iskoládat? Azért, mert számviteli szakon nem tudtad befejezni a 3. évfolyamot,
vagy azért, mert programozói szakon is várhatóan ugyanez történt volna? Végül is nem mindegy, hogy melyik szakon hagytad ott? :-)

pityuk # 2023.01.26. 11:25

Tisztelt fórumozók!
1989-ben felvételiztem középiskolába programozói szakra. Írásbeli felvételi volt két tantárgyból. A felvételi után közvetlenül adtak egy kérdőívet, hogy ha nem sikerülne az eredményem miatt bejutni a programozói szakra, akkor szeretnék-e abban az iskolában egy másik szakra jelentkezni. Erre én azt válaszoltam, hogy igen, számvitel szakra. A felvételi viszga kiértékelése után kaptam egy értesítőt, hogy felvettek a számvitel szakra. Második vagy harmadik évfolyamra jártam már, amikor kiderült, hogy a programozói szakra nálam sokkal rosszabb felvételi vizsga pontszámmal is vettek fel tanulókat.
Van jogalapom perelni a középiskolát ilyen sok idő elteltével? Lehet esetleg kártérítési igényem?
Az iskolát sajnos nem fejeztem be, második nekifutásra sem sikerült a harmadik évfolyamot sikeresen befejezni, ezért elkezdtem dolgozni.
Előre is közszönöm a válaszokat!