Ingyenes ügyvéd


drbjozsef # 2020.03.03. 07:14

K1978,

végül is nem lett elküldve a papír

Akkor mi a probléma? Összetéped, elégeted, kerék alá teszed, onnan is kiveszed, volt nincs.

K1978 # 2020.03.03. 07:28

Igen én is széttépném a papírt csak nem tudom. Nem akartam felhasználni soha ezért félre raktam hogy majd kidobom csak utánna teljesen megfeletkeztem róla és most a volt párom meg akar vele zsarolni hogy felhasználja ellenem.

wers # 2020.03.03. 07:44

a volt párom meg akar vele zsarolni hogy felhasználja ellenem.

Az ő lett volna a tanu? (szerintem sokra nem vele, téged akar bosszantani, idegesíteni)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.03. 07:50

Meglepő lehet, de a Btk.-ban olyan bűncselekmény, hogy "magánokirat-hamisítás", nincs is.

wers # 2020.03.03. 07:55

Tényleg meglepő.

drbjozsef # 2020.03.03. 07:57

kbs,

Ha az ex "fel akarja használni" a kérdező ellen ezt a hamis okiratot, akkor az kimeríti, a "hamis magánokirat felhasználása" bűncselekményt? :D

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.03. 08:07

:D

K1978 # 2020.03.03. 08:26

Akkor végül is fel tudja használni ellenem vagy nem? Nagyon ideges vagyok e-miatt magas vérnyomásban és szívritmus zavarban szenvedek tegnap is orvost kellett hívni hozzám annyira felidegesített ez a dolog.

wers # 2020.03.03. 08:34

Nyugi A fiúk (József és Béla) viccülődnek. :D aranyosan.

Szerintem nincs sok okod aggodalomra. Hova használná fel (oda sem ajánlott, túl kemény)?

Ugyan már! Nehogy a szívedre vegyed (az ex párod magát minősíti ezzel, ne foglalkozz vele)

K1978 # 2020.03.03. 09:13

Azzal fenyegetett meg hogy feljelent.

wers # 2020.03.03. 09:19

Az, hogy leírtad egy papírra valaki nevét, nem jelent semmit.

K1978 # 2020.03.03. 09:19

De ha már ezt az egészet visszafizettem akkor az a papír már semmisnek nyilvánítható?

K1978 # 2020.03.03. 09:21

De ő azt mondta nekem hogy felhívta a rendőrséget és ott azt mondták neki hogy az közokirat hamisítás.

wers # 2020.03.03. 09:31

blablabla... szinte kizárt, hogy valóban ezt mondták neki.

Már hogyan lenne az a lap közokirat?

drbjozsef # 2020.03.03. 11:04

K1978,

Vagy ő hazudik, vagy hülyeséget mondott a közeg.

Egy hamis magánokirat (mert amiről szó van az az) felhasználása bűncselekmény csak (Btk. 345.§). Önmagába a készítése nem.

Ha nem használtad fel (valamilyen előny megszerzésére, jog alapítására, etc), akkor az nem számít. Nem büntetendő.

Én is rajzolhatok magamnak otthon szerződést, hogy megvettem a parlamentet (már az épületet). De ha azt nem próbálom meg bejegyeztetni a földhivatalban, akkor az nem érdekel senkit.

Nyugodj meg, nincs mitől tartanod.
(Ráadásul fel se használható már előnyre a tartozással kapcsolatban).

Mondd meg neki, hogy tegyen vele amit akar.

K1978 # 2020.03.03. 11:10

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat nagyon sokat segítettek.

Lilienhollandia # 2020.03.04. 21:41

Jó estét kívànok!A férjemmel hollandiàban élünk és dolgoztunk tavaly október óta a tegnapi napig egy gyárban közvetítő cég által.Egyik napról a másikra indoklás nélkül kirúgtak minket.22 hetes várandós vagyok,panasz sosem volt ránk.Voltunk a napokban orvosnál és mivel bsn szám alapján nincs egészségbiztosítás utánunk fizetve így elég költséges volt a vizsgálat,holott váltig állították,hogy van fizetve utánunk minden,nyugodtan menjünk el nem kell érte fizetni semmit.Hát sajnos nem így lett.Elég sok pénzt levonnak a bérünkből,azzal a címszóval,hogy minden hivatalos,minden fizetve van utánunk.A fizetésünk nem kaptuk meg a volt kollegáink mindenki.A telefont nem veszik fel,az üzeneteinkre nem válaszolnak.Haza szeretnénk menni,viszont a pénzünket is megszeretnénk kapni.Ilyenkor mi a teendő?Hova tudnánk fordulni?Előre is köszönöm a válaszokat!

Bella Black # 2020.03.04. 22:09

Jó estét kívánok!Ma volt a válóperem,ahol végül nem váltunk el,mert érzelmileg úgy éreztük nem szeretnénk,de a tárgyalás végén rájöttünk rosszul döntöttünk!Ez mind a mai napon történt,kicsit labilisak voltunk a férjemmel a mai napon nem tudtunk tiszta fejjel gondolkodni!A kérdésem az mikor lehet új keresetet benyújtani?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.05. 07:30

Lilien, erről hollandiai jogászt kell kérdezned. Vagy az ottani konzulátust esetleg.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.05. 07:32

mikor lehet új keresetet benyújtani?
Rögtön. De talán várni kellene, ha ennyire bizonytalanok vagytok.

aniko7777 # 2020.03.06. 16:46

Tisztelt Fórumozók !
A 12 éve vásárolt jakuzzink elromlott hívtunk egy szerelőt aki kiolvasta hogy a fűtése ment tönkre majd megrendelte és kifizette velünk 150000ft _ot majd ezzel se működött a karácsonyra való tekintettel eltűnt két hétre majd később se jelentkezett .Kozbe mi kerestünk egy másik szerelőt hogy történjen valami az is hozzot egy új fűtést es egy új vezérlőt mert szerinte az is rossz volt ès így együtt működött .Ö is kifizette velünk az alkatrészeket es csak egybe vállalta rá a garanciát .Tehát megmaradt egy fütésünk ami nem kell nagy nehezen elértük az első szerelőt hogy vegye vissza a fűtést mert nincs szükségünk rá mert ő nem tudta megjavítani a jauzzit ès egyèbbkènt is eltűnt es ezért egy másik szerelő megoldotta .Van e valami esélyünk arra hogy visszakapjuk a pénzünk a fűtésére ....garancia papírt irt a fűtésre hogy 1 év jótállás van rá abból kb már 5 hónap el telt mert ennyire nem értük el ès nem nagyon hajlandó vissza adni apénzünk .Hova tudnèk fordulni ilyen panasszal?Köszönöm válaszukat.

Zoltanuss # 2020.03.08. 16:20

Sok mindenkihez , de elsősorban a fogyasztó védelemhez !

Amúgy a tanulság ,hogy előleget sohasem adunk.
Ha kell valami alkatrész, mondja meg a kedves mester, mi azt majd beszerezzük és jöhet szerelni !

Macerásabb de a szélhámosok így kiszűrhetők.

150000ft azaz egyszáz ötven ezer forintot egy ismeretlen mesternek , nem naivság ?
ennyit még akkor sem adunk ha otthagyja az ócska szerszámosládáját némi ócska szerszámmal.

Erika65 # 2020.03.09. 07:19

A párom tartozását az én munkabéremből a végrehajtó levonathatja?

gerbera317 # 2020.03.09. 07:35

Nem. (Ezt úgy kérdezed, mintha már tiltották volna. Ebben az esetben viszont nem ártana előbbről kezdeni a történetet.)

Erika65 # 2020.03.09. 09:06

Van nekem is és neki is tartozása a végrehajtónál,az enyém ha kifut,mivel az övét jövedelem hiányában nem tudják foganatosítani az enyémből letilthatják e,mivel házastársak vagyunk.