Zaklatás, birtokháborítás, telekhatár stb...


Hany Istók # 2017.10.19. 20:48

Csak a "közvetlen életveszély" esetében teheti, tehetné meg!
(Pl. amikor anno egy rendőr lelőtte a házgazda két nagytestű házőrző ebét, mert azok megfogták és "tépték" a ... tarka ruhás némbert, aki a kerítés tetején jutott be arra az udvarra - és miatta lőtték le a két inkább dicséretre érdemes ingatlanőrző ebet! Mert a tolvaj életét is meg kellett menteni, a saját ingatlant védő kutyáktól. Ugye, milyen "skizoid" ez is!?)

A "közvetett élet és balesetveszély" esetében már csupán a velem előzetes egyeztetés után léphet a területemre, az udvaromra be! Az Eon-os dolgozó is.
A 3 szál bambusz oldalra több méter távol volt, csak a magasságuk lett kritikus már azoknak. Ez adhatott nekik "okot", de AZ NEM VOLT KÖZVETLEN ÉLETVESZÉLY!
Hogy arra hivatkozhat? Az kb. olyan, ahogy az alvállalkozó is "hivatkozott" nekem több dologra is. Azaz próbált. Csak abból több is nem állta meg a helyét.
NEM TUDOTT VÁLASZT ADNI EGYIKÜK SEM ARRA, HOGY MIÉRT NEM PRÓBÁLT BECSENGETNI, HISZEN OTT ÜLTEM AZ ABLAKNÁL, itt a komputeremnél akkor is!

Hany Istók # 2017.10.19. 21:17

Idézet egy jogásztól!
"a tárgyi munkavégzés nem minősül olyan üzemzavari (havária) esetnek, amikor előzetes értesítés nélkül lehet munkát végezni"
Valamint ez is:
"· a jövőben a jelentésemben rögzített megállapítások figyelembevételével, minden esetben előzetesen értesítsék az érintett ingatlanok tulajdonosait a biztonsági övezetet érintő gallyazási munkálatokról;"
Innen:
http://webcache.googleusercontent.com/search?…

MajorDomus # 2017.10.20. 17:28

Mondjuk megérne egy birtokháboritási eljárást!

László88 # 2017.10.28. 13:49

Üdv, tudna nekem valaki egy birtokháborító ptk küldeni? jogszabályt.

alfateam # 2017.10.28. 14:00

Nem kell az neked, a Te történeted nem erről szol.

nonolet # 2017.10.28. 15:59

László 88

Vazze... google!!!!

PTK birtokjog

...és hipp-hopp, lőn csoda :-)

Hany Istók # 2017.11.04. 23:00

re László 88

http://lmgtfy.com/?…

;-P

blueprint # 2017.11.06. 12:55

Sziasztok,

hónapok óta vitában állunk a szomszédunkkal, aki előre egyeztetés nélkül kerítés építésbe kezdett, és beépített a telkünkre. Elsőre megpróbáltuk emberi kultúrának megfelelően szóban felhívni a figyelmüket, hogy az nem lesz jó, mert mis is szeretnénk kivinni a kerítést a telek határig. Ennek érdekében még tavaly földmérővel kimérettük a telkünket ami szerint 1,30 méter még a mienk a kerítésünktől. Igen ám de a szomszéd ebből 70(!) centit önkényesen elvett, és a kerítése az 1,30 helyett 0.60 méterre van a kerítésünktől. Mivel *nyázás nélkül nem ment a dolog jelentettük a jegyzőnél, aki felszólította őket, hogy állítsák vissza az eredeti 1 évvel ezelőtti állapotot. Hónapok alatt semmi nem történt, majd pár napja kint volt a jegyző helyszíni szemlét tartani, és a mai napon kézhez kaptuk a levelet, hogy bizony nem történt sértés, és a meglévő kerítést visszaállították! Tehát nem történt birtoksértés. A kerítéshez hozzá se nyúltak ugyan úgy 60 centire van a falunktól. Ilyenkor mi a teendő hiszen részlehajlóságot lehet felfedezni a dologban...amrie a kedves szomszéd már többször utalt, hogy neki milyen jó barátnője a jegyző. Illetve ahelyett, hogy elbontották volna a kerítést még inkább befejezték. Tudták, hogy ez lesz az ítélet...

nonolet # 2017.11.06. 14:20

Két fontos kérdést kell tisztázni...
A birtok sértés megítéléséhez.

1.
Hány évig is volt rossz helyen az a kerítés?

2.
Te hány év lettél ott tulajdonos?

blueprint # 2017.11.07. 10:06

Kedves Nonolet!
A kerítést idén nyár elején kezdték el csinálni, és már be is fejezték.

Nem én vagyok a tulaja a teleknek, hanem édesanyám. Ő volt az aki a bejelentést megtette az önkormányzatnál.

alfateam # 2017.11.07. 11:20

Ha szerinted nincs a kerítés a telekhatáron akkor fellebbez a jegyző határozata ellen. Ezt már a kormányhivatal vizsgálja, talán itt már nincs ismeretsége a szomszédnak...

legjobb vadász # 2017.11.07. 20:53

aaaaaa

legjobb vadász # 2017.11.07. 21:00

Kedves szakértök azt szeretném megkérdezni hogy az
általam a bejárat jobb oldalán épitett kerité-
semet az én beleeggyezésem nélkül a szomszédom áté-
pitheti vagy átalakithatja - e?

segitségüket köszönöm.

nonolet # 2017.11.07. 21:14

Nem.

Ha

  • a saját telkeden van teljes egészében.

ÉS

  • csak te fizetted

De építhet mellé másikat magának... a saját telkén.

blueprint # 2017.11.08. 07:00

Kedves Alfateam,
nem hogy a telekhatáron nincs de onnan még jó 70 centire a mi telkünkön van.
Ennek az elbontására szólította fel még a nyáron a jegyző, most meg kijött és megállapította, hogy elbontották. Holott hozzá se nyúlta csak befejezték..komolyan mondom ha haverod a jegyző akkor simán beépíthetsz a másik telkére? Milyen mocskos világban élünk már...

alfateam # 2017.11.08. 07:34

Milyen mocskos világban élünk már.
Hááát, lehet, hogy neked mocskos nekem tetszik, szépnek tartom.
Ha-csak háborogni akarsz azt lehet de ettől a keríté ott marad ahol van.
A székely azt mondja: kétféle tisztességtelen ember van az egyik aki elveszi a másét, a másik aki hagyja, hogy elvegyék...

blueprint # 2017.11.08. 07:44

Hát ezen kívül nincs vele bajom, nagyon jól elvagyok benne, csak az ilyen emberektől van egy bizonyos ingerem.
A székely mondás igaz, viszont mint láthatód mi megtettük a lépéseket, sajnos nem a mi cimboránk a jegyző :)
Jaj hát azt el is felejtettem mondani, hogy a mérnöki karót kihúzták és rá térköveztek...tehát igazából frankó, hogy kifizettük a földmérőt,de úgy néz ki ez sem érdekelte őket.
Honlap szépen jó magam is lesétálok, és elmondom neki, hogy kijön kihúzza a centit és elbontatja a telkünkről a kerítést vagy akkor a következő utam a kormány hivatalba vezet majd.

alfateam # 2017.11.08. 08:09

Honlap szépen jó magam is lesétálok, és elmondom neki, hogy kijön kihúzza a centit és elbontatja a telkünkről a kerítést vagy akkor a következő utam a kormány hivatalba vezet majd.

Igen, ez kitűnő stratégia, az igazi hadvezérek is így csinálják. Közlik az ellenséggel, hogy a következő csatában milyen stratégiát kívánnak alkalmazni...

blueprint # 2017.11.08. 10:34

Na meg is történt - jó maga ajánlotta fel a kormány hivatalt. Még csak mondani sem kellett. 3000 HUF és már kész is.
Van még esetleg valami amit tenni lehet, vagy ezt kell kivárni?

alfateam # 2017.11.08. 11:17

Nagyon ügyes ez a Te szomszédod, dicsérd meg...

Na, és mi az elképzelésed, mi fog történni ezután?

blueprint # 2017.11.08. 11:54

Nem a szomszéd javasolta :D hanem a jegyző. Szerintem összekeverted :)

Laikus73 # 2017.11.17. 19:16

Üdvözletem!
Ha kerítésem nincs, nagyobb kövekkel, szikladarabokkal megjelölhetem-e a telkem határát? A kő külső fele pont a telekhatáron lenne, nem nyúlna át.
Oka: a traktorosok szó szerint felszántják a területet, amit én gondozok, nyírom a füvet stb.

nonolet # 2017.11.17. 19:25

A saját telkeden maradva igen.

De az 5-6 méterenként levert fehérre festett karó is megteszi, azt jobban látják.

Laikus73 # 2017.11.17. 19:36

Köszi a választ!
A traktornak nem akadály, ezt ma tapasztaltam!

drbjozsef # 2017.11.17. 20:16

Szerintem csak mond meg neki, hogy ha még egyszer átjön, akkor átszivárog véletlenül a vetésére 300 liter gázolaj nagy területen szétoszolva, amikor Te is rallyzol egyet a Zaporozseccel a "közös" telketeken...