Önkormányzati lakás "eladása"


momo1 # 2016.02.09. 15:27
ObudaFan # 2016.02.09. 17:12

Az emeles indokolt mertekerol majd a birosag dont. A szerzodesben mi van a felmondasrol?

momo1 # 2016.02.09. 17:28

A szerződés határozatlan időre szól, nincs benne külön rendelkezés a felmondásról, csak ha valaki nem fizet, vagy az együttélés szabályait sérti,rendeltetés szabájait nem tartja be stb. de erről itt nincs szó.

Jó ideje az a hír hogy olyan mértékben akarják emelni a lakbért hogy inább albérletbe menjen az ember.
Itt még nem tartunk, de a mostani 30% egyértelműen erre utal. És írták is hogy számítsunk rá hogy meg szeretnék majd szűntetni.

Tavaly nem volt emelés, nem tudom mi a gyakorlat a hasonlóan lepusztult BP.-I bérlakásoknál milyen mértékű emelés tart a bíróság elfogadhatónak.

momo1 # 2016.02.09. 17:32

Ha most elfogadom az új összeget,és netán a következő 2 évben is, akkor eléri a lakbér a környék albérleti díjját.

tehát ha kiraknak nem ér majd veszteség hiszen anyiért találok hasonló lakást,így nem kapok lelépési díjjat.
Azt gondolom ez lehet a cél.

MajorDomus # 2016.02.09. 22:59

Mondjuk 40 év alatt már összekaparhattál volna egy lakásra valót!

momo1 # 2016.02.10. 05:10

Köszi az értelmes hzzászólásod, bár a kérdés nem erre vonatkozott.

momo1 # 2016.02.11. 06:27
vkrisztina2 # 2016.09.06. 14:02

Kedves Fórumolvasók!
Egy éppen most megvásárolhatóvá vált önkormányzati lakással kapcsolatos a kérdésem, amiben tanácsot szeretnék kérni. A lakást a benne lakó bérlő nem tudja megvásárolni, anyagi okok miatt. Éppen ezért olyan valakit keres, aki kifizetné helyette az önkormányzatnak fizetendő vételárat, majd ő azonnal tovább eladná az illetőnek a lakást, a különbözettel pedig elköltözne egy kisebb ingatlanba.
Konkrétan, ha kifizetem az önkormányzat felé az összeget, a lakás tulajdonjoga csak akkor kerül a mostani bérlő nevére és csak ezután van joga azt adásvételi szerződéssel eladni. Elméletileg azonban lehetséges, hogy utána nem írja alá nekem az adásvételi szerződést, az előszerződéssel meg nem sokra megyek, ha esetleg már másnap eladja egy harmadik személynek, és nincs semmi a nevén. Kérdésem, hogy lehetséges-e azt bebiztosítani, hogy ha kifizetem a bérlő helyett az önkormányzati eladási árat, a lakás utána végleges adásvételi szerződéssel az én tulajdonomba kerüljön? Nagyon hálás lennék a válaszokért. Köszönöm.

MajorDomus # 2016.09.06. 19:01

Egyszerű.
Bízz meg egy ügyvédet!

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.06. 21:32

Tudtommal Önmormányzatok ha eladják kedvezményesen a lakást, akkor utána 5 évig nem lehet tovább eladni.

nanemaaa # 2016.09.07. 07:05

Attila111111
Ha ez igaz lenne, nem lenne botrány az ötkerben az áron alul eladott, majd többszörös áron továbbadott lakások és üzletek ügyéből. ;)

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.07. 07:26

Hát pedig ha KEDVEZMÉNYESEN vette akkor bizony igaznak kellene lennie, de hát tudom, hogy ügyvédek csodákra is képesek. :)

MajorDomus # 2016.09.07. 18:53

Ezért kell rájuk bízni!

editmama # 2017.01.24. 08:33

Tisztelt Fórumozók!
Sürgősen információra lenne szükségem.2007 ben volt egy önkormányzati lakáscserém társasházon belül. A nagyobbat cseréltem kisebbre. Sajnos anyagi helyzetem nem tette lehetővé, a fenntartását.Akkor jött a meglepetés, amikor a bérleti szerződést elénk tolták, hogy a lakbérem sokkal több lett,mint az előző bérlőé. Nem tudtam már visszakozni, ugyanis a nullás számlákhoz a cserepartnerem adta a pénzt,betudva a több nm árnak.Anno mind a kettőnknek szociális lakbére volt,és ezt automatikusan előző tájékoztatás nélkül megemelték a költségelvűre.Mikor szóvá tettem, azt a magyarázatot adták, hogy nem az önkormányzat lakáscsere osztályát vettük igénybe. Azóta is a dupla lakbért nyögöm. Ez jogos volt? Mert mostanában úgy hallottam akik cserélnek, hogy mindenki viszi azt a bérleti jogviszonyt,ami az övé volt. Ha szociális lakbér akkor azt, ha határozatlan idejű a bérleti szerződés, akkor azt is. Kérném a tanácsukat, hogy ez jogos volt e,és ha nem, akkor ennyi idő után, lehet e tenni valamit.Most egyedülállóként élek mint egészségkárosodott,minimális jövedelemből.A gyerekeim segítenek anyagilag.

MajorDomus # 2017.01.24. 20:58

..mama!
Az a baj,hogy te még a szocializmusban élsz!

Az önkormányzat rendeletben határozza meg a lakbéreket! A lakhatás nem jótékonysági intézmény,hanem kőkemény üzlet!
Tudod mrnnyit fizetnél most egy albérletért?
Egy 1,5 szobás lakás 70 ezer ft !35 m2!
Természetesen a tulajdonát nindenki annyiért adja bérbe amennyiért akarja,meg amennyiért kiveszik.

Mekkora a lakás és mennyit fizetsz érte?

Immaculata # 2017.01.25. 08:07

editmama új bérlőnek számít, mert nem az önkormányzaton keresztül bonyolította le a cserét, nem az önkormányzattal szerződött, hanem egy másik bérlővel.
Meg lehet próbálni bizonyítani a szociális rászorultságot, kérvényezni a lakbér új megállapítását.

A nullás számlák beszerzése, annak költsége betudva a többlet négyzetméterbe értelmezhetetlen. Ha a gyermekek havonta segíteni tudnak a tripla bérleti díjban, akkor miért nem segítettek a nullás igazolások beszerzésében. Ott fillérekről lehetett szó.

MajorDomus # 2017.01.25. 21:40

Ez jogos!

Sok helyen licitálni kell az önkormányzati bérlakásokra akkora a kereslet.

drbjozsef # 2017.01.26. 06:53

"Az a baj,hogy te még a szocializmusban élsz!"

Nem, nem az a baj. Az a baj, hogy mindannyian ott élünk.

MajorDomus # 2017.01.26. 20:56

Hát ebben nem értünk egyet.

Kapitalizmus van,a baj csak az,hogy vad!

Anno 2 órát álltam sorban banánért,ma vehetek egy tonnát,ha van rá pénzem!

szireri # 2017.02.24. 12:43

T editmama !
szociális lakbér- az adott bérlő személyére van szabva az elöző bérlő jövedelméhez viszonyitva rászorultság alapján
igy az semmiképp nem vihető tovább.

MajorDomus # 2017.02.25. 00:08

Uj bérlő esetén biztosan nem!

Gabra # 2018.09.17. 11:26

Tisztelt Fórumozók!

Abban kérném a segítségüket, hogy Szegeden egy IKV-s vagyis önkormányzati lakás megvásárlása után lehet e bármi akadálya annak, hogy azt elajándékozzák?

A válaszra fordított idejüket előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.17. 11:39

A szerződésben mi van?

drbjozsef # 2018.09.17. 11:39

Ha az adásvételi szerződés nem köt ki valami mást, akkor természetesen semmi akadálya.

Rexor # 2018.09.17. 11:47

A saját tulajdonoddal elvileg azt csinálsz amit akarsz. Van valami az önkormányzattal kötött szerződésben ami miatt felmerült a kérdés?