Ingatlanárverés


Ttamita # 2022.10.13. 03:17

papinianus88,

köszönöm neked, hogy válaszoltál! A végrehajtónál van az összeg letétben és akkor legalább ez is kifizetésre kerül, ha levonja a három millióból. Igen, igazad van, ez egy másik tartozás lesz.

papinianus88 # 2022.10.12. 06:22

Ttamita, valószínűleg új végrehajtási ügy került kiosztásra a végrehajtó részére, azt megindította. Miért ügyvédi letéti számláján van? Nem a végrehajtóin? Ha elárverezték, akkor nem az ügyvéd számláján kellene lennie. Amúgy vissza csak annyit kapsz, amely a tartozásaid mértékén felüli. Lényegében, az 500.000 - Ft-os ügyben is lefoglalásra kerül. A végrehajtóval egyeztess, mert így nem teljesen kerek.

Ttamita # 2022.10.12. 04:22

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha három milliót helyezett az ügyvéd letétbe a végrehajtónál, akkor abból az összegből nekem mennyi jár, már, ha jár valamennyi? Mert akkor abból egy összegbe kifizetném a fél milliót! Nem tudom, mert soha ilyen helyzetbe nem kerültem, hogy ha kapok pénzt, azt mikor? Mert jelenleg 15 nap áll értelemszerűen rendelkezésemre.

Ttamita # 2022.10.12. 04:07

osztap,
igen, sajnos a jelenlegi gazdasági helyzetben az egyetlen elfogadható megoldás a minél hamarabbi visszafizetés, nagyon köszönöm, hogy írtál! Mindenképp felkeresem a végrehajtót!

Majordomus,
mire hivatkozzak, segítenél ebben kérlek?

Illetve egy kérdés merült fel bennem, mi van abban az esetben, ha kedvezőtlen fordulat alakul és nem tudom fizetni a fél millió forintot, amit természetesen fizetni akarok, de jelenleg egy káosznak látok mindent . Mert eladnám én bármiket, ha lenne, hogy rendezni tudjam, de semmim nincs, most pedig állást keresek pár hónapja, ergo onnan sem tud vonni, ami szintén megoldás lehetne! Kellemetlen leírni is, de én rettegek, h börtönbe kerülök, ez lebeg tegnap óta a szemem előtt.

Majordomus # 2022.10.11. 20:17

Lehet kötni irásbeli megállapodást.

osztap # 2022.10.11. 19:58

Ttamita,

Gondolom, ez az árverés után megmaradt adósság. Ha nem vitatod (Te csináltad, nem évült el), akkor ki kell fizetni. Másfél éve gondolkodás nélkül mondtam volna, hogy kérj minél hosszabb részletfizetést, de a mai kamatok mellett inkább azt mondom, hogy olyan gyorsan fizesd, ahogy bírod. Menj be a végrehajtóhoz.

Ttamita # 2022.10.11. 15:28

Sziasztok! Megtörtént az 1/4 részem elárverezése, az ügyvéd meg is küldte erről a hivatalos iratot, kvázi nem vagyok lakás tulajdonos többé. A lakás megmaradt két tulajdonosát is felkereste, hogyan képzelik vele a továbbiakat. Azonban én ma kaptam ugyan attól a végrehajtótól egy levelet, miszerint ötszázezer forintot haladéktalanul fizessek meg, tőketartozás, perköltség, perköltség kamata, végrehajtást kérőnek felmerült költség, stb állnak rajta. Illetve, hogy nyilatkozzak a vagyontárgyaimat terhelő zálogjogról, ami nehéz lenne, tekintve se lakásom, se autóm, semmim nincsen. De részletet kérhetek. Én már a padlón vagyok, fogalmam nincs, hogyan tovább. Csak gondoltam megosztom veletek a folyamatot , mert kedvesen segítettetek nekem pár héttel ezelőtt.

Majordomus # 2022.08.29. 19:04

És gondolom el is kelt az ingatlan.

bcs0505 # 2022.08.29. 09:33

nagyon szépen köszönöm , hogy időt szánt a válaszra

gerbera317 # 2022.08.29. 09:31

@bcs
Nem. Ha várhatóan befolyásolná, akkor a perben eljáró bíróság felfüggesztené a végrehajtást. Nem tette, nyilván okkal. Az ilyen perek a perfeljegyzéssel együtt többnyire, legfőképpen pedig így, utólag valami halovány kísérlet a fedezetelvonásra.

bcs0505 # 2022.08.29. 09:07

"ott volt a perfeljegyzés, hülyegyerek, kellett neked árverezni?"
ez vilagos is , csak itt az a helyzetzet hogy MÉG NINCS fent a perfeljegyzés, viszont az árverés (licit) már lezajlott ....
tehát ha a feljegyzés felkerülhet az árverési licit útán is ? és ez befolyasolja a vevő jogi státuszát ?

gerbera317 # 2022.08.29. 08:52

A perfeljegyzés igazából csak arra jó, hogy ha a végén olyan ítélet születik, ami befolyásolja az árverési vevő tulajdonszerzését, akkor az orra alá lehessen dörgölni, hogy "ott volt a perfeljegyzés, hülyegyerek, kellett neked árverezni?". Egyébként nem befolyásol semmit. Az ingatlan ugyanúgy elárverezhető, a befolyt vételár ugyanúgy felosztható és kiutalható, mintha ott sem lenne a perfeljegyzés.

bcs0505 # 2022.08.29. 07:12

Köszönöm a válaszokat ,
viszont ha jól értem , akkor mégis csak van lehetőség a per feljegyzésére ebben a státuszban ? és csak a per kimenetele utan "lehet" teljes tulajdonjogot szerezni ?
őszintén a teljes vételárat visszatartja a végrehajtó ,amig nem zárul le a per .... ez meg ugye lehetnek évek is

gerbera317 # 2022.08.29. 06:52

A zálogjogos példa pont nem jó, mert a zálogjogosult kielégítési jogának megnyíltának egyetlen feltétele, hogy a zálogtárgyat végrehajtási eljárás során lefoglalták, efölött pedig nemigen érdemes pereskedni. És ha időben bekapcsolódott a végrehajtásba, egyébként is szerepelne az árverési hirdetményen.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.08.29. 05:03

Nincs rá hatása. (Azt a pert amúgy is jó eséllyel bukja az adós. Ha valami csoda folytán megnyerné, akkor övé az eladási ár.)

bcs0505 # 2022.08.28. 22:15

Természetesen várok még :)
más forumtopicok között is megtaláltam ugyanezt a kérdést , viszont senki nem tudott a kérdezőnek választ adni csak véleményt.

(2) A perfeljegyzést követően az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett végrehajtási jogon alapuló árverés esetén az árverési vevő a per, illetve a büntetőeljárás befejezésének eredményétől függő hatállyal szerzi meg az ingatlan tulajdonjogát. A feljegyzésben erre utalni kell.

tehát itt a "sorrend" : perfeljegyzést -> végrehajtási jogon -> árverés -> bejegyzett "függő" tulajdoni jog ...... ez tiszta , és követhető a paragrafusok alapján ....
viszont az ellenkezőjéről semmi információ ...

végrehajtási jogon -> árverés -> (jegyzőkönyv, fizetési teljesítés stb... ) -> perfeljegyzést ??? -> tulajdoni jog bejegyzés ???

drbjozsef # 2022.08.28. 20:47

(azért szerintem várd meg, amíg olyan is hozzászól, aki legalább rajzfilmen látott már ingatlanárverést.)

bcs0505 # 2022.08.28. 20:15

köszönöm szépen a válaszát .

Majordomus # 2022.08.28. 20:13

Akkor megtörténik az árverés. Ennyi.

bcs0505 # 2022.08.28. 20:05

Nem tisztázott a per tartalma , de nézzük a legrosszabb forgatókönyvet , hogy az Adós perben áll XY bankkal , jelzálogkövetelés címén.
és emiatt a jelzalog jog érvényesítése miatt indult meg az árverés. Tehát ebben az esetben van "köze" a pernek az árveréshez .

ezzel kapcsolatban csak egy diplomamunkát találtam , ami nem túl sok bizonyítóerővel bír. ...

"A végrehajtási jog bejegyzése után az ingatlan-nyilvántartásba feljegyzett perfeljegyzésnek az
ingatlan-végrehajtásra nézve nincs halasztó hatálya, illetve az árverési vevőre nézve joghatása
nincs" forrás : http://www.vh.0285.vhi.hu/…i_andras.pdf

Majordomus # 2022.08.28. 19:59

Attól függ mire irányul a per?

Ha mondjuk egy rágalmazási per,annak nem sok köze van az árverezéshez.

Esetleg vagyonjogi ügynek.

bcs0505 # 2022.08.28. 19:24

Tisztelt Fórumozók,

Próbáltam utánna keresni egy jogi kérdésnek , de sikertelenül, ha tudnátok segíteni azt megköszönném.

az adott példa egy lezárult árverés, sikeres vételi ajánlattal. (az árverési jegyzőköny aláírása napokon belül megtörténik ).
eddig a pillanatig a tulajdoni lapon NINCS perfeljegyzés bárminemű folyamattal kapcsolatban .
Viszont az adós azt "állítja", hogy az árverés "semmis", mivel folyamatban van egy per , amiről a végrehajtónak tudnia kellett.

Tehát a kérdés , hogy a sikeres árverést követő perfeljegyzésnek van -e bármi jogi hatása az árverési vevőre ?

Köszönöm

Majordomus # 2022.08.13. 19:28

Minden a végrehajtótol függ.

Ttamita # 2022.08.13. 04:32

#Majordomus,

ez bíztató!! Most már különösen kíváncsi vagyok a tényleges követelésre.Köszönöm még egyszer!

gerbera317 # 2022.08.12. 21:15

A részletfizetést nem kell engedélyezni.