tulajdoni jog


Ingatlan5 ev # 2023.04.01. 11:50

Sziasztok segítséget szeretnék kérni.Vettem egy egy házat pár éve . Nagyon olcsón hozzájutottam .Telekként szerepel de van rajta egy ház .Most felszeretném tüntetni.A tulajdoni lapon 1/1 van.Amikor megvettem rá pár hónapra azt mondta valakinek a régi tulaj hogy amikor a házat rá építették akkor a testvére is szerepelt az építési engedélyen amikor kikérték.
A kérdésem ha most ezt az épuletet feltüntetem kikérem a régi építési engedélyt és ha szerepel a testvére rajta akkor ha feltüntetem a házat a testvérét bejegyezhetik tulajdonosnak???

Szomorú örökös # 2023.04.01. 14:56

Ingatlan5 ev

ha most ezt az épuletet feltüntetem kikérem a régi építési engedélyt és ha szerepel a testvére rajta akkor ha feltüntetem a házat a testvérét bejegyezhetik tulajdonosnak???

Ugye viccelsz? Kinek a neve szerepel az adott ingatlan tulajdoni lapján? Konkrétan ő a tulajdonos - gondolom te - nem más, bármi is történik. De lesz itt más probléma bőséggel. Ha ez egy építési engedéllyel épített ház lenne, akkor ott két dolgot kellett volna csinálni.
Legalábbis anno a '90-es évek közepén tuti így kellett (személyes tapasztalat).

  1. Bejelenteni az építési hatóságnál, hogy az építés elkezdődött.
  2. Ha elkészült, akkor megint bejelenteni, hogy kész és akkor adják meg rá a használatbavételi engedélyt.

Ha ezek elmaradtak, akkor az építési engedély határideje lejárt, magyarul a ház hivatalosan nem épült meg, így nincs is a telken.

Mindent összefoglalva legálissá akkor teheted ezt az épületet szerintem, ha most ennek alaposan utána jársz és hogy a fentiekből mi valósult meg és ha semmi, akkor lehet esetleg fennmaradási engedélyt kell kérni rá, persze csak ha az engedély alapján épült, a helyi építési szabályzatot betartva. Én legalábbis így gondolom.

Ingatlan5 ev # 2023.04.01. 15:26

A tulajdoni lapon én szerepelek senki más .

Majordomus # 2023.04.01. 18:59

Ha 10 évnél régebben épült.akkor már nem bontatják le veled,de fennmaradási engedélyt sem kapsz rá ha szabálytalanul épült.

drbjozsef # 2023.04.02. 09:01

A kérdésem ha most ezt az épuletet feltüntetem kikérem a régi építési engedélyt és ha szerepel a testvére rajta akkor ha feltüntetem a házat a testvérét bejegyezhetik tulajdonosnak???

Emiatt ne aggódj.

Helyesebben : Ne emiatt aggódj.

Majordomus # 2023.04.02. 20:03

Van miért ezen kivűl is.

Ingatlan5 ev # 2023.04.03. 13:00

Miért kell akkor aggódni kifejtenéd???

Majordomus # 2023.04.03. 19:54

Mert ha fel akarod tüntetni.akkor a jelenlegi szabályoknak kell megfelelni. Ez nem fog menni.