Kaució összege


Majordomus # 2024.01.09. 20:02

Majd számolj be mire jutottál?

egybeirom # 2024.01.09. 19:24

Köszönöm, így teszünk!

Majordomus # 2024.01.08. 21:08

Mindenképpen indits Fizetési Meghagyást.

Nem tisztességes lenyúlni a bérlőt akiből élünk.

Kamu duma a "bérlőjelölt' visszalépés. Ez nem így működik...

egybeirom # 2024.01.08. 18:45

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.08. 18:36

Nem.

egybeirom # 2024.01.08. 18:16

Tisztelt KBS,
a bérleti szerződést nem, de kiköltözési nyilatkozatot közjegyző foglalta okiratba. Ebben benne volt a késedelmes kiköltözés esetén fizetendő emelt összegű bérleti díj, amit a bérlő pontosan, időben fizetett.
A fizetési meghagyást célszerű ennél a közjegyzőnél intézni?

köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.08. 16:23

Nem muszáj menni. :) De ott kell a kibocsátás iránti kérelmet előterjeszteni.

egybeirom # 2024.01.08. 14:57

Tisztelt KBS,
jól tudom, hogy fizetési meghagyás ügyében közjegyzőhöz kell menni?

egybeirom # 2024.01.08. 14:19

Mit javasoltok? A tulajdonos lenyúlta a kauciót, szerintem. Mit tehet a károsult bérlő?

Alapos # 2024.01.08. 14:12

Zavaros ez az „ egybeirom”ügye.
Egy határozott bérletnél egy hét továbbmaradás semmi, de mivel maradt is a bérlő, megfizette az emelt díjat.Erre a bérbeadója még többet akar tőle. Végül is hihető....eddig.
De az már kamú duma, hogy akadt volna új bérlője. Ráadásul még foglalót is elfogadott egy érdeklődőtől.

Nagyjából 2 havi bérleti díjnak megfelelő a szokásos kaució nálunk. Nem derül ki,hogy az egészet akarja visszatartani vagy csak egy részét.
Már eleve a késedelmi bérlet díjban nagyobb összeget kapott.most még tovább akarja növelni ezt az összeget.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.08. 14:07

Én beadnék egy fizetési meghagyást arra az óvadékösszegre. Aztán majd lesz, ahogy lesz.

egybeirom # 2024.01.08. 14:05

Mikor kértem, hogy bizonyítsa, hogy kár érte, mert visszalépett egy bérlő, befotózott nekem egy bérleti szerződés 1. és utolsó oldalát, melyből nem derült ki semmi. Azt írta, majd a bíróságon bemutatja.

drbjozsef # 2024.01.08. 12:48

Egyrészt nem túl életszerű, hogy valaki egy hetet ne tudjon várni, ha igazán akarja azt az albérletet, és ne tudná megoldani valahogy máshogy. Legeslegrosszabb esetben szállodával, aztán legfeljebb annak KONKRÉT költséget követelje.
Másrészt a mai albérleti piacon valszeg 3 napon belül talál másik bérlőt. Legfeljebb annak kiesését követelhetné (az egy hetet már megfizette a kiköltöző bérlő).

Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.08. 11:54

A szerződést bemutatta? A felbontást is?

egybeirom # 2024.01.08. 10:30

Tisztelt Válaszolók!
Lejárt egy határozott időre megkötött lakásbérleti szerződés. A bérlő tovább maradt egy héttel, mint a szerződésben szereplő dátum.A szerződésben szereplő emelt összegű bérleti díjat (mely a késedelmes kiköltözésre vonatkozott), a bérlő rendben megfizette. Aztán kiköltözött. A szerződéskötéskor bérbeadónak átutalt kauciót viszont a tulajdonos-bérbeadó nem volt hajlandó visszautalni, mondván, lett volna bérlője rögtön a szerződés lejárta után, de mivel a régi bérlő még egy hétig maradt, az új bérlő visszalépett, ebből neki kára keletkezett.
bérlő írta bérbeadónak:
"Kedves Bérbeadó:
Ön levonja az általunk kifizetett kaucióból egy továbbmaradásunk miatt meghiúsult bérleti szerződéssel kapcsolatos kaució-elmaradást. Kérem az erről írt dokumentumot küldje át nekem, e-mailen."

Bérbeadó írta bérlőnek:
"Kedves Bérlő,
Csak a lényeget mellékelem, ha per lesz, azt majd becsatolom a bíróságnak, ellentmondásként. Ebből károm keletkezett, a bérlő várt még pár napot, és utána elállt a szerződéstől, vissza kellett fizetnem a foglalót és még egyszer a foglaló díját, amit a kaucióból fizettem vissza, mivel az ok-okozati összefüggés is fennáll, mivel Önök végül is jóval később költöztek ki. De eredeti szerződés alapján is 20.-án át kellett volna adniuk a lakást !
A Bérlőnek 25.-én fizettem vissza a foglalót és a bánatpénzt, várt még pár napot, tovább nem tudott, elállt. Folyamatosan kommunikáltam, hogy adják át végre a lakást, fel is szólítottam Önöket, figyelmeztetve a következményekre.
Egyeztetek az ügyvédemmel, és visszajelzek, hogy érdemes-e találkoznunk, vagy megvárom az Önök lépését, és majd arra válaszolunk jogilag."

Egyébként a bérleti szerződés erre vonatkozó passzusa:
"A kaució összege a rendeltetésellenes használatból eredő károk,a ki nem fizetett bérleti díjak,illetve a meg nem térített rezsidíjak és egyéb költségek biztosítékául szolgál."

Szeretném kérni a véleményüket!

Köszönöm szépen.

Majordomus # 2023.05.31. 19:55

Az teljesen reális.
Nálam minden lakásnál 2 havi a kaució és az éves hosszabbitásnál nevesitjük az összeget.

Zöldövezeti11 # 2023.05.31. 14:24

a jelenlegi havi bérleti díjnak megfelelő összeget fizessem neki vissza,
Nincs igaza a bérlőnek,de hogy ilyen félremagyarázásnak az elejét vegyem, én a kauciót nem hónapban számolom,hanem fix összegben.

Úgy 2,5 - 3 ,1-es havidíjra vetítve. A legutóbb egy 120 eft -os bérleti díjas lakásnál 250 eft -ot kértem

F.M. # 2023.05.31. 13:28

Köszönöm a válaszokat, akkor jól sejtettem hogy jogtalan a követelése.

drbjozsef # 2023.05.31. 11:12

F.M.,

Teljesen hülyeség a követelése.
A "kaució" jogilag egy óvadék, a kapott összeggel kell elszámolni a bérelt megszűnésekor.

Ha belevettétel volna a szerződésbe, hogy az évek során, minden emeléskor köteles a bérlő kiegészíteni az egy havi bérleti díjnak megfelelő összegre a kauciót, akkor járna neki az vissza. De az is csak azért, mert összesen annyit adott át.

Ne is foglalkozz vele, átvételi elismervény ellenében add át neki a kapott összeget, aztán ha akar tegyen amit akar. Fizetési meghagyás, per, ezeket nem tilos indítania, de persze simán el fogja bukni mindet.

nanemaaa # 2023.05.31. 10:57

Jól.

F.M. # 2023.05.31. 08:32

A következő kérdésemre kérném hozzáértők segítségét.
10 éve bérbe adtam a garázsomat.Akkor kaucióként egyhavi bérleti díjat kértem.Az évek alatt a bérleti díj emelkedett. A bérlő felmondta a bérleményt és azt szeretné, hogy a jelenlegi havi bérleti díjnak megfelelő összeget fizessem neki vissza, mint kauciót.Jól gondolom, hogy nem jogos a követelése?

Köszönöm a segítséget!