engedély nélküli építkezés


Szomorú örökös # 2023.07.03. 18:37

nanemaaa

esetleg valamely arab országba kérnél menedékjogot. Bár az utóbbiakban nem biztos, hogy ott is le lehet szarni a jogszabályokat.

De, lehet, csak ahhoz neked kell lenni az egyik leggazdagabb sejknek. Ez viszont teljességgel kizárt. :-D

lr85 # 2023.07.03. 18:32

Zöldövezeti11.
Kérlek tisztelettel, engem nem is kell siratni.
Majd én siratom az embereket távolról.

lr85 # 2023.07.03. 18:30

Majordomus!
Köszönöm szépen.
Elég szigorúan veszik a kamera dolgot. Nem is gondoltam volna milyen büntetési tételek vannak.

Zöldövezeti11 # 2023.07.03. 11:51

Egy méltatlankodó elmélkedése :

Gusztustalan ország ez. Megfontolom a külföldre költözést de az más téma.
Semmi akadálya, senki sem fogja siratni !

nanemaaa # 2023.07.03. 10:06

Ezzel a hozzáállással minden valószínűség szerint csak nyertesen tudsz kijönni egy ilyen helyzetből.
A hülye németről meg nem árt tudni, hogy demokratikus országból jön, ahol nem divat leszarni a jogszabályokat, mindent csak szabályosan hajlandók, főleg építeni. És ezt a szomszédaiktól is elvárják, mert ugyebár kinn nem igaz a magyar mondás, hogy amit szabad a nagy ökörnek, azt nem szabad a kisökörnek.
A kiköltözést mindenképpen jó ötletnek gondolom. De arra azért készülj fel, hogy ott mindegyik szomszéd ilyen hülye német lesz. Kivéve, ha Albániába, vagy valamely egykori szovjet tagállamba, esetleg valamely arab országba kérnél menedékjogot. Bár az utóbbiakban nem biztos, hogy ott is le lehet szarni a jogszabályokat.

Majordomus # 2023.07.01. 19:18

https://www.naih.hu/…-adatkezeles
https://www.naih.hu/…-megfigyeles

A GDPR életbelépése óta elég sokba kerül!

Szomorú örökös # 2023.07.01. 04:03

Ir85

Értem én hogy találtak szabálytalanságot, na de! Akkor is elmennek a kurva anyjukba.

Lehet így is hozzáállni, de ezek után félek, nem véletlen viszonyult így hozzád az a másik ellenőr, aki kötözködött.
Ha vele is ilyen stílusban társalogtál, akkor a legkevésbé se csodálkozz rajta szerintem.

kijönnek egy kész minőségi jól megépített garázst vagy bármit lebontatnak, tönkreteszik?.....Ha baleset veszélyes azt megértem de abba nem tudtak belekötni......Az a garázs senkinek sincs útba, senkit sem zavar, biztonságos nem balesetveszélyes, esztétikus

Azért szépen is nézne ki az ország, ha mindenki a saját kénye-kedve szerint építkezne és csak az számítana, hogy műszakilag minden rendben legyen, de hogy ez kívülről hogy néz ki, mennyire foglalják el a telket az építmények, az meg már másodlagos.

szomszéd is azt mondta hogy nyugodtan tegyük oda

Látod, nem a szomszédnál kellett volna érdeklődni, hanem annál az intézménynél, akinek az emberei most meglátogattak.

Gusztustalan ország ez. Megfontolom a külföldre költözést de az más téma.

Meg fogsz lepődni, de külföldön még jobban megb.....sznak, ha nem tartod be az építési szabályokat.
Tudod, ott is van ilyen és lehet még az sem kell hozzá, hogy a szomszéd feljelentsen, jönnek azok maguktól is.

Hát persze hogy végső elkeseredésembe szét fejeltem volna a tahót aki a falatot kivenné a 2 éves kislányom szájából egy ilyen baromság miatt......Akkor is egy patkány nép. egyszer biztos agyon csapok egyet.

Ha így állsz mindenkihez, aki megpróbálja a szabályokat betartatni veled, akkor nem külföldön fogsz kikötni, hanem a kóterban.

lr85 # 2023.06.30. 20:06

Majordomus!
Nem hallottam még soha erről a hatóságról.
Köszönöm az ötletet. Remélem ők nem fognak félni tőle mert Német. Sajnos a rendőreink igen. Fenyegeti őket és nem mernek semmit kezdeni vele. Jegyző is fél tőle mert majdnem nekiment. Itt ordított vele az utcán a jegyző meg csak hátrált. Rendőrnek meg neki vágta szándékosan a nagykaput és egy szó nélkül tűrte. Ez tavaly Októberben volt. Ha kijönnének a Kamera miatt valószínű velük is ezt csinálná.
Vagy az adatvédelmi hatóság ki sem jön?
Köszi

lr85 # 2023.06.30. 19:59

Szomorú örökös!
Értem én hogy találtak szabálytalanságot, na de! Akkor is elmennek a kurva anyjukba.
Szegény, kisgyerekes családoknak okoznak keserűséget csak azért mert 30cm-rel odébb van az autóbeálló?
Erre van kapacitás? Nekünk 100 ezrekbe kerül egy valamikori tájékozatlanság, nem több. Nem öltem embert, nem loptam soha, mindíg mindent időben befizetünk és kijönnek egy kész minőségi jól megépített garázst vagy bármit lebontatnak, tönkreteszik? Normálisak ezek? Ha baleset veszélyes azt megértem de abba nem tudtak belekötni. Ezek több 100ezres kiadások a garázst átalakítani. Az a garázs senkinek sincs útba, senkit sem zavar, biztonságos nem balesetveszélyes, esztétikus, szomszéd is azt mondta hogy nyugodtan tegyük oda. És akkor meg jön egy seggfej aki mindent tönkretesz egy olyan idióta szabály miatt akinek az alkotója se tudná megmondtani hogy miért van rossz helyen a garázs illetve a szabály alkotó állítom, hogy már 150 éve halott. Garantálom hogy ez a patkány is jutalékot kap a büntetések után.
Gusztustalan ország ez. Megfontolom a külföldre költözést de az más téma.
Abban bízom hogy lesz a levélben valami méltányolási lehetőség vagy eltekintenek büntitől. Soha nem voltunk ilyen mély ponton anyagilag mint most. Soha. Hónapok óta minuszban vagyunk erre meg jön egy ilyen. Hát persze hogy végső elkeseredésembe szét fejeltem volna a tahót aki a falatot kivenné a 2 éves kislányom szájából egy ilyen baromság miatt. Emberség hol van? Bezzeg 1 utcával odébb a romákhoz nem mernek bemenni pedíg hányszor feljelentették őket. Akkor is egy patkány nép. egyszer biztos agyon csapok egyet. Én soha nem lennék képes ilyeért bírságokat osztogatni. Soha. nem tudnék tükörbe nézni. Az ilyen nem is ember

Majordomus # 2023.06.30. 19:04

A kamera miatt megbasszák a németet is, csak nem jó helyen okoskodtál.

Naih!

Nemzeti adatvédelmi és informatikai hatóság. Ott tégy bejelentést és csatold a fotókat a kameráiról.

Szomorú örökös # 2023.06.30. 07:52

Ir85

ha ő bejelent valamit egyből kijönnek és meg b.sznak.

Ha minden szabályos lenne nálad, akkor gyakorlatilag nyugodtan jöhetnének, vagy tévedek?

lr85 # 2023.06.30. 07:24

Majordomus!
Már nem először jelent fel minket de eddíg nem tudott megfogni.
Az első után én is feljelentettem mivel 2 kamerája is az udvarunkat kézi + 1 a hídunkat nézi. Azt lesi mikor jövök, mikor megyek.
Jelentettem már rendőrségen és a jegyzőnél is. A rendőrség elutasította a feljelentésünket a jegyző által nem történik semmi és ez már így megy 2 éve. Ezért vagyok dühös, indulatos mert ha ő csinál valamit annak nincs következménye mert buzi német de ha ő bejelent valamit egyből kijönnek és meg b.sznak.

Majordomus # 2023.06.29. 19:35

Tegyél te is feljelentést !

Hátha lebontatják a német házát is!

Szomorú örökös # 2023.06.29. 19:23

Ir85

Szomszéd épület nincs térképen feltüntetve.

Még mindig irreleváns a téma szempontjából, mert nem az ő telkét vizsgálják, hanem a tiédet.

Kedvesen fogadtam őket, tisztelettel. Egyik az rendes volt és segíteni akart hogy megoldjuk a helyzetet a másik folyton elhallgattatta.
MIndenbe belekötött és azt nézte hogy minél rosszabb helyzetbe hozzon......Ha nem lett volna ott asszony szarrá verem.

Hát ez utóbbi lett volna igazán rossz ötlet, mert akkor még börtönbe is mehettél volna.

Ha valaki kicsit odébb épít valamit vagy csak nem jelenti be akár nem szándékosan, egyből úgy teniktenek az emberre mint ha embert ölt volna. Aki meg tényleg szinte épp hogy csak embert öl ahhoz meg ki se jönnek a rendőrök vagy meg se büntetik.

Hidd el, ha sz...rrá verted volna a hivatalos emberkét, akkor hozzád tuti kimentek volna, te meg velük együtt be.

Remélem lesz benne egy ésszerű megoldás.

Pl. egy olyan verzió, hogy te nem vered sz...rrá az ellenőrző hatósági személyt.

lr85 # 2023.06.29. 19:19

Majordomus!
Értem. Remélem lesz benne egy ésszerű megoldás.
Köszönöm szépen

Majordomus # 2023.06.29. 19:16

Minden határozatot lehet fellebbezni,de a jogrvoslati lehetőség ott lesz a határozatban.

Büntetés nem valószínű,kötelezés igen.

lr85 # 2023.06.29. 19:14

Majordomus!

Köszönöm neked is a választ.
A határozatot lehet enyhíteni vagy van valami alternatív megoldás?
Hatalmas túlzás ami itt az országba megy. Ha valaki kicsit odébb épít valamit vagy csak nem jelenti be akár nem szándékosan,
egyből úgy teniktenek az emberre mint ha embert ölt volna. Aki meg tényleg szinte épp hogy csak embert öl ahhoz meg ki se jönnek a rendőrök vagy meg se büntetik. Okádék országban élünk

lr85 # 2023.06.29. 19:08

Szomorú örökös!

Köszönöm a választ. A gép nem írja ki a "szor" jelet. tehát 6szor6-os garázs és 2szer4m-es tároló.
Szomszéd épület nincs térképen feltüntetve.
Kedvesen fogadtam őket, tisztelettel. Egyik az rendes volt és segíteni akart hogy megoldjuk a helyzetet a másik folyton elhallgattatta.
MIndenbe belekötött és azt nézte hogy minél rosszabb helyzetbe hozzon. Az autóbeállóra mindenképp rá akarta írni hogy zárt garázs pedíg ajtó sosem volt rajt és nyitott. A kinti teraszt meg szinte szobának akarta minősíteni. Ha nem lett volna ott asszony szarrá verem. Mindegy nem ezt akartam belőle kihozni hanem mire számíthatunk ha valamit nem is bontanak le? A német meg az az alak aki leszerelte a gázkéményünket és betömte zacskókkal a kémény helyét. Ki is nyírhatott volna minket. Mi feljelentettük és neki áll feljebb. mindenért jelentget minket. Ha valamit bontatnak ahhoz büntetés is társul? A határozatot lehet fellebbezni vagy enyhíteni valahogy?
Köszönöm a választ

Majordomus # 2023.06.29. 19:05

A határozat majd rögzítí hogy mit kell bontani és mit nem.

Szomorú örökös # 2023.06.29. 17:36

Ir85

Ma kijött hozzánk 2 ember a győri építésügyi osztályról abból az egyik egy igazi faszfej volt.

Ha eleve így állsz hozzájuk, akkor az is marad.

Mocskos német szomszédom feljelentett bennünket

Rossz szomszédság, török átok!

Egy 66-os garázsunk ami szerintük túl közel van a szomszédhoz. A szomszéd épülete térképen nem is szerepel.

Irreleváns a jelen helyzetben, hogy a szomszéd épülete szerepel-e a térképen vagy nem.

van egy kerti tárolónk ami 24m-es. Ezeket úgy találták hogy kellett volna engedély

Ha nem tudod bizonyítani, hogy már 10 éve ott van, akkor bontani kell nagy valószínűséggel.

Igaz hogy mi is tájékozatlanok voltuk és tapasztalatlanok de a hivataliak nem könyörültek.

A jogszabály nem ismerése sohasem mentesít a felelősség alól.

lr85 # 2023.06.29. 17:24

Helló!! Kérdezni szeretnék. Ma kijött hozzánk 2 ember a győri építésügyi osztályról abból az egyik egy igazi faszfej volt.
Mocskos német szomszédom feljelentett bennünket, hogy több épület is van az udvarunkon és vizsgálják ki.
Van egy házhoz épített teraszunk aminek a teteje polikarbonát de nincs a falba csavarozva. Egy 66-os garázsunk ami szerintük túl közel van a szomszédhoz. A szomszéd épülete térképen nem is szerepel. És van egy kerti tárolónk ami 24m-es. Ezeket úgy találták hogy kellett volna engedély.
Igaz hogy mi is tájékozatlanok voltuk és tapasztalatlanok de a hivataliak nem könyörültek. Mindent felírtak és 2 hónapon belül küldik a határozatot. A garázsra azt mondták hogy a felét biztos hogy el kell bontani a többit nem tudják mert azokra nincs engedély smire szerintük kellett volna.
A ti tapasztalatotok szerint mire számíthatunk? Köszönöm szépen!

Majordomus # 2023.06.03. 19:44

Szerintem jobb ha megbízol rgy ügyvédet,te ezt nem tudod mrgoldani.

Dunapart # 2023.06.02. 12:05

40 éve még nem voltam tulajdonos, de a nagybátyám próbált tenni az ügyben, néhány régi iratot őrzök is. Mint korábban már leírtam nem ez az egyetlen illegális épület a környéken, köztük van egykor befolyásos emberé, akinek a lánya később még befolyásosabb volt, így nem történt semmi. Az előttünk elterülő épület a 40 év alatt többször cserélt gazdát és nem igazán használták, meg akkor ennél még kisebb volt, nem épült rá a kerítésünkre, annyira nem zavart. A jelenleg új "tulajdonos" aki felújított, terjeszkedik és elzár területeket, szól, hogy az előttünk lévő tiszafát szedjem ki. Köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek. drbjozsef a telkünk előtt kisebb részben, de körülöttünk hatalmas rész a magyar államé. Előttünk a Duna mikor milyen vizállással, most talán épp kb. 8 méterre. Oda éppen befér ez a ház és egy út is.

nanemaaa # 2023.06.02. 07:27

Maradjunk annyiban, hogy van egy erdő terület, ami ugyebár egy telek, de nem építési telek. A kérdezőnek szintén van egy telke, amit többé kevésbé körbevesz az erdő. Ami egyébként nagyvízi árterület is egyben. De mindez teljesen érdektelen a dologban. Annyit kell tudni, hogy az adott terület nem építési telek, és bár igencsak korlátozottak, vagy akár teljes egészében tiltottak a beépítési lehetőségei, de a tulajdonos mégis mindenféle építményeket építgetett évtizedeken keresztül. Mivel beépítésre nem szánt, és főleg természetvédelmi területről beszélünk, így annak nincsenek is beépítési előírásai, ami ugyanakkor nem zár ki automatikusan mindenféle beépítést. Mint ahogy az országban a legtöbb helyen árvízvédelmi területeken gomba mód szaporodtak a különféle horgász viskók, olykor kacsalábon forgó házak. A kérdezőt ez zavarja, némi okkal, vagy a nélkül, ez is közömbös. De a helyett, hogy az illetékes hatósághoz fordult volna, morogva bár, de békésen nézegette évtizedeken keresztül a neki nem tetsző építményeket. Most újabb építés történt, és most már eljutott odáig, hogy szeretné, ha ez megszűnne. Talán előbb utóbb eljut majd az illetékes hatósághoz is. Javaslom, hogy térjünk vissza erre a problémára újabb 40 év múlva.

drbjozsef # 2023.06.02. 03:58

A telkünk előtt és mellettünk lévő hatalmas terület

Előttünk a Duna folyik,

Tehát a Dunába épített valaki valami építményt. Mi ez, egy stég?