A lakáshasználót hogyan lehet kitenni / kilakoltatni?


MajorDomus # 2014.05.08. 20:30

Miért bonyolítjuk?

Tegye le a foglalót,a maradék pénzt meg akkor ha
a tulaj kirakta a rokonát.

Ez legyen már az ő gondja.

monalisa1 # 2014.05.08. 13:36

Egy lakáskiürítési per nincs ingyen és eltart egy ideig. Keressetek olyan lakást ami azonnal költözhető, igaz, többe is kerül...

ismail # 2014.05.08. 12:52

Tényleg nem voltam még ilyen helyzetbe,de nem is nagyon akarok,ha ennyire macerás. Azt természetesen megértem, hogy a bérlőnek is vannak jogai(ezt természetes is),de nekem azt nehéz megérteni, hogy a bérleti szerződést két fél kötötte egy olyan ingatlanra, amely valamelyikük tulajdonában volt. Ez a tulajdonjog adott esetben megszűnik, én leszek pl. az új tulajdonos, és én nem kívánom fenntartani ezt a bérleti jogviszonyt. Letelik az adott esetben szabott 3 hónap "felmondási/kiköltözési idő" és itt akad meg a lemez nálam, hogy ezek után sem lehet kitenni az utcára az illetőt, hiszen "egyszerű paraszti logikával" végig gondolva neki ott már semmi keresnivalója sincs(persze úgy látszik törvényileg ez nem így van). Azért remélem értitek, hogy min akadtam meg!

ttip # 2014.05.08. 11:15

ismail: igen, hatalmasat. Minden mondatodban.

ismail # 2014.05.08. 10:56

Ezt azért csak nem értem. Ha én leszek az új tulaj, a lakásban lakó pedig a régi tulajjal volt szerződésben, akkor miért nem mehetek be a saját lakásomba(hiszen ebben az esetben a bent lévő teljesen jogtalanul tartózkodik bent, mert nem velem állt szerződésben)? Olyan, mintha betörő lenne, akkor pedig "nyakon csíphetem".
Persze, csak azután, hogy új tulajdonosként érvénytelenítettem a jegyzőnél a tartózkodási helyét(bejelentkezését).
Vagy nagyot tévedek?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.08. 10:19

Igen. Csak legyen miből behajtani.

ismail # 2014.05.08. 08:56

Tisztelt Rasmanov!

Egy esetleges peres ügy végén a perköltség a "bentlakó rokont" terheli?

ismail # 2014.05.08. 08:38

Némi segítségre lenne szükségem az alábbi nem egyszerű helyzetben. Párommal szeretnénk lakást venni, találtunk is egyet, amivel annyi a gond, hogy a jelenlegi tulaj kiadta bérbe az egyik rokonának(a rokonnak nincs se haszonélvezeti,se tulajdon joga, csak állandóra van bejelentve a lakásba), aki nem hajlandó kiköltözni. Amennyiben megvásárolom az ingatlant, ha jól gondolom, úgy a bent lakó rokonnak semmi jogalapja nem lesz az ÉN ingatlanomban tartózkodni. Kilakoltathatom onnan(rendőri segítséggel,vagy pár markos cimborával)??? Hivatalos úton terelve a dolgot mire számíthatok időben?

Köszönöm a segítő válaszokat.

MajorDomus # 2014.04.13. 18:31

Pálmafa
költöztesd ki és zárd le a lakást.

Zoltanuss # 2014.04.13. 06:59

Tehetetlen lány !

Segítsenek kérem, hogy mit tegyek? Hova forduljak???

A liberális falvédőkhöz, majd elmagyarázzák neked a toleranciát !!

Zoltanuss # 2014.04.13. 06:55

palmafa !

Erős kéz, egy asszony csak nem fog ki rajtad !

palmafa # 2014.04.12. 23:39

Jó estét,

Szeretnék segítséget kérni: évekig édesanyám házában éltünk a feleségemmel, míg pár évvel ezelőtt elköltöztem édesanyám-hoz (egy másik házában) hogy ápoljam. A mai napig él. Szeretnék a feleségemtől elválni,így kértem hogy költözzön ki abból a házból amiben éltünk és ami édesanyám nevén van, de nem hajlandó (sem rezsit, sem semmit nem fizetett, én álltam eddig mindent, de még azt is közölte hogy letagadja hogy külön éltünk).
Mit tehetek?

Köszönöm.

Tehetetlen lány # 2013.12.13. 00:05

Az alábbi problémámra keresem a megoldást!

Újpesten egy 11 lakásos udvari társasházban már katasztrofális állapotok uralkodnak és nem tudom, hogy mit kell tennem ahhoz, hogy változzon a dolog!!!
83 éves nagymamám lakik az egyik lakásban, ezek mind garzon lakások. Rendszeresen és tisztességesen fizetünk mindent.
Viszont, az első lakásba beköltöztek a kisebbségiek (Anya,4 lánya és annak 2 gyereke =7fő). Még 1x hangsúlyozom szoba konyháról beszélünk 25-30nm.
Amióta ott vannak 3-4éve semmit nem fizetnek, lopják az áramot(látható is), a vizet...stb., szó szerint semmit nem fizetnek ÚGY, hogy a lakás nem is az övék! Jogtalanul vannak ott! Tönkre tesznek mindent és mindenkit! Folyamatosan zaklatják a nagymamámat is. Verik az ajtaját,ablakát, leköpködik a gyerekek,fenyegetik és sorolhatnám. Tenni nem tudok semmit,mert az önbíráskodás lenne vagy szegény nagyin állnának bosszút.
Az udvarban nincs világítás se, és már szinte romokban van a ház. Semmit nem javíttatnak meg.
Kérdem Én, mire fizetünk közös költséget ~9000Ft/hó??
Édesapám csinálta meg a kaput, amit szintén betörtek már és teljesen tönkre tették, össze firkálták a falakat!
Miután nagyon sokat panaszkodtunk volt egy gyűlés melyen 2 lakó vett részt, mert már csak ennyien laknak itt a többi lakó már nem bírta tovább és elköltözött, közölték velünk, hogy a háznak több milliós tartózása van (3-4M) miattuk, melyet most a lakók között akarnak szét osztani ez kb 500eFt/lakás!
Jogtalan lakó után nekem kell fizetni???
Miért nem rakják őket még mindig ki?
Szintén még egy probléma, hogy a másik lakásban a lakó elköltözött, de a két nagy testű kutyáját ott tartja bezárva (be lett jelentve) semmi nem történt!
A lakást eladni se tudom mert ilyen tartozással és állapotokkal senki nem veszi meg, arról már nem is beszélve, hogy szegény nagymamám meddig fogja elviselni és, hogy nem kap infarktust.
Segítsenek kérem, hogy mit tegyek? Hova forduljak???

Adrienn1990 # 2013.12.12. 13:49

Szép Napot Mindenkinek!

Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy adott egy önkormányzati lakás ami évek óta egy nő tulajdonába van. Jelenleg ott lakik viszont évekig albérletbe volt kiadva jogtalanul,minden bejelentés nélkül!Ehhez akik ott laktak anno albérletbe tanuskodnának!!
El vennék a lakást a nőtől amiért jogtalanul volt kiadva?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.11. 11:22

Ha másképp nem, perrel.

jatektar # 2013.12.11. 11:17

Adott egy lakás, amely kizárólagosan egy Kft. tulajdonát képezi, s banki jelzáloggal terhelt.

A lakásban a Kft. írásos hozzájárulásával a Kft. volt ügyvezetője lakik, állandó lakcíme ez a lakás.

A Kft. felszámolás alá került, a lakást a felszámoló pályázat útján értékesíti.

Amennyiben én megveszem a pályázaton ezt a lakást, tehermentesen a tulajdonomba kerül.

Hogyan tudom onnan kiköltöztetni és kijelenteni, kényszer kijelenteni a jelenleg ott élő, oda bejelentett lakót, amennyiben Ő önszántából nem hajlandó kiköltözni és kijelentkezni onnan ?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.11. 07:07

Az is elég, csak bizonyítható legyen.

Linkas63 # 2013.12.11. 06:59

Sajnos a felszólítást nem veszik át.
Csak szóban lettek felszólítva.

monalisa1 # 2013.12.10. 13:31

Én nem azt mondtam, hogy a közműveket kiköttetni hanem a használatot korlátoztatni., ma már vannak a "pénzbedobós" mérőórák, ha előre fizet van gáz-, víz- és villany, ergo nem a te kontódra a melegedés stb.

pazs # 2013.12.10. 13:29

linka: itt valami nem kerek, a tartózkodási hely 2 évre szól, nem ötre és a jogcímet nem kell bejelenteni. Mindegy is, nem a lakcímkártyájukon múlik a dolog, felszólítottátok már őket a lakás kiürítésére?

monalisa1 # 2013.12.10. 13:26

Basszus, 5 év és mára rengeteg a lakó...

Linkas63 # 2013.12.10. 12:59

Na, kezdek tisztán látni.
Mint kiderült, anyám valami olyan jogcímen jelentette őket be, hogy 5 évig jogosultak a lakást használni.
Mivel a lakás lakott, a közműszolgáltatók nem kötik ki.

monalisa1 # 2013.12.09. 21:44

Ja meg a villanyórát is.

monalisa1 # 2013.12.09. 21:42

Linkas63

Érdeklőd meg a gáz- és vízmű szolgáltatónál hogy miként lehet a jelenlegi mérőórák helyett olyan órát felszerelni ami előre fizetős mint pl. a mobiltelefon, tehát ha fel van töltve pénzzel akkor van gáz és víz, egyébiránt nemigen...

Az új óra le- és felszereléséért fizetni kell de a költség hamar megtérül neked., nem gyülemlenek a havi sok tízezer forint általuk ki nem egyenlített közműszámlák.

Te vagy a tulajdonos és a te neveden az órák, neked ekként lenne "gazdaságos" - vélem ebbe a cég nem tud belekötni. Az hogy a "lakó" mit szól, okuljon.

MajorDomus # 2013.12.09. 21:37

kbs- nek van igaza,de ez nem oldja meg a problémát!

ami jogszerű az nem mindig célszerű!

közművek kikapcs,aztán üljön ott sötétben és hidegben !

én tisztelem a jogot de nehogy már a szaros nemfizető élősködő albérlő dobjon már ki engem a lakásomból!