Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

jelzáloggal terhelt ingatlan vásárlása

MajorDomus # e-mail 2019.07.19. 21:55

Az csak a mesében van!

Csuklósbusz # e-mail 2019.07.18. 13:00

Na így már vágom, annyi hogy csakis sikertelen árverés útján tudom átvenni.
Ezt nem tudtam, azt hittem árverés nélkül is átlehet venni, na azért az necces lenne.
Az árveréshez meg értékbecslés kell na majd beárazza a piac tehát elvileg az adós sem járhat rosszul.

gerbera317 # e-mail 2019.07.18. 12:53

Ez nem végrehajtási kérdés. A képlet pedig egyszerű:
Kezdetben Feri tartozkik Józsinak 10 millióval. Józsi meg csak panaszkodik, hogy nem tudja behajtani.
Jön Pista, és megveszi Józsitól a követelést, mondjuk 2 millióért. Erről értesítik Ferit is.
Innentől kezdve Feri Pistának tartozik 10 millióval. Józsi pedig örül, hogy legalább 2 millió megtérült neki, ami több mint a nulla. Ez a faktoring-tevékenység lényege.
Ehhez nem kell sem ingatlan, se végrehajtás, se vh-jog, se jelzálogjog.

Ha Pista pedig mindezt azért teszi, hogy megszerezze Feri 5 milliós kikiáltási árú, de egyébként senkinek sem kellő putriját, akkor ebben az a biznisz, hogy 2 millióért övé a 10 milliós követelés, kéri az árverést a végrehajtótól, de a putri továbbra sem kell senkinek, tehát Pista átveszi a putrit, de nem fizet egy kanyit sem (a vh-költségeken felül), mert - ugyebár - 10 millió a követelése. Tehát övé lesz a putri, és még mindig marad 5 millió követelése Ferivel szemben, amivel még vagy erőlködik, vagy elengedi Ferinek, hiszen a cél nem Feri megkopasztása, hanem a putri megszerzése. Mindez belekerült 2 millióba meg némi aprópénzbe, és lett így Pistának egy 5 milliós purtrija.

Vágod?

Csuklósbusz # e-mail 2019.07.18. 12:28

De hogy is van ez a követelés vásárlás?
Ha rajtavan a végrehajtási jog akkor megvehetem magát a követelést és akkor átvehetem az ingatlant is.

Nade ilyenkor az értékegyeztetést ki végzi el? Mert van amikor több van amikor kevesebb az adósság az ingatlanon.

MajorDomus # e-mail 2019.07.17. 20:57

Azzal a helyébe lépsz.

lajcsó # e-mail 2019.07.17. 20:56

"földtörvényes tanyát pl átvehet egyáltalán a végrehajtást kérő ha nem földműves?"
Igen, az 1 hektáros szerzési limitet betartva!

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

gerbera317 # e-mail 2019.07.17. 15:38

Baxi, az első ranghelyi jelzálogjogosult követelését kell megvásárolni.

Csuklósbusz # e-mail 2019.07.17. 15:26

Sok végrehajtást kérő van, de amúgy pl a NAV meg ilyenektől hogyan tudnék követelést vásárolni?

Próbálkoztam levélben infót kérni, szóra sem méltatnak.
Arról nem is beszélve hogy a követelés jelentősen magasabb mint a zálogosított ingatlan.

Apropó, földtörvényes tanyát pl átvehet egyáltalán a végrehajtást kérő ha nem földműves?

gerbera317 # e-mail 2019.07.17. 15:13

Akkor nem az ingatlant kell megvenni, hanem a követelést, majd a vh-kérő jogutódjaként (megismétlem: jogutódjaként!) kérhetsz újabb árverést, ahol vh-kérőként átveheted az ingatlant.
Ha viszont folyamatos árverés van kiírva, akkor arra kell vételi ajánlatot tenni.

Csuklósbusz # e-mail 2019.07.17. 14:02

Volt már végrehajtás, szerződés már rég fel van mondva. Pont az a cél hogy árverésre kerüljön és meg lehessen vásárolni.

De egyenlőre mindenki ül rajta évek óta. Nade egy átruházással... mint ahogy írjátok megbolondulnának. :-)

Pedig a kezük alól akkor sem lehet kivenni.

gerbera317 # e-mail 2019.07.17. 13:53

A földhivatalt nem érdekli a jelzálogjogosult véleménye. Ha az átruházás egyéb feltételei fennállnak, a bejegyzést teljesíti. Az egy másik dolog, hogy a jelzálogjogosult ha erről tudomást szerez, pánikszerűen felmondja a jelzálogszerződést, és kezdeményezi a végrehajtást, függetlenül attól, hogy ki a tulajdonos.

Csuklósbusz # e-mail 2019.07.17. 13:43

Lentebb az egyik ügyvéd kolléga írja:

"Talán! Amennyiben a jelzálogjogot nem biztosítja elidegenítési és terhelési tilalom, abban az esetben az ingatlan tulajdonjoga (a bank hozzájárulásával) átruházható."

Egy másik meg:
http://drszatmari.hu/…ekesites.pdf
"A jelzálogjog önmagában a lakás értékesítését tehát nem akadályozza. "

Innen a kérdés. :-)

gerbera317 # e-mail 2019.07.17. 13:36

Szerinted mire való az elidegenítési- és terhelési tilalom, ha ugyanez a cél mással (például jelzáloggal) is elérhető lenne?

Csuklósbusz # e-mail 2019.07.17. 12:54

Végrehajtási joggal ezt már kérdeztem, azzal működik, nade jelzálogjoggal?

Csuklósbusz # e-mail 2019.07.17. 12:51

Jelzáloggal terhelt ingatlant átlehet úgy ruházni hogy marad a jelzálog?

Tehát van egy terhelt ingatlan, ha azt úgy megveszem simán átírja a földhivatal a tulajt? Tehát a bankkal nem foglalkozunk, ők nem lesznek kifizetve...

mokus123 # e-mail 2015.02.28. 16:12

Köszönöm a gyors választ!

Sherlock # e-mail 2015.02.28. 15:52

Nem akadálya a közüzemi tartozás a megvételnek, az órák átírásának sem. Majd kifizeti a vételárrészletekből a tartozást.

www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/

mokus123 # e-mail 2015.02.28. 15:26

Vagyis a közüzemi tartozását nem tudom átvenni? Esetleg részletfizetést kérnék a szolgáltatóktól.
Vagy Lízingelni a lakást?
Csak van valami megoldás!!!

mokus123 # e-mail 2015.02.28. 15:23

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Lenne egy nagyon olcsó lakás, amit szeretnék a fiamnak megvenni. A tulaj belemenne a részletfizetésbe. ( Ugyanis a volt vőmnek aláírtam adóstársként és már bárlistás vagyok)
Viszont a van kb 500 ezer közüzemi tartozása a tulajnak, akitől venném a lakást. Ennyit kérne foglalónak, hogy ki tudja fizetni a tartozását.
Nekem viszont csak 200 ezrem van.
Nincs valami megoldás, hogy mégis megvehessem?
Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2015.02.23. 16:51

Meg lehet csinálni. De miért nem az eljáró ügyvédet kérdezed? Neki kell megfelelően szövegezni a szerződést.

(Valamennyi tulajdonostársnak elővásárlási joga van.)

www.kbs-ugyved.hu

Bluelu # e-mail 2015.02.23. 14:00

Jó napot mindenkinek.
Társasházi lakásomhoz tartozó garázst szeretném eladni a szomszédomnak.
A gond az, hogy még mindig nem írta alá minden tulaj a társasházi alapító okiratot, így a földhivatalban nem is létezik lakás vagy garázs, csak tulajdonhányad.
A lakáson még van jelzálog (lakáshitel), amit nem tudok egy összegben visszafizetni, viszont a bank hozzájárult a garázsra eső tulajdonhányadról a jelzálog törléséhez.
A földhivatal azonban csak az egész tulajdonhányadomról tudja - állítása szerint - törölni a jelzálogot, bár azzal nyugtattak, hogy ha a vevő az adásvételi szerződéssel és a banki hozzájárulással bebaktat, akkor tehermentesen átírják a nevére azt a biz. tulajdonhányadot.

Tényleg? Mert a vevő meg aggódik...

lajcsó # e-mail 2014.10.13. 23:03

"Jelzáloggal terhelt ingatlant kinek kell kifizetni.Közvetlenül a banknak vagy az eladónak?"
Bizonyára a vételárra gondoltál. A jelzálogjog törléséhez ki kell egyenlíteni a bankkal szemben fenálló tartozást. A pénzt az eladó kezébe is lehet adni, hogy abból tehermentesítse az ingatlant. De biztonságosabb, ha együtt mentek a bankba és te fizeted be a pénzt. Viszont az nem ártana tudni, hogy mennyi az aktuális tartozás összege? Elegendő-e a fennálló tartozás kiegyenlítésére? Mert, ha nem akkor felejtős a projekt!

"Amennyiben az eladó egyoldalúan felrúgja a megkötött előszerződés tartalmi részét azzal,hogy pár hónap múlva mással jön elő részéről egyoldalú szerződés szegésnek minősül-e?"
A kérdésedben a válasz, persze, hogy az. De minek kell előszerződés. Miért nem lehet egyből a véglegeset megkötni?

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Wildmann # e-mail 2014.10.13. 22:25

Mivel az adásvételi szerződéshez kell az ügyvéd, ezért én csak annyit javasolnék, hogy menjetek el ügyvédhez és ő pillanatok alatt megoldja a kérdéseid. Többek között ezért is fizetitek

Ajanlott honlapok témában: www.adminworld.hu
www.thazak.hu
www.tarsashaziblog.com

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.09.09. 14:31

Vagy. Fakultatív. A többi kérdést nem értem.

www.kbs-ugyved.hu

Vásárló_22 # e-mail 2014.08.30. 10:19

Én is köszönöm a választ ! Ha Scherlock két igenje, az én kérdéseimre vonatkozott.