Földek átminősítése


Kisfiatal # 2015.07.09. 05:23

Én sztem az ügyintéző tudhatja rosszul. Legalábbis, én jobban hiszek egy jogásznak, mint egy ügyintézőnek, de majd kiderül. Meg eleve: akkor minek lenne ez az egész zárkertes hercehurca ?? Sztem az ügyintéző fogalmatlan..

Bea1 # 2015.07.09. 06:59

Félreértesz business law. nem elmarasztaltam, hanem épphogy rá hivatkoztam a földhivatali ügyintézőnél. az ügyintézőnek mondtam, hogy többek szerint félretájékoztattak. az ominózus rész bokros ügyvéd úrról nem az én írásom, hanem szó szerint másolás ctrl c ctrl v. szó sincs róla, hogy elmarasztalnám, sőt. ő a kevés kivételek egyike, aki értékelhető hozzászólást adott, és konkrét dolgot írt. :-)

Immaculata # 2015.07.09. 07:14

na most ezek után nagyon nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz. az ügyintéző elkérte a számomat, mondván, utánnakérdez a rangidőstöl is, hogy ő mit tud erről, mert szerinte nincs ilyen részkivonás. megkértem, hogy csak akkor hívjanak, ha más információjuk van, mint amit eddig adtak. azóta nem hívtak...

Hallgatni arany.
Ha a földhivatal kívánságod szerint intézi az ügyedet, akkor az nagyszerű. Kioktatni őket és felhívni a figyelmüket az ellenkező eljárásra, öngól.

A stílussal is baj van. Elszúrtad a megelőlegezett szimpátiádat.

Kisfiatal # 2015.07.09. 07:38

http://www.foldhivatal.hu/…view/84/121/

Magából a termõföld mennyiségi védelméhez fûzõdõ közérdek érvényesítésébõl eredõ törvényi elõírás az, hogy az igénybevételt az indokolt szükségletnek megfelelõ legkisebb területre kell korlátozni. A földvédelem egyik legfontosabb feladata, hogy az urbanizáció felgyorsulásával, az infrastruktúra fejlesztésével együttjáró termõföld éhség ne a legjobb minõségû termõföldeket érintse.
Törvényi szinten rögzített alapkövetelmény ezért az is, hogy termõföldet más célra csak kivételesen – elsõsorban a gyengébb minõségû termõföld igénybevételével – lehet felhasználni. Ennek érdekében a Tfvt. meghatározza azt, hogy mely esetben tekinthetõ egy termõföld átlagos minõségûnek.

Kisfiatal # 2015.07.09. 07:45

Jogi hablaty helyett érthető konkrétumok:

Az elmúlt héten új dolgot tanultam, hátha mások is járnak majd ebben a cipőben.

"Az előzmények:
Nem ez az első építkezésünk, de először építünk külterületi telekre. Ehhez képest nagyvonalú beépíthetőség (30 %), a közművek közül a villany, a gáz és a telefon is be van bevezetve (víz, aszfaltozott út kb. 100 méterre, csatornázás tervezés alatt).
Ahogy ez a külterületi telkeknél lenni szokott, a különböző művelési ágak több is megtalálható rajta (gyümölcsös, kert, legelő, udvar). A beépíthetőségi százaléknál ugyebár csak a művelés alól kivont terület (udvar) vehető figyelemve. Ez nálunk nem volt elég... A ház a telek közepe táján van (majdnem 300 m hosszú telek), az utcafrontról oda kell vezetni egy utat, azt szintén ki kell venni művelés alól.
Kerestünk egy helyi földmérőt, az első számítások szerint 750 nm-t kellene kivonni.

Amit tanultunk:
400 nm-ig földvédelmi járulékmentesen lehet kivonni a művelés alól földet. Ha ennél több - a mi esetünkben ugye 750 nm -, egyrészt talajmechanikai szakvéleményt kell készíttetni (állítólag 50-70 ezer Ft), másrészt a teljes kivonandó terület után meg kell fizetni a földvédelmi járulékot, a föld aranykoronában mért értékének arányában.
Földmérő számol: 40 aranykorona/ha, 1 aranyorona 76 ezer Ft, fizetendő földvédelmi járulék 750 nm után: ca. 230 ezer Ft + talajmechanika + földmérő díja + földhivatali illeték. Részünkről lebiggyedő szájak, még el sem kezdtük az építkezést, máris nem kalkulált költségek... :mad:

Telefon a helyi "falugazdásznak", okos tanácsot kapunk: a 400 nm tulajdonosonként jár, bármekkora a tulajdonos tulajdoni hányada.

Költségkímélő megoldás: a telek eredendően csak a feleségem nevére került volna (ajándékozási szerződés keretében kapja az édesanyjától, Orbánnak hála illetékmentesen). Most én is tulajdonos leszek 1 % mértékben (azért csak ennyi, mert nem egyenes ágú öröklés/ajándékozás esetén továbbra is kell illetéket fizetni).

Mosolygás van: 300 ezer Ft helyett kb. 2 ezer Ft-ból kivontunk 800 nm-t, ennyit ért a telefon a falugazdásznak... :)"

Kisfiatal # 2015.07.09. 07:59

Öö, ebből kiindulva, az én esetemben két tulaj van, akkor elvileg meg lehet oldani hogy ketten 800m2-t kivonassanak viszonylag olcsón-egyszerűen ?

Kisfiatal # 2015.07.09. 08:03

Tehát, ami a kivonáshoz kell:

  • egy kérelem (kötelező tartalmi elemeit a mellékelt tájékoztatóból lehet kiolvasni),
  • egy újabb változási vázrajz (földmérő készítette el 12 ezer forintért)
  • a földhivatali ügyintézési díj: 15 ezer Ft
  • 400 nm fölötti terület kivonásához TALAJVÉDELMI TERV-et kell készíttetni. Ennek arról kell szólnia, hogy mi lesz a sorsa az alapozás során kitermelt termőföldnek. A tervet csak bejegyzett talajvédelmi szakértő készítheti el. Ehhez le kellett adnunk 1 kg-nyi termőtalajmintát, amit valami regionális laborban kielemeznek, a jegyzőkönyvet csatolják a talajvédelmi tervhez.

Talajvédelmi terv elkészítésének díja: 65.000,- Ft

Kisfiatal # 2015.07.09. 08:11

Ja ezek 2010es infok, tehát azóta változhatott.. De nem lenne rossz ha továbbra is élne ez a kiskapu, akkor egy 100asért ki lehetne vonatni, amit belealkudnék a vételárba.

Kisfiatal # 2015.07.09. 08:16

Ui: később javította magát a kommentelő, teját nem 2e-ből úszták meg hanem kb 100.. De az is jobb mint 300, vagy fél-1 év várakozás a semmire..

Bea1 # 2015.07.09. 08:37

férj és feleség között is illetékmentes már az ajándékozás.

Bea1 # 2015.07.09. 08:40

immaculata

kioktatás és kérdés között szintén óriási a különbség. megkérdeztem, mi erről a véleménye? ezt irtam az előbb is, most is. szó sem volt kioktatásról. azt a jogi fórumon szokták... tisztelet a kivételnek.

Immaculata # 2015.07.09. 08:54

Nagy betűvel írom a nevem, ahogyan a tulajdonneveket szokás.

Bea1 # 2015.07.09. 09:17

óóóóó, elnézést az égbekiáltó hibámért. a legjobb védekezés a támadás?

Bea1 # 2015.07.09. 09:18

nos, ilyen egy kioktatás, köszönöm, hogy demonstráltad. most hogy ezzel megvagyunk, talán ÉPÍTŐ JELLEGŰ hozzászólások is jöhetnek.

Kisfiatal # 2015.07.09. 09:52

"talán ÉPÍTŐ JELLEGŰ hozzászólások is jöhetnek."

Az nem ártana, pl az én felvetésemre vki ? Ez most felcsillantotta a szemem :D Belealkudnám az árba azt a 100ast és 800 m2-t kivonatnánk, de viszont 818m2 a telek, a fennmaradóval mi lenne ? Mondjuk, az épület még nincs rajta a tul lapon, de annak a területe levonódna ? Ma megyek majd megnézni megint a házat, mostmár kértem a papírokat is.

MajorDomus # 2015.07.09. 22:00

És mi lenne ha megbiznál egy helyi ügyvédet?

MajorDomus # 2015.07.09. 22:00

És mi lenne ha megbiznál egy helyi ügyvédet?

Jane2 # 2015.07.14. 17:14

Tisztelt ügyvéd úr!

Adott egy belterületi, művelés alól kivett (üzem) ingatlan. Ilyen formában való megvásárlás után mi a menete, és a díja, hogy lakó ingatlanná minősítsék?
Jelenleg használaton kívül van évek óta, leromlott az állaga erősen.
Ebben a jelenlegi ( kivett, üzem) formában van rá valami éves plusz adó vagy teher amit fizetni kell utána?
Köszönöm

MajorDomus # 2015.07.15. 21:01

Helyi önkormányzat műszaki osztályát keresd meg, elmondják az érvényes helyi szabályozást. Használatbavételi engedély ügyben is ōk lesznek illetékesek.

Kisfiatal # 2015.07.26. 14:49

Mi újság Bea, ki lett vonva a földed ?

Bea1 # 2015.07.26. 18:00

24.-e volt péntek, 25.-én szombaton járt le a harminc nap, holnap hétfő, úgyhogy holnap megyek be érdeklődni, mi történt.

NAGYON KÍVÁNCSI VAGYOK!!!

mindenképp megírom, mi történt....

MajorDomus # 2015.07.26. 19:59

Hehe

A kis optimista!
Majd egy hónap múlva érdeklődj.

Bea1 # 2015.07.27. 11:14

nos, régebben sokat játszottam egy társasjátékkal, aminek az volt a címe: ki nevet a végén.

én most nem nevetek, de mindkét tulajdoni lapomon ez szerepel a régebbi,

kert, gazdasági épület

helyett, hogy

kivett gazdasági épület, udvar

6600 ft/db, 30 nap.

mit szóltok?

Bea1 # 2015.07.27. 11:18

ja, és a

kat. t. jöv k. fill.

(ez nem tudom mi)

alatt az eddigi 3,62 helyett ez

0,00

MajorDomus # 2015.07.27. 21:37

Porig vagyunk alázva a zsenialitásod előtt

Mázlid van a földhivatal hülyesége miatt.