Ingatlanügyek


Cranky # 2016.07.17. 16:03

Zoltanuss!

A lakás 3 évenként megkapta a tisztasági festést. A Szerződésben annyi van hogy ,,Bérlők a bérleti jogviszony megszűnésekor a bérleményt tisztán, épen a berendezési tárgyakkal együtt rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban kötelesek Bérbeadónak a bérleti jogviszony utolsó napján átadni."
Ebben nincs szó festésről.
Az összes hiányosságot nem soroltam fel, azért írtam oda h ,,stb"
A 7 év alatt azért nem tudtunk előbb elköltözni ebből az albérletből, mert anyagilag nem tudtuk megtenni.

gerbera317 # 2016.07.17. 15:51

@beautifuli

Nem szabad úgy kérdezni, ahogy kérdezel. Érdemi választ nem kaphatsz, mert rosszul kérdezel, viszont lehetőséget biztosítasz az ilyen zoltnussoknak, hogy látatlanban köpködjenek a végrehajtóra.

Ha az árverési rendszer 99,54%-ban elérhető volt, akkor az árverés megtartása jogszerű volt, és a bíróság nem fogja megsemmisíteni az árverést, és az egyéb érdekelt kifogását hamar el fogja utasítani. Ha mégis sokáig húzódik az elbírálás, - az elutasítást követően - a kifogást előterjesztőt lehet kártérítésre perelni, mert rosszhiszeműen akadályozta az ingatlan-végrehajtást és a vevő birtokba jutását.

Egyébként tényleg pocsékul kérdezel.

Zoltanuss # 2016.07.16. 07:26

Cranky !

Azért 7 éves lakáshasználat után ráfér egy lakásra egy festés. Hogy ki állja ?
Ahogy a megállapodásban vagyon !

Bár több mindent megjavítottunk a lakáson, pl: rácsot tettünk az ajtón lévő ablakra,- ez leszerelhető és elvihető emlékbe
a kamraablakra üveget raktunk (csak be volt kartonozva)
ki kell venni az üveget és elvinni,
az egyik szobaablakra fogantyút,
mert csak szöggel volt zárható stb.

Ennyi csak egy lakásnál a hiányosság ? a 7 év alatt.

Általában 10 - 15 tétel minimum.
szerintem a 7 év alatt ha felülárazott lett volna a lakás már, régen tovább álltatok volna.

Zoltanuss # 2016.07.16. 07:14

Megnyertük kifizettük és már csak szeretnénk
Nos ilyenek a ... ?

a végrehajtók !
addig vagy érdekes amig perkálsz !

beautifuli # 2016.07.15. 20:06

Mindent amit tudunk leírtam, szóval még nincs. De erre mondta a végrehajtó hogy akár másfél év is lehet.

MajorDomus # 2016.07.15. 19:50

Van már döntés?

beautifuli # 2016.07.15. 19:48

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődnék hogy milyen lehetőségek állnak fent a következő esetben: Online árverés útján megvásárolt ingatlant utólag jogorvoslattal támadják. Érdekelne hogy mik a nyertes fél lehetőségei. Ha hiba történt, akkor az oldal hibázott! Milyen jog védi a nyertes félt? Megeshet hogy újra árverésre bocsájtják az ingatlant?

arveres.mbvk.hu

Megnyertük az ingatlant és kifizettük. Még a kérdéses napon is licitáltunk, nem volt semmi gond. A végrehajtó kezdetben azt mondta hogy minden rendben, miénk az ingatlan. Egy hónap múlva, amikor már a nevünkön kellet volna legyen, akkor megtudtuk hogy valaki jogorvoslattal élt a licitálók közül, mert elmondása szerint nem érte el az oldalt. De még ekkor is azt mondta a végrehajtó, hogy mivel az árverési jegyzőkönyvben szerepel hogy a kérdéses időszakban az oldal elérhetősége 99,54%-os volt, így a jogorvoslatokat ebben az esetben elutasítják. De legutóbb már azt állította, valószínűleg elveszítjük az ingatlant. Annak ellenére hogy Mi és mások is licitáltunk többször is. Én nem tapasztaltam hibát és a jegyzőkönyv is erről árulkodik, hogy minden rendben volt. Az ingatlant megszerettük mindenféleképpen szeretnénk élni a jogainkkal, de nem igazán vagyunk tisztában velük. Különben sem érjük hogy ha egyáltalán hibázott bárki, akkor az oldal hibáját miért ránk hárítják? Nekünk eddig csak kötelezettségeink voltak. Megnyertük kifizettük és már csak szeretnénk felújítani az épületet, erre azt kapjuk hogy lehet másfél évig húzódik az ügy és akkor is valószínű elveszik tőlünk. Közben romlik az ingatlan állapota, és ilyen hosszú időre a pénzünk nélkül lehet hogy új lakás vagy ingatlan után kell néznünk.

Cranky # 2016.07.15. 04:47

Az albérletet még májusban felmondtuk, a bérbeadóval ezt telefonon lebeszéltük és június végével elhagytuk.A tulajdonos (anyuka) és a bérbeadó (fia) az ország másik felében laknak és csak most (július közepén) tudtak eljönni a lakással kapcsolatban elszámolni. A bérbeadóval tartottuk mi mindig a kapcsolatot, ő csak körbenézett a lakásban és elment, a tulaj pedig maradt. Ez utóbbi szerint ő egy teljesen felújított lakást adott át nekünk!
Az albérlet díja 45e Ft + rezsi volt.
A lakást kifestve kaptuk, 7 évig laktunk benne. Mindent pontosan fizettünk.
A tulajdonos azért akarja a festést, mert - állítólag - hamarosan jön az új albérlő.
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!Cranky

MajorDomus # 2016.07.14. 20:29

Miért akar kötelezni a festésre?
Ki festve adta ki neked?

Zoltanuss # 2016.07.14. 16:42

Cranky !

Talán a tulajdonossal, konkrétabban a bérbeadóval kellene ezeket tisztázni !
Addig is.
Nem tudható, hogy ez a valóban sok hiányossággal rendelkező lakás mennyi bérleti díjat kóstált.

Jún 30 és júl 16 . között mi történt ? igaz ma csak 14 .-e van. Az állítólagos főbérlő aki egyszerűbben csak bérbeadó nem kötelezhet semmire sem , csak a szerződésszerinti dolgok teljesítését kívánhatja. Ha nem teljesülnek , akkor pl. visszatarthatja azt a kóciót !

Cranky # 2016.07.14. 14:05

Tisztelt Jogi Fórum! Az albérletet 2016.június 30-val elhagytuk. A főbérlő ma 2016. július 16-án jött átvenni a lakást, de kötelez bennünket a kifestésre és a kauciót sem hajlandó visszaadni. Megteheti-e ezt? Bár több mindent megjavítottunk a lakáson, pl: rácsot tettünk az ajtón lévő ablakra,(mert a szomszéd lakásba betörtek), a kamraablakra üveget raktunk (csak be volt kartonozva) az egyik szobaablakra fogantyút, mert csak szöggel volt zárható stb. Sajnos ezekre csak tanúink vannak, le nem fotóztuk.
A szolgáltatóknál (víz, gáz, villany) az átíratás megtörtént. A fűtés az egyik szobában életveszélyes - ezt korábban jeleztük is a főbérlő felé. De, ahogy szándékait láttuk a lakást ugyanilyen állapotban akarja ismét kiadni.Ha valami történik terhel-e bennünket ezzel kapcsolatban felelősség?
Az ingatlan kulcsát a közös képviselőnél hagyták. Van-e egyáltalán jogunk bemenni és kifesteni?
Várom mielőbbi válaszát és köszönöm a segítségét! Cranky

dszusi # 2016.07.11. 14:51

Tisztelt Jogi Fórum!
Érdeklődnék, hogy ha BAR listás vagyok én felvehetném e a Szocpolt vagy a CSOK-ot lakásfelújításra?
Van egy gyermekem, októberben születik a következő továbbá részt veszünk a NET programban de sajnos önerőből nem tudom felújítani a házamat ezért szeretném igényelni az említett támogatások valamelyikét de nem tudom merre induljak el az ügyintézésben mert eddig mindenhol csak falakba ütköztem.
Kérem segítsen hol kezdjem az ügyintézést, valamint ha én nem vehetem fel a BAR lista miatt egyik támogatási formát, az élettársam aki alanyi jogon van GYES-en gyermekünkkel felvehetné e ha bejelentett munkaviszonya nem volt?
Köszönöm válaszukat előre is!!

MajorDomus # 2016.07.10. 18:30

A mama ügyvédjének van igaza. Még tulajdonos a házban,

Sadorika # 2016.07.10. 16:09

Haszonélvezeti jog nincs, tulajdonjoga van edesapamnak és édesanyámnak egyaránt. Édesapám ügyvédje azt mondja, édesanyám nem mondhatja meg ki jöhet ide, mivel önként ment el a házból, épp ezért igényelték meg édesapám számára a kizárólagos lakas használati jogot. Édesanyám ügyvédje pedig azt mondta ugyanolyan jogai vannak neki is. Borzasztó ez a vita már, és a tárgyalás csak szeptemberben lesz.

Burn Out # 2016.07.10. 15:30

ha lenne haszonélvezeti jog, akkor a haszonélvező megtilthatná, vagy ha lenne jogerős ítélet vagy egyezség a használatról, akkor abban lehetne szabályozni.

wers # 2016.07.10. 15:14

Mármint, hogy van-e szabály, ki kinek miért tetszik? De azért többnyire nem az ex-nek kell, hogy tetsszen.
Egyébként engem is érdekel ügyvéd válasza.

Sadorika # 2016.07.10. 14:10

Tisztelt Jogi fórum!

Nem.tudom rendesen meghatározni, hogy ez a kérdés ide tartozik e de remélem tudnak segíteni.

A szüleim váló félben vannak. Édesanyám tavaly decemberben elkoltozott a családi házból. Megegyeztek, hogy nem adják el, hanem édesapám majd kifizeti a ráeso részt, amiről egyébként au első tárgyaláson volt is szó.
Édesapám közben megismerkedett egy hölggyel,ami édesanyámnak nem tetszik és állandó vita van azon, hogy ide édesapám barátnője nem.teheti be a lábát.
Szóval a kérdésem az lenne:van -e ilyen jogszabály ami arról renelkezik, hogy ilyen esetben az egyik fél aki a házban már nem él megtilthatja e , hogy a másik fél kit vihet a házba?
Köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.10. 13:49

Szerintem nem adják el. Amíg vételi joga van rajta a bérlőnek, addig biztosan nem.

kunki # 2016.07.10. 13:13

Üdvözlet!

Szeretnénk megvenni egy kertes házat,amit már a NET Zrt kezel.Visszabérli a tulajdonos.Mi ennek a menete?A bankot,vagy a Zrt-t kell megkeresni?

Előre is köszönöm!

bundori # 2016.07.07. 09:33

Rebellus, azzal ha magad hírdeted eladásra a lakást, sokat tudsz spórolni, az ingatlanos jutalékot biztosan. Ne mélyen ár alatt kínáld, hanem próbálj megegyezni a vevővel. Az ingatlanközvetítőkkel elszaladt a ló, mindenki a kezükbe adta az ingatlanpiacot, holott nélkülük is eladhatod a kéglit, rengeteg portálon hírdethetsz. És legalább marad neked is a lakásodból pénz. Ezek hiénák, csontig leszednek mindent a tájékozatlan eladótól.

lajcsó # 2016.07.06. 17:49

"a bank remélhetőleg elfogadja az ajánlatot és a 9 milliója helyett, mondjuk 5,5 millióval is beéri."
Erre azért nem mernék fogadni.
"
A szerződés nagyon kacifántos és az ingatlanos mondott egy-két olyan dolgot, ami biztosan nem igaz."
Na, ez az a pont amikor hagyni kell a fenébe az egészet!

wers # 2016.07.06. 13:54

A szerződés nagyon kacifántos
szokott az lenni, de ha megértetted, ha nem, aláírtad, és nem előtte kérdeztél

Rebellus # 2016.07.06. 13:04

Tisztelt Jogi Fórum!

A tanácsukat szeretném kérni.

Lakásomat jelzálog terheli, tartozom a banknak, ill. a NAV-nak is jelzálog bejegyzése van az ingatlanon. Emellett jelentős közös költség tartozásom is van. Hogy szabaduljak a terhektől, meghirdettem eladásra a lakást.
Ingatlanos ismerősöm gyorsan hozott is vevőt, aki tett is vételi ajánlatot(mélyen a piaci ár alatt), ami kb. a bank felé fennálló tartozásomat fedezné csak. A további tartozás több mint 3 millió forint és még ott van az ingatlanos jutaléka, de az ingatlanügynök azt mondta, ő csinált már ilyet. Az egyéb költségeket is megírjuk a banknak és mivel már felmondás közeli állapotban van a hitel, a bank remélhetőleg elfogadja az ajánlatot és a 9 milliója helyett, mondjuk 5,5 millióval is beéri.
Mit tudok csinálni, a vételi ajánlatot átvettem, de nem írtam alá semmit erről. A szerződés az ingatlanossal nem kizárólagos, a vételi ajánlat a limitár alatt van. 30 napos az ajánlati kötöttség, mi van ha a bank elutasítja az ajánlatot és mi lesz, ha elfogadja. A vevő biztosan jól jár. A vételi ajánlatban egy szó sincs arról, hogy hogyan fizetné ki az egyéb költségeket, ill. tartok tőle, hogyha elutasítom a vételi ajánlatot akkor is rosszul járok és ki kell fizetnem az ingatlanos jutalakát. A szerződés nagyon kacifántos és az ingatlanos mondott egy-két olyan dolgot, ami biztosan nem igaz. Sajnos az ember kényszerhelyzetben nem mindig tud józanul gondolkodni.

Előre is köszönöm a válaszukat.

ObudaFan # 2016.07.06. 12:50

Akár ügyvédhez, akár közjegyzőhöz.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.06. 09:20

Első sorban a testvéredet vidd magaddal.