Ingatlanügyek


Kovács_Béla_Sándor # 2020.10.01. 14:29

Ez egy régi Ptk-n alapuló döntvény, az új Ptk-hoz nem illeszkedik teljesen. De a foglaló ma is reálszerződés.

anonima # 2020.10.02. 09:16

Sok sok évvel ezelőtt már voltam ezen az oldalon, de mivel nem léptem ki rendesen,ezért elveszett minden beírásom. Nos akkor azóta történések voltak,vannak. 209-10-ben lakáshírdetést adtam fel az ingatlanbazár.com, és ingatlandepo.com-ra majd hónapok múlva jött levél B.S.tól, vagy bárkitől hogy 4800.-Ft fizessek be,fel,és törlik a regimet,mert egyébként nem tudtam letörölni,ugyanis olyan módszerrel bebiztosyíították,hogy még informatikus sem tudta lewszedni. Ennek következményei kemények lettek. Évekkel később 2012 körül Sz.L-tól csekk jött,hogy fizessek meg kb. 130.000.-Ft-t,nem fizettem,mert sok sok ilyen károsult volt már. Majd 2019-ben -már réges régen eladtam azt a lakást- és Érden laktam, ideiglenes lakásbejelentéssel rendelkeztem és állandóval is. Arra nem vették a fáradságot,hogy utána nézzenek. A regisztrált lakást használták fmh-al, ahol természetesen nem laktam,nem ismertek,mert nem sokáig éltem ott. Majd a másik címen pedig volt egy folyosói és egy lakásajtón lévő postaláda,és természetesen a postás nem dobott be idéző papírt,amin átvehettem volna. Egysxzer csak itt ahol most élek megtaláltak 2019.májusában egy közjegyzői fmh-val, és átvettem. Súlyos összedgek szerepeltek benne, 365 %-s napi költséget számolvfa, kb. 6,5 mFt-al fenyeget nevezett. Végrehajtót megfizette és rátették az ingatlan a bejegyzést, amit csak bíróság tud letörölni elvileg, de olvastam,hog yez nem igza,mert a vh.is megteheti. De mivel sokan milliókat kaptak tőle, fém dobozban, a bíróval egyótt,aki most elkaszálta a feljelentést, és az ügyvédemnek leesett az álla. 15 napon belül fogom megkapni a papírt erről. Fellebezés. És akkor lendülök meg de nagoyn. Nem fogják lenyelni,amit tudok majd nyujtani,és nem félek senkitől. Mert nem én vagyok a hunyó,mikor megfizettem neki a milliókon kivül mindent. Tehát: 2018-ban megszünt csehben a postaláda fiókja,a cége. Azóta más cégeket is alapított. Tudom,sokakat becsapott,6000 embert tudtunk azonosítani,nem tudok róluk semmit, de nem is igen érdekel, csak a saját ügyem, amit nem fogok lenyelni büntetlen ül.Mert egy ilyen gennyes ügynek nem hiszem,hogy államilag nincs következménye. Mert kell,hogy legyen. És hozzá fogom segíteni őket,hogy végre lezáruljon a téma örökre. És lakat kattanjon a rácsra.Örülök,ha valaki válaszol,és nem az örökös,mert az is irt már. Teszek rá.

Bianconero10 # 2020.10.02. 09:33

Tisztelt Illetékesek!

A következő lenne a kérdésem:

Ki szeretnék bérelni egy ingatlant, amelynek a következő ingatlan-nyilvántartási besorolása van:

a9 kivett tanya, b) erdő

Namármost, engem kicsit zavar az erdő besorolás. Jelenthet ez nekem bármiféle akadályt a bérlet tekintetében? Nem vagyok földműves, erdővel sem foglalkozom. Nem akarok erdőgazdasági tevékenységet végezni, az erdőt maximum arra akarom használni, hogy bográcsozáskor gallyat szedjek, illetve rendezvény esetén sátorhelynek. Az ingatlant egy magánszemélytől bérelném.

Előre is köszönöm a válaszokat.

wers # 2020.10.02. 10:07

anonima
Akkor reménykedjünk, hogy lesz valaki, aki érti.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.10.02. 10:54

Mindenki szembe jön azon a rohadt autópályán.

wers # 2020.10.02. 12:22

Nem hittem, hogy egyszer hiányozni fog nonolet. Ha nem is érti, de biztos válaszolna.

MajorDomus # 2020.10.02. 18:51

Vannak törzs "neandervölgyi" fórumozók...

Kovács_Béla_Sándor # 2020.10.03. 11:04

Te ki vagy? Ki bántott?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.10.03. 11:08

(Sose mondta senki, hogy gerbera ügyvéd. Amúgy pedig érdemes megbecsülni a gratis tanácsait, némelyik kolléga rosszabbat ad pénzért. "Keserű orvosság durva fakanálban...")

gerbera317 # 2020.10.03. 19:29

@berke
A végrehajtónak mindegy, hogy pénztartozás adósa, vagy pedig meghatározott cselekmény kötelezettje vagy. Ő mindkettőt adósnak hívja, mert a törvény is így rendeli. És ha kell, és éppen nincs moratórium (márpedig nincs), akkor kirakja ezeket az utcára, akár önérzeteskeskednek ezek, akár nem.
Személyeskedés helyett neked is inkább arra kéne gyúrnod, hogy halasztást engedélyezzen a végrehajtást kérő, de hát ilyen szájtépős stílusban ez nem lesz egyszerű mutatvány...

szüpi # 2020.10.04. 05:14

Tisztelt Illetékesek!

Az lenne a kérdésem:

A településünkön szeretnék venni egy föld területet,a földhivatali nyilvántartásban(belterületű kivett beépítetlen területként szerepel. A kérdésem az lenne, hogy ezt ki kell e függeszteni, illetve a tulajdonosokon kívül bárkinek van-e elővásárlási joga (szomszéd)?

Segítségüket előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2020.10.04. 07:52

Nem.

Csuklósbusz # 2020.10.05. 07:59

Kivett tanya, tehát földtörvényes ingatlant szeretnék átminősíttetni.
Mert a gyakorlatban egy 4 lakásos társasház van rajta.

Önkoriban az egyik ügyintéző azt javasolta nézzek utánna, elvileg 20 ezer Ft-os szemledíjért volt olyan hogy felmérték a területet és át is minősítették...

A szomszédos telkek külterületi lakóingatlanok, akkor a kettő lakóingatlan közötti ugyanolyan épületet át lehet minősíttetni tanyáról lakóépületre?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.10.05. 08:33

Aha. A földvédelmi díjat pedig elfelejtették. Olyanok ezek.

Csuklósbusz # 2020.10.05. 09:53

Pont az ilyenek miatt kérdezem. :-)

Mert átminősíttetni kb lehetetlen, de ebben az esetben mikor egyértelműen nem földművelésre van hasznosítva.. esetleg lehet.

De az egyik tulajdonrészre van szerződéssel vállalva hogy 5 évig művelik..

Geriii85 # 2020.10.05. 12:17

Tisztelt Illetékes/ek!

Következő lenne a sztori...

Ügyvéd jelenlétében ill. ellenjegyzésével készült adásvételi szerződéssel megvettem egy zártkerti ingatlant, amely nincs kivonva a művelési ág alòl. Foglalòt fizettem! Az eljárásra, amire előirtan 80+60 napot kellene várnom, hogy a tulajdoni lapon én szerepeljek, mint tulajdonos már rég lejárt! Több, mint 2 hònapja. ( Tehát letelt a 80+60 nap, + már azòta is 60 nap)

1. kérdés:
Visszaléphetek az adásvételtől? (Foglalò összegét akár eladònál hagyva)

2. kérdés:
Mi történik abban az esetben, ha a vételár fennmaradò részét ( nem tudom! /akarom) megfizetni? (Azon kivül, hogy a foglalò marad az eladònál)

Válaszokat köszönöm!

gerbera317 # 2020.10.05. 12:54

Visszaléphetek az adásvételtől?
Persze.
Mi történik abban az esetben, ha a vételár fennmaradó részét (nem tudom! /akarom) megfizetni?
Ezt eldönti majd az eladó. Ha elállásnak veszi, akkor buktad a foglalót. Ha nem veszi annak, hanem hagyja, hogy a tulajdonjogodat bejegyezzék, akkor pedig nem fizetted meg a vételár fennmaradó részét, amit követelhet tőled.
Nem igazán világos, hogyan kerülhetne a tulajdonodba (a te szavaiddal: a nevedre) az ingatlan, ha nem fizetted meg a teljes vételárat. Illetve megfordítva: ha nem fizetted meg a teljes vételárat, mire fel várod azt, hogy a nevedre kerüljön?

Csuklósbusz # 2020.10.05. 13:06

Erről jut eszembe, újabban a részletre vásárolt tanyák is mennek kifüggesztésre holott ott sincs kifizetve a vételár.
Ha meg ki van függesztve akkor meg is történik a bejegyzés nem?

drbjozsef # 2020.10.05. 13:14

Ha meg ki van függesztve akkor meg is történik a bejegyzés nem?

Miért? Mi köze a kettőnek egymáshoz?

Geriii85 # 2020.10.05. 14:49

Köszönöm a válaszokat.

Gerbera317! ...tehàt ha én elàllok az adàsvételtől és nem fizetem ki a vételàrat,hanem nàla hagyom a foglalót, ekkor az eladó kénytelen ezt elfogadni vagy követelheti,hogy fizessek, ill. végrehajthatnà a vételàrat arra hivatkozva, hogy ő "ebbe nem megy bele"?

gerbera317 # 2020.10.05. 14:55

Geriii, te most tényleg azért akarsz elállni a vásárlástól, mert még nincs neveden az ingatlan, és valóban azért nincs neveden az ingatlan, mert a foglalón kívül még nem fizettél mást?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.10.05. 15:04

Geriii: nem és igen.

Bianconero10 # 2020.10.05. 15:08

Tisztelt Illetékesek!

A következő lenne a kérdésem:

Ki szeretnék bérelni egy ingatlant, amelynek a következő ingatlan-nyilvántartási besorolása van:

  1. kivett tanya, b) erdő

Namármost, engem kicsit zavar az erdő besorolás. Jelenthet ez nekem bármiféle akadályt a bérlet tekintetében? Nem vagyok földműves, erdővel sem foglalkozom. Nem akarok erdőgazdasági tevékenységet végezni, az erdőt maximum arra akarom használni, hogy bográcsozáskor gallyat szedjek, illetve rendezvény esetén sátorhelynek. Az ingatlant egy magánszemélytől bérelném.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Geriii85 # 2020.10.05. 15:11

Nem azért akarok elàllni,sőt.. nem szeretném ha a nevemre kerülne,mert akkor nem tudnék màr elàllni. Úgy gondolom, ( de szólj ha rosszul gondolom) ha na nevemre kerülne a kifüggesztés utàn,úgy hogy még nem fizettem ki, akkor végrehajthatnà rajtam.
Köszönöm a segítségedet mégegyszer.????

drbjozsef # 2020.10.06. 06:43

ha na nevemre kerülne a kifüggesztés utàn,úgy hogy még nem fizettem ki, akkor végrehajthatnà rajtam.

Tévedsz. A kettőnek nincs köze egymáshoz. Ha ki van függesztve, akkor már megkötötted a szerződést. Aláírtad. Azt be kell tartani.
Ha elállsz tőle azzal, hogy nem fizeted ki a hátralévő vételárat, akkor az eladó eldöntheti, hogy nem vesződik veled, megtartja a foglalót és keres másik vevőt, vagy vesződik veled, és bíróságon kéri a szerződés teljesítésének végrehajtását.

"Pacta sunt servanda", ahogy KBS mondaná a fenti rizsa helyett... :)