Ingatlanügyek


lajcsó # 2012.07.19. 13:54

Áruld már el légy szíves, hogy a vh-t milyen indok alapján akarod felfüggesztetni? Ez ugyanis ez nem kívánságműsor.

csenli # 2012.07.19. 13:16

Az ingatlan vétel ára 3,2millió ft volt. Ebből 2,8 millió ment a faktoringnak 200 ezer az émásznak a maradék nekik ment. Minden kifizetett forint aző tartozásuk rendezésére ment.
A levelekbe folyton azt írja, találjak ki valamit mert nem mehetnek a híd alá. Ott van 2 kisgyerek nekünk pedig 1. Végül is a kérdésem még mindig az, hogy fel lehet-e a vh-t felfüggeszteni. Hitelezési csalás? Megvettük, kifizettük, amíg birtuk törlesztettük... Jót akartam és én leszek meghurcolva? Most nagyon elvagyok keseredve...

ObudaFan # 2012.07.18. 20:22

Ez bizony csalás és magánokirat hamisítás halmazata.

Szerintem inkább hitelezési csalás. De ez a lényegen nem sokat változtat.

MajorDomus # 2012.07.18. 19:05

Ja és miért nem fizeti ki ő,mit csinált a vételárral?

MajorDomus # 2012.07.18. 19:03

Még mindig nem értem. Mért zavar az téged hogy őket kiraknák a lakásból amiért megkapták a vételárat,ráadásul ingyen laknak benne.

Ez sötét ügy ,szerintem valamivel zsarolhatóak vagytok, ezért fenyeget naponta.

csenli # 2012.07.18. 07:40

Hát sajnos ez így van és nem kitaláció.. Az ismerős azt várja, hogy akasszak le 3,8 milliót fizessem ki a tartozást hogy ne vigyék el a házat! Azaz mi oldjuk meg újra a gondot. Ha azt mondaná, hogy közösen semmi kifogásom nem lenne. Ő még most se akar 1 fillérrel se beszállni. Igen is aggaszt a saját sorsunk is! Ezèrt is kérdeztem, hogy fel lehet-e függeszteni a vh-t?

guba" # 2012.07.18. 07:29

Úgy tűnik, mintha nem az aggasztana, hogy elbukod a lakásodat, hanem az, hogy háromszor felhív naponta. Nem életszerű ez a történet, az biztos. Ő milyen megoldásra vár? A lakását már eladta.

csenli # 2012.07.18. 07:21

Mi megvettük a házukat, amit ők adta el. Ebben semmilyen okirat hamisítás nem volt. Mi vettünk fel hitelt amit meg is kaptak az utolsó fillérig. Az elmúlt 2 évben elveszítettük a munkahelyünket így most vh alatt van. A hitelt amíg tudtuk fizettük, de ők lakták.

lajcsó # 2012.07.18. 06:25

Ahogy kivettem a kérdező előadásából: itt arról van szó, hogy mivel az ingatlan tulajdonosa nem volt hitelképes, ezért a kérdező férje vett fel a tulajdonos számára hitelt egy fiktív adásvételi szerződés alapján. Ez bizony csalás és magánokirat hamisítás halmazata.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.18. 06:25

Nem tudjuk mi azt, mire szerződtek. Persze, a feljelentés nyilván aránytévesztés.

wers # 2012.07.18. 06:17

ingyen lakhattak a ti lakásotokban, és ezért feljelent? Ez elég érdekes.

csenli # 2012.07.18. 06:15

Engem és a férjemet... Nem tudom, hogy milyen váddal.

MajorDomus # 2012.07.17. 22:15

Értem,de miért,pontosabban mivel akar feljelenteni ?

csenli # 2012.07.17. 21:18

Igen: a férjem lett a tulaj és még a hiteleket is mi fizettük... Most hogy baj van, írt a hölgy egy levelet,hogy találjak megoldást arra, hogy ne menjenek a híd alá vagy feljelent. Állítólag már járt is a rendőrségen és ott mondtàk neki, keresen meg és oldjam meg gondjukat. Napok óta nem alszom millió bajunk van de nekem már ez sok. Heti 3x küld levet, hogy van-e már megoldás...

MajorDomus # 2012.07.17. 20:57

Ez nekem magas,vagy nehéz felfogású vagyok.

Szivességböl vett fel hitelt,te szívességből vagy kezes, a férjed papiron tulaj,és ő fizeti a részleteket ?

De akkor miért fenyegetnek ?
Valami magyar fordítást !

csenli # 2012.07.17. 20:18

Kedves Fórumozók!

A következő problémám akadt:
2009-ben egy baráti felkérésre a férjem papíron megvett egy lakást, amire a volt tulajnak a tartozása miatt már vh volt bejegyezve. A férjem ezt az ingatlant hitelből vette meg. Időközben munkanélküli lett, majd ez év márciusában végrehajtóhoz került az ügy. A végrehajtó most árverezést tűzött ki...
DE!
A lakást jelenleg is az előző tulaj lakja, soha egy fillérrel a hitelbe nem szállt bele, sőt még az illetéket se fizette ki a férjem részére, holott akkor azt ígérte. Most, hogy pedig beütött a krach, fenyegető leveleket kapjuk, hogy feljelent a rendőrségen, és bíróságon ha nem oldom meg az ő problémájukat!! Az én kezességemmel felvett személyi kölcsönt is tőlem akarják tiltani, mert persze nekik nincs pénzük....
Azt nem értem, hogy ők hol voltak az elmúlt években? Soha meg nem kérdezték, hogy van e fizetve a lakás hitele, vagy hogy mi újság.....
Kérhetem a vh felfüggesztését??
Én felajánlottam, hogy vegyék meg a kikiáltási árért (3,8 millió) de ők nem hitelképesek.
Tudom, hogy hibáztunk amikor megvettük a lakást de én ebbe a zaklatásba belerokkanok...
Nekünk is van elég problémánk, most pedig még kaptam egy másik családot is a nyakamba....

Mit tegyek?

MajorDomus # 2012.07.17. 18:46

Fogadd meg nane... Tanácsát.

200 m2 sok pénz,azért megéri kifizetni néhány tízezer forintot a fölmérőnek.

MajorDomus # 2012.07.17. 18:44

Éppen 25 %-al vagy megrövidítve.Magyar viszonyok között még nem is nagy lenyúlás.

nanemaaa # 2012.07.17. 12:13

zizu
Tűzesd ki földmérővel. Mindjárt ki fog derülni, hogy melyik kedves szomszéd kerítette le magának.
Természetesen a kerítésen kapott szomszéd nem lesz boldog..... és vitatkozni fog. 200 m2 viszont már komoly terület.

[HUN]zizu # 2012.07.17. 11:33

természetesen nem :-)

Ha azon viszont stimmel a méret, akkor úgy gondolom, hogy azzal az ingatlannal komoly szomszédvitáknak néznék elébe..

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.17. 11:24

A földhivatali térképet. Lehet, hogy nem ott van a határ, ahol te mérted, és a valódi határokkal kijönne a 800 négyzetméter.

[HUN]zizu # 2012.07.17. 11:20

Milyen térképet?

A MEPAR-ban próbáltam utánanézni, meg google earth...

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.17. 11:16

Térképet nézted?

[HUN]zizu # 2012.07.17. 11:03

Tisztelt fórumozók,

egy számomra teljesen érthetetlen kérdéssel fordulok önökhöz.

Van egy ingatlan, amely tulajdoni lapján a telekméret 800 nm.

Lemérve 16*35m, azaz kb 560nm, és mivel nem szabályos téglalap, így kerekítek 600nm-re. A mérés nem hiteles mérőeszközökkel történt, de semmi esetre sem gondolom, hogy 200nm-t tévednék.

Hogy létezhet ez?

A telekmérésnek van esetleg valamilyen speciális képlete, ami előttem ismeretlen?

A tulajdonos persze állítja, hogy az 800nm.

Számomra egyszerűen ésszel felfoghatatlan, hogy ez hogy lehetséges, mivel én úgy tanultam, hogy a négyzet területe az a szélesség * hosszúság.

A válaszokat előre is köszönöm.

miro132 # 2012.07.17. 09:38

Koszonom a segitséget