osztatlan közös tulajdon - használati megosztás


Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.12. 20:48

Csak ismételni tudom: nem vagyok meggyőződve róla, hogy egyáltalán fizikailag fel kell osztani a kertet. (Az is hülyén venné ki magát, ha a Hősök terét tíz- vagy kétmillió kis rekeszre osztanánk.)

drbjozsef # 2017.02.12. 19:45

Nyilván akkor itt inkább a létrehozáskori tényleges szándék számít, hogy akkor ki hogy szerezte.

Ha a "lakáshoz tartozik" azt jelenti, hogy annak a két lakásnak a tulajdonosa anno külön kifizette a garázs árát (vagy annyival többet fizetett mint a nem garázsosak), akkor a tulajdoni hányadok szerint kell felosztani a többi részt, a garázsok nélkül.

Nyilván ez a valószínű, meg az életszerű, de hát ki tudja.

Ha a garázst az a két lakás kapta, aki előszőr vette meg a lakásokat régen, de külön nem fizetett érte mert ugyis a telke áll, oda meg mondjuk a tobbiek is beparkolhatnak (csak fantazialok), akkor viszont nem feltetlenul a sima tulajdoni hanyad szerinti felosztas az "igazsagos", hanem a garazs nelkulieknek kellen nagyobb reszt kapniuk, meg ha ezt keresztul vinni nem is biztos hogy lehet sikeresen...

MajorDomus # 2017.02.12. 18:31

Szerintem is,akkor meg a tulajdoni hányad számit.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.12. 17:52

(Szerintem úgy értette, hogy az egész ingatlan társasház, a 4 lakás és a 2 garázs albetét, a telek meg közös tulajdonú rész.

drbjozsef # 2017.02.12. 17:46

Az osztatlan közös telken áll a két garázs, és a külön helyrajzi szám csak a felépítményekhez kapcsolódik?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.12. 16:19

Első sorban egymás között kellene megállapodnotok. Abban pedig nincsenek kötelező előírások. Bíróságra hagyatkozni ebben a kérdésben drága lenne, és bizonytalan kimenetelű. Tudnék érvelni amellett, hogy a garázsokhoz is tartozik kerthasználat, de ellene is. Sőt, arról sem vagyok meggyőződve, hogy a kert használatát feltétlenül térben kell megosztani.

Brusika # 2017.02.12. 16:09

Jogos, két olyan lakástulajdonos van akinek a tulajdonába garázs is tartozik. Az osztatlan kert megosztása szempontjából a tulajdoni arányok nem számítanak
?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.12. 15:51

Két lakáshoz külön helyrajzi számon nyilvántartott garázs tartozik.
Ha saját helyrajzi száma van, akkor az nem "tartozik" a lakáshoz. Esetleges, hogy most épp ugyanaz a tulajdonosuk.

A használatot pedig úgy osztjátok meg, ahogy akarjátok és ahogy tudjátok.

Brusika # 2017.02.12. 15:04

Tisztelt Jogi Fórum!
Adott egy közös osztatlan telken fekvő 4 lakásos társasház egyforma tulajdoni arányokkal. Két lakáshoz külön helyrajzi számon nyilvántartott garázs tartozik. Ha az osztatlan közös kertet a tulajdoni hányad arányában osztanánk meg akkor a megosztás szempontjából a garázst is figyelembe kell venni, vagy sem, ill a későbbiek során pl. újabb garázs építése/ meglévő bontása befolyásolja-e a megosztott kerthasználatot?
Köszönöm!

MajorDomus # 2017.02.05. 10:35

?

Lyonee # 2017.02.05. 10:02
MajorDomus # 2017.02.05. 09:59

Onnan, hogy ők lesznek ott az osztozkodásnál! Amikor kímérik a földet!

Lyonee # 2017.02.05. 09:57

Ezt te honnét veszed?

MajorDomus # 2017.02.05. 09:44

Ez van,ha elmulasztottad a jogvesztő határidőt.

,,későn jövőknek csontok,,

(Jutnak a vacsorából)

Az 5 tulaj kiméreti magának a legjobb részeket a földből, neked meg marad a vizvezeték meg az út!

t785 # 2017.02.03. 23:11

Tisztelt Jogi Fórum!
Osztatla közös tulajdonban van részem 1069 négyzetméter. Tulajdonosok száma 9 fő, közöstulajdon 1,2 ha terület.
Sajnos 2012 júniusáig /jogveszö határozatig/ nem adtam be kérelmet saját részem tulajdonba valo kimérésére, aminek költségeit az állam áttvállalta.
Mostani állás szerint ezt a kérelmet 5 fő megtette erre a területre,tudomásom szerint a napokban történnek bizonyos kimérések ezen a területen.
Én mint szintén tulajdonos erröl a tevékenységröl semmi féle hivatalos értesitést nem kaptam.
Megbeszélés,megeggyezés a tulajdonosok között a terület felosztásárol szóban sem irásban nem történt. A Szóban forgó közös területen vannak problémák,közelben lévö viztározo csövezetéke ,tartályai ezen keresztül mennek + az önkormányzat rendezésiterv szerint egy 22 méter széles útat jelölt ki. Ezáltal a terület bizonyos része szinte használhatatlan holott a többi rész nagyon jó vegyesterület besorolásban szerepel.
Állitolag a kérelmet benyújto személyek velünk szemben elönyt élveznek a terület felosztásánál,de mi még többiek hivatalosan azt sem tudjuk,hogy ez pontosan mikor lessz. Válaszukat,segitségüket előre is köszönöm. Tisztelettel! Balogh Tamás

MajorDomus # 2017.02.01. 20:13

Meg a szomszéd sem !

lajcsó # 2017.02.01. 07:55

"Ha nem jön létre ilyen, akkor elvben tetszésed szerint használhatod az egészet is akár, hisz >> osztatlan közös!"
Csak ezt így a földhivatal biztosan nem fogadja el a földhasználat bejelentése során!

MajorDomus # 2017.01.31. 21:24

Ügyvéd és földhivatal meg néhány doboz nyugtató egy százasból megvan !

dorka11 # 2017.01.31. 18:45

Meg nagy türelem. Isten malmai lassan őrölnek.

MajorDomus # 2017.01.30. 21:19

Csak ahhoz pénz kell!

orzoli # 2017.01.30. 08:33

Üdv !
osztatlan közös tulajdonban szeretném a földhasználatom bejelenteni
2-en vagyunk benne
viszont a másik féllel rossz a viszony
és mivel most kerültem bele a területbe nem tudom hogy az én részem hol van benne, mivel akitől vettem azt sem tudta, mivel nem is használta

arra gondoltam hogy küldök neki egy tértivevényes levelet egy válaszborítékkal megcímezve, hogy a megküldött térképen jelölje be hol van az ő része

Csak nem tudom hogy ennek mi a hivatalos menete
milyen határideje van neki válaszolni..., mivan ha nem reagál rá... stb
Valaki ha ebben tudna segíteni megköszönném !!

MajorDomus # 2017.01.29. 19:55

Sok sikert!

Borneo # 2017.01.29. 19:02

Köszönöm. A tárgyalás egy reålis opció,mi is gondoltunk rå, ha sor került rá, jelentkezem, hogy milyen megoldås lett vėgūl. Köszõnöm mindenkinek a válaszokat!!!

MajorDomus # 2017.01.28. 18:33

És mi lenne ha leülnétek tárgyalni?

Bea1 # 2017.01.28. 11:28

Meg kell osztani az utat hosszában, és a kecske is jóllakik, meg a horgászok is feltűnés nélkül lejárhatnak.

A másik nyilván okkal járt el így, ő van nyerő helyzetben.