Határozott idejű bérleti szerződés


Szomorú örökös # 2020.08.04. 19:45

MajorDomus

Nem az a kérdés,hogy mit látott,hanem az,hogy mit tanusit a bíróságon.

Ez így van, pontosan ezért lehet keresztre feszíteni utána azt a balek tanút, aki ezt bevállalja.

MajorDomus # 2020.08.05. 20:31

Ez is igaz,ha tudod bizonyitani.

Zoltanuss # 2020.08.06. 09:08

Látom rádiós panaszos esete milyen nagy problémát generált.
Tehát van ez a rádiós bérlő. Szerződést szegett mivel a :
Nos tegnap kimentem az albèrletböl,beadtam a kulcsot ,ès átmentem a másik helyemre,
Megnèztem újra a szerződèst,ami 6hónapra szólt, szept 8-án járt volna le, de a szerződès utolsó sorában,mondatban,az áll hogy a szerződès aláírása,tanúk jelenlèvő tanúk elött került megkötèsre,..
Nos akkor ez megint megbukott,jogilag nulla,mert egyetlen tanú sem volt jelen,ès aláírás sincsen, csak èn mint bèrlő valamint a tulaj aláírása szerepel,a papíron, szemèlYi számmal...
Akkor ez esetben nem lehet követelèse sem,mivel máshol lakók,ezt bizonyítani is tudom.

” a szept 8 .án lejáró bérletet már aug 2 -án elhagyta, ráadásul annyi tartás sem volt benne, hogy szembe nézzen a bérbeadóval / kimentem az albèrletböl,beadtam a kulcsot ,ès átmentem a másik helyemre,/
aztán vizsgálgatja a szerződés ő példányát ami valóban nem érvényes (csak egy tervezet ), de a bérbeadóé igen, ha azon van a kéttanú aláírása.
Követelése lehet a bérbeadónak, pl. az elmaradt lakbér a felmerült károkozás, de a bérbeadó annyira józan , hogy egy meztelen fenekű, szerződés szegő valakitől nem követel semmit.
Na meg ilyeneket is ír :
De nem tárgyaló kèpesek,amolyan primitív bunkó nyuggerek,csak a pènzt követelik,8-án már fenyegetőznek hogy kèsőn ” ez meg további hab a tortán :
Zsidók ezek,nem nèzik semmibe a dolgozó embereket,
Egy már a kezdetén elromlott jogviszonyt reparálni utólag nem lehet.

Zoltanuss # 2020.08.06. 09:14

Kérdezi Sz.ö.
hogy ez a két aláírás miért hiányzik a bérlő példányáról”,
mert az csak egy munkaközi példány. A bérlőnek is volt tanús példánya , de azt elveszítette.

Ja és ki fog perelni , a nyuggerek, vagy a szerződésszegő panaszos ?
Szvsz senki !!

Szomorú örökös # 2020.08.06. 17:47

Zoltanuss

Látom rádiós panaszos esete milyen nagy problémát generált.

Dehogy, csak van, aki ezt szájkaratéra használta jó szokása szerint.

Tehát van ez a rádiós bérlő. Szerződést szegett

Ezt senki sem vitatta.

aztán vizsgálgatja a szerződés ő példányát ami valóban nem érvényes (csak egy tervezet )...az csak egy munkaközi példány. A bérlőnek is volt tanús példánya , de azt elveszítette.

Nyilván ezzel védekezne ilyen esetben a tulajdonos, csak hát ne feledjük el, mindketten egyenrangú félként állnak majd bíróság elé, ha oda kerül az ügy, egyiküknek sem lesz erősebb a szava, ott csakis a bizonyítékok döntenek fehéren-feketén. No és nem mellesleg vajon milyen szerződés az, amiből csak egy „tervezetet” adnak a szerződő félnek? Ha valóban kiadták a lakást, akkor tisztességes szerződés jár mindkét félnek rendesen kitöltve, aláírva. De ez így kb. WC-papírnak alkalmas, vagy még annak sem, mert ahhoz túl kemény. :D

de a bérbeadóé igen, ha azon van a kéttanú aláírása.

Nem, nincs azon se két tanú aláírása. Ez csak egy vízió volt a kedves fórumtárs részéről.

Ja és ki fog perelni , a nyuggerek, vagy a szerződésszegő panaszos ? Szvsz senki !!

  1. Ha mindaz igaz, amit a kérdező leírt, akkor nem csak ő szegett szerződést, hanem a bérbeadó is.
  2. Én is pont ezt mondtam már az elején, hogy itt max. fenyegetőznek, de perelni egyik se fog.
MajorDomus # 2020.08.06. 20:10

Hát sem ilyen bérlővel sem ilyen tulajjal nem szabad szerződést kötni.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.10. 22:04

Ó, ezek a kérdések...

minimum 1 éves időtartamú” Ebből a háromból melyik szót nem érted? Csak hogy tudjam, melyiket kell elmagyarázni.

drbjozsef # 2020.11.11. 07:21

Mondjuk ez a szerződés is így megéri a pénzét... ja, nem.

drbjozsef # 2020.11.11. 07:46

Seiku,

Azt értsd meg, hogy ez egy fércmű. Hiába írja "kötbérként" a két hónapot a szerződés : a bérbeadó hivatkozhat arra, hogy az a SZERZŐDÉSSZEGÉS miatt fizetendő (bár így meg igazából értelme nincs), ezzel szemben a szerződés kizárja a rendes felmondást az első évben (két helyen is!).

Tehát ha felmondasz, akkor követelheti tőled a teljes első évre járó bérleti díjat PLUSZ a két havi bérleti díjat. De ha kárt nem okoztál a lakásban, a kauciód az pont visszajár.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.11. 12:59

Akár ez az értelmezés is belefér. A legjobb, ha senki nem mond fel a határozott idő letelte előtt.

Luciusdei # 2020.11.14. 12:41

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy írásban, közös megegyezés alapján megszüntethető-e egy határozatlan szerződés idő előtt, melyben kikötött, hogy a minimum bérleti idő 2 év?

gerbera317 # 2020.11.14. 12:49

Közös akarattal bármit. Az ilyet csak egyoldalúan nem lehet felmondani.

Luciusdei # 2020.11.14. 16:42

gerbera317,

Köszi a gyors választ!

Zöldövezeti11 # 2020.11.15. 12:35

Kedves Luciusdei !

Elég faramuci az a szerződés, de ha jól értelmezzük az első két év határozatlan idejű, majd át megy határozatlan idejűbe. Ha a felek is úgy akarják.

Így az első két évben nem lehet felmondani csak bizonyos retorziók árán , azután viszont igen.

Amúgy ki az a tájékozatlan valaki aki ilyen szerződést köt ?

A bérlő és a bérbeadó részéről is logikátlan.
Pl. a bérlő az első 3 hónapban rájön, hogy nem megszokható a lakás, anyagilag nagy teher meg még 12 ok.
Ugyan így a bérbeadó részéről is 2 -3 hónap után kiderül, hogy ilyen bérlőt csak a háta közepére kíván.
Nem tudja kitenni, a bérlő nem tud elmenni csak nagy viták harcok árán.

Én általában félévnyi ottmaradást írok elő, de volt már olyan ,hogy a harmadik hónap után elengedtem a bérlőt.

De mint az utánad közvetlen reagáló is írta... a megegyezés a célszerű.

Vende01 # 2020.11.16. 07:01

Szerzodes kotes elott allok es azon gondolkodok, hogy erdemes-e egyaltalan hatarozott ideju berleti szerzodest kotni? Jobban védi-e az valójában a bérbeadót?

Megadható-e a hatarozott és a hatarozatlan tartamú szerződésnél olyan kikötés, és ha igen, akkor hogyan megfogalmazva: hogyha a Berlo 5 hónap elott felmondja a szerzodest, akkor 1 havi kaucio osszeget elveszti?

Erdemes- e kozjegyzoi (kilakoltatasi) kotelezettsegvallalo nyilatkozatot tetetni a Berlovel? Tenyleg leroviditi-e az eljarast es korabban kiteheto, ha a Berlo nem fizet?

Koszonom a segitseget!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.16. 07:46

Jobban védi-e az valójában a bérbeadót?
Attól füg, mitől? (Tudod, a sisak is véd és a gumióvszer is...)

drbjozsef # 2020.11.16. 08:36

Vende01,

"A bérleti szerződés a megkötésétől számított első 6 hónapban rendes felmondással nem mondható fel egyik fél részéről sem".

Ilyenkor ha el is menne, az első 6 hónapra követelheted mind a 6 hónapra a bérleti díjat, akár 5 akár 1 hónap múlva megy el.

Közjegyzői az ellen véd, ha NEM akar elmenni. Közvetlenül végrehajtható okirat, ha ilyened nincs, bíróságon kell lakáskiűrítési pert indítanod, az plusz 2-6 hónap.

Vende01 # 2020.11.16. 08:37

Határozatlan időtartamra kötött szerződésben megállapodhatnak-e a felek abban, hogyha a berlo 5 honapon belul mondja fel a szerzodest, akkor a berbeado jogosult 1 havi berleti dijnak megfelelo osszegre, vagy kikotheto-e az, hogy elveszt 1 havi kauciot, ha a szerzodeskotestol szamitott 5 honapon belul mondja fel a szerzodest? Van erre vmilyen jogi megoldas, megfelelo jogcim.

A kozjegyzoi kotelezettsegvallalo, kilakoltatasi nyilatkozat birtokaban valoban korabban (a peres eljarashoz kepest) kiteheto a berlo, ha nem fizet?

gerbera317 # 2020.11.16. 10:05

Bármiben megállapodhatnak, ami nem tilos. Írják le, hogy a bérleti szerződés határozatlan időre, de legalább 5 hónapra szól szól, és ha ennél korábban mondja fel valamelyik fél a szerződést, akkor így-meg-így köteles kártalanítani a másik felet.

jua73 # 2021.03.01. 09:55

Kedves Jogi Fórum!

Határozott idejű bérleti szerződéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Dec.1-től adtam ki egy kis lakást (1 évre), két havi kaucióva és úgy állapodtunk meg, hogy a rezsi (villany,gáz) fizetése havi leolvasás/diktálás alapján történik majd. Decemberben a lakó elfelejtette megküldeni az óraállásokat, már nem tudtam bediktálni, így felhívtam a figyelmét, hogy köv. hónapban ennyivel több lesz a rezsije. Ezt tudomásul is vette. Januárban a gázfűtés helyett 2 db villanyradiátorral kezdett fűteni, aminek következtében januárban 71 e Ft-os villanyszámla lett. Ekkor kezdődött a vitánk, nem ismeri el, hogy ez az ő fogyasztása, nem hajlandó kifizetni és már a decemberben elmaradt 28 eFt-os gázszámlát sem, illetve februárban már bérleti díjat sem fizetett. Múlt héten tértivevényes fizetési felszólítást írtam, melyet nem vett át, de - gondolom tudta, mi van benne - átutalta csak a bérleti díj összegét. Azóta jött még egy 75 eFt-os villanyszámlája is, persze azt sem ismeri el. A kaució nem fedezi az elmaradt rezsiköltségeket. Mit tegyek most?

  • Megszüntethetem-e rendkívüli felmodással a rezsiköltség nem fizetése miatt? (Szerződésben nevesítve van)
  • Ha igen, milyen határidővel? (nincs a szerződésben) Mi van, ha nem veszi át?
  • Milyen eszközeim vannak a tartozás behajtására? FMH?
  • A lakás a gyermekeim nevén van, nekem haszonélvezeti jogom sincs, de nincs gyámhivatalai jóváhagyásom a bérbeadásra, mivel gyorsan kellet neki a lakás. Gond lehet-e ebből?

Köszönöm!

jua73 # 2021.03.01. 15:08

Az én nevem van.

matthiasi # 2021.03.01. 17:49

jua73 !!!

Hol van a villanyóra ?

jua73 # 2021.03.01. 18:36

Az óra kint van, lakáson kívül. Esetleg kikapcsoltatni? Már gondoltam rá....

matthiasi # 2021.03.01. 19:00

Esetleg kikapcsoltatni?

Azt nem, de lényegesen gyengébb biztosíték !

matthiasi # 2021.03.01. 19:07

Kérdés

ju... tól :

Ha igen, milyen határidővel? (nincs a szerződésben) Mi van, ha nem veszi át?
Milyen eszközeim vannak a tartozás behajtására? FMH?

Ja Fizetési meghagyás közjegyzőtől,,
Mi van, ha nem veszi át?
Ha átveszi, az még kevés, ellent is kell neki mondani... 2 héten belül. Ez az amit a meztelen fenekű potyázók általában nem tudnak és akkor kérni kell a végrehajtást.
Mind a kettő pénzbe kerül, de korántse annyi mint egy peres eljárás.
Ja és ha lúd, legyen kövér !