Ingatlan adásvétel menete, foglalózás


MajorDomus # 2017.04.11. 19:52

Közjegyzői okirattal!

Zoltanuss # 2017.04.11. 05:51

MajorDomus !
A gumicsontot rágni kell jó hosszú ideig !

Ez rendben van, ok. Az már nem hogy összevontan két meghatalmazást akart ! A mama intézné a leány eladását és vételét !
Habár már most revidiálom az előző kijeletésemet. Miért ne ?
Beleírják abba a meghatalmazásba, hogy .... XY mindennemű jogi ügyletbe eljárjon helyettem És lehet vesíteni is sz ügyleteket, pl, hogy eljárjon a ... helyen lévő lakásom eladásában, ill. eljárjon azaz helyettem vegyen valahol lakást.
Minden attól függ, hogy a másik fél elfogadja e a meghatalmazást.

MajorDomus # 2017.04.10. 20:28

Ez meg egy gumicsont!

Zoltanuss # 2017.04.09. 09:44

tamás1234
#

2017.04.08. 14:00 !
Még ha igazad is lenne, (persze nincs),
nagyon sajnálom t... de igazam van. Az általam felhozott 500 -700 meghatalmazás különféle ügyletekre vonatkozik. Ha jól emlékszem a végén írtam, hogy az adásvételi szerződéshez kell / ha kell / csak az .... a fogalmazásomban :
vagy megjelenik az aktusnál a leányzó, vagy prezentál egy megfelelő meghatalmazást, ami megfelel a törvényi előírásoknak

melyik ügyvéd fogadná ezt el hitelesnek...” Hát nem tudom. De a hitelesség kritériumait a törvény írja elő.
Ennyi ! Csak amagyar lakosság önállótlanságára szeretem volna rávilágítani, de hát vannak körök ahol /akinek jól jön az önállótlanság.

Beryl21 # 2017.04.08. 20:25

Tamas 1234: Kerlek, ertsd meg, hogy nekem nincsen ilyen problemam, sem ilyen kerdesem, amirol te irsz! Nem tudom, miert irod! Nem kertem ilyen jellegu tanacsot!

Termeszetesen irogathatsz, erre jogod van.

Ismetlem: A kerdest LAJCSO-nak tettem fel, kertem, hogy magyarazza meg a megjegyzeset. Tehat : az o "fenntartasaira" lennek kivancsi.


Beryl 21

Beryl21 # 2017.04.08. 17:24

Tamas 1234:
A kerdest LAJCSO-nak tettem fel, mivel azt irta 2017.04.07. 21:59 kommentjeben, hogy:

" Szokták a tulajdonjog bejegyzési engedélyt ügyvédi letétbe helyezni. (Nekem megvannak a fenntartásaim ezzel kapcsolatban, de az más téma.)"

A kerdesem arra vonatkozott, hogy milyen fenntartasai vannak.


Beryl 21

Beryl21 # 2017.04.08. 04:48

Bocsanat, javitom ezt a mondatot: Nem lehet egyidejuleg kikotni azt, hogy a VEVO ugyvedje csak es kizarolag az elado irasbeli hozzajarulasa eseten adja at a vevonek a hozzajarulast?


Beryl 21

Beryl21 # 2017.04.08. 04:47

Lajcsotol szeretnem kerdezni:
Irod, hogy "Nekem megvannak a fenntartásaim ezzel kapcsolatban, de az más téma."
Milyen veszelyei vannak, ha az elado beleegyezik, hogy a vevo ugyvedjenel keruljon letetbe az elado hozzajarulasa a bejegyzeshez? Nem lehet egyidejuleg kikotni azt, hogy az elado ugyvedje csak es kizarolag az elado irasbeli hozzajarulasa eseten adja at a vevonek a hozzajarulast?


Beryl 21

MajorDomus # 2017.04.07. 20:16

Miért ne kérhetne,ha másként nem tud hová költözni?

Ne előleget, hanem foglalót adjatok neki!
Ha nem korrekt akkor lesz egy kis házatok is!

Bizzátok rá az ügyvédre!

lajcsó # 2017.04.07. 19:59

"Olyat nem lehet a szerződésbe beleírni, hogy amikor megérkezik a hitelfolyósításunk és a férfit nem lehet elérni, eltűnt, akkor automatikusan Miénk lesz a lakás?"
Olyat nem. Szokták a tulajdonjog bejegyzési engedélyt ügyvédi letétbe helyezni. (Nekem megvannak a fenntartásaim ezzel kapcsolatban, de az más téma.)
Szerintem is gyanús az eladó.

Zoltanuss # 2017.04.07. 19:12

Mlazar !
Hát olyan szélhámosság ize van a dolognak. Na de ha nagyon tetszik,
tesztek egy ajánlatot
Odaadjátok a 3,5 millát és beköltöztök a lakásba. Ha belemegy, akkor még megajánljátok, hogy az egész vételár kifizetéséig bérleti díjat is fizettek.
Vagy belemegy vagy nem.
Ha nem, inkább felejtős a dolog.
Ha bejön, akkor inkább közjegyző előtt a papírmunka.
Előleg, foglaló biztosíték nélkül csak naiv embereknek való.

Mlazar # 2017.04.07. 17:16

Sziasztok! Szeretnénk megvenni egy lakást. Jó környéken, a többihez képest nagyon olcsón ( le van pusztulva).
A probléma az, hogy a tulajdonos 3,5 millió Ft előleget szeretne, hogy nagyon messze lefoglalhasson egy kis házat.
Igazából Mi attól félünk, hogy fogja magát és meglép a 3,5 millió Ft-al messzire.Ügyvédnél írt szerződés ide vagy oda.
Olyat nem lehet a szerződésbe beleírni, hogy amikor megérkezik a hitelfolyósításunk és a férfit nem lehet elérni, eltűnt, akkor automatikusan Miénk lesz a lakás?

Zoltanuss # 2017.04.07. 04:25

Egyébként tanitjék iskolába,jogi egyetemnek hivják.
Lejjebb nem,de miért is kellene?

írta MD.
Tehát ezek szerint aki nem járt jogi egyetemre az nem kreálhat egy meghatalmazást különféle ügyletekhez ?
igaz itt a felvetésben ingatlan átruházásról volt szó, de haémazként. A mama az eladást és a vételt egy maghatalmazással kívánta megoldani. Nem vette figyelembe , hogy ennek a két műveletnek is sok fázisa van.
Hirdethet, mutogathat, nézegethet lakásokat a lánya nevében sima meghatalmazással. Aztán ha komolyra fordul az ügy, akkor vagy megjelenik az aktusnál a leányzó, vagy prezentál egy megfelelő meghatalmazást, ami megfelel a törvényi előírásoknak.

Zoltanuss # 2017.04.07. 04:10

Gret 49 mama kérte, ráadásul 2 ügylethez is !

lajcsó és a másik meg összevissza beszél.
Egyedül OF adott megfelelélő választ. én csak arra tértem ki hogy mind az eladás mind a vétel egy egy folyamat sok fázissal. minek kellene mindhez ügyvéd által hitelsített meghatalmazás ?

tamás1234 az a sok általában mint írtam egyéb ügyintézésekhez kellet.
Egyébként adtam el résztulajdont sajátkezüleg írt meghatalmazással. El kelt, elfogadták.

matthiasi # 2017.04.07. 03:55

Gret49 !

Majd az F megoldja. Ha nem, jöhet a G !

MajorDomus # 2017.04.06. 21:30

Úgynevezett biztatási kár miatt lehet perelni,de mindegyik fél a saját partnerét !

Tehát nem mind a 4-en B házaspárt!

Gret49 # 2017.04.06. 20:49

Tisztelt Ügyvéd Úr!

5 lakás adásvételi láncolat alakul. A-B-C-D-E.

B pár összevesztek- megállt a folyamat-nem adták le a banknál , hogy levették a hitelt a lakásukról.Ha megtörténik akkor megkapnák az utolsó részletet és mindenki elkezdheti az adásvétel lebonyolítását.

Mindenki függ a másiktól- Előleg kifizetés megtörtént. Közben a többiek elkezdték már az előkészületeket. Lakás lomtalanítás , ügyvéd megbízása térképmásolat kikérése -/meghatalmazás elkészítése /energia tanúsítvány - anyagi vonzatai is vannak. Van aki csak ezért már hitelt is felvett, hogy ki tudja pótolni az új lakása vételárát.

Kérdés: Mi lesz akkor ha a" B"pár miatt mindenki bukik-nemcsak előleget -meghiúsul a lakásvásárlása erkölcsi, bizalmi károkról nem beszélve.Az előleg visszajár? és jogi következmény? Perelhetők?

Köszönettel:Gréta

MajorDomus # 2017.04.05. 20:48

Szerintem nem!

Gret49 # 2017.04.05. 20:37

Tisztelt Ügyvéd úr!
A névváltozás bejegyzése hány nap alatt van meg a földhivatalban?-mennyibe kerül?/ Eltelt a bejelentési kötelezettség 30 napja-van bírság?/ A tulajdonosnak a lánykori neve szerepel a tulajdoni lapon -jelent valami akadályt a lakás eladásnál.

köszönettel : Gréta

MajorDomus # 2017.04.05. 20:10

Tonga szigeteki kagylóval tudnék fizetni,jó lesz!?

MajorDomus # 2017.04.04. 21:06

Pontosan.

Egyébként tanitjék iskolába,jogi egyetemnek hivják.

Lejjebb nem,de miért is kellene?

lajcsó # 2017.04.04. 04:59

"ehhez nem kell hitelesítés.... mármint ügyvéd által."
Ahogy azt Móricka elképzeli. Nem vetted észre, hogy a meghatalmazás ingatlan átruházásához szükséges? Erről a maghatalmazásról konkrétan az Ingatlan- nyilvántartásról szóló törvény rendelkezik. A meghatalmazásnak meg kell felelnie az ingatlan átruházási szerződésekkel szemben támasztott alaki (!) feltételeknek.

Zoltanuss # 2017.04.04. 03:46

Mennyibe kerül az ügyvédi hitelesítés a meghatalmazáshoz?
kérdezi kedves topiktárs tegnap késő este
Annyiba amennyit kialkudnak !
Na de mit tanítanak az oskolákban, ha ezt nem tudja a lakosság zöme, hogy ehhez nem kell hitelesítés.... mármint ügyvéd által.
Életemben legalább 500 . de lehet 700 meghatalmazást is kreáltam általában magamnak, de néha önállótlan cs. tagnak is.
legutóbb az anyósom ügyeinek intézéséhez készítettem meghatalmazásokat /postai meg egyéb irat és pénz átvételekhez.... biztosító ügyintézéséhez, szolgáltatói ügyintézésekhez stb. Mind hiteles és érvényes volt megfelelt az alaki/ formai követelményeknek.
Véltem én és vélték az üi.-ök, máskép szabálytalanságot követtek volna el.
Volt cím, volt célja a meghatalmazásnak, aláírta a meghatalmazó, aláírta a meghatalmazott/ azaz én / na és kettő tanú. Fogtam az „okiratot” és intéztem a dolgait.

Zoltanuss # 2017.04.04. 03:31

Gret49 ! Annak valószínűsége minimális , hogy ez a két szerzősdési folyamat egyszerre és egy helyen zajlik le majd.
A papír kevés ? Az íráskészség minimális ?
meghatalmazást egyébként lehet írni általánosan és lehet célirányosan is.pl. időre és célra lehatároltan.
nem beszélve arról ,hogy mind akét műveletnek több fázisa is van
Pl az eladásnál : hirdetés- bemutatás... több is- alkú, majd a szerződés kötés. ennél a leányzónak csak az aláírásnál kell ott lenni sőt meghatalmazással az is helyettesíthető. és itt mindent a vevő ügyvédje intéz.
Vételnél majd ugyan ez csak itt ti bíztok meg ügyvédet a megfelelő díjazásért. Egy meghatalmazást egyébként bárki készíthet.
Megkell felelni az alaki/formai követelményeknek.

Gret49 # 2017.04.03. 21:51

Tisztelt Ügyvéd úr! Nem banki hitel- a vevő ügyvédje kéri az adás vételhez.

Köszönettel:Gréta