Ingatlan adásvétel menete, foglalózás


lajcsó # 2017.03.23. 19:42

"A kérdésem, hogy melyik lenne az olcsóbb: ha adás-vételi szerződést írunk vagy ja ajándékozásit?"
A legolcsóbb meg a legbiztonságosabb az ha felek valódi (nem színlelt)akaratát tartalmazza a szerződés!

Rexor # 2017.03.23. 14:20

Egyébként egy 115 nm-es 6. kerületi lakás értéke akármennyire is le van pukkanva szerintem elég masszívan 20 millió Ft felett van.

Rexor # 2017.03.23. 14:18

Ti (illetve a hölgy) mit akartok? Gondolom ha ajándékba akarja adni nem fogjátok visszautasítani, hogy inkább szeretnétek fizetni 20 millió Ft-ot...

Marcsa72 # 2017.03.23. 08:07

Kedves Tanácsadó,

Az alábbi kérdésem lenne: egy időd hölgytől kapnánk egy VI. kerületi lakást. A kérdésem, hogy melyik lenne az olcsóbb: ha adás-vételi szerződést írunk vagy ja ajándékozásit? Mennyit lehet az ingatlan értékének beírni? 115nm lakásról van szó, lepukkanva. A hölgy nem rokon. Mennyi lehet az illeték, adó?

A néni 40 éve tulajdonos legalább. Nekem van 15 éve egy tulajdonom Pesten, panel.

Állásom nincs jelenleg tavaly július óta.
Nem tudom még mikre lenne szüksége a válaszadáshoz. Az ingatlan értéke szerintünk most kb. 20 MFt.

Válaszát köszönöm előre is.Üdv, Marcsa72

MajorDomus # 2017.03.22. 20:23

Jucus

Szerintem igen.

SolnesM # 2017.03.22. 16:43

A tesómmal örököltünk egy ingatlant. A tesóm megvenné tőlem az én részemet.
írta : Légiós13
Ha van esze, akkor birtokba veszi vagy az egészet vagy csak a rá eső részt.
Aztán alaposan kikérdezi a tesót, hogy miért egy év múlva fizet és miért nem most. A magyarázat sokféle lehet . ha hihető akkor is addig birtokban maradok amig nincs pénz. ha részletekben tud fizetni, akkor azt el kell fogadni, ahogy fizet úgy birtokba engedni a tesót. Majd kiderül, hogy csak vágy az az egy év múlva lesz pénz vagy realitás.

jucus.no1 # 2017.03.22. 14:34

Kedves Fórumozók!
Két külön helyrajzi szám alatti ingatlanokat (egyiket a másik földhasználati joga terheli) egy szerződésben el lehet adni? (tulajdonos, és vevő ugyanaz mindkettőnél).

MajorDomus # 2017.02.23. 23:28

Az ügyvéd ezt le fogja kezelni,nem kell itt aggodalmaskodni.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.23. 07:50

Volt egyszer egy szintén női keresztnév nickkel nyomuló fórumozónk, ő volt a másik, akinek egy idő után eluntam kijavítgatni a téves tanácsait, tájékoztatását.

Bea1 # 2017.02.23. 00:29

"A kérdés sokkal inkább az, hogy mi véd attól, hogy ha már most birtokba adod neki az ingatlant, akkor azon túl, hogy esetleg nem fizet, még kárt is okoz, mondjuk lelakja a lakást. És akkor se pénz, se ingatlan. A válasz, hogy ha birtokba adod, akkor leginkább semmi."

Amennyiben a szerződés kitér rá, hogy ha a tulajdonjogfenntartásos eladás nem jön létre, egyrészt ugye az eladónál marad a foglaló, ami 20%-is lehet, másrészt rendelkezhet a létre nem jött adásvétel esetén az ingatlan használati díjáról is.

MajorDomus # 2017.02.22. 21:43

fordulj ügyvédhez ő mindent rendez.

wers # 2017.02.22. 19:11

Hát még egy szerződést, amelyben vállalja, hogy fizet - ha nem fizet. De a legjobb, ha köttök egy harmadikat is, amelyben vállalja, hogy fizet, ha a második alapján nem fizet.
És így tovább.

:)))) szeretem, ha megmosolyogtatsz És így tovább.

drbjozsef # 2017.02.22. 18:55

Ha megveszi a részedet, mindenképpen kell szerződést kötnötök, mégpedig ügyvéd közreműködésével, anélkül ingatlannyilvántartási bejegyzés nem megy.

Ebben célszerű pontosan meghatározni az ütemezését a fizetésnek. Ha ezt nem tartja be a vevő, akkor bírósághoz fordulhatsz, és végső soron végrehajtást indíthatsz ellene, és akkor jókora költséggel, de behajtják rajta.

Egyébként beleírhatjátok a szerződésbe azt is, hogy csak tulajdonjog fenntartással adod el az ingatlant, akkor ez így kerül be az ingatlannyilvnántartásba is, és csak akkor adod ki a végső bejegyzési beleegyezést, ha egy év múlva kifizette maradéktalanul a vételárat. Ha nem, akkor törölteted a bejegyzést, és ugyanott lesztek, ahol most.

A kérdés sokkal inkább az, hogy mi véd attól, hogy ha már most birtokba adod neki az ingatlant, akkor azon túl, hogy esetleg nem fizet, még kárt is okoz, mondjuk lelakja a lakást. És akkor se pénz, se ingatlan. A válasz, hogy ha birtokba adod, akkor leginkább semmi. A tiszta az, ha nem kötsz ilyen ülzletet, ha viszont mégis, akkor fogd fel hazardírozásnak, kockáztatsz, ami lehet, hogy bejön, de lehet, hogy nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.22. 17:34

adásvételin kivül milyen szerződést lehetne kötni, ami biztosít engem arra vonatkozóan, hogy ő kifizet engem?
Hát még egy szerződést, amelyben vállalja, hogy fizet - ha nem fizet. De a legjobb, ha köttök egy harmadikat is, amelyben vállalja, hogy fizet, ha a második alapján nem fizet.
És így tovább.

Légiós13 # 2017.02.22. 17:20

Tisztelt Fórumozók!

A tesómmal örököltünk egy ingatlant. A tesóm megvenné tőlem az én részemet. Szóban megállapodtunk a vételárban, és abban hogy ezt egy év múlva fizetné meg nekem.Ha adásvételi szerződést kötnénk, és letelik az egy év, és ő nem fizet,
akkor mi történik? Vagy a adásvételin kivül milyen szerződést lehetne kötni, ami biztosít engem arra vonatkozóan, hogy ő kifizet engem? Én addig nem szeretnék a tulajdonrészemről lemondani, amíg a vételár teljes egészében kifizetésre nem került.

MajorDomus # 2017.02.20. 20:21

Igy van,nem is kellene bonyolitani!

drbjozsef # 2017.02.20. 08:01

Persze, jelzálogot, akkor aztán fog kapni hitelt a vevő...

Minden hitellel vett ingatlannál, és ilyen azért volt pár az elmúlt években, ez a normális, bevett biztosíték : tulajdonjog fenntartással szerződni, az utolsó részlet után kiadni a fenntartás törléséhez az engedélyt. Ennél sokkal több nem is kell, elvileg lehetne minden kifizetést és minden papírt közjegyzői vagy ügyvédi letétbe rakni, de ezt a bank a hitel miatt nem nagyon szokta szeretni.

MajorDomus # 2017.02.19. 21:08

Az ügyvéd mindkét felet képviseli!

Zoltanuss # 2017.02.19. 16:13

NagyZ94 !

Addig amig nincs a teljes vételár kiegyenlítve, nem mozdulsz a lakásból.

plusz a telekkönyvre is jelzálogot tetetsz. De majd a részleteket az ügyvéd. Sajnos ilyenkor neked is kell külön. sima ügynél mindig csak a vevő hozza az ügyvédet !

Tehát a saját ügyvédtől az instrukció amit figyelembe veszel !!

MajorDomus # 2017.02.17. 20:42

Beának -is- igaza van,űgyvédet fogadj mielőbb!

ObudaFan # 2017.02.17. 15:35

NagyZ94

Ennek ez a szokásos menete. (Illetve bankhitel esetén általában nem tulajdonjog-fenntartás a technika, hanem függőben tartás, de a te szempontodból ez ugyanaz nagyjából.)

Bea1 # 2017.02.17. 15:30

Az adásvételhez ügyvéd kell, ő tájékoztatja erről.
Semmi gond nincs, ha mindez le van papírozva, max a foglalót is megtarthatja, és a lakást is.

NagyZ94 # 2017.02.17. 14:30

Tisztelt Fórumozók!

Olyan problémám lenne, hogy szeretnénk eladni egy lakást amire már meg is van a vevőnk, 3 részletben akarja kifizetni a lakást, először lefoglalózná, utána 5 milliót fizetne ki majd a legvégét meg hitelből akarja. De ő úgy akarja, hogy mikor leteszi a foglalót kössük meg a végleges adás-vételit,mert szükséges neki a hitelhez, de a tulajdonjogomat fenntartom addig amíg ki nem fizetik teljesen a vételárat. Az lenne a kérdésem, hogy ennek milyen hátul ütője lehet?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.20. 08:16

Kifejezetten vacakok, félrevezetőek ezek az ingatlanközvetítős szerződések. Konkrét perünk van egy olyan miatt, amelyiknek a címe "átvételi elismervény foglalóról", a tartalma pedig - szerintem komplett adásvételi szerződés. (Még a régi Ptk. hatálya alatt.)

Zoltanuss # 2014.08.20. 08:09

Berni88 !

20 % foglakót sohasem adunk, főleg nem egy ingatlanközvetítőnek !
Adunk neki max 300 eft -ot mint vételi szándék komolyság megerősítésére, vagy annyit sem.

Ha mégis valami probléma lenne a későbbiekben mennyire biztonságos egy ilyen szerződés?
Semennyire !