Ingatlan adásvétel menete, foglalózás


ObudaFan # 2017.04.03. 21:41

Gret49

Lehet egy okiratba foglalni, de nem túl célszerű, ha egyszer két külön jogügylethez fog kelleni.
Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya.
Térkép másolatot bankhitelhez vesztek ki, vagy miért? Csak úgy tájékozódni?

Gret49 # 2017.04.03. 20:38

Tisztelt Ügyvéd úr!

El szeretnénk adni a lakásunkat és venni helyette másikat. A tulajdonos lányom nem tud jelen lenni az adásvételi szerződéseknél. Mindkettőhöz külön kell meghatalmazás, vagy egy meghatalmazásba bele lehet foglalni mindkettőt? Mennyibe kerül az ügyvédi hitelesítés a meghatalmazáshoz? Családi házról lenne szó-a térkép másolatot kinek kell kikérni és fizetni az eladónak vagy vevőnek?

Köszönettel:Gréta

MajorDomus # 2017.03.31. 23:11

Vagy ha kizárják a kamarából!

Zoltanuss # 2017.03.31. 13:04

és a kérdésem !
Ha valaki másnak jogi tanácsot ád , akkor mikor válik zúg ügyvéddé ?
A válasz :
Szerintem csak akkor ha pénzt kér érte.

Zoltanuss # 2017.03.31. 13:01

Nem az első lépés a vevő felkutatása ?
az eladandó ingatlan részletes bemutatása ?
annak jogi körülményeinek ismertetése ?
A mai világban, amikor van telefon van e- mail gondolom nem egy később is elkészíthető meghatalmazáson múlik a móka.
Egy komoly vevő csak utána néz annak ,hogy az eladó nevében közre működő milyen kapcsolatban van vele.
Aztán ha komolyra fordul az ügy kérheti a vevő az általtok megnevezett formában készült meghatalmazást.

Zoltanuss # 2017.03.31. 12:52

KBS ! Nem látod, hogy itt több kérdés is felmerült ! Had ne ismételjem !

Zoltanuss # 2017.03.31. 12:49

Na most a szerződésnél már lehet , hogy a KBS féle procedura a járható út.
külföldi közjegyző előtt, amelyet a konzulátus felülhitelesít
Az értékesítés folyamata rám várna,” kérdezte a mama.
Természetesen bonyolítja az ügyet a banki tartozás. Hogy nekik mi kell / a pénzen kívül / azt pedig ők mondják meg !

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.31. 12:45

Ez akkor is butaság lenne, Zoltanuss, ha elsőre írod. De két helyes válasz után egyszerűen menthetetlen.

Zoltanuss # 2017.03.31. 12:40

aagika aagika !

Külföldön, más világrészen nem tudnak írni a emberek ?
Tehát a fiú elővesz egy papírt és ír egy meghatalmazást annak formai megfelelésével.
Dátum, hely, aláírás és kettő tanú. Majd postázza a mamának, az pedig eljár helyette. Lehetőleg magyar nyelven.
Az más kérdés , hogy a vevő ügyvédjének ez elegendő e ? Ha igen akkor sima ügy lehet.

Az értékesítés folyamata egyébként :
Meghirdetés, bemutatás, alkú. Ha beáll az ügy, akkor jöhet az ügyvéd, de ezt általában mindig a vevő prezentálja.

Rexor # 2017.03.31. 12:25

Igazad van, jogos (úgy láttam először, hogy Németországban van a fiú)...

matthiasi # 2017.03.31. 12:21

Rexor !

Mit keres egy német közjegyző más világ részen ?

Ha csak nem turista !

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.31. 10:14

Vagy külföldi közjegyző előtt, amelyet a konzulátus felülhitelesít. De annyi erővel ezt magával a szerződéssel is meg lehet tenni.

lajcsó # 2017.03.31. 09:46

Külföldön élő magyar állampolgár a magyar nagykövetségen, vagy a konzultátuson készíttethet maghatalmazást az itthoni eljárás céljára.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.31. 07:56

Csak egyféle tulajdoni lap létezik!
A szemle és a teljes az máris kettő.

Rexor # 2017.03.31. 07:39

Mindenképpen szükség lesz ügyvédre, vele kellene konzultálni. Ő majd ad meghatalmazást, amit a fiúnak kell majd német közjegyzőnél apostille-al ellátva visszaküldeni.

aagika # 2017.03.31. 07:37

Tisztelt Ügyvéd úr!
Fiam tulajdonában van egy újszerű lakás a hozzá tartozó teremgarázzsal, aki véglegesen más világrészen kíván letelepedni, ezért értékesíteni szeretné azt. Az ingatlanok haszonélvezője én vagyok, melyről az eladás során lemondanék.
Az értékesítés folyamata rám várna, ugyanis a több ezer kilométer távolság miatt emiatt nem szeretne Magyarországra utazni.
Az ügy érdekessége továbbá az, hogy kölcsön is terheli a lakóingatlant, ahol én vagyok az adós, a fiam az adóstárs.
Ezzel kapcsolatban a kérdésem az:
Milyen okmányt/okmányokat szükséges beszereznie fiamnak külföldön, hogy az eladást lebonyolíthassam, illetve, a banknál elfogadható-e a fiam által adott "megbízás/nyilatkozat" ?
Tisztelettel és köszönettel várom válaszát.

MajorDomus # 2017.03.30. 21:34

Viszont te nem vagy jogász,aki naponta ezzel foglalkozik!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.30. 06:11

A kedves kérdező azt kérdezte, hogy az adásvételi mellett milyen szerződést kellene még kötnie. A kedves Bea1 meg ezt válaszolta rá:„ Amennyiben a szerződés kitér rá, hogy ha a tulajdonjogfenntartásos eladás nem jön létre...” Ami eleve nehezen értelmezhető, ha meg mégis, akkor szinte minden szavát javítani kellene.

Szóval a kérdéseidnek ehhez az esethez nem sok köze van.

MajorDomus # 2017.03.29. 21:24

Csak egyféle tulajdoni lap létezik!

lajcsó # 2017.03.29. 20:34

Szemle vagy teljes mindegy, bár engem a teljes tulajdoni lap másolaton a sok bejegyzés mindig zavar.
Térképes tulajdoni lap másolatról még nem hallottam.
Külön van a térkép, amit ajánlott kiváltani, főleg azért, hogy fel van-e tüntetve rajta az épület!? Az épület utólagos feltüntetése nem olcsó mulatság!

Gret49 # 2017.03.29. 18:34

Tisztelt szakértő!

Szeretném tudni kertes ház eladásnál milyen tulajdoni lapot kérnek ki-/térképes-teljes-szemle/?

Válaszát előre is köszönöm:Gréta

MajorDomus # 2017.03.24. 20:55

Már bocsi,de 2 milliárdot lehet lopni,
2 milliot meg nem ?

drbjozsef # 2017.03.24. 07:55

Dr.Attika,

na, végre valami, amiben igazad van. A kisstílüség trend. De mint minden trend, fentről szivárog lefele a plebshez. És most már nem is csak ez szivárog le, hanem a lehető legkonkrétabb szabályleszarás, a legpofátlanabb módon.
Lesz ez még így se.

MajorDomus # 2017.03.23. 23:54

Attika!
Ha neked sem lenne állásod tavaly július óta,akkor valószinűleg Te sem az adózási fegyelmet tartanád szem előtt!

Dr.Attika # 2017.03.23. 22:26

Lajos! Ez már manapság nem "divat". A "kisstílűség" a trendi. Sokan azt keresik, hogyan milyen módon lehet kijátszani a jogszabályokat annak érdekében, hogy kevesebbet fizessek az Államnak.
Igaz ebben "ludas" az állami jogalkotás és az állam képviseletében fellépő tisztviselők is.