Ellépzelhető,akkor 30 év volt a részlet!
Ingatlan Adás - vétel
A kérdés arra irányul, hogy miért van még rajta?
Így 27 év után...
Mivel az ilyen lakásvételek túlnyomó többségét már
rég lezárták a vevők és töröltették a jelzálogot...
Vagyis az kérdés, hogy
- tart még a törlesztés és akkor oké,
vagy
már vége a törlesztésnek és már csak lustaságból van rajta
Az én értelmezésem szerint a "jelzálog fenntartása mellett" arra utal, hogy a jelzálog még rajta van.
:) Na, az meg a másik.
...és még rajta van az a jelzálog?
Már rég kifizettétek az önkorit.. vagy még nem?
Kérdésben a válasz.
Üdvözletem! Három testvér megvásárolt 1990-ben egy önkorményzati lakást. Az adásvétellel egyidőben az önkormányzat rátett egy 880e Ft-os jelzálogjogot az ingatlanra, de elidegenítési és terhelési tilalmat nem jegyeztetett be.
Két testvér most kivásárolná a harmadikat (1/3-ad tulajdoni hányadot).
Kérdésem, hogy kell-e az önkormányzat hozzájárulása a szerződéshez, vagy elegendő-e, ha a vevők nyilatkoznak, miszerint a jelzálogjog fennállása mellett kívánják az Ingatlan tulajdoni hányad tulajdonjogát megszerezni.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Az elővételi jog csak akkor él ha ezt az Alapitó Okiratban kötötték ki, de szerintem ezzel nincs gond.
„Kérdésem: van-e lehetőség ennek következményeként mégis az eredeti vevővel szerződni, illetve kérhetek-e valamilyen kamatot a két időpont közötti időszakra vonatkozólag?”
Nincs lehetőség mással szerződni, mint az Önkormányzattal.
Kérni kérhetsz, de a bíróság sem ítélné meg, ha méltánytalanul rövid határidőket állapítottatok meg.
Értem.
Nem is a lakásodban tulajdonostárs, hanem a társasházban. Nem ugyanaz.
Nem tudom, szerintem egy albetétesített társasházban a többi lakás tulajdonosa nem tulajdonostárs az én lakásomban, ahogy én sem máséban, legalabbis jogi értelemben nem. Köznapi szóhasználatban talán igen, de a tulajdonostárs jogi fogalma inkább a közös tulajdonhoz tartozik. Szerintem.
Nem kell javitani!
Az önkormányzat tulajdonostárs!
Ebből következik, hogy élhet elővásárlási jogával, azonos feltételek
Megajánlása esetén mint amit külső vevő
Ajánlott. Pont.
... bár én is javítanék, nem tulajdonostársak, hanem csak a társasház egy másik lakásának tulajdonosa.
Az egyik lakás az önkormányzaté, a kérdezőé egy másik, és mivel a többi tulajdonostársnak elővásárlási joga van, ezért a kérdező által eladandó lakásra bejelentkezett az önkormányzat. Tiszta rejtvény, mi?
„ A társasház egyik lakása önkormányzati tulajdonban van és mivel elővásárlási jog illeti meg a tulajdonosokat, a vevővel való szerződéskötés előtt az önkormányzat időben jelezte szándékát: él a jogával.”
Az önkormányzat akarja megvenni azt ami az övé ?!
Amíg esetleg valaki jogász tud válaszolni, én laikusként azt gondolom, hogy az elővásárlási jog úgy illeti meg az azzal rendelkezőt, hogy az eredeti feltételek szerint léphet a külső vevő helyébe, ily módon a fizetési határidő is vonatkozik rá.
Tehát _elvileg_ köthetnél szerződést a külső vevővel.
DE.
Ha az önkormányzat perelne, tartok tőle, hogy lenne esélye a bíróságon, mert egy ingatlan adásvétel nem két perc, ésszerű határidőt kell hogy adj az elővásárlásra. Az, hogy mi az ésszerű, azon lehet vitatkozni, végső soron úgyis a bíró döntené el, szerintem egy ingatlan esetén 1-2 hét bele kell férjen sajnos.
Ha két hónap múlva tudna fizetni, arra már meg merném kockáztatni, hogy beintek nekik.
Kamatot felejtsd el, a 0,9%-os éves banki alapkamat esetén, a pár hétre eső része még tízmilliós tétel esetén is párezer forintról beszélünk. Persze porba cseresznye alapon meg is próbálhatod, vesztenivalód végülis nincs, de értelme se nagyon...
Kedves Fórumozók!
Szeretnék segítséget kérni egy ingatlan eladási ügyben. A társasház egyik lakása önkormányzati tulajdonban van és mivel elővásárlási jog illeti meg a tulajdonosokat, a vevővel való szerződéskötés előtt az önkormányzat időben jelezte szándékát: él a jogával.
Az eredeti vevő az ünnepek előtt fizetett volna a szerződés szerint, ám a bürokrácia miatt az önkormányzat legkorábban csak a jövő év első heteiben tudja a vételárat kiegyenlíteni.(a 2017-es büdzsé terhére fogadták el a vásárlást a testületi ülésen)
Kérdésem: van-e lehetőség ennek következményeként mégis az eredeti vevővel szerződni, illetve kérhetek-e valamilyen kamatot a két időpont közötti időszakra vonatkozólag?
Válaszaikat előre is köszönöm!
Kedves Ügyved Ur köszönöm, igen igaz, annyira trivialisnak tünt... Köszönöm.
és miért kell kivárni? én értelmezem rosszul a mondatot? nekem ebből az jön le, hogy 15 nap után bármikor elállhat a vevő a vásárlástól, de maximum 60 napig tartja fent az ajánlatát. Rosszul látom?
Ki kell várni a 60 napot.
Üdvözletem a Fórumozóknak!
Kis segítséget szeretnék kérni ingatlan ügyekben jártasabbaktól.
Október 11-én vételi szándéknyilatkozatot írtunk egy OTP által faktorált házról, a vételár 2%-át be is fizettük, ahogyan azt kérték.
A nyilatkozatban azt írtuk alá, hogy
"A vevő, mint ajánlattevő a fenti ajánlatát a jelen ajánlat aláírását követő 60 napig (de minimum 15 napig) tartja fenn (ajánlati kötöttség)"
Mivel az elmúlt több mint 1 hónapban semmi információt nem kaptunk, az ingatlanos hölgy sem igazán kívánta felvenni a telefont (legalább ő nem vezetett félre minket, mint az elődje), így úgy döntöttünk, hogy nem várunk tovább. Jeleztük, hogy szeretnénk visszakérni a pénzünket és tovább lépni, de az ingatlanos hölgy állítása szerint a 60 napot ki kell várnunk, hogy a Faktoring azon belül válaszoljon... Ez valóban így van? Kockán forog a 2% befizetett összegünk? Mi mindent teljesítettünk amit ígértünk, de információt semmit nem kaptunk.
Az ajánlatban egyébként azt is belefoglaltuk, hogy
"...megfelelő szerződést aláírja az ingatlan értékesítéséhez hozzájáruló nyilatkozat kiadásától számított 15 napon belül, de legfeljebb 2016.november 30-ig."
Az igazat megvallva, már csak a pénzünket szeretnénk visszakapni.
Előre is köszönöm a tanácsokat!
"Milyen következmenyei lehetnek?"
Max. annyi, hogy módosítani kell e szerződést. Ha hitelről van szó, akkor nagyon sanszos! Egyébként te is elolvastad - aláírás előtt - a szerződést.
Kedves Forumozok,
most vettem eszre az adasveteliben, hogy a vegsö fizetesi hataridöt az Ügyved elirta 17 `januar helyett 16-`ot irt. Milyen következmenyei lehetnek? Köszönöm. Ugye nem az, hogy nem fizetnek idöben? Köszönöm
Az elöttem szolohoz, szerintem evente kell ellenörizni(sztem jobban megeri,mint felni), az mas kerdes, hogy tudja -e igazolni. En evente ellenöriztettem, egyszer sem adtak szamlat...Viszont müködik.
Kedves Fórumozok!
Segítségre lenne szükségem.Egy ház eladásakor a gázkazán állapotát,a kémény állapotát köteles-e igazolni valahogy az eladó?Vagy nem kell ezekről semmilyen igazolást vagy bármilyen papírt átadnia?Gondolom ezeket azért időmként szükséges ellenőrizni stb.Ezt azért is kérdezem mert nekünk birtokba adáskor semmit sem adtak.Viszont még mielőtt a teljes vételár kifizetésre került benyögte a tulaj,hogy elromlott a gázkazán,de megcsináltatja.Ehhez képest,csak fogta ő kiszerelte a gázkazán és berakott a helyére egy kisebb teljesítményűt,ami nem is bírná a ház nagyságát arról nem beszélve,hogy az sem működik.De ugye gázkazánt meg nem is csereberélhet csak úgy saját maga.A vételár kifizetés megtörtént ő viszont most már a javíttatásra sem hajlandó.Mit tehetek?A pincébe is észre vettük eső esetén folyik be a víz,erről sem tett említést még vásárlás előtt.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02