Társasházi közgyűlés legitimitása


tömi # 2011.01.27. 14:14

Öröm titeket olvasni!Az szmsz-be szabályozhatom a meghatalmazások számát ugye?

ragyasdezso # 2011.01.27. 11:28

Mufurc_nagyon

És ha mégse hal meg , és mégis van egy tulaj aki jogkövető, akkor a ház 2 év múlva jelentős anyagi teher előtt áll.
Lehet tapsolni az ötletednek....
(Csak ne hogy élesbe próbáld!)

Mufurc_nagyon # 2011.01.27. 10:58

Egy kis eszmefuttatás

A kk összehívja a közgyűlést. Nem jelenik meg. A tulajdonosok közül valaki felkiált: válasszunk levezető elnököt, jkv vezetőt, hitelesítőket. Közfelkiáltás,
  • YES
Levezető elnök rákérdez a napirendi pontokra, ki ellenzi. NO.

Az E. megállapítja a jelenlévő tulajdonosok tulh. 61%
A a régi kk. leváltják, az újat megválasztják az összes tulajdoni hányad 54%-val .
A közgyűlés lezárva. Jkv elkészül. Hitelesítik.
A határozatok azonnal hatályba léptek.

A bank az aláírási jogot átvezeti.

Van olyan tulaj aki ezt megtámadja biróságon? Mert csak tulaj teheti.

Ha igen, 2 év után esetleg a bíróság a határozatot megsemmisíti.
No bumm! összehívunk egy újabb közgyűlést, de lehet, hogy azóta a régi kk. meghalt.:-)

(Én már nem is genya vagyok, hanem a kicsi ÉN)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Andi2 (törölt felhasználó) # 2011.01.27. 06:04

"Az én értelmezésemben ez nem a közös képviseletek érdekvédelmi fóruma…A kasztot nem itt kellene védeni és nem így."
kapjál már picit a víztoronyhoz drága, ki kezdett itt személyeskedni?
Valszeg nem ebben a szakmában lehetsz mester, mert eszement baromságokat állítasz, és persze a hiba a mi készülékünkbe keresendő, és mi nem tudjuk jól hárman se.
A maszturbáláshoz, elég vagy egyedül, ebben igazad van.

ragyasdezso # 2011.01.26. 22:41

osmi

Azt hittem többre futja!

osmi # 2011.01.26. 21:01

Kedves Andi2!

  • a fröcsögés egy cs-vel is elég borzasztó, kettővel inkább kellemes
  • nem kívántam soha veled álláspontot ütköztetni
  • nem kell mindenhez partner

Kérlek, hogy a jövőben -ha meg bírod állni -ne a személyemre, hanem a témára fókuszálj! Ha hárman is harsogjátok ugyanazt attól nem lesz helytálló.
Minden szakma igazi mestere tudatában van a korlátainak és mer elbizonytalanodni...
Minden jót kívánva Neked befejeztem a személyes diskurzust.

Andi2 (törölt felhasználó) # 2011.01.26. 12:25

A szakmai szervezet élén, jogász áll, mint ilyen csak jogi tanácsot ad, ami a th kezelésnek csupán egy része a sok közül. És engedd meg nekem te is, hogy ami a többi, szakmai részt illeti, eltérő véleményem legyen a csak jogászihoz képest, gyakorlat alapján.
Már az is rég köztudott, hogy a jogszabályok nem minden esetben alkalmasak arra amire szánták őket, bár nagyon jól hangzik csak a cél hangoztatásával végig haknizni az országot, aminek következményeit persze mi vagyunk kénytelenek inni valami formában. Illetve nem csak mi, szerintem más szakma, vagy az élet más területe is beletartozik ebbe...

Ha a Te más álláspontod nem gyűlölettől fröccsögő rosszindulatú megjegyzésekből állna, építő jelleggel érdemes volna vitatkozni különböző álláspontokon, ebben igazad van. De ahhoz partner kell, mint mindenhez:)

osmi # 2011.01.26. 12:06

Kedves Andi2!
Azért az csak sajátságos, hogy szerinted a szakmai szervezetek, a jogászok stb.nem értenek a k.képviselet,tházkezelés tárgykörében semmihez.A tanács pedig szerintem nem az ingyenességtől jó. Persze fontos kérdés, hogy kinek is jó?:)Kérlek, hogy engedd meg embertársaidnak, hogy a Tiedtől eltérő álláspontjuk legyen! Köszönöm.

MajorDomus # 2011.01.25. 20:46

andy

¨a világon az ėsz van a legigazsagosabban elosztva,
mert minden ember azt hiszi neki van a legtöbb,,
( kung fu ce - konfuciusz)

Andi2 (törölt felhasználó) # 2011.01.25. 19:28

Hidd el kedves Osmi, mi is azért tobzódunk sokat ilyen vagy hasonló fórumokon, és adunk ingyen bérmentve tanácsokat, - amit megjegyzem kevés szakma tesz, majd nézz utána, hol találsz és milyen ingyenes jogi, könyvelési, fodrász, kozmetikus, autószerelő, szobafestő, vagy akár kazánkovács ingyenes tanácsadó fórumot, ahol csak beírod a kérdést, és válaszolnak hogy mit csinálj az eltoszott frizuráddal, kozmetikai kezeléseddel, adóddal, szerződéseddel, autóddal, - hogy a T tulajdonos így a lakásprivatizáció után 30 esztendővel, ébredjen már rá, hogy az ajtaján kívül is van Világ, ami szintén az övé. Mi örülnénk a legjobban annak, ha T. tulajdonos tisztában lenne a "státuszával", azzal, ami valóban az övé, jogszerű, tárgyszerű, szakmailag megalapozott, és NEM TE ADOD A TANÁCSOT NEKI!

osmi # 2011.01.25. 19:14

Kedves Andi2!
Nem szoktam sem rólad, sem másról nyilatkozni, a kérdésekre válaszolok időnként - szándékom szerint- tényszerűen, tárgyilagosan.Nem titkolt szándékom az, hogy minél több tházi lakástulajdonos legyen tisztában e státuszával, ha ezzel több k.k. nem is ért egyet, ill. annál inkább :)

MajorDomus # 2011.01.25. 07:49

andi

a megkeseredett ember kilátástalan eletvitellel ott keres ellenséget ahol talál, s erre a k.k nagyon alkalmas

Andi2 (törölt felhasználó) # 2011.01.25. 05:52

Osmi téged ver a közös képviselőtök? Úgy nyilatkozol rólunk néhol, mint az a gyerek arról az apjáról, aki kinyírta az anyját, és őt is rendszeresen veri...

ragyasdezso # 2011.01.24. 23:12

osmi

A hozzá nem értést sem!

osmi # 2011.01.24. 21:06

ragyasdezso és ....!
Az én értelmezésemben ez nem a közös képviseletek érdekvédelmi fóruma...A kasztot nem itt kellene védeni és nem így.

MajorDomus # 2011.01.23. 16:17

hm ügyes

készítsetek meghatalmazási nyomtatványokat s akik a elso gyűlésen ott vannak de a másodikon nem tudnak írjanak mh-t a többieknek.
A minősített többségét igénylő kérdések kivételével a másodikon is dönth
ettek mindenről csak fennáll a veszély hogye -9,kor már csak a ,,kormánypárt ,, lesz jelen.
Egyebkent a k.k nelkul az elsőn nincs közgyűlés ha o hívta ossze

tömi # 2011.01.23. 15:38

Nem az összehivással van a gond hanem,hogy megtartható e amit ő összehívott de nem jön el!

tömi # 2011.01.23. 15:36

Nem okoskodom csak kérdezem.Az ember úgy okosodik hogy kérdez ha valamit nem tud.De nem az összehívással van a gond.Azt megtette csak szándékosan késni akar,hogy a megismételt legyen megtartva.Még úgy is,hogy a tulajdoni hányad jelen van.A megismételt időpontját meg este 9 re hivta össze amikor a gyerekes és az idősek már nem jönnek le!

MajorDomus # 2011.01.23. 10:43

tom

ne okoskodj
közgyűlést kizárólag a kozos képviselő hívhatja ossze a 2 nevesített kivétel itt nem all meg.
A tulajdonosok csak kezdeményezhetik az összehívását, ha erre nem hajlandó, akkor jöhet a 2 kivétel pld. Az szb

tömi # 2011.01.23. 10:38

Azt hol írja a th,hogy úgy érvényes a közgyűlés ha a kk.hívja össze???????????

tömi # 2011.01.23. 09:46

Köszi a választ.DE azért nem értem mert ahogy a közgyülés összehívásárol értesítik őt úgy a határozatról is.A gipsz azért nem jó mert cég a közösképviseletünk ahol 10 en dolgoznak.A tömegszerencsétlenségnek meg kicsi az esélye.

Andi2 (törölt felhasználó) # 2011.01.23. 09:24

"És ha róla szavaznánk?Azér­t késik?" Bizonyítsd be, hogy így van!:)

Andi2 (törölt felhasználó) # 2011.01.23. 09:22

Tömi, azért mert a TH törvény azt írja elő, hogy a közgyűlés úgy érvényes, hogy a közös képviselő hívja össze, és mivel korábbi közgyűlésen megbíztátok ügyeitek képviseletével, ezért ezzel minden ezzel kapcsolatos jogot rá ruháztatok.
Nagy lenne a fejetlenség egy th ban, ha ez így működne, ahogy leírod, mert képzeld ha hoznátok egy kgy határozatot kk-val, hogy kifestitek a lépcsőházat, majd tulajdonos társaid meg azért ülnének össze, és megismételt közgyűlésen 5-en hoznának kk nélkül egy olyan határozatot, hogy festés nincs, hanem szauna lesz a pincében, és medence az udvaron, és ötőjüket kivéve mindenki egyformán állja ennek költségeit...Hm mit szólnál hozzá?

Azt amit Dr. Bék Ágnes mond, ne vedd teljesen készpénznek, mond ő ennél cifrábbat is néha:)

Ha nem megy el a kk a gyűlésre, akkor az a közgyűlés elmarad. Bárkinek jöhet közbe bármi, az is lehet, hogy nyakig gipszben fekszik valahol..
Írnotok kell egy levelet, melyben kéritek az újra összehívást, ugyanezt az SZVB től, és ha senki nem hívja nektek össze, akkor ülhettek össze Ti magatok, és hozhattok határozatot.

tömi # 2011.01.23. 09:11

A törvény nem írja elő,hogy ott kell lennie.És ha róla szavaznánk?Azért késik?

tömi # 2011.01.23. 09:09

Miért nem? Neki a jelenlétit nem kell aláírnia!A lakók kérték a rendkivüli közgyűlést!51% jelen van.A jözös képvisselő szolgáltató!Aki a mi pénzünkért értünk van a törvény előírásai szerint.Ezt a Dr. Béki Ágnes írta nekem akkor szerinted miért nem?Nem akarok senkit megbántani de nem értem.