Társasházi közgyűlés legitimitása


charlie227 # 2011.01.11. 14:33

Szép napot!
Kérdésem: A közgyűlés ezidáig az összes határozatát úgy szavazta meg, hogy a szavazáskor nem a tulajdoni hányadot, hanem 1 tulajdonos 1 szavazat elvét vette figyelembe.Nyilvánvalóan jogszabály-ellenesen születtek a döntések. Meg lehet ismételni ezeket a szavazásokat új közgyűlés összehívásával?

MajorDomus # 2010.10.17. 09:50

,,A tulajdonostarsakat a kozgyulesen tulajdoni hanyaduk sranyaban illeti meg a szavazati jog,,
ez fuggetlen a kozos koltseg fizetesetol, pontosabban a kozos koltseg nem fizetese a kozgyules 70%~os tobbsegevel hozott dontes alapjan ,,nem fizetodik be,, ezt tamadhattad volna meg 60 napon belul.

Krisztancs # 2010.10.17. 09:04

Ezért kérdeztem, hogy igaz-e az, hogy csak azok a tulajdoni hányadok szavazhatnak, akik fizetnek közös költséget.
Erre a kérdésre még nem jött válasz.

MajorDomus # 2010.10.16. 18:54

El lehet tolni a biciklit .
A 70% tulajdoni hanyaddal arrol dontenek amirol akarnak.
maximum birosaghoz fordulhattok a ,,kisebbseg jogos eredekeinek serelme ,, miatt s megtamadhatjatok a kozgyulesi hatarozatot, de csak 60 napon belul. Ha ez letelt akkor vege a dalnak.

Krisztancs # 2010.10.16. 06:36

Összesen kb. 70%. Ennek az 50-60%-a után nem kell közös költséget fizetniük. Tehát igen kis %-kal járulnak hozzá a közös költségekhez.

MajorDomus # 2010.10.15. 20:51

Mennyi a tulajdoni hanyaduk ?

Krisztancs # 2010.10.15. 20:37

De, tulajdonosok.
Ők az építtetők, és az alakuló közgyűlésen (ahol még csak ők és a társasházkezelő volt jelen) megszavazták, hogy az üzletek, raktárak, stb. után nem kell közös költséget fizetni. Ezek mind az ő tulajdonukban van.

MajorDomus # 2010.10.15. 20:31

Valoszinuleg azert nem kell fizetniuk kozos koltseget mert nem tulajdo osok. Aki nem tulajdonos, az nem szavazhat a ,kozgyulesen.

Krisztancs # 2010.10.15. 20:14

Kedves Szakértők!

Újabb ötletük támadt a lakótársaknak.:-)
Az igaz, hogy azok a tulajdoni hányadok nem vehetők figyelembe a közgyűlési szavazatoknál, amik után nincs közös költség fizetési kötelezettség? Tehát akinek nem kell közös költséget fizetnie, az nem is szavazhat?

Köszi!
Krisztancs

Krisztancs # 2010.10.15. 19:18

MajorDomus, köszönöm. Én is így értelmeztem a th. törvényt.

MajorDomus # 2010.10.15. 19:02

Nem igaz.csak akkor nem elhet szavazati jogaval, ha a kozgyules az o lakasanak jelzaloggal torteno bejegyzeserol dont.

Krisztancs # 2010.10.15. 18:46

Kedves Szakértők!

Érdeklődnék, hogy igaz-e az, hogy a közgyűlésen nem szavazhat az a tulajdonos, akinek legalább 6 havi a közös költség tartozása van.

Előre is köszi a válaszokat!
Krisztancs

MajorDomus # 2010.04.03. 19:18

Azért kedves Imma mert több- szabályt-törvényt is megsértenek vele.

Az Szmsz előirhatja hogy a társasház életére gyakorolt hatása miatt egyes tulajdonostársak az ingatlan után több közös költséget fizessenek. Én is nyertem igy pert az önkormányzat (!!) ELLEN, az üzletek forgalma miatt ! A biróság kimondta hogy a 10 %-os felár nem tulzott !

A közgyűlés hozhat ilyen döntést,de csak akkor ha az Szmsz tartalmazza ezt a lehetőséget ! Én ezt nem hiszem, a kérdező meg nem tudja ! De majd utánanéz !

Ha elolvastad a kérdést,nem arra kötelezték, hogy több közös költséget fizessen, hanem arra hogy egy 1 + kukát fizessen !

Ez önkormányzati hatáskör !

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.04.03. 18:45

??? Ebben nem értünk egyet.

Miért ne szavazhatna a közgyűlés arról, hogy az iroda tulajdonosa több szemétdíjat fizessen, mint a lakástulajdonosok.

A szemétdíj felosztása a közgyűlés feladata, nem?

MajorDomus # 2010.03.31. 21:12

Minél hamarabb add be,mert simán meg- fogod nyerni !

Nem idézted szó szerint, de a közgyuűlés ilyen döntést nem hozhat,mert nem vonhat el önkormányzati hatáskört.
Első lépésként kérj a közöstől egy Szmsz-t, s egy Alapitó Okiratot.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.03.31. 12:11

Társasházi törvény: 42. § (1) Ha a közgyűlés határozata jogszabály vagy az alapító okirat, illetőleg a szervezeti-működési szabályzat rendelkezését sérti, vagy a kisebbség jogos érdekeinek lényeges sérelmével jár, bármely tulajdonostárs keresettel kérheti a bíróságtól a határozat érvénytelenségének megállapítását a határozat meghozatalától számított hatvan napon belül.
(2) A kereset a határozat végrehajtását nem gátolja, a bíróság azonban a végrehajtást indokolt esetben felfüggesztheti.

A társasház helyéhez tartozó helyi bíróság az illetékes.

Gyuri-10 # 2010.03.31. 09:43

Immaculata,

köszönöm a visszajelzést.
Igazad van, hogy ott kellett volna lennem, bár akkor is meglett volna a többségi határozat. Időnként azért ott vagyok abban az irodában, és nem láttam nagy szemét kupacokat. A ház egyébként mindenben spórol, igy szemétdijban (tehát a kukák számában is) és örülnek, ha találnak uj pénzügyi forrást.
Egyébként melyik Biróság illetékes ebben?
Mielőtt jogi utra lépnék (csak végső megoldásként...) beszélek a közös képviselőval

Köszi,
Gyuri-10

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.03.31. 06:48

Bíróságon, 60 napon belül, de át kellene gondolni, hogy a lakók miért is vetették fel ezt a problémát és miért szavaztak egyöntetően és te miért nem jársz a közgyűlésekre, ahol értesülhetnél arról, hogy az iroda működésével a lakóknak milyen kifogásaik vannak.

Gyuri-10 # 2010.03.31. 06:16

Üdvözlöm a Fórumot.
Tanácsotokat szeretném kérni az alábbi ügyben:
van egy lakásom egy társasházban, ahol jól müködik a közös képviselői, közgyülési rendszer.
Mivel nom ott lakom, hanem a lakást irodaként kiadom, nem nagyon szoktam az éves közgyülésre eljárni. A legutóbbi közgyülés hozott egy egyhangú határozatot, hogy mivel az iroda tul sokat és rendszertelenül szemetel, fizessek egy külön kukát, ami évi 70-75 ezer Ft kiadást jelent. Az iroda egyébként nem termel "túl sok" szemetet, heti két db 60 l-es szemetes zsákot visznek le a kukába, a paprirszemetet elviszik máshová.
Hol tudom ezt a közgyülési határozatot megtámadni?

Köszönettel,
Gyuri-10

MajorDomus # 2010.03.30. 22:38

Az aláirásra senkit sem lehet kötelezni, éppen ezért született a jogegységi határozat ( Döntvénytárban olvasható) a k.gyűlési döntések érvényességéről hitelesités hiányában is !

ragyasdezso # 2010.03.30. 21:57

MajorDomus

Hiába pereled be, csak veszíthetsz, ugyanis dönthet az elutasítás mellett is.

ragyasdezso # 2010.03.30. 21:55

Mazsola66

Miért őket választattad meg?

MajorDomus # 2010.03.30. 21:35

Természetesen érvényesek a határozatok !

A közgyűlés döntése nem attól lesz érvényes hogy a hitelesitő aláirja vagy sem. -más kérdés hogy ebből komoly károk is keletkezhetnek,ha például a panelprogramról dönt a közgyülés, 2 nappal a hnatgáridő lejárta előtt s az aláirás hiánya miatt a bank nem fogadja el a jegyzőkönyvet, az sokba kerül. Én emiatt beperelném a hitelesitőt.

Készits egy uj jegyzőkönyvet ami csak a dőntéseket tartalmazza s az elejét, a t.viselők megválasztását.

Azt köteles aláirni. Ha nem irja alá attól a dőntések érvényesek.

MajorDomus # 2010.03.24. 16:15

Nandy !

96,4 %-ban pontos, egy kiegészitéssel.ha átvette,akkor 15 napon belül köteles összehivni ! Ha 10-én átvette, 25én legkésőbb meg kell kapniuk a meghivót,ha nem a 10 % által megbizott szemály összehivhatja.

nandy # 2010.03.24. 12:16

Tehát foglaljátok írásba a kéréseteket, napirendi pont megjelölésével, írja alá a tul.h. minimum 1/10-de, és adjátok át a kk-nak (persze írassátok alá vele, hogy átvette!).
Aztán ha továbbra sem hajlandó kgy-t összehívni és napirendre tűzni az SZB megválasztását, akkor majd ti összehívjátok a kgy-t...