Ha ennyire bizalmatlanok vagytok egymással szemben, a megosztási vázrajzot is lássátok el keltezéssel, aláírással és kérjétek meg az ügyvédet, hogy jegyezze ellen. A szerződésben pedig hangsúlyozzátok ki, hogy .... (szerződés mellékletét képező) "keltezéssel, aláírással és ügyvédi ellenjegyzéssel ellátott megosztási vázrajz" szerinti használatban egyeztek meg.
Osztatlan közös tulajdon
Sziasztok!
Osztatlan ingatlan esetén a használat megosztási szerződéshez(ügyvédnél kötött) készített megosztási rajz lapján(azon a papíron amin a rajz van) kell-e szerepelni az ügyvéd ellenjegyzésének(pecsét, aláírás?), és kell-e a rajz-lapjára keltezés(ráírni hogy pl : Budapest 2007 jan 31), vagy keltezés nélkül is érvényes?
Ha nincs dátum a rajzon elvileg pl egy régebbi, a tulajdonosok által aláírt rajzot is hozzátehetne a szerződés zsöveges része mellé az egyik tulajdonos ha akar nem? (ilyen rajz nincs senkinél, de azt szeretném ha minél támadhatatlanabb lenne a szerződés)?
Rövidebben : kell a rajzra is a keltezés(a szöveges rész utolsó oldalán természetesen van már), vagy anélkül is érvényes?
A szerződés már készen van, de csak holnap tudom megnézni hogy is van benne(nincs nálam) és felvetődött bennem ez a kérdés, ami idegesít hátha rosszul csinálta az ügyvéd.
Vikusz
Irány az önkormányzat építési osztálya, ott elmondják az erre vonatkozó szabályokat, mihez milyen engedély kell, stb.
Ajaj. Fuss neki mégegyszer, légy szíves!Például ennek a gyöngyszemnek: „osztatlan közösbe megosztani a telket ”
De van ott még egyéb is.
Sziasztok!
Segítsen nekem valaki abban , hogy a férjemnek van egy telek rajta egy 12 hosszú parasztház és mellette egy 10*10-es téglaház. Mi szeretnénk a parasztházat lebontani és hellyette akkorát építeni. A parasztház melléképületként szerepel a rajzon. De hogy ennél érdekesebb legyen a dolog én ezt lakóépületként szeretném használni és osztatlan közösbe megosztani a telket ez miatt és ezt a részt a saját nevemre íratni.
Mi kell ehez!
Közterületen nem, mivel a KRESZ így rendelkezik. A magánterületeden úgy parkolsz, ahogy jólesik.
Köszönöm a válaszokat!
Parkolhatok a saját kapubeállómban?
Gondolom nem, mert esetleg baj esetén a tűzoltók, vagy a mentők nem tudnak bejönni. Jól gondolom?
Ezért lenne jó megosztani a közös tulajdont, ha máshogy nem, perben. Jó eséllyel még nőne is az összérték.
Nem szomszéd az, hanem tulajdonostárs. Amikor belevágtál, nem tudtad, hogy osztatlan közös tulajdon?
Tehát, ha egyelőre a megosztás nem megy, a hatóság kötelezhet engem arra, hogy a szomszédok csapadékvizét elvezessem, és ha nem akarnak hozzájárulni, ennek költségét egyedül viseljem? (különben nem költözhetek be)
Használati megállapodás ráutaló magatartással is létrejöhet, tehát van. Viszont a hatóság az összes tulajdonostársat kötelezheti, függetlenül attól, hogy mi van a használati megállapodásban, és a nagyobb beruházások költségeit amúgy is közösen kell viselni. Ezért lenne jobb megoldás megosztani a közös tulajdont, lehetőleg természetben.
Sziasztok!
A kérdésem a következő:
Egy osztatlan közös tulajdonú telken van három ház, az egyik a miénk, amit tetőtér-
beépítéssel bővítettünk.
Az építési engedélyezési eljárás során a
Vízmű a használatba vétel engedélyezésének
feltételéül határozta meg, hogy a csapadékvíz és a szennyvíz különválasztását meg kell oldani.
Itt arra gondolnak, hogy a mi házunkról összegyűlő csapadékvizet a föld elnyeli, azzal nincs bej, a szomszédok ereszcsatornájából a víz azonban az udvaron egy betonozott rész közepén lévő csatornába folyik. Előírhatják nekünk, hogy ezt oldjuk meg? Tehát, hogy vagy építsük át a szomszédok ereszcsatornáját, vagy az udvart felásva megoldjuk a csapadékvíz utcai hálózatba történő kivezetését (ami elég költséges: tervezés, kivitelezés stb.). Mivel ez csak nekünk sürgős vszleg a szomszédok nem fognak pénzt áldozni rá!
Előre is köszönöm a segítséget!
Gemma
Ui.: Használati megállapodás, és ilyesmi az ingatlannal kapcsolatban nincs.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02