ügyvédjelöltek foglalkoztatása


Impossible # 2009.11.01. 14:56

Kácsa, ezt szépen mondtad. Egyet is értek. :)

Legislator # 2009.11.01. 16:46

Mekkora lol, hogy életetekben másodszor valamiben egyetértetek.


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.01. 16:58

az összeférhetetlenség (meghatalmazottként és tanúként eljárni ugyanazon ügyletnél)
Csakhogy az okiratot szerkesztő ügyvéd nem meghatalmazott (a Ptk. értelmében), hanem megbízott, a megbízása pedig csak az okiratszerkesztésre szól. Így még összeférhetetlenség sincs.

Kedves Tanár úr, minden elém kerülő esetben rutinszerűen elvégzem az ellenpróbát, és átgondolom, mivel lehet érvelni az álláspontommal szemben. De ebben az esetben egyszerűen nem találok komolyan vehető ellenérveket.

Impossible # 2009.11.01. 19:10

kbs,

de lehet meghatalmazott is, nem?
(Egyébként az adott esetben ez sem változtat a lényegen.)

Leg,

szerintem már több dologban is egyetértettünk, sőt kácsa elgondolásai igen közel állnak úgy általában véve is az én elgondolásaimhoz (szerintem), néhány jelentős kivételtől eltekintve, úgyhogy én inkább megfordítanám az észrevételedet: általában egyetértünk, legfeljebb nem szembetűnő az egyetértésünk. :D

Grád András # 2009.11.01. 21:01

Rendben Fiúk, elfogadom, ha az embernek hárman mondják, hogy részeg, menjen lefeküdni, majd a bölcs bíróság eldönti a dolgot. :-) Nos, Imp, biztos nem akar jönni szerdán?


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.02. 07:15

de lehet meghatalmazott is, nem?
Hogyne. Például a földhivatali eljárásban. De az öröklési szerződésekor nem az. Mellesleg az öröklési szerződés megkötésekor az örökhagyó képviseletében meghatalmazott egyáltalán nem is járhat el.

Kacsa1111 # 2009.11.02. 08:44

Kedves Grád András,

halál 50 órája?:)

ps:
hát, ha pont ez a probléma került a "bölcs" bíróság elé, akkor ajajajajajaj:)


Kacsa11

Impossible # 2009.11.02. 11:46

kbs,

de az örökhagyóval szerződő fél képviseletében eljárhat az ügyvéd, így pedig adhat neki az ügyfél meghatalmazást is. Nem?

Mert ugye Ptk. 623. § (2) bek. szerint végrendelkezni csak személyesen lehet. Ezt pedig a gyakorlat kiterjeszti a kétoldalú végintézkedés eseteire is. Azaz öröklési szerződés esetében az örökhagyói oldalon nem lehetséges képviselet. Nade az örökhagyóval szerződő fél oldalán lehet, nem? Egyébként az adott esetben az ügyvéd nem az örökhagyóval szerződő fél helyett és nevében köti a szerződést, hanem csak megírja a szöveget, azaz a meghatalmazás, amely alapján eljár, csak a szöveg leírására (meg a felesleges ellenjegyzésre) vonatkozik, arra pedig az örökhagyóval szerződő fél nyugodtan adhat meghatalmazást. Nem? :)

Kedves tanárúr,

"ha az embernek hárman mondják, hogy részeg, menjen lefeküdni"

akkor is, ha 3 részeg mondja? :D

"Nos, Imp, biztos nem akar jönni szerdán?"

Majd ha lesz elég pénzem inni, akkor megyek. :D Most kb. egy ezrest tudnék rászánni, akkor meg kiszárodk. :D Majd a legközelebbire megyek (addigra már valószínűleg lesz munkám).

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.02. 11:55

azaz a meghatalmazás, amely alapján eljár, csak a szöveg leírására
Az megbízás, méghozzá olyan, amely nem foglal magában meghatalmazást. [Ptk. 222. §]

De, mint mondtam, itt erről valószínűleg szó sincs, nem volt meghatalmazott az ügyvéd az öröklési szerződés létrejöttében.

Impossible # 2009.11.02. 12:19

kbs,

az ügyleti képviseletet a meghatalmazás hozza létre.
Az adott esetben az ügyvéd meghatalmazás alapján járt el (ezt írta a tanárúr).

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.02. 13:02

A Tanár úr tévesen írta. Az iratszerkesztés megbízás alapján történik.

Hol van itt ügyleti képviselet? Ne kavarj már! Inkább ismételd át a meghatalmazás és a megbízás elhatárolásának szabályait.

Impossible # 2009.11.02. 14:02

Hogyhogy hol van itt ügyleti képviselet? Hát itt. Szerinted tanárúr viccből írta a meghatalmazást? :D Egyébként hogy van megbízási szerződés, az nem zárja ki a meghatalmazás létét.

Impossible # 2009.11.02. 14:11

Jaj, bocsánat, utánagondoltam, nincs ügyleti képviselet, de attól még meghatalmazás lehet. :D