Az ügyvéd, a kaszinótojás és a NENY


Kovács_Béla_Sándor # 2012.12.02. 17:28

Ha következetes, akkor heteken belül elkezd akciózni az ottani kormány ellen. Legalább annyi oka lesz rá, mint az itthoni heccekre.

Egyjogász # 2012.12.02. 11:10

Szerintem azért az izraeli jog egy "kicsit" más lehet, mint a magyar, nem biztos, hogy egy magyar ügyvéd automatikusan elkezdhet ügyvédkedni Izraelben.

Egyébként tényleg, vajon mit fog csinálni Izraelben? Se egy Horthy szobor, amit leönthet, se egy NENY, amit összekenhet, de még a Fletó is ritkán jár arra, akit sztárolhatna. Dögunalom lesz ott így az élet.
Max. akkor izgalmasabb, ha az arabok odalőnek néhány rakétát....vagy lehet, hogy belép az izraeli hadseregbe, és őt vetik be az arabok ellen????

Sherlock # 2012.11.29. 18:03

Azt az izraeli kamarának kell eldöntenie.

Dr.Attika # 2012.11.29. 17:43

Az izraeli ügyvédi kamara tagja lehet úgy, hogy itt a magyar kamarában fel van függesztve?

Berényi Miki # 2012.11.28. 19:45

Biztos fél tőle, hogy Izraelben is lennének nyilatkozatok és szobrok, melyekkel konfliktusba kerülne, és az menekülésre kényszerítené. Akkor már inkább Magyarország, mint pl Irán.

Dr.Attika # 2012.11.28. 18:41

Szomorúan olvasom, hogy Dr. Dániel Péter ügyvéd kolléga felfüggeszteni kéri a Kamarától ügyvédi tagságát és kivándorol Izrael Államba. Ha kivándorol, akkor miért nem mond le a kamarai tagságáról? A felfüggesztés az azt jelenti, hogy akar ő még itt ügyvédi tevékenységet folytatni. Nem bízik abban, hogy Izraelben gyökeret tud verni? Érdekes lépés egy ügyvéd kollégától.

Egyjogász # 2012.10.08. 07:54

:)))) (A Pocakos reklám egyébként broáfffff...)

ius latratus # 2012.10.08. 07:51

Igen, s a "társadalmi hasznossága" is megkérdőjelezhetetlen, hiszen segít felhívni a figyelmet arra, hogy Pocak az egész napos nassolásoktól milyen rosszul érzi magát...
:))

Egyjogász # 2012.10.08. 07:34

Sőt - továbbgondolva a dolgot - akkor az sem kellene, hogy bűncselekmény legyen, ha valakit hasbaszúrnak, feltéve, ha a sértett meggyógyul (lsd. "eredeti minőség")....:)

ius latratus # 2012.10.08. 07:15

...ráadásul -kiegészítve Sherlock hozzászólását- nem is kell elmennünk a kialakult bírói gyakorlatig, csak követni Attila fals logikáját: a belinkelt BMW sincs megrongálva, hiszen egy autófényező simán helyrehozza, s aztán ismét -idézet következik- "EREDETI minőségben" díszeleghet az autó.

Sherlock # 2012.10.08. 06:31

Ha a Kúria környékén jársz, akkor mondd meg nekik, hogy hülyeség a rongálással kapcsolatos bírói gyakorlat, mert szerinted nem úgy van.

Poruljárt_Attila # 2012.10.08. 04:58

Jól van Sándor, okos voltál, ülj le, köszönöm.

Hát most meg ez a sárga festékes Antall-szobros dolog ... Én értem, amit mond az egyik és a másik oldal, viszont így ebben a formában még mindig nem látom megvalósulni a rongálást. Pont azért, mert lemosták, és annyi, ismét ott díszeleg a szobor, EREDETI minőségben. Ha salétromsavval öntenék le vagy tudom is én milyen maró anyaggal, és a szoborban kárt okozna, akkor valóban az, de így fel nem foghatom, mégis hogy.

Ez bizony rongálás már inkább (mostani fotó Bp-ről):

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

Egyjogász # 2012.10.07. 06:30

A tíz napja meghozott Dániel ítélet után feltűnően elszaporodtak a hasonló jellegű rongálások, Károlyi és Horthy után most meg szegény Antall József kapott....

És még mondja valaki, hogy egy bírósági határozatnak nincs hatása a társadalomra....Persze lehet azt mondani, hogy az ítéletnek és a feltűnően megszaporodó szoborrongálásoknak semmi köze egymáshoz, az én véleményme az, hogy van.

"Sárga festékkel csúfították el Antall József Tabánban álló szobrát szombatra virradóra. Október 5-ről 6-ra virradó éjszaka sárga festékkel öntötték le dr. Antall József egykori miniszterelnök szobrát az I. kerületben."

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.07. 06:30

Ha piros kisbiciklidet öntik le zöld zománcfestékkel, akkor majd te is megérted.

Poruljárt_Attila # 2012.10.07. 04:13

Na de most figyeljetek.
Ha egyszer nem történik állagromlás -hiszen most is az volt a hírekben, hogy kimentek, lemosták azt ennyi-, akkor hogyan állapítható itt meg RONGÁLÁS ???
Ezt tényleg nem értem. Hiszen fizikailag nem érte sérülés, minőségromlás, akármi a dolgot.
Ennek ellenére ez jogilag lehet rongálás? Mert garázdaság még talán, ahogy olvasom a tényállást, de hogy rongálás? Én ezt nem értem.

ObudaFan # 2012.10.06. 16:25

Új művészeti mozgalom alakult Magyarországon.

Egyjogász # 2012.10.06. 14:25

Most meg egy Horthy emléktáblát öntöttek le a XVII. kerületben....

Nem lehet, hogy a bíróbácsi ezzel a "erkölcsileg pozitív tartalmú és társadalmilag hasznos figyelemfelhívás" szöveggel kiszabadította a szellemet a palackból???

Egyjogász # 2012.10.04. 09:09

Viszont eddig - utalva baloldali szimpátiájára - mindíg vörös festékkel öntötték nyakon (azt hiszem ez az a szobor, amely eddig a Kossuth téren állt, úgyhogy kapott már eleget).

Remélem a bíró úr majd kitér arra is az ítéletben, hgy mit szimbolizál a fehér zománcfestékkel való leöntés...:))

Berényi Miki # 2012.10.04. 07:05

Szerintem a Károlyi-kormányzat intézkedéseinek közjogi érvénytelensége is kell, hogy legyen olyan fontos szempont a rongálás megítélésénél, mint a kárpótlási törvény rendelkezései...

ObudaFan # 2012.10.04. 05:50

Lehet, hogy meglesz a distinguishing a kihirdetett ítélet alapján, Károlyi ugyanis az 1939-1989. közötti időszakban nem volt funkcióban, márpedig a társadalmi hasznosság normatív alapját jelentő kárpótlási törvények erre az időszakra szólnak. :)

Egyjogász # 2012.10.04. 02:24

Ja, arra meg külön kíváncsi vagyok, ha elkapják a tettest, elnök úr ezt az ügyet is magára fogja-e szignálni....

Egyjogász # 2012.10.04. 02:22

Végül is szegény Károlyi szívta meg ezt is (őt biztos egyszerűbb volt leönteni, mint a bíró urat)....:))

"Szerdán délelőtt fél 10-kor érkezett a bejelentés a Siófoki Rendőrkapitányságra, hogy kedden éjszaka, egyelőre ismeretlen tettes fehér zománcfestékkel leöntötte a Végh Ignác téren található Károlyi Mihály-szobrot. A rendőrség rongálás miatt indított eljárást az ügyben."

Kíváncsi vagyok, hogy ebben az ügyben a Siófoki Városi Bíróság milyen ítéletet fog hozni.
Elnökük ítélete nyomán gondolom akkor ez is "erkölcsileg pozitív tartalmú és társadalmilag hasznos figyelemfelhívás volt".

Dr.Attika # 2012.10.02. 09:21

ObudaFan! Ismered a mondást: Csak az ökör következetes.

Egyjogász # 2012.10.02. 09:10

Én összesen annyit írtam, hogy Dániel kipában jelent meg a bíróság előtt, és nem egyértelmű (illetve nagyon is egyértelmű), hogy ezzel mi volt a célja.

kaméleon # 2012.10.01. 10:19

A rendszeres következetlenségét (ahogy egyéb hibákat) sem tenném szóvá, attól elnézőbb vagyok már. Amire a „kipa” emlegetéséből következtetni lehet, azt tartom szalonképtelennek. Legalábbis, gondolkodó és magukat legalább valamennyire humanistának tartó emberek között. (És nem azért, mert bárki a családban az adott csoporthoz tartozna.)