Az ügyvéd, a kaszinótojás és a NENY


efi99 # 2012.09.26. 19:35

Egyjogász
állítólag ez alapján:
http://hvg.hu/…volt_a_Horth
"A bíró kifejtette"... kezdetű bekezdés

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.26. 18:58

bele sem merek gondolni, hogy a bírók az ítéletükben elkezdenek poltizálni.....
Engem annál is jobban aggaszt, ha jogi szempontból rossz ítéletet hoznak. És ez az.

Egyjogász # 2012.09.26. 17:49

A cikk szerint a bíróság kimondta, hogy a szoborrongálás "erkölcsileg pozitív tartalmú és társadalmilag hasznos figyelemfelhívás volt".

Kíváncsi vagyok, hogy a bíró ezt milyen minőségben mondta ki?

történész? - azaz véleményt nyilvánított Horthy történelmi szerepéről, ami a fentiekből következően a bíró szerint negatív. A gond ezzel, hogy a társadalom egy jelentős része ezt nem így látja.

Akkor ezek szerint Károlyi vagy Churcill szobrának megrongálásával sincs gond - sokan vannak, akik az ő történelmi szerepüket sem teljesen pozitívan ítélik meg, ők önthetik a festéket?

művészeti kritikus? - azaz a szobor művészetileg olyan xar, hogy lehet leönteni, mivel az egy ilyen xar szobor esetében pozitív tartalmű?

netán politikus? - na abba meg bele sem merek gondolni, hogy a bírók az ítéletükben elkezdenek poltizálni.....

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.26. 17:00

Az ítélet természetesen önmagában is hibás, függetlenül attól, hogy mit gondolunk ennek a jóembernek a magatartásáról. Hiszen vagy bűncselekmény, és akkor a társadalomra veszélye; vagy társadalmilag hasznos, de akkor nem bűncselekmény, mert hiányzik a társadalmi veszélyessége.

ius latratus # 2012.09.26. 16:48

Nem hiszem el.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.26. 16:43

Szeretném tudni a bíró nevét.

efi99 # 2012.09.26. 16:20
ius latratus # 2012.09.21. 13:17

...mert azért egy padlócirkáló, kis piros masnis, télen kötött kis cipőcskét hordó, kávéscsésze-szemű talpalávalónak nem illik a név.

ius latratus # 2012.09.21. 13:14

"Apropo lesz új kiskutyám, engedelmeddel adhatom neki a te kutyád nevét? Párom egyből lecsapott rá, mikor lehetősségként megemlítettem"

Karakán, éles tekintetű, egészséges, erős, imádni való, okos, intelligens a kicsi?
Tiszta vérvonal? :))
Akkor: igen. Legyen.

Ez még nem bűn- egyelőre.

wers # 2012.09.21. 12:54

Hát te is egy megveszekedett nácifasisztarasszistaantiszemita vagy
Nem, én nem soha.... :)
Apropo lesz új kiskutyám, engedelmeddel adhatom neki a te kutyád nevét? Párom egyből lecsapott rá, mikor lehetősségként megemlítettem

ius latratus # 2012.09.21. 12:30

wers

Nem-e?
Hát te is egy megveszekedett nácifasisztarasszistaantiszemita vagy? Az az ember érted, értünk éhezett! Hogy ne kelljen regisztrálnod ahhoz, hogy választhass. Hogy ezzel mi a baj, azt nem tudja, illetve tudja: oda a demokrácia, nabukadonozor.
Az jó volt, mikor a frakciótársak, szolidaritásukat kifejezendő beültek a sátrába egy órára(!) éhezni.
Te Jó Ég! Te Atyaúristen!
Hát mi folyik itt Magyarországon?! Ajrópa, segííííts!!

ius latratus # 2012.09.21. 12:23

Egyébként vádlottként tényleg lehet a talárt viselni? Ügyvéd urak?
A kipa meg...
Ha jól tudom volt valami szakértő is tanúként idézve (nem biztos), aki megállapította, hogy a szobor (ti. a Horthy) "dilettáns munka". Petike! Hát ettől még nem duluxolhatod össze a köztéri szobrokat, helló!
...
Eldugták Siófokra a valódi dilettantizmus szobrát, pedig az is kapott rendesen, ráadásul az legalább megérdemelte. (igaz, én nem vagyok híve a köztéri -és direkt nem írtam "művészit"- alkotások elcsúfításának)

wers # 2012.09.21. 11:10

Én a magam részéről sem e témában, sem más vonatkozásban nem vagyok kíváncsi GYF véleményére

Egyjogász # 2012.09.21. 10:03

Úgy tudom, nagy gyurcsányista az úr, nem tudom, ezekről a dolgokról a Gyurcsánypártnak (DK) mi a véleménye....

Ja, meg érdekelne az ügyvédi kamara véleménye is......

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.21. 07:11

:O)

30-06 # 2012.09.21. 06:52

A kolléga tudja, hogy nem lehet ápolatlanul megjelenni egy tárgyaláson ezért megjelent mint egy ápolt.

Dr.Attika # 2012.09.21. 03:54

Dr. Dániel Péter ügyvéd kolléga egyszerűen meghibbant. Talárban és kipában elmenni egy ellene folyó büntetőeljárásban ezt mutatja. Ezt mutatja az egész kaszinó tojás, szobor festés és Wittner Máriát gyalázó megnyilvánulása. Kezeljük elmeháborodott embertársunkként.

Egyjogász # 2012.09.20. 20:48

Érdekes volt a kaszinótojáskenő ügyvéd úr viselete a mai tárgyaláson, ahol egy köztéri (Horthy) szobor megrongálása miatt állt vádlottként a bíróság előtt.

Egyrészt vádlottként ügyvédi talárt viselt, ami persze lehetséges, hogy nem kizárt (nem ismerem a kamara talárviselési szabályait), de nekem kicsit furcsa volt.
Ennél már csak az volt a jobb, hogy a talárhoz egy kipát is a fejére tett, gondolom, demonstrálandó, hogy zsidó. (Én már sok zsidó származású emberrel találkoztam tárgyalóteremben, de eddig még egyik sem tartotta szükségét, hogy a bíróság előtt kipát viseljen.)

Minden esetre - ha jól emlékszem - amikor a megrongált szoborral fényképezkedett, akkor se talár, se kipa nem volt rajta, akkor most mit akar ezekkel???

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.15. 17:31

Állítólag ifjú korát meghazudtolóan sikeres volt a műsor előtt. Azt mondják, nagy építőipari cégekkel volt átalánydíjas szerződése.

Legislator # 2012.07.15. 17:19

Az LMP-t sikerült Imp-nek olvasnom:-D.
A VV Eszti szintű akárkik a hivatás sírásói. (Vannak persze mások.)


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.15. 13:24

:) Na, ja. Aligha éri be 0,5%-kal.

Egyjogász # 2012.07.15. 12:39

"Építési vállalkozó férj anspiráns joggal számol azzal, hogy a felesége az ingatlanos vállalkozás kapcsán ügyvédként is segítse. Ha csak a 1,5-2 %-os ügyvédi díjjal számolunk, már jó befektetés feleségül venni."

Nem hiszem, hogy a vállalkozó VV Eszti jogi tudása alapján gerjedt rá a hölgyre. Én legalábbis nem emlékszem olyan híradásokra. hogy a VV-ben Eszti hatalmas jogelméleti vitákat folytatott le VV Büdösbunkóval és VV Fingóssal....:)))

Az ügyvdéi díj? Ezt sem hiszem, hogy szempont lenne egy menő építési vállalkozónál, már csak azért sem, mert egy feleség igényeinek kielégítése sokkal többe fájhat anyagilag, mint az ügyvédi díj kicsengetése...:)))

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.15. 07:29

OFF
Hagyjátok, ez ugyanannak a tudathasadt trollnak a fogyatékos énje
ON

hunfrakk # 2012.07.14. 20:27

ezt viccnek szántad?
és direkt van tele hibával a hozzászólás?

*

az lmp soha nem fog a dk-val összeállni
az öngyilkosság volna az lmp részéről

*

akik 4+8 évig nem tudtak eredményt elérni
azokból nem kérünk ismét

Egyjogász # 2012.07.14. 14:16

A médiában történő megjelenései zömének apropóját és inspriációját jelentő Goj Motorosok iránti tiszteletből, na...:))

Minek kente volna össze pl. a Horthy szobrot, ha előtte nem üzenhetett volna a gojoknak, akik persze rögtön ugrottak rá. Úgy nem buli kenni, ha mindenki nagy ívben szarna rá, hogy ügyvéd úr mivel mit ken össze..:)

Egyébként meg ne kérdezzetek ilyet vissza, mert egykettőre rátok süthetik, hogy antiszemifaszisták vagytok, vagy mi a tököm...:))