autópálya matrica - büntetés


drbjozsef # 2019.01.31. 06:53

Allenheath,

Az a 60 nap nem úgy 60 nap : nem a felhajtástól számít. Az a január 25-ös keltezés pont bele fog férni szerintem.

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről
...
33/B.§(5) Amennyiben a használati díjat nem fizették meg, a díj beszedésére jogosult szervezetek vagy az általuk megbízott gazdálkodó szervezetek az érintett jármű üzemben tartójának a díj beszedésére jogosult szervezetek vagy az általuk megbízott gazdálkodó szervezetek előtt ismertté válása időpontjától számított 60 napos jogvesztő határidőn belül kötelesek postára adni a pótdíjfizetési felszólítást. Ha a használati díjat és pótdíjat meg nem fizető üzemben tartó (gépjárművezető) a helyszíni ellenőrzés alkalmával az ellenőrzésről kiállított jegyzőkönyvet aláírja és átveszi, akkor nem kell a pótdíjfizetési felszólítást részére kézbesíteni. A pótdíjfizetési kötelezettség két év alatt évül el. A pótdíj után késedelmi kamat nem követelhető.

Allenheath # 2019.01.31. 04:50

Üdv mindenkinek!
Az egyik ismerősöm tavaly november 25-én matrica nélkül véletlenül felhajtott az M4-re,ès pár km után le is jött róla. Eddig ültek rajta,tegnap kapott egy csekket,január 25-ei dátummal keltezve,erről az incidensről. Több helyen is találtunk olyan tájékoztatást,miszerint 60 napon belül küldheti ki az ilyen fizetési felszólítást a NÚSZ,ha azon túl küldi,az jogvesztő. Mit tudtok erről,és hol található az ide vonatkozó jogszabály?

gerbera317 # 2018.10.05. 10:18

Ha az a "behajtó" végrehajtó akar lenni, akkor te itt már nem fogsz vitatni semmit, csak fizetsz. És mindjárt két helyre...

rigodron # 2018.10.05. 10:11

Ügyvédi irodánál van irja ha a követelést vitatom irjak nekik megpróbálom de semmiképp nem jogos.

gerbera317 # 2018.10.05. 10:05

már behajtónál van sajna
Baxi, hát hagytad a fizetési meghagyást jogerőre emelkedni? Akkor fizesd meg, baxi...

rigodron # 2018.10.05. 10:02

Az adás-vételin szerepel a vásárlás időpontja de az információjuk annyi volt hogy akormányablaknál vagy az okmányirodába ellenjegyeztessük az adás-vételit akkor elfogadják. Mindkét helyen kiröhögtek,ilyet ők nem csinálhatnak és azt mondták kötelesek elfogadni tovább merre már behajtónál van sajna.

gerbera317 # 2018.10.05. 09:57

Majd elfogadja a bíróság.

rigodron # 2018.10.05. 09:50

Tisztelt Fórumozók idén március 9-én vásároltam egy autót délután 5 órakor. áprilisban kaptam egy autópályamatrica felszólítást amit március 9-én történt délután 2-órakor akkor még álmaimba sem volt az enyém az autó mit tehetek már telefonon személyesen voltam de nem fogadják el az adás-vételit.

Szomorú örökös # 2018.10.02. 04:17

F.Laca

Mert ott te voltál a másik ápolt - mi? Onnan ismersz.

Nem-nem, rosszul emlékszel, nekem az ott a munkahelyem volt! ;-)

Szomorú örökös # 2018.10.01. 15:04

F.Laca

ezeddig a legvégére MINDIG NEKEM LETT IGAZAM

Vagy csak megtalálták a rendszerben, hogy az OPNI lakója voltál igen-igen sokáig és inkább rád hagyták, csak szabaduljanak mielőbb tőled. :-D

gerbera317 # 2018.10.01. 08:21

Szerintem mást sem értesz. El kéne végre dönteni, hogy más is szaladgál-e ugyanolyan rendszámmal, vagy pedig - ahogy korábban írod - "rendszerhiba" van. A kettő nem ugyanaz!
Ha "rendszerhiba" van, akkor panaszt kell tenni. Nem lég "nem fizetni", és az is kevés, hogy "bementünk, és elnézést kértek, és törölték".
Ha pedig más is szaladgál ugyanolyan rendszámmal, az bűncselekmény, de meg kell várni a nyomozás eredményét.

Bréko78 # 2018.10.01. 07:58

Ez igaz gerbera317.Voltam a rendőrségen közölték,hogy megvan az autó ami valóban nem a mienk.Csak ha ezt az útdíjszolgàltató is tudja akkor miért küldözgeti tovàbra is nekünk a felszólítàsokat.

gerbera317 # 2018.10.01. 06:42

Oupsz, javítok:
A "küldözgetés" _nem_ a fizetési hajlandóság függvénye.

gerbera317 # 2018.10.01. 06:41

nem is értem,hogy minek küldözgetik ugyse fizetünk

A "küldözgetés" a fizetési hajlandóság függvénye. Ha ezt nem érted, akkor semmi mást sem.

Szomorú örökös # 2018.10.01. 05:00

Bréko78

Ha ez úgy működik, mint a közigazgatási bírság a gépjárműveknél, akkor azt a rendszer automatikusan generálja, de valóban megjavíthatnák már azt a fránya szoftvert, hogy tévesen ne generáljon már semmit. Nekem még egyszer se jött, pedig benne vagyok a rendszerükben, hiszen éves megyei matricám van, illetve idén már egyszer országos hetit is vettem.

Bréko78 # 2018.10.01. 04:56

Nekünk 15×jött ki pótdíjfelszólítàs mindíg elnézést kértek törölték is ha kértük minden esetben nem is értem,hogy minek küldözgetik ugyse fizetünk!Folyanatosan azt mondjàk rendszerhiba na de 15×?Jó rossz rendszerrel dolgoznak.

Szomorú örökös # 2018.10.01. 04:41

F.Laca

Nekem ezeddig 2x jött ki "jogosulatlan autópálya használatra" pótdíj. Mind a 2 esetben egyáltalán nem én voltam a hibás. Bementem hát hozzájuk az irodába s kidumáltam (anno - bizonyítottam), hogy teljes mértékében NINCS IGAZUK!

Figyu, létezik olyan jogi eset, ami veled nem történt meg eddig? Kétlem! :-D

Eddig te háborúztál már a vízművekkel, az elektromos művekkel, a BKV-val, az autópálya-kezelővel, folyamatosan háborúzol a közös képviselőddel is. Nem gondolod, hogy nem mindenki jön szembe az autópályán, hanem te egyedül vagy, aki szembe megy folyamatosan mindenkivel? :-O

Bréko78 # 2018.10.01. 02:44

Gondolom van rola felvételük,hogy nem a mi kocsink van a képen csak nekünk nem adjàk ki.Mindenre az a vàlasz,hogy ők nem tudjàk mi lehet a baj!Hàt akkor ki tudja?

Bréko78 # 2018.09.30. 18:09

Nem lehet!Töröltetni kell mert akkor ha kukàban landolna akkor életbe lépne a 60 ezer forintos büntetés.

efi99 # 2018.09.30. 17:44

És nem lehetne egyszerűen a kukába dobni ?

Bréko78 # 2018.09.30. 17:32

Kedves fórumozók!A mi történetünk nem minden napi!Az idén nyár elején jött a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató ZRT-től egy pótdíj fizetési felszólítás miszerint mi jogtalanul hajtottunk fel az autópályára.Mi az adott időben még autópálya közelében sem voltunk nem,hogy az autópályán!Bementünk a legközelebbi irodájukba és elmondtuk,hogy mi nem voltunk a kocsival az autópálya közelében sem.A hölgy törölte a büntetést de elmondta,hogy jönni fog még kettő.Mire haza értem már a postaládában volt amiről szó volt szerencsére a hölgy azt is törölte de csak az egyiket.Azt mondta ha jönni fog még menjünk vissza.Így is volt vissza mentünk azt mondták küldjük el emailbe a kocsi forgalmiját az eddigi büntetéseket és a törlést is.Meg is tettünk mindent de a felszólítások csak jöttek.Majd a rendőrséghez fordultunk tettünk feljelentést ismeretlen tettes ellen.Mondta a nyomozó,hogy vigyem el a legközelebbi irodába és vetessem át a hölgyel a rendőrségi feljelentést ez is megtörtént.Majd a 11-dik büntetésnél közölték,hogy elnézést kérnek de rendszerhiba történt.Törölték az összes büntetést azt gondoltuk itt vége a dolognak.Nem így történt a felszólítások a mai napig jönnek amit törölnek.De nem értem,hogy senki nem tud semmit egy fényképet nem tudnak mutatni hogy mit látnak.Holnap megyek a rendőrségre tanúkihallgatásra hát kíváncsi vagyok,hogy mi lesz az ügy vége.Ügyvéddel beszéltünk azt mondta semmi esetre se fizessünk egy forintot se!

Tibcsi2253 # 2018.09.07. 16:11

Tisztelt Fórumozók!
Kérem az válaszoljon,aki biztos a válaszában,mert vagy már végigjárta,vagy jogi szakember.Köszönöm.Nekem is a NUSZ.-al van egy elég komoly problémám.Röviden leírva:2018.03.és 04.hónapban közlekedtem az M0-on több alkalommal személy-gépjárművel.Az autót előtte vásároltuk,és az eladó felhívta a figyelmem,hogy van erre az évre pest megyei matrica,mondta ott van a forgalmi engedélybe.Én elhittem neki,de amikor felhajtottam a fizetős szakaszra,menet közben ránéztem a matrica blokkra,és megállapítottam,hogy igen 2018-as,szóval minden ok.Május elején kaptam egy pótdíjat 14875 Ft.-ról,rögtön hívtam a NUSZ-t,ahol elmondták,hogy ezidáig 4db.jogtalan ráhajtásom volt.Amikor jobban megvizsgáltam a matrica blokkját,akkor láttam,hogy 2018.01.31-ig volt érvényes.Ez volt az első hiba,mert elhittem az eladónak,hogy van érvényes matrica,bár amikor vásároltuk,már akkor is le volt járva.2.hiba,hogy menet közben "félvállról"néztem meg a blokkot,amin nekem csak a 2018.as év esett le,mert már szinte úgy néztem,hogy meg se kellene néznem,hiszen elmondta az eladó.Szóval jogtalanul használtam a fizetős szakaszt négy alkalommal.A NUSZ-nál azt mondák ne akasszam fel magam,mert létezik a pótdíj maximalizálás,és ezzel élve "csak"2x14875.-Ft.-ot kell kifizetnem.Teljesen rosszul voltam,gondolván az 5000.-Ft.-os éves megyei díjra.Gondoltam hol van itt az arányosság?ugye ez mindjárt hatszoros díj...ne de..befizettem az első 14875-os díjat,és elküldtem a kérelmet erre a maximalizálásra,mivel az ügyintéző így mondta,hogy a 2.csekket majd ráérek 60 napon belül.Megkaptam a nagy kedvezményt,csak 2 díjat kell befizetnem,amiből már az egyiket be is fizettem.Gondoltam egyből nem rövidítem meg a családi kasszát,és majd befizetem a másikat..ekkor megint hibáztam,mert elfelejtettem befizetni a 2.csekket.Amikor megtaláltam a csekket,gondoltam azért felhívom a NUSZ.-t,hogy fizetek én,csak egy kicsit elfelejtettem.Ekkor ért a hideg zuhany,hogy mivel nem fizettem határidőre,fizessek be a 3 db.ráhajtásért,3x59500 ft.-ot..Azt hittem elájulok,hogy 15 ezres csekk után,még fizessek be 180000 Ft.-ot!Telefon,reklamáció,minden...Semmi..Ki kell fizetni,és semmivel nem kevesebbet,nincs méltányosság,semmi,max részlet lenne.Ráadásul az autó a barátom nevén volt,de nem érdekli őket,nem tudom még a felelősséget sem átvállalni tőle,és ez egy katasztrófa ebben az országban.Hol van itt az arányosság?Egy éves 5 ezres matrica nem megléte miatt,200ezret kell fizetni.Valaki valami megoldás érdemben???Köszönöm..

nonolet # 2018.07.30. 21:16

Miruati

MEG!

drbjozsef # 2018.07.30. 09:13

Amikor majd a kenyeret sorszámozott jegyre adják, akkor majd igen. Bár egyébként most is, a rendőr azt kérdez amit csak akar.

Miruati # 2018.07.30. 08:29

Elvileg a boltban, ha veszünk kenyeret és nem tesszük el a blokkot akkor a rendőr hazafelé megkérdezhetné, hogy honnan van a kenyér?